|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 12:24:09   
lesli
Ajde, vidi sta ce biti u ovom ciklusu...Ako ne, ponavljaj hormone i ogtt, pa da dobijes lekice. Kad sredis to sto malo skripi, bice 2 crte vrlo brzo.
Onaj test je iz nekog razloga bio felerican. Obicno tako izgledaju kad se predugo drze umoceni u urin. Posto je ovo bila kaset_a ili je previse kapi ili ti je bio pod nagibom ili si prosto nabola felerican. Ja ih sad uradih ohooo i svi do jednog su bili ok, ali to je znaci da im se na (lupam) 1000 ne omakne jedan koji nije ispravan.


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 12:40:00   
princezicaaa
Pa naravno. Sutra idem da radim ogtt. A kada dobijem moram 2ili 3 dan hormone. Njih ne mogu dok ne dobijem sada. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 13:31:32   
princezicaaa
Curice, u četvrtak mi je zakazan ogtt u pola osam. Hvala vam i sve ste divne


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 15:58:14   
Nora332
Princezice, desavaju se felericni testovi. Kao sto rece Lesli jako retko, ali ima ih. Buduci da nisi dobila, imas jake vrtoglavice a uz to neredovne cikluse zbog kojih je verovatno i ovulacija neredovna, ja mislim da ima sanse za trudnocu, nadam se i zelim ti iskreno da nam javis lepe vesti!  Javi i ovaj rezultat u cetvrtak 🙂

Jako mi je zao zbog bete, ali ako je ovulacija kasnila onda po meni ima logike da je toliko niska. Ne mora da znaci naravno, sanse su ti 50:50 u ovom momentu ali ja navijam da ne dobijes! 😊Mi sledece nedelje radimo neke analize (oboje),  imamo zakazano, pa se i ja nadam najboljem jer sam u slicnoj situaciji i znam koliko znaci podrska, makar i mala. 

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:13:32   
princezicaaa


IZVORNA PORUKA: Nora332

Princezice, desavaju se felericni testovi. Kao sto rece Lesli jako retko, ali ima ih. Buduci da nisi dobila, imas jake vrtoglavice a uz to neredovne cikluse zbog kojih je verovatno i ovulacija neredovna, ja mislim da ima sanse za trudnocu, nadam se i zelim ti iskreno da nam javis lepe vesti!  Javi i ovaj rezultat u cetvrtak 🙂

Jako mi je zao zbog bete, ali ako je ovulacija kasnila onda po meni ima logike da je toliko niska. Ne mora da znaci naravno, sanse su ti 50:50 u ovom momentu ali ja navijam da ne dobijes! 😊Mi sledece nedelje radimo neke analize (oboje),  imamo zakazano, pa se i ja nadam najboljem jer sam u slicnoj situaciji i znam koliko znaci podrska, makar i mala. 
hvala puno na podršci, što uzvraćam istom merom. Pa eto što ti kažeš 50:50

Za sada ne osećam da cu dobiti, vrtoglavice evo imam i sada. Ako je trudnoća u pitanju, a beta sada pokazala negativno, onda cu stvarno biti neki fenomen😂😂😂

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:20:30   
Nora332
Mozda 😄 nikad se ne zna. Imas li jos neke simptome?  Na koliko obicno dobijas? 


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:23:53   
princezicaaa
Na 35 dana. Kasni mi juče i danas. Nikakve simptome nemam. Posle ovulacije mi krene odmah PMS ili bar nedelju dana pre menstruacije, a to su: bol u grudima, stomaku i leđima. Zato sam i posumnjala na trudnoću, zato što sada apsulutno ništa nemam. Evo samo vrtoglavice i noću se budim, ne mogu da spavam ili se probudim da bih išla u toalet. To je jedino novo, što mi se desava


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:24:19   
princezicaaa


IZVORNA PORUKA: princezicaaa

Na 35 dana. Kasni mi juče i danas. Nikakve simptome nemam. Posle ovulacije mi krene odmah PMS ili bar nedelju dana pre menstruacije, a to su: bol u grudima, stomaku i leđima. Zato sam i posumnjala na trudnoću, zato što sada apsulutno ništa nemam. Evo samo vrtoglavice i noću se budim, ne mogu da spavam ili se probudim da bih išla u toalet. To je jedino novo, što mi se desava


naduvena sam i ne idem u wc


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:54:45   
Maslacak15
princezice sve to moze od povisenog prolaktina. i to tvoj nije bio malo povisen. neces zatrudneti dok n3 dobijes terapiju. obrunto verujem da su jako dobre sanse da zatrudnis uz bromomriptin ili dostin3x. ako odlazu menjajnlekara. ja bih insistirala!!!


