|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
23.5.2009 9:56:04   
basso
Odlicno marince,to je veliko olaksanje.Ja sam juce bila na uz i nalaz je odlican,i da,decak,100%.Dr kaze da ne moram nijedan test da radim ali smo mm i ja odlucili da ipak za svaki slucaj uradimo triple test.Pozz

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Triple test
23.5.2009 11:05:52   
marince1
Nemoj pogresno da me shvatis,ali da ja sad mogu da vratim vreme,nebi mi padalo na pamet da radim taj test!!!Vidis sta mi se desilo,nasikirala se,ponovila i na kraju je sve ok!!!A onih nedelju dana pakla,to nikom nista...
ali akoste vi resili ok, bice to sve dobro!!! user posted image user posted image user posted image  jupiiiii za jos jednog user posted image

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Triple test
26.5.2009 20:25:58   
basso
Stigao rezultat triple testa.Rizik za Downa 1:2481, a za ostalo 1:10000.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Triple test
26.5.2009 22:44:22   
marince1
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Triple test
26.6.2009 17:16:38   
Debeljuca
u mojoj visoko rizicnoj trudnoci.... zbog krvarenja u 5. nedelji pise "zabranjeno vaginalno pregledati" na kartonu... a sto je takva
odluka nacelnika na ginekologiji... pa valjda on zna sto....

tako da nas ne cackaju.... samo muz ponekad :D

jer nam ni to nije precesto dozvoljeno...

zavisi od trudnoce do trudnoce... i od zene do zene....

a o iskustvu lekara e pa sad tesko... meni je ova teta u DZ sto pise u ovoj trudnoci samo upute u drugoj trudnoci napravila ranu na

grlicu materice, i pojavilo se krvarenje sa grlica... grlic se otvorio i ja prokrvarila....

i tada je lekar u bolnici poludeo.... i rekao... alo ljudi... brisevi u visko rizicnim trudnocama, ili kod zena koje su imali spontani i vaginalna cackanja...
zaboravite... to se ne radi...

kod obicnih ttrudnica bez istorije moze.. ali nije ni to pozeljno...

vise to rade neiskusni da bi se naucili da provere koliki je grlic, i da li je materica uvecana...

a u kom je grlic stanju vidi se i ultrazvukom, kad lekar zna da gleda....

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Triple test
26.6.2009 17:18:55   
Debeljuca
ja sam ovo htela da pisem u drugoj temi....

izvinite...........user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Triple test
19.8.2009 16:36:47   
mrvicica
JA SAM RADILA DUBLE TEST, SJUTRA MI JE PREGLED I PRETPOSTAVLJAM DA CE DOKTORICA RECI DA JE VRIJEME ZA TAJ TRIPLE TEST, PO STO SAM VEC ZASLA U 4. MJESEC.

CULA SAM I ZA NEKI NACIN UZIMANJA UZORKA PLODOVE VODICE, UZ POMOC KOJEG SE UTVRDJUJE DA LI BEBA MOZDA IMA NEKE ANOMALIJE I SL., NAJCESCE ZA DAUNOV SINDRM. S TIM STO MI JE DOKTORICA U BOLNICI REKLA DA TO OBICNO RADE ZENE KOJE SU ZATRUDJELE U 37 GODINI I PREKO ILI AKO U PORODICI IMAJU NEKOG SA RAKVIM POREMECAJIMA.

ZNATE LI VI VISE O TOME, BAS ME ZANIMA DA LI SE TO RADI


LJUBAC....

DA VAM SE POHVALIM DA CU SJUTRA MOZDA OTKRITI STA NOSIM, PRINCEZU ILI PRINCAuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Triple test
19.8.2009 17:01:15   
Brand new mama
Najvjerojatnije mislis na amniocintezu-ima tema i o tome. Obavezno se radi zenama iznad 35(ili 37) i ako je otac iznad 40, a u drugim slucajevima ako triple test ukazuje na mogucnost anomalija ploda.Nisam 100% sigurna jer mi nisu nista od toga radili

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Triple test
20.8.2009 11:15:30   
mrvicica
pa da... i ja to mislim, nadam se da ce mi triple test biti dobar tako da necu raditi tu amniocintezu....

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Triple test
20.8.2009 16:19:06   
Markovicka
 I tako. Odem ja neki dan u DZ da vidim hoce li mi otvoriti trudnicko da znam da kazem direktoru da me od septembra nema, da trazi zamenu. Doktorka pregledala nalaze od moje privatne doktorice i krene da me napada zasto nisam radila amnio, pa cak ni dabl ni tripl test a imala snimanje rendgenom!!!!
Ja kazem doktorica nije smatrala potrebnim a ja joj verujem. Ne, to morate odmah uraditi, barem tripl. Dobro, kazem i lepo je uspela da me uspanici(a inace sam flegma) tako da sam otisla kod moje dr. i rekla joj kako stoje stvari i da mi od one dr. zavisi trudnicko i da zelim da radim taj test. Dr. kaze u svetu se vise ni ne rade ti testovi jer su nepouzdani, UZ sve lepo pokaze onom ko ume da gleda, al dobro uradicemo. Danas stigli rezultati i eto ti vraga povisen rizik za Down sindrom i moram da idem na amnio. Dr kaze jako puno njih je sa losim triplom imalo uredan amnio, da ne brinem, najverovatnije ce sve biti u redu. Aj sad pa ostani smiren...

