|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
13.12.2011 20:00:46   
marica983
To definitivno, ja bih je davno vodila da sam na njihovom mestu...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: TV usporava razvoj govora
14.12.2011 12:22:17   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Olga RR

koje ako je tacno user posted image

ako tv usporava razvoj govora, posto se aleks opasno navukao na baby tv.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 14:59:51   
mtajcica83
Moj svrco ne gleda tv...iako je upaljen i to je obicno ili crtani ili muyicki kanali.On prica dosta rijeci one osnovne, mama,baba,deda,tata,zatim zna i jos neke clanove familije da zove po imenu...Kaze ovoga,ovo...i ponekada je ovo rijec za sve .pokaze prstom sta hoce i kaze ovo...a nece da kaye sta je to...Cini mi se da je malo lijenkast za pricu..Sto se tice zivotinja imitira ih ...Naravno sve razumije,ali bas sve sta znaci...ali nece da kaze..Mada imam i par drugarica,klinci su nam tu po par mjeseci razlike, cak dvojica stariji od svrca i jos uvijek ne pricaju bas nesto..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 15:30:52   
Anoniman
kod nas u kuci se tv ne gleda, tako da ni K nema priliku da ga gleda, sem kada odemo negde, a primecujem da ni tada nije previse zainteresovana. do dve godine ga sigurno nece gledati, a nakon toga ce gledati samo ono sto joj mi budemo prezentovali.

(odgovor članu mtajcica83)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 15:35:44   
Shishica
NE bih se slozila sa nazivom teme. Ema prica kao navijena i rano je pocela, a stalno gleda crtace..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 15:39:54   
Modessty
po meni je to glupost!
Danilo gleda i tv i crtaće na kompjuteru. I brže je propričao nego neka druga deca čiji se roditelji tripuju da im tv ograničava razvoj. Odavno broji do deset i na srpskom i na engleskom i to je naučio sam jer mu bilo interesantno. A zahvaljujući crtaćima kao što su Pepa prase i Malo kraljevstvo ume da kaže: "mama mogu li ....(da uzmem sok, da idem u sobu itd), "obuci mi moju odeću.." 2izvolte", "hvala"...user posted image Naravno da ne preteruje u tome. Ali i nama nije teško da ga vodimo u prak svako popodne, da se igramo sa njim, da mu čitamo knjige. Ma koliko da smo umorni.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 16:00:34   
Sanjica26 RR
I ja isto mislim kao Mod. Mi smo mislili da ce Teodora kasno da progovori zato sto je rano prohodala. Kazu da ima to veze sto smo se uverili da nema to nikakvd veze. Ona ne zatvara usta. Ponavlja sve sto kazemo kao papagaj. Naravno ne moze jos uvek dosta toga da kaze. Ali u ovom periodu prica ono sto je za sada bitno. Gleds crtane filmove u granici normale I slusa pesmice. Cak neke reci govori na ruskom zbog ruskog crtanoguser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 30.8.2012 16:02:20 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 17:20:13   
ana77
I moje dete je progovorilo od Pepe :). Ranije smo joj pustali samo Diznijeve crtace i to samo na engleskom i relativno je slabo pricala, otprilike malo kaskala za svojim vrsnjacima. Ali uz Pepu je progovorila bukvalno za nedelju dana :)!
I ona je jako rano prohodala - sa devet meseci - i inace je motoricki jako spretna - sa godinu i pet meseci se sama pela i spustala na velikom toboganu u parku, pa se ja nisam puno nervirala sto ne prica ali uz Pepu je stvarno nacinila najveci napredak :D!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 17:30:25   
tijatija
Meni Milena negleda TV uopste, nista je neinteresuje ,a prica prilicno lose... progovorila je dosta kasno u oktobru puni 3 godine a jos dosta reci govori dosta necisto (za nekog nerazumljivo) tako da se (barem u mom slucaju) nebi slozila da TV usporava razvoj govora.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 17:42:15   
Snelle
Ja se takodje ne slažem sa tvrdnjom da TV usporava govor, baš mislim da je suprotno.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 18:20:13   
vukosava
Moja gleda TV jako puno. Videcemo 'oce li progovoriti... A ne znam koliko je bitna brzina progovoravanja...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 18:24:04   
Anoniman
Neša je gledao tv umereno, samo crtaće, valjda otkako je imao oko godinu dana...propričao je jako rano, govori odavno potpuno tečno, a zahvaljujući nekim divnim crtaćima, poput jednog serijala grimovih bajki, i još nekih, ima baš velik fond reči, priča kao veliki. U mom slučaju je to da tv usporava razvoj govora, potpuno netačno.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 19:41:13   
Janncica
potpisujem ovo Nedjino...
Cerka je vrlo rano pocela da prica i bas tecno.
A svi se odusevljavaju kako zna da upotrebi izraze tipa insistiras bas kad treba...user posted image
pravilno rasporedjeno vreme za tv u toku dana i dobar odabir crtaca koje gleda,mislim da cak malo i pomaze kod govora.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 20:25:52   
ana77
Ja mislim da preterano i nekontrolisano gledanje tv-a najvise utice na razvoj koncentracije jer je ona losa kod dece koja po ceo dan bulje u televizor ali cak ni ne u televizor nego kod onih koja nemaju fokusiranu paznju roditelja ali to se uglavnom svodi na to da ih prikace na eletroniku pa vozi :)!
Mi pustamo crtace dva puta dnevno - pred rucak, dok ja obavljam zavrsne pripreme za isti i negde pred vecernje spavanje. Znaci gleda tv dva puta po sat vremena. Meni se cini da je i to puno ali... sta da radim, takve su okolnosti :)))))!


