RE: Bradavice kod dece (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Rosita -> RE: Bradavice kod dece (24.11.2017 8:24:05)

Svi ovi prirodni se vrte oko mesec dana. .




Anck Su Nmaun -> RE: Bradavice kod dece (24.11.2017 8:48:03)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Jedna mu je pocrvenela i ja se brinem je li to iritacija. Kao da je malo buknula. Tesi me ovo sto je pisala anck da je i taj njen preparat delivao tako sto su bradavice crvenele. Mm je zvao travara i on je rekao- samo nastavite. Bas me sve to nervira :\.
Moja bradavica ljudi moji nestala sama od sebe!

Da, nama dok nisu reagovale nisu se ni skidale, cim je pocela da crveni znaci da je reakcija , posle toga bar sa ovim sto smo mi mazali prestaje se i vremenom otpada.




Rosita -> RE: Bradavice kod dece (24.11.2017 15:41:10)

Ali kod D je iritirana koza okolo, kao krug [sm=smiley13.gif]. Sve je crveno, prestala sam da mazem. Vodicu ga kod dermatologa. Mazem pantenol i ndam se da ce da se povuce, sad mi je veca muka taj crveni pecat oko pradavice nego sama bradavica.




azdajica75 -> RE: Bradavice kod dece (25.11.2017 17:40:10)

Rosita, moja devojčica je imala isto upaljenu bradavicu, oko dva meseca. Bili smo kod dermatologa i preporučila nam je pantenol sa alojom, kažu da je aloja mnogo dobra za bradavice. Povukla se posle dve,tri nedelje mazanja. Nas dermatolog nije za agresivne stvari, ukoliko baš ne mora, a pantenol svakako ne može da škodi.




Rosita -> RE: Bradavice kod dece (25.11.2017 18:18:48)

Azdajice, njemu se, hvala Bogu, povlaci ovo crvenilo oko bradavice, od pantenola. E sad ja pantenolom ne tretiram samu bradavicu. Nekako sam racunala da bi je to dodatno hranilo[sm=zmeden.gif] Inace je travar rekao da kad se zacrveni, treba da otpadne i da ne prestajemo sa mazanjem melema. Ali ja sam gresila sto sam mazala ponekad neprecizno, to jest i okolo. Prestala sam sa melemom, ne mogu ja to ako ima nusposledice, to crvenilo oko bradavice mi je bilo bas neprijatno za oko. Samo mi kazi, taj pantenol sa alojom si mazala na bradavice? Vodicu i ja njega uskoro kod dermatologa. Vazno mi je bilo da umirim crvenilo.




azdajica75 -> RE: Bradavice kod dece (25.11.2017 22:33:03)

Da, bas na bradavice, i okolnu kozu. Nema nikakav los efekat.Prvo se povuklo crvenilo a onda i bradavica. Inace, ja sam tu kremu(neki pantenol forte sa alojom) pocela da mazem i cerki tinejdzerki za bubuljice, super deluje, umiri sve. Tako da svakako ne moze da skodi.




Rosita -> RE: Bradavice kod dece (26.11.2017 10:05:23)

Azdazjice, mozes li, molim te, da stavis link za tu kremu? Nalazim neke pantenol/ aloja sa kolagenom[sm=zmeden.gif]




azdajica75 -> RE: Bradavice kod dece (26.11.2017 11:09:28)

https://shop.lilly.rs/srpski/proizvod/panthenol-forte-6-krem-sa-kolagenom-i-aloe-verom-30g-6460
Jeste sa kolagenom




MamaNecaVo -> RE: Bradavice kod dece (26.11.2017 11:30:23)

Cudi me da deluje na bradavice obzirom da je krema za hidrataciju koze.
Eventualno da utice na crvenilo ali mi nije jasno kako bradavica nestaje.
Svakako vredi probati.
Ja je uzimam sutra.




Dora89 -> RE: Bradavice kod dece (7.3.2018 11:19:27)

Meni kao detetu tečni azot ništa nije pomogao, dok nisu spontano prošle.




Rosita -> RE: Bradavice kod dece (7.3.2018 14:38:34)

Ja sam D skinula dve sa tim melemom po kome sam pisala, a koji nam je napravio poznanik hemičar. Bilo je reakcije u vidu crvenila okolo a samu bradavicu je onako rastvaralo i zasusivalo u isto vreme, malo je limfe curelo okolo i bila sam na ivici da odustanem, ali kad je sa jednom priča završena drugu sam odvažnije skidala. Zvali smo tog poznanika, on je rekao da je sastav melema blag i da može na živu ranu i da ne brinemo. Kad je proces zavrđen, za regeneraciju sam mazala pantenol i sve je završeno [sm=bravo.gif]




Ina19 -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 11:36:36)

Meni zanimae kako se zove I kuda moze da nabavim taj melem za bradavicama koi ste mazale detetoMoja kerka ima na nose Edna bradavica koju nikako ne mozemo skidati




Sanjica26 RR -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 13:41:18)

Meni je letos otpala bradavica na ruci uz pomoc mleka od smokve. Nekoliko dana za redom sam brala smokvu i kapala na to mesto mleko. 




Ina19 -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 13:58:44)

Rosita

Dali bi hteli da mi kazes Koji si melem mazala na bradavicu I kuda bi mogla da ga nabavim I ja za moju kerku koj ima 3 godina. Na nju na nose I izasla




Sanjica26 RR -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 14:12:18)

Ina, Rosita nije bila dugo tako da sigurno nece da vidi poruku. Probaj da joj posaljes privatnu poruku




Ina19 -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 14:27:11)

Sanjica26 RR

Ja nemam njen email adresu I nemogu stupiti u kontakt da bi je mogla pitati  za taj melemInaci Sam ja mazala djeteo I sa smokvino mleko al nije I pomoglo, vec I porasnala velika





Sanjica26 RR -> RE: Bradavice kod dece (12.12.2021 14:29:50)

Postoji ovde opcija za privatnu poruku. Nisam ni mislila na mail. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]