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:56:06   
Maslacak15
bromokriptin ili dostinex.zene kod kojih je prolaktinemjja uzrok neplodnosti zatrudne u preko 80 odsto slucajeva unutar tri meseca.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:57:54   
princezicaaa
Ne trebam da insistiram, dobra mi je doktorka ona je zato i dala odmah da se rade hormoni. Ali sada moram da čekam, da vidim hoću li dobiti, pa opet 2ili3dan da uradim hormone


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 16:58:07   
Maslacak15
terapija je izuzetno efikasna. samo gubite vreme i zivce inace...


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:09:00   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

princezice sve to moze od povisenog prolaktina. i to tvoj nije bio malo povisen. neces zatrudneti dok n3 dobijes terapiju. obrunto verujem da su jako dobre sanse da zatrudnis uz bromomriptin ili dostin3x. ako odlazu menjajnlekara. ja bih insistirala!!!





Koji su uzroci povisenog prolaktina? Bas me zanima jer se dosta o tome pise po forumu i svaka druga zena ima problem sa tim, znam da je i kod tebe bilo tako. Pa me zanima kako uopste dolazi do tog problema. 
Princezice, po meni su svi ti simptomi uzroci i pms-a i trudnoce, sve sem tog ustajanja nocu zbog odlaska u toalet,to sam cesto citala kod zena koje su vec bile trudne a nisu znale. Nikad se ne zna, ja zaista navijam za || , javi nam obavezno sta se desava, drzim ti palceve! 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:14:24   
princezicaaa
Pa uzrok tog prolaktina je najviše stres. Tako su i meni rekli i da može da se sredi hemijom, ali mogu da ga smanjim prirodnim putem. Najbolje je da se baviš nekim sportom, ili šetnjom laganom. Da nemaš previše stresa. Ali naravno doktorka mi je stvarno super i sve mi je objasnila. Tako da se ja nadam da cu uskoro i terapiju da dobijem. Ja ću kod nje u petak da idem, da nosim ogtt, da mi kaze da li treba neka terapija


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:21:54   
Maslacak15
iskreno ja mislim da to moze da upali samo kod zena koje zapravo nemaju problem sa istim. u stanju uzbudjenja on moze da skoci. ali kad je prolaktin hronicno visok a ako se secam tvoj je bio iznad 1000 onomad ja tu u set_nje i relaksaciju ne verujem. ili ce da traje 5 godina a ne znam da cws biti opustenija za to vreme. meni to sve lici da tebi prolaktin odlaze ovulacije i sad ti kasni zbog toga. los san je klasican znak visokog prolaktina patim se sa tim celi zivot. evo videces kad dobijes pa javi koliki je. mogu da stavim pare da je ponovo jako visok. izvini ako ti utapam nadu da mozda sad jesi trudna ali ja licno smatram da je sansa vrlo mala. volela bih da gresim. ali isto zato smatram da ces se kad dobijes terapiju preseliti u trudnicke teme u roku od tri meseca. i to je moja prognoza.    


    

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:22:39   
princezicaaa
Da biste snizili nivo prolaktina trebalo bi da jedete što više celovitih namirnica, voća i povrća, posebno zelenog lisnatog povrća. Ishrana bi trebalo da bude bogata celovitim žitaricama, mahunarkama, posebno sojom te orašastim plodovima i semenkama kao i hladnovodnom ribom. Istraživanja su otkrila i vezu između hiperprolaktinemija i nedostatka vitamina B6 u organizmu i zato jedite više namirnica koje sadrže ovaj vitamin kao što su krompir, banane, divlji losos, piletina i spanać. Od velike pomoći mogu biti i namirnice bogate cinkom poput školjki, govedine, ćuretine i pasulja.Ovo piše za prolaktin

