RE: Patofne (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


Anoniman -> RE: Patofne (15.9.2012 23:33:12)

ma ne verujes kako su mekane. U apotekama ih imaju, ja uzela u Jankovicu. Zovi neku jacu apoteku telefonom, pitaj.




Ana RR -> RE: Patofne (15.9.2012 23:39:53)

Videću u ponedeljak, idemo da kupimo neke cipelice pa taman i to da vidim.

Nego, piše na sajtu da imaju anatomski uložak, ja bih bez toga..




Anoniman -> RE: Patofne (16.9.2012 7:43:08)

Ja ne obracam paznju na to, so, ne mogu ti pomoci.




mihi -> RE: Patofne (16.9.2012 8:12:16)

A Polino Miloš je imao neke za po kući 1900 din i dugo su trajale ali sad su mu male.




cockic -> RE: Patofne (16.9.2012 9:02:16)

meni petar ide samo u vrticu u patofnama a kuci u carapama onim sa gumom na tabanu preko zime a sad je i dalje u carapama mi imamo samo parket u stanu nemam tepihe.
ja sam imala papuce za zimu u trudnoci sad sa lenom dr.luigi i jedina mana je kad se operu da onaj poliuretan valjda se tako kaze uzasno smrdi.i od njega se usmrde papuce.pastofne decije nisam uzimala neznaci da nebi.jer kad hodas u njima stvarno su bas mekane.

gae moja jetrva je uzimala samo ciciban patofne i stalno se odlepljuju ali oni vrse reklamaciju samo jednom ako se opet odlepe nece zameniti.mada to odlepljivanje ima veze sa puzanjem deteta ili ako hoda pa vuce noge tj nedize dovoljno,zato sam ja bila jako zabovoljna baldinom jer su napred ojacane bas dosta da lice na cipelicu.mada meni peka nije puno puzao jako kratko i kad je prohodao retko kad je opet koristio tehniku puzanja.mada on je u vrtic krenuo sa 16 meseci do tad je vec hodao sam puna 4 meseca[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Yula -> RE: Patofne (16.9.2012 9:17:20)


IZVORNA PORUKA: Macaki

pa i ja tako nesto mislim.. nije joj jos toliko hladno (valjda), a sigurno je zdravije da bosa hoda.


Zar se ne savetuje da dete ne ide boso po tvrdim podlogama zbog opasnosti od ravnih stopala? Ja zato slabo dete drzim boso, obuvam mu s vremena na vreme patike i po kuci. Takodje, obuca bi kao trebala da ima anatomski djon bas da ne bi doslo do ravnih stopala... Patofne nisam jer ovde kazu da obuca za dete treba da bude poluduboka da bi mogla da mu drzi clanak, znaci da bude cvrsta oko clanka sto patofne nisu.

Sada sam bas zbunjena...




Anoniman -> RE: Patofne (16.9.2012 9:19:36)

Nevena baš baš lepo hoda tako da se nadam da će nam i jedne i druge trajati dok ne omale.




cockic -> RE: Patofne (16.9.2012 9:29:53)

gae pa da zato i kazem mali od jetrve je dugo nije dizao noge a prohodao je sa 15 meseci a i krupan nam je bata[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
i moj peka je lepo dizao noge tako da nam obuca nije stradala.

ja mislim da se ravna stopala vide jos kad se beba rodi koliko se secam po mom bratu on ima ravna stopala.kazu da se tek vide oko 4 godine valjda da li ce dete imati ali ja mislim da se kod njega videlo od starta.ostala mu ravna stopala.

petar me iznenadi sad na moru posto je plaza kamenita bunio se malo a posle je poceo da trci po kamenju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]sto kazu da je super za stopala.




Anoniman -> RE: Patofne (16.9.2012 9:37:19)

Yulo, ty teorija je davno opovrgnuta. Čvrsta cipela sa anatomskim uloškom samo sprečeva razvoj mišića koji drže svod stopala i samim tim veće su šanse da dete ima ravne tabane. Takva obuća pasivno drži stopalo u pravilnom položaju i ne dozvoljava mišićima stopala da jačaju. Obuća treba da je što mekša, može biti i plitka samo da ima ojačanje tj ono zadebljanje pozadi, patofne su uglavnom poluduboke pa im to zadebljanje nije potrebno.




maslackic -> RE: Patofne (16.9.2012 9:43:08)

nama je dr rekla da je pustamo sto vise bosu , i da joj kupimo cipele tek kad krene napolju da hoda , zasad po kuci koristimo carapice sa tackicama ispod ove ljubicatse [img]http://www4.slikomat.com/11/0916/q1z-CAM002.jpg[/img]

imamo i braonske i super su. ali ona po malo hoducka oko kreveta i stola i stoji [sm=smiley1.gif]




snješka -> RE: Patofne (16.9.2012 11:04:41)

Ja sam Viktoru kupila ove Doss i super su se pokazale. I Seleni sam kupovala njihove do zadnjeg puta kad ih nije bilo pa sam joj kupila Ciciban.




