|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor
21.2.2014 19:47:58   
mali_mis
Meni laktuloza sirup nije pomagao. Ijuuu kad se setim, sa zatvorom sam se najvise napatila u trudnoci, pogotovo par dana pred porodjaj. Tad mi je jedini spas bio mikrolax.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Zatvor
22.2.2014 11:40:23   
Anoniman
meni jeste, ali i te sirupe kad pijes moras da povecas unos vode.

(odgovor članu mali_mis)
  Direktna veza do poruke: 352
   RE: Zatvor
23.2.2014 11:22:14   
Mille
Meni lactulosa baassss pomaze. Pogotovo ako uzmem dozicu ujutru i dozu uvece. I povecam unos vode. Popijem jos dodatnu litru vode. Bas me lepo ocisti.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Zatvor
21.11.2014 9:26:48   
Trcosava
Kako ja imam inače problem sa stolicom, tj ne idem redovno - set__ih se sad rešenja.

U ovo vreme kreću japanske jabuke (kaki) koje su odlične za probavu. Barem meni. Pune su vitamina i minerala, a za zatvor stvorene. I sa Anom mi je padala trudnoća (kraj) u jesen/zimu i evo sad. Juče mi muž donese punu gajbicu i jutros sam slavila na wc šolji user posted image

Mandarine su mi isto super. Ali kaki... idealan. Pa eto, pored i preparata probajte i ovo.

E sad, jedna napomena. Morate da sačekate da su gnjile. Tj da su skroz mekane. U srbiji nije toliko rasprostranjena druga sorta (ovde ih zovu vanila) koja ne mora da bude gnjila, već se jede dok je i tvrda. ISti efekar ima, čisto da znate.

NAvodno postoji razlika i na oko - običan kaki je više loptast i zdepast, dok je vanila izdužen. Ja to i dalje nikako da uvidim i onda ili pitam ili gledam etiketu user posted image

Evo i slike kako koji izgleda i dodatno neki tekst na engleskom. (levo na slici je taj koji može da se jede i čvrst, desno onaj koji mora da je skroz mekan)

user posted image

There are two types of persimmons, astringent and non-astringent. The most common astringent persimmon is the hachiya persimmon, also known as a Japanese persimmon. They must be EXTREMELY ripe to be eaten, or they’re very bitter. If you get one that isn’t ripe to the point of bursting, just freeze it and then thaw it. You’ll find it mushy under the skin and really easy to use. The non- astringent persimmon is usually known as a fuyu persimmon. Those contain less tannin and can be eaten firm or soft.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.11.2014 17:16:37 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Zatvor
21.11.2014 13:02:21   
choopa choops
Mi smo ih imali u bašti, ne znam ima li ih još jer ih ja ne jedem. A mi ih zovemo kake. Užasnog li imena, sad tek vidim za šta je vezano user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Zatvor
21.11.2014 14:56:28   
snezap
ja sam tokom trudnoce imala redovne stolice, a pila sam i tablete gozdja (obicno one stvrdnjavaju dodatno stolicu). nego ja imam sada problema, nakon trudnoce, po 2-3 dana nemam stolicu, a i kada imam to su muke, bas boli user posted image

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Zatvor
21.11.2014 15:11:51   
emicaa
Snezap ja sam posle poroda dobila neke granulice da pijem,kafika i usta i zaliješ čašom vode,ne smiju se topit nego te komadiće da gutaš,meni je to bilo odvratno ali je pomoglo,namjenjeno dojiljama,pitaj u apoteci možda ima i kod vas.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Zatvor
21.11.2014 16:39:55   
snezap

IZVORNA PORUKA: emicaa

Snezap ja sam posle poroda dobila neke granulice da pijem,kafika i usta i zaliješ čašom vode,ne smiju se topit nego te komadiće da gutaš,meni je to bilo odvratno ali je pomoglo,namjenjeno dojiljama,pitaj u apoteci možda ima i kod vas.


hvala ti draga, potrazicu u apoteci!

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Zatvor
23.11.2014 9:25:46   
World

IZVORNA PORUKA: snezap

ja sam tokom trudnoce imala redovne stolice, a pila sam i tablete gozdja (obicno one stvrdnjavaju dodatno stolicu). nego ja imam sada problema, nakon trudnoce, po 2-3 dana nemam stolicu, a i kada imam to su muke, bas boli user posted image


popij ujutru casu tople limunade s medom.. na taste.. i nemoj jesti cokoladu, kakao..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Zatvor
23.11.2014 9:37:56   
vikiveki
I ja povremeno imam problema sa zatvorom,svašta sam probala i sve mi pomogne samo za kratko,sada trenutno koristim kuvanu speltu,to je slično pšenici

