RE: pumpica za izmlazanje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Sarav -> RE: pumpica za izmlazanje (23.2.2018 10:48:43)

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Joj Sarav secam se da si ti dobila mastitis nesto posle par meseci dojenja, zar ne?

Meni je posle ovog drugog porodjaja pumpica ozbiljne ragade napravila i jako su mi otekle areole od nje... to se desilo u porodilistu od neke njihove - ne znam ni koja je marka... posle vise nisam ni koristila pumpicu, a uzela sam od drugarice onu avent... prvi put me je spasila...
Ipak mislim da na samom pocetku, tih prvih dana treba rucno - dok se ne razrade grudi... bar u mom slucaju se tako pokazalo da je bolje

Ja sam imala mastitis o kom sam pisala na RR kad je beba imala 7 meseci, a imala sam još jedan 3 nedelje kasnije, ista dojka je u pitanju. [sm=smiley13.gif] Zašto se to desilo ni danas ne znam, ali hvala Bogu nisam imala problema skoro.




Srecko47E -> RE: pumpica za izmlazanje (23.2.2018 10:50:19)

Kod mene je doslo do mastotisa posle 5 meseci.Spavala sam na grudima i navodno od zakrcenja kanala.




Tatjana.87 -> RE: pumpica za izmlazanje (23.2.2018 12:32:48)

Srecko o ovome uopste nisam razmisljala,desilo se da ustanem i da me jako bole grudi,mislila sam da je zbog izmlazanja, a tom periodu sam spavala na stomaku posto sam pre samo tako spavala.
Sada pretezno na boku ili na ledjima vise se ne zezam...A pumpica je spas pogotovo u poslednje vreme bebac redovno pred spavanje izvuce samo iz jedne pa druga preteze [sm=smiley36.gif]




Srecko47E -> RE: pumpica za izmlazanje (23.2.2018 13:38:05)

Nisam ni ja dok mi doktor nije rekao,kome bito palo na pamet.




Dragce86 -> RE: pumpica za izmlazanje (28.2.2018 13:25:40)

Logicno da dojilja ne treba spavati na stomaku zbog grudi... Meni je isto jako pomogla pumpica u prvim mesecima dok beba nije dovoljno vukla a mleka imalo dosta i kanali nisu bili razradjeni, spasla mi glavu od mastitisa!




madre -> RE: pumpica za izmlazanje (28.2.2018 13:46:21)

nadam se da se ovaj put uopste necemo druziti[sm=smiley1.gif]




lokicagagica -> RE: pumpica za izmlazanje (23.4.2018 5:29:43)

Koristila sam je svega nekoliko puta, u pocetku i par puta kad sam zaradila uzasne ragade. Korisna spravica, ali ja sa njom ne izvucem ni trecinu koliko izvuce beba.




Anck Su Nmaun -> RE: pumpica za izmlazanje (23.4.2018 6:54:16)

Nikad pumpica ne moze da izvuce isto koliko i beba.
Nisam je dugo koristila samo da izvucema malo visak.




lokicagagica -> RE: pumpica za izmlazanje (23.4.2018 7:22:44)

Za visak nisam, jer ga nekako nije ni bilo ili barem mislim da nije. I nisam bas spretna sa pumpicom, cini mi se da proces mnogo dugo traje




Anck Su Nmaun -> RE: pumpica za izmlazanje (23.4.2018 8:05:06)

Visak ..mislim ono na pocetku kad grudi hoce da buknu kasnije kad se ustali nema potrebe.




mama Jo -> RE: pumpica za izmlazanje (23.4.2018 13:03:05)

Sad posle drugog porodjaja nisam ni koristila pumpicu...




jagodp -> RE: pumpica za izmlazanje (27.4.2018 22:13:15)

Pokusala u pocetku ali nije islo, rucno sam se izmuzavala jer je mleko bilo u kanalina ali ne u bradavici, uzasno me bolelo kad sam probala pumpicom da izvucem... još sam i ragade imala, uzas!




jagodp -> RE: pumpica za izmlazanje (27.4.2018 22:15:49)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Meni je rucno bilo mnogo lakse i bolje.
Toliko sam razvila metod da bi rucno i to bez pumoice napunila falsocu od 280ml za manje od 5minuta.[sm=smiley36.gif]

Bas tako isto, jos mi pomoglo da razbijam kuglice, da se mlwko spusti u kanale..




