|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor
22.5.2015 8:57:25   
jess021
Maraj, nisi nista poremetila oko bebe. Bole te creva od naprezanja, danas nemoj ni ici, ako bas ne moras. Mislim nemoj na silu.
Inace meni casa vode ujutro na prazan stomak resava stvar posle pola sata. Lepo ti danas sve i lan, i sljive, i donat imas i onaj jogurt sa sljivama i semenkama, moja sestra kaze da je odlican i kivi, i sve ce biti okuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Zatvor
22.5.2015 9:02:04   
Maraj
Hvala jess user posted image
ja se nadam da nisam nista poremetila. Bas sam se uplasila. Nije mi svejedno. Cim probam da hodam ili da stojim bas me probada i boli.... valjda ce proci uskoro. Popila sam donat mg vodu...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Zatvor
22.5.2015 9:40:59   
Valerie
daj, probaj to maslinovo ulje, kasiku! bilo kada, ali danas! user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Zatvor
22.5.2015 9:58:46   
jekiki
Nista bolje od tople vode ujutro, i to ako mozes 2-3 case jos bolje. Meni je to rutina od kako znam za sebe, plus ja posle toga kafu i ci..... i ne moze da omane user posted image

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Zatvor
22.5.2015 10:10:14   
Lota
Maraj, ja imam problem sa zatvorom od kako znam za sebe. U prosloj trudnoci sam jela mleveno laneno seme, mozes da ga stavis u bilo sta, pusta blago sluz i omogucava lako praznjenje. Ja sam koristila najcesce ujutru sa ovsom i jogurtom, dve - tri pune kasicice, posle sam jela sve normalno i bila mi je bolja stolica nego ikad, zato sto sam bila disciplinovana. I bitno je da je lan mleven, jer u suprotnom od njega nema koristi.

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Zatvor
22.5.2015 18:25:21   
majared
Mene laktuloza spasava ali i sa njom od kada sam zatrudnela idem na cetiri dana. Poslednjih par dana se malo popravila situacija ali samo zato sto sam disciplinovanija i sto jedem voce. Jagode mi super za te stvari

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Zatvor
29.8.2015 9:43:25   
dijana1*
Juce ceo dan me je boleo stomak i presecalo, bas sam imala jake grceve. Jos se zezam ma sada bi dala 20 KM samo da mogu otici u vc. Stomak se naduvao a ja ne mogu da disem. I sinoc oko pola 1 odem u vc i posteno sa namucim. Bila sam oko 40 minuser posted image znam da ne smem da se naprezem pa stvar cini jos gorom. Ali trud se isplatiouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Zatvor
29.8.2015 10:12:44   
Sanjalicaaa
Dijana, znam kakve su to muke. Ja po 4 dana ne idem u Wc. I počelo me boleti debelo crevo pa mi je dr preporučio Transilan. Kaže da je bezopasan u trudnoci. U početku sam ga pila svaki dan. Sada po potrebi. Ja sam uvek za prirodno, ali postalo je ozbiljno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Zatvor
29.8.2015 10:17:14   
MAMAMAJ
Meni domaća kafa s mlekom svako juutro reši taj problem, a kad baš 'zaglavi' uspevam da rešim ishranom,jogurt,palenta,šljive,breskve,smokve,a tek pečene crvene paprike,pa i ajvar,ijao,spas,stvarno.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Zatvor
29.8.2015 10:20:08   
Sanjalicaaa
Tako je najbolje. Ali meni ništa od toga ne pomaže. Ja celog života imam te probleme, a u trudnoći sto puta intenzivnije.
IZVORNA PORUKA: MAMAMAJ

Meni domaća kafa s mlekom svako juutro reši taj problem, a kad baš 'zaglavi' uspevam da rešim ishranom,jogurt,palenta,šljive,breskve,smokve,a tek pečene crvene paprike,pa i ajvar,ijao,spas,stvarno.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Zatvor
29.8.2015 10:32:27   
MAMAMAJ
Moja ćerkica, dojena do 22 meseca je imala takav problem, do 2,5god. Tada sam joj u zdravoj hrani kupila keks koji se zove Probavino, kupuje se na meru, svako jutro sam joj na prazan stomačić davala šolju balansa i jedan taj keksić, i ručala je s nama bukvalno svr što spremim, a kravlje mleko sam joj ukinula i ni dan danas ga ne pije, ponekad jednu čašu s plazmom, umače.
Hoću da kažem da je bila mala mrvica, na majčinom mleku i imala taj problem, prosto neki ljudi imaju takva creva i metabolizam.
I sada ima stolicu na tri dana, ali nema plakanja ni mučenja, tako da je to sad super, jednom smo stigli do hirurga, 14 dana nije kakila, a imala 3,5m i pila samo moje mleko. Prosto takav metabolizam, nije na mene. user posted image