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:24:34   
princezicaaa


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

iskreno ja mislim da to moze da upali samo kod zena koje zapravo nemaju problem sa istim. u stanju uzbudjenja on moze da skoci. ali kad je prolaktin hronicno visok a ako se secam tvoj je bio iznad 1000 onomad ja tu u set__nje i relaksaciju ne verujem. ili ce da traje 5 godina a ne znam da cws biti opustenija za to vreme. meni to sve lici da tebi prolaktin odlaze ovulacije i sad ti kasni zbog toga. los san je klasican znak visokog prolaktina patim se sa tim celi zivot. evo videces kad dobijes pa javi koliki je. mogu da stavim pare da je ponovo jako visok. izvini ako ti utapam nadu da mozda sad jesi trudna ali ja licno smatram da je sansa vrlo mala. volela bih da gresim. ali isto zato smatram da ces se kad dobijes terapiju preseliti u trudnicke teme u roku od tri meseca. i to je moja prognoza.    


    
ma nema sta da se izvinjava, svi mi to prolazimo. Daj Bože da bude kako ti kažeš. Videćemo šta će da bude. Naravno ja odmah javljam rezultate u sta i kako😀


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:27:54   
Maslacak15
ja od tada imam moto : samo su prave droge dobre droge.i dalje ne mogu da verujem koliko je resenje bilo prosto a koliko sam se mucila i patila. jeste puno se uprica li nema bas puno zena uzrok primarno prolaktin. na forumu smo jmali jole84 i jos par. i ona je na bromokriptinu postala mama bez problema. meni ti licis na mene. ja mislim da je to kljuc a ne oggt. sigurno mozes da ga uradis kao deo pretraga ali ja dadoh prognozu.javi se :)


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Test za trudnoću? - II dio
23.3.2021 17:33:17   
princezicaaa
Hoću. Hvala ti puno. Dobar savet naravno znaci, a i velika podrška. Hvala ti puno maslaca. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 7:58:11   
princezicaaa
Evo stigao ogtt, sami mi je insulin na 0min26.0

A granica je 24.9Sta vi kažete, da li je strasno? user posted image

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 8:07:39   
lesli
Ali ti je insulin nakon 1h, ako dobro vidim gotovo 500, a nakon 2h skoro 300.Insulin nakon 2h mora da se vrati u onaj opseg do 25 (ili 27, negde je i takva granica), a kod tebe ostaje 10_x_ veci.
Nalaz mora da pogleda endokrinolog i kaze sta je terapija.Redukcija ishrane, obavezna.


(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 8:08:28   
Milena18
Princezice, javiće se članice koje znaju više od mene o ovome, ali meni se čini da nije problem početna vrednost insulina, iako jeste malo viša, nego što je posle 120 minuta i dalje dosta visok. Neka me neko ko ima više znanja i iskustva ispravi ako grešim. Kad ideš kod endokrinologa?

Edit: Pisala sam u isto vreme kad i Lesli, eto ona isto misli. Trebalo bi svakako da odeš kod endokrinologa.

< Poruku je uredio Milena18 -- 26.3.2021 8:09:53 >

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 8:09:24   
lesli
Poredjenja radi meni je pik insulina bio oko 80.A nakon 2h je vrednost 35-40. Ne secam se tacnih brojki i dobih rezim ishrane + inofolic + metformin.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 8:13:09   
Milena18
Meni je početni insulin bio 7.2. Posle 60 minuta - 85.5, a posle 120 - 48,2. Terapija mi je 500 mg metformina jednom dnevno i korigovanje ishrane, rečeno mi je da je to blaga rezistencija.
Mislim da pišemo u pogrešnoj temi user posted image Princezine, baci pogled na temu Insulinska rezistencija. Dosta se pisalo tamo

< Poruku je uredio Milena18 -- 26.3.2021 8:18:37 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Test za trudnoću? - II dio
26.3.2021 9:26:57   
princezicaaa
Evo hemičarka je pogledala i rekla da to nije ništa strašno, doktorka će dati malu terapijicu samo da se to reguliše. Jedva čekam sledeće nedelje da odem kod doktorke moje. Inače još ništa od menstruacije😀


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here