Misha i Ljisha -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 9:39:29)

hajd ovako da vas priupitam.

Mame koje imate velike grudi i poteskoce da se izmlazate koje ste pumpice koristili. Ja imam nuby pumpicu i s njom izvucem maksimum maksimuma 20ml verovali ili ne. Rucno je mucenje sa velikim grudima treba mi vangla i sto godina.

Razmisljam se da uzmem elektricnu avent ali gledam identican oblik je i nubyjeve a da uzimam elektricnu da izmuzem isto 20ml to mi se ne isplati.

Da li imate iskustva sa onim jednostavnim pumpicama kao truba. Chico ima takvu. evo link

Hajde prosvetlite me. Dojenje ne ide. Izvija se i stenje na sisi. Strasno. Pokusacu da dajem svoje mleko na flasicu. Mame pomagajte




vonavoj -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 10:02:42)

Iskreno..imala sam avent i najbolja je..osvojila sam mam..ok je..ali ako vec dajes pare, uzmi avent..
Iskreno,ja sam samo rucno mogla da se izmuzavam, sa sve vanglom ispred...ali i sa avent sam uspevala da izmuzem oko 150ml.kad sam pocela da radim, znaci poale 2 meseca, grudi su se malo smanjile..mislim da su i tebi manje u odnosu na pocetak.




IvanaSK RR -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 10:07:37)

Ja nemam velike grudi [sm=smiley36.gif] ali glasam za Avent pumpicu. Moju sam nekome dala i nikad mi nije vraćena. Ovu sad sam pozajmila od drugarice. Ako hoces mogu da je pitam pa da ti je posaljem.




vonavoj -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 10:30:06)

Meni je avent sestra pokvarila..bas sam bila besna..a i ovu mam mislim da mi je drugarica..sad sam je prala..
Ja glasam za elektricnu, ako imas para,ja bi pre tu kupila...iskreno..




IvanaSK RR -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 10:35:30)

Ima da se iznajmi elektricna ako joj vise odgovara.




emicaa -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 11:00:32)

Ljiso ako igdje mozes naci Medela elktricnu pumpu uzmi nju,stvarno se neces pokajati.
Pisala sam vec da sam ja iznajmljivala u apoteci model kao sto bude u bolnicama.Sve do zadnje kapljice je izvlacila




Rosita -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 13:54:19)

I ja sam za ovu Emicinu čula preporuke.




Dragce86 -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 14:12:14)

Meni je Avent bila sjajna. Kazu da elektricnom ne mozes da kontrolises kolicinu izmuzanja, zna da pretera i da ona napravi rane na bradavicama ( nisa je licno probala ) ali meni su rucne zakon, jer sama doziras koliko treba da izmuzes i polako, nista ne boli :)




vocicana -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 14:29:56)

Koristila sam elektricnu Avent,dobra je.Ali tuga je i mnogo mi je bolna ova tema.Probaj sve,mada msm da je najbolje rucno se izmlazati.




Rosita -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 17:46:15)

Rucno ide tesko neka veca kolicina :(




IvanaSK RR -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 17:49:03)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Rucno ide tesko neka veca kolicina :(

Da, rucno bas teze ide. To je vise da se malo opuste grudi.




Misha i Ljisha -> RE: pumpica za izmlazanje (28.5.2018 20:18:48)

Jel nekp nekad koristio tomee tipee pumpicu? Ja imam njihove flasice i no spill i svasta njihovog imala sam svasta i sa Dunjom.

Ajd to prvo da pitam.

Drugo. Gde u NS ima da se iznajmljuju pumpice. Zvala sam danas 3 apoteke verovali ili ne ni u jednoj mi se niko nije javio. Pokusala sam da guglam i izlazi mi samo BG.

Trece. Gde kupiti medelini pumpicu ako i nadjem. Gledala sam opet na netu ali ima samo u webshopovima ne u prodavnicama. Ceka se isporuk par dana. Ja bih to sutra da resim sa pumpicom. Poslednja sansa sto se kaze.

Hvala mame. Ako ne nadjemo medelinu uzimamo avent elektroc




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>