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:05:47   
choopa choops
Pijem Heferol po preporuci dr jer mi je pao Hgb, i posljednjih dana imama problema sa zatvorom. Ja inače idem po nekoliko putaa dnevno, a ovo mi je sad baš teško...Inače bi mi pomagala šoljica kafe zašećerene, ali pošto sam na dijabetičnoj dijeti, ne smijem da pijem. Zna li neko šta pomaže a da nije slatko, a da nisu lijekovi, jer pijem svašta nešto pa ne bih još i sa tim da se opteretim user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:10:47   
New Mom
Mene je Heferol ubijao. Ja inace imam problem sa zatvorom, u trudnocama je bio haos.
Na Tothemu sam reagovala tecnijim stolicama. Da pitas dr sa promenis?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:19:14   
choopa choops
NM ona je meni prvo ponudila Tothemu, ali ja od nje povraćam user posted image Ne mogu da je pijem nikako, ovo mi je lakše. Ne znam ni sama šta da radim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:27:52   
bubulence

IZVORNA PORUKA: New Mom

Mene je Heferol ubijao. Ja inace imam problem sa zatvorom, u trudnocama je bio haos.
Na Tothemu sam reagovala tecnijim stolicama. Da pitas dr sa promenis?


isto ... pre trudnoce mi je normalno da i nedelju dana nemam stolicu ali mi nije smetalo... a sada mi smeta... i svasta sam probala ali uglavnom ne pomaze. cajevi, probiotici, suve sljive, kuvane, kuvane jabuke... e sada ne znam da li mi pomaze ili se slucajno desilo da kada jedem lanene plocice sutradan imam stolicu... probaj...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:31:17   
serpica
A klizma Dulkolaxa?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:53:24   
New Mom
Moje muke je u par navrata presekla ona zelena green smith jabuka (inace ne reagujem na to, al eto u trudnoci sam reagovala).
Sta god da probas, nista ne deluje danas za sutra ili tokom dva dana koriscenja. Moras nekoliko dana u kontinuitetu da odradis.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Zatvor
19.12.2014 22:53:55   
New Mom

IZVORNA PORUKA: serpica

A klizma Dulkolaxa?

Ne u trudnoci!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Zatvor
19.12.2014 23:05:28   
choopa choops
Za taj lan procitah negdje da je dobar, a na drugom mjestu da ne smije user posted image
Probaću i ja sa jabukama, ionako smijem po jednu dvije voćke dnevno...Valjda pomogne.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Zatvor
19.12.2014 23:06:05   
serpica

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serpica

A klizma Dulkolaxa?

Ne u trudnoci!




NM a sto? Ja nisam imala problem sa zatvorom ali su nas time klistirali pre porodjaja.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Zatvor
19.12.2014 23:40:24   
amelia
Ja sam 5 nedelja user posted image i vec imam problema za zatvorom. Probala sam suve sljive i med sa vodom nadam se da ce proci user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Zatvor
29.1.2015 23:35:20   
choopa choops
Evo da podignem temu i da kažem da mi koliko toliko pomaže kašika mljevenog lana, razmućena u malo jogurta. Jednom dnevno. (Kaažu da lan treba samljeti svježe, pa tako i radim, svaki dan sameljem u mlinu za kafu).

A sad pročitah na drugoj temi da pomažu suve smokve potpoljene u vodi. Ostave se preko noći, a ujutru se popije ta voda i pojedu smokve.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Zatvor
22.5.2015 7:21:13   
Maraj
Drage imam problem user posted image

juce sam takav zatvor imala da sam preko pola sata bila na wc solji. Jedva sam nesto uradila ali zato sinoc i evo jutros imam bolove u crevima nesto kao probadanje iglomuser posted image da l sam nesto poremetila od silnog naprezanja ...... bas me strah sada da se tripujem da l me probada stomak ili creva....

< Poruku je uredio Maraj -- 22.5.2015 7:22:00 >

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Zatvor
22.5.2015 7:42:44   
Misha i Ljisha
Maraj nemoj jako da se naprezes zeno. Ddobices i hemoroide i svasta. Uzmi lanene semenke i uvece ih potopi u jogurt i to ujutru na prazan stomak sve popij. Meni je to odradjivalo posao.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Zatvor
22.5.2015 7:47:21   
mali_mis
Maraj ja cu da te user posted image jer znam kako je sedeti na wc solji vise od pola sata.
Probaj ovo sa lanenim sto ti ljisa kaze, mozes i probati kuvane suve sljive, sok od sljiva.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Zatvor
22.5.2015 8:20:25   
Maraj
Hvala vam drage. Ma probacu ja sad sve. Problem mi je sto sad lezim jer kako ustanem napravim neki korak pocinje da me boli tacnije da me probada pa sam se uplasila da nisam nesto poremetila oko bebe user posted image covek samo da se nervira.... vjda ce me lroci ova bol. Namazala sam i pavlovicevu.... ne znam sta drugo da radim user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here