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Triple test
28.8.2009 1:20:25   
Dunja83
Cao, svima! U 18-oj sam nedelji, pa se pitam mogu li uraditi i ja Triple test? Mislim da ne spadam u rizicnu grupu, ali koliko sam citala juce o tome po mnogim sajtovima, pa sam se malo zabrinula..user posted image Pre 15-ak dana sam bila na redovnoj kontroli kod ginekologa, i nista mi nije pominjao da treba to da radim.. Samo za sl. put da dodjem sa rezultatima krvne slike, urina, secera i antitela...Nadam se da ce mi neko ubrzo odgovoriti.Hvala unapred.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Triple test
28.8.2009 8:30:27   
Markovicka
Dunja, ja sam radila tripl test u 19 nedelji, tako da ti jos uvek nije kasno. Pitanje je samo da li ti je to zaista potrebno. Meni su preporucili zbog rendgena creva koji sam radila u prvoj nedelji, neznajuci da sam trudna. Da se ne ponavljam, ti testovi su vrlo nepouzdni pa mogu samo da te istraumiraju bezveze. Ako rezultati budu losi, preporucice ti amnio, a u Betaniji npr amnio rade do 18 nedelje tako da ces morati privatno, a to je prilicno skupo oko 300 evra. Ako ti je UZ nalaz dobar i doktor ti ne preporucuje ne vidim razlog za to, osim ako si bas zabrinuta. Eto, nadam se da sam ti pomogla malkice.

(odgovor članu Dunja83)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Triple test
28.8.2009 8:41:53   
Anoniman
Meni je dr rekao da je jako vazno da uradim double test i da, ako rezultati budu ok, uopste ne radim tripl jer je to, po njemu, bacanje para i vremena. On je "old school" lekar i potpuno smatra da je dovoljan double test i naravno, redovni pregledi i UZ...
Tako da ja imam double za 5 dana...a, ako sve bude ok, daj boze, na tripl necu ni da idem.
To je lekar koji je vodio trudnocu i porodio 4 moje koleginice tako da...i ja mu verujem.

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Triple test
28.8.2009 10:26:02   
basso
Danas se double radi bez obzira na godine,jer nije invazivna metoda,jeste statisticki test ali ono sto je dobro kod njega jeste da ako pokaze ga je rezultat dobar u 99% je pouzdan .Ukoliko se zakasni za double onda se radi triple

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Triple test
28.8.2009 10:26:45   
aleksandraz
Vaka mene me interesira edno.Na 18 septemvri imam zakazano nekakvi mikrobioloski ispituvanja nekakvi brisevi sto znam jas kakvise tie ispituvanja i na koj nacin se pravat.Vaginalno ili se zema krv.Ako nekoj znae neka mi kaze i objasne?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Triple test
28.8.2009 14:52:59   
Dunja83
UZ mi ok,bas sve kako treba,proveravao je i kicmeni stub,kosti,sve,i kaze da je u redu..Ovaj test nije pominjao,nego previse citam o svemu,pa zato..user posted image Moja tetka je pre dve godine bila u drugom stanju i radila je test,zato sto je spadala u rizicnu grupu kao starija trudnica,plus pusac..To za pusenje sam prvi put cula od nje da isto moze uticati da se dete rodi sa nekim sindromom..

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Triple test
25.9.2009 23:11:48   
ciro
ljudi mozda je glupo sto ovo pitam ali ne znam a zanima me da li na triple testu moze da se vidi sem tih gena i pol djeteta...mozda je smijesno pitanje ali sta cu kad ne znamuser posted image

(odgovor članu Dunja83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Triple test
25.9.2009 23:30:36   
cicko
Ja mislim da ne moze


IZVORNA PORUKA: ciro

ljudi mozda je glupo sto ovo pitam ali ne znam a zanima me da li na triple testu moze da se vidi sem tih gena i pol djeteta...mozda je smijesno pitanje ali sta cu kad ne znamuser posted image

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Triple test
25.9.2009 23:31:43   
ciro
hvala cickouser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Triple test
25.9.2009 23:34:35   
cicko
Nema na cemu Cirouser posted image

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Triple test
25.9.2009 23:35:34   
sephora
ne brini, nijedno pitanje nije bezveze-tu smo da se pomažemo.
a pol nažalost ne može da se sazna iz ovih testova, već iz onih kao što je amniocenteza (valjda sam dobro napisala naziv analize plodove vode)

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Triple test
25.9.2009 23:45:18   
ciro

IZVORNA PORUKA: sephora

ne brini, nijedno pitanje nije bezveze-tu smo da se pomažemo.
a pol nažalost ne može da se sazna iz ovih testova, već iz onih kao što je amniocenteza (valjda sam dobro napisala naziv analize plodove vode)


ja sam taj test juce radil P mi je gotovu pon u 12h...pa sam razmisljala nzasto mi je to dr dala da radim sa obzirom da prvi put cujem za taj test...a i malo me strah pa onda se tjesim mozda nekim glupostima bez osnove

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Triple test
25.9.2009 23:49:02   
cicko
Ciro, koliko si trudna? Nema ti tikera.

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Triple test
25.9.2009 23:50:52   
ciro

IZVORNA PORUKA: cicko

Ciro, koliko si trudna? Nema ti tikera.

14nedelja i 3 dana...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Triple test
28.9.2009 21:14:46   
ciro
e cure pomagaj te stigao mi je test a ja nemam pojima sta znaci...e ovako napisacu pa se nadam da xce te mi reci ako znate

AFP 18.3ng_ml
uE3 0.8ng_ml
HCG 16987ng_ml
pomagaj te ako znate stauser posted image

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here