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:40:28   
sneza24
Ni kod nas ovo nije tacno.
Tv nam je po ceo dan uljucen ali Davidu nikad nije bio interesantan.
Sa 2 god i 5 meseci je poceo da prica i tad je poceo da gleda tv tj. Pepu.
U pocetku je gledao skoro po ceo dan jedva smo ga odvajali od tv-a ali ubrzo mu je dosadio da smo dosli do toga da danima ne gleda tv. Sad je u zadnje 2 nedelje poceo opet da gleda Pepu i Medu Carlija.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:40:42   
sneza24
Ni kod nas ovo nije tacno.
Tv nam je po ceo dan uljucen ali Davidu nikad nije bio interesantan.
Sa 2 god i 5 meseci je poceo da prica i tad je poceo da gleda tv tj. Pepu.
U pocetku je gledao skoro po ceo dan jedva smo ga odvajali od tv-a ali ubrzo mu je dosadio da smo dosli do toga da danima ne gleda tv. Sad je u zadnje 2 nedelje poceo opet da gleda Pepu i Medu Carlija.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:44:33   
minavb
Ja moram da kazem da mislim da je tv na nas lose uticao. Vanja ume da kaze baj baj si ju, ajopa, kar i a cat, a ne zna da kaze papa vidimo se, avion, auto i macka. Klackalica je siso (seesaw) sunce asa (a sun) i sigurno zbog baby tv-a.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:56:49   
jovicaa
a koliko vam vremenski deca gledaju dnevno tv, ali iskreno?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:58:46   
sneza24
Mina a sto nu ne pustis neki crtani na srpskom?

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 21:59:01   
minavb
Sat i po max crtace, ostalo je dnevnik, reklme, Mucke, Prijatelji ili sport. Najvise voli reklame da gleda i spicu Prijatelja.
Koji crtani na srpskom? Pepa ga ne zanima, Nodi takodje, na tv-u nema durgih crtaca koji ga zanimaju. Voli da gleda Kolibri i Slovo na slovo, i to mu pustamo na Ipad-u pa ne gleda tako cesto ali voli da gleda.

< Poruku je uredio minavb -- 30.8.2012 22:01:01 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:16:12   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Modessty

po meni je to glupost!
Danilo gleda i tv i crtaće na kompjuteru. I brže je propričao nego neka druga deca čiji se roditelji tripuju da im tv ograničava razvoj. Odavno broji do deset i na srpskom i na engleskom i to je naučio sam jer mu bilo interesantno. A zahvaljujući crtaćima kao što su Pepa prase i Malo kraljevstvo ume da kaže: "mama mogu li ....(da uzmem sok, da idem u sobu itd), "obuci mi moju odeću.." 2izvolte", "hvala"...user posted image Naravno da ne preteruje u tome. Ali i nama nije teško da ga vodimo u prak svako popodne, da se igramo sa njim, da mu čitamo knjige. Ma koliko da smo umorni.



user posted image
Marko kaže "Mama, molim vas user posted image daj mi sok", ja kažem "izvoli", a on "hvala"... uvek "hvala"!
Hvala Pepa Prasetu, a posebno Džordžu što je stavio mišiće i otišao u bazen, jer zahvaljujući tome je moje M pristao na mišiće i otišao u more! Ma hvala Noddyju i Pepi što postoje.
Luka je sa 3 godine znao šta je recikliranje! Znate kad bi mi palo na pamet da mu objašnjavam da nije naučio u Pepi??? Nikada.

A da, da ponovim, Luka je prvo propričao pa prohodao. Sa godnu dana je sklapao proste rečenice, a sa dve je tečno pričao. Marko je počeo malo kasnije sa prostim rečenicama, a sada ima već i složene. Činjenica, golubovi su i dalje pilići, i ima takvih odvala, ali sa njim se može pričati normalno, odgovara na veoma složena pitanja.


Luka kad dođe iz vrtića oko 16h ili sedne za komp, il uzme Nintendo il upali TV. Onda ja oko 17h okrenem njegovog drugara i pošaljem ga u dvorište. Zatim TV gleda pred spavanje, nekih sat vremena.
Vikendom uglavnom zakuca za komp duže, ali imam i ja dušu, kad Marko zaspe, da Luka ne bi galamio, dobio komp, pa i ja legnem. Tada je na kompu nekih 2 sata.

Marko je danju napolju, zatraži crtani tek oko 16h kad stignem sa posla, onda begamo napolje, pa pustim opet pred kupanje, oko večere. Vikendom volim da pijem kafu ujutru user posted image , pa mu pustim crtać.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:17:10   
sneza24

IZVORNA PORUKA: jovicaa

a koliko vam vremenski deca gledaju dnevno tv, ali iskreno?

Iskreno nekad uopste ceo dan ne gleda tv a nekad bas gleda po sat-dva odjednom,nekad iz vise puta,kako kad.
Mina ne pitaj mene za crtane na srpskom jer David gleda samo Pepu i medu Carlija.user posted image
Ali ja sam to skinula sa neta narezala i pustam na dvd ga gleda kad hoce,nema odredjeno vreme kad se gleda.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:18:52   
minavb
E da, ne znam koga Strumfovi vise nerviraju, mene ili Vanju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:19:21   
Anoniman
Mina, a jesi probala da mu pustiš sinhronizovane diznijeve?

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: TV usporava razvoj govora
30.8.2012 22:20:35   
Sanjica26 RR
Mina imas na ultri Medu Carlija I Nuki. Oni su na srpskom.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here