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 29.8.2015 10:36:54 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Zatvor
7.12.2015 16:48:29   
emicaa
Šta je bolje za zatvor,naraviti kompot od suvih šljiva ili ih onako jesti?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Zatvor
7.12.2015 19:19:25   
Sanjalicaaa
ja koliko znam uvek se spominje kompot.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Zatvor
7.12.2015 20:11:09   
emicaa
Danas sam ih pojela onako četri ili pet ali ništa ne uradiše

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Zatvor
7.12.2015 20:38:07   
choopa choops
Uzmi sjemenke lana! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Zatvor
7.12.2015 20:40:07   
Trcosava
Emice, domaći ribanac i neku gaziranu sa više Mg. Nećeš smeti ni da kineš, ni da se nakašlješuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Zatvor
7.12.2015 21:52:11   
emicaa
Ma magnezijum pijem svaki dan zbog grčeva,a gdje da nadjem ribanac user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Zatvor
7.12.2015 21:55:43   
veselicaa
Emice ja sam u trudnoci kada sam imala zatvor pila Laxomucil,to su biljna vlakna,imas u apotekama jedna kutija je oko 6e,ima dosta kesica unutra.Razmutis u casi vode i odmah popijes,ima ukus narandze ali meni je bilo bas gadno.Pomaze sigurno.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Zatvor
7.12.2015 22:01:24   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ma magnezijum pijem svaki dan zbog grčeva,a gdje da nadjem ribanac user posted image

Jbg probaj sa kupovnim. Meni te šljive i ta čuda nisu pomagala. E, da ako možeš i voliš, jedi kaki jabuke. Ja generalno imam problem sa velikom nuždom, a pred kraj trudnoće sa Anom su me kaki jabuke spasile.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Zatvor
7.12.2015 22:28:29   
dijana1*
Emice ja sam se ujutru najela suvih sljiva i do 13 h nista. E onda su sljive delovaleuser posted image
Par dana jedi sljive i kuvaj kompot.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Zatvor
15.12.2017 21:37:25   
Maraj
Evo mene i u ovoj trudnoci u ovoj temi....
Danima nisam isla u wc. Mozda cak i nedelju dana. I taj zadnji put je jedva neato bilo. Od kako sam trudna ne znam da sam normalno isla u wc. Inace sam sada 8.nedelja. Ne znam sta vise da radim. Stomak mi je kao da sam 4-5mesec. Mislim da sam se i ugojila par kila samo zbog toga.
Jako me cini nervoznom. Posebno uvece. Sva oteknem u stomaku i dobijem uvece nesnosne gasove. Pocece i muz i dete da beze od mene user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Zatvor
16.12.2017 0:13:21   
mama Jo
Maraj ja sam u ovoj trudnoci imala isti problem, resilo se sad od kako sam usla u 9.mesec... ne znam iz kog razloga, li sad imam redovnu/svakodnevnu stolicu... inace do ulaska u 9.mesec - isto kao ti, bukvalno ne znam koliko dana prodje, desavalo se jednom nedeljno da idem, i to jedva. Jela sam voce i zalivala ih sa mlekom.... znaci pojedem kajsiju i pola case mleka, pa opet tako.... ni to mi nije pomagalo u jednom periodu...
Najvise mi je pomogla pecena bundeva, mislim da, kada sam nju pocela svakodnevno da jedem, da mi se mnogo poboljsala probava i sve je postalo lakse...
Probaj, nadam se da ce ti uspeti! 8.nedelja si, na pocetku si, napatices se bas ako tako celu trudnocu budes.... iz licnog iskustva govorim 😣

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Zatvor
17.12.2017 7:21:49   
Misha i Ljisha
Skuvaj suve sljive i suve smokve i onda jos zasladi. Pomaze sigurno. Pij to par dana da se ispraznis. Znam kako je to kad imas zatvor. Uvedi uvece mekinje da jedes. Palentu i sl. Mleko ipak nemoj od mleka hoce zatvor.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Zatvor
17.12.2017 8:32:38   
Duškić
Meni se znalo balans i musli za dorucak, to mi je prijalo, ja jabuke volim i dosta jedem, a isto potopim suve sljive i to ujutru kad je bilo. Ali nisam imala tih nelagodnosti.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Zatvor
17.12.2017 8:47:58   
Sanjalicaaa
Maraj, ako imas sokovnik ja bih ti savetovala da napravis sok od jabuke. I da ga svaki dan pijes ako mozes. Meni to pomogne svaki put.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here