Jeca* -> RE: Patofne (16.9.2012 11:12:46)

Tasho, drago mi je da je preporuka bila na mestu i da se momcima dopadaju patofne. Ja ih mnogo volim i super su. Moram da izbuniram informaciju koja apoteka u Bgu ih sad ima, za sledecu kupovinu




snješka -> RE: Patofne (16.9.2012 11:19:22)

Ja imam dr Luidji papuče i meni se strašno noge znoje u njima. Vidjala sam i patofne, ali me upravo to odbilo od njih. Ali da su mekane to jesu i to ekstra mekane. Ali meni trebaju patofne koje su zaštićene na prstima zbog igranja na podu. Pocijepaju se na prstima od trljanja po tepihu.




Ana RR -> RE: Patofne (16.9.2012 11:46:04)

Moje dete je stalno boso, letos je po dvorištu špartao bos samo tako. Ali evo u kući nam je već hladno, nosi i on te čarapice sa gumom dole ali džabe kada je parket hladan. Kod nas i kada grejanje radi punom parom parket je jako hladan a tepihe naravno nemamo.




Anoniman -> RE: Patofne (17.9.2012 9:23:01)

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Macaki

pa i ja tako nesto mislim.. nije joj jos toliko hladno (valjda), a sigurno je zdravije da bosa hoda.


Zar se ne savetuje da dete ne ide boso po tvrdim podlogama zbog opasnosti od ravnih stopala? Ja zato slabo dete drzim boso, obuvam mu s vremena na vreme patike i po kuci. Takodje, obuca bi kao trebala da ima anatomski djon bas da ne bi doslo do ravnih stopala... Patofne nisam jer ovde kazu da obuca za dete treba da bude poluduboka da bi mogla da mu drzi clanak, znaci da bude cvrsta oko clanka sto patofne nisu.

Sada sam bas zbunjena...


Da... to je preporuka jedne grupe ortopeda, a rugi kažu sve suprotno - pa biraš šta slušaš.


IZVORNA PORUKA: Jeca*

Tasho, drago mi je da je preporuka bila na mestu i da se momcima dopadaju patofne. Ja ih mnogo volim i super su. Moram da izbuniram informaciju koja apoteka u Bgu ih sad ima, za sledecu kupovinu


Problem je što one idu samo do br 32 - 34, a kalupi su manji.


E, ove dr Luigi smo kupili:

[img]http://www.dodaj.rs/f/2L/fF/nGcMWUn/pu-04-20-03-20-tp.jpg[/img]

I uopšte im se ne znoji noga, to me je posebno oduševilo. Inače, iz Cicibana i Baldina kad im izvadim nogicu, preobuvamo čarapice, sada ne.




cani -> RE: Patofne (17.9.2012 9:26:38)

Tash izgledaju mi bas tople,sta imaju unutra ?
I nama se nogice jako znoje,malo malo pa su mokre...U kuci idemo u debelim carapicama ,onim sa gumenim tufnama,a za vrtic smo kupili neke otvorene,bas da mu se ne kuva nogica jer im je jako toplo...




Anoniman -> RE: Patofne (17.9.2012 9:35:11)

Ja stvarno ne znam šta je iznutra. Kada sam ih gledala prošle godine, nisam ih kupila jer mi se činilo da su pretople, ali ove godine je finansijski faktor bio presudan (treba mi 3 para patofni što u Cicibanu košta oko 8500din, a ovako košta 4200din). Meni liči na frotir, a garant nije. Javiće se Jeca da kaže kakav je to materijal. 




Jeca* -> RE: Patofne (17.9.2012 9:38:29)

KLIK [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




cockic -> RE: Patofne (17.9.2012 9:42:45)

e super su tash upravu si za baldino bas se znoji nogica a za cicban nama su ove letnje bile jako tanke pa mu se nije znojila nisu patofne nego neke sport patikice ali lice na patofne ciciban patofne nisam uzimala pa za njih neznam.

ja imam tog luigija i zadovoljna sam noga se u njima znoji samo kad sam bosa a ovako ne.mozda i uzmem peki sad za vrtic kad ove omale.
i mana je kad se operu usmrde se a sto bi pekine prala kad ce ih nosici 3-4 meseca i onda ili kanta ili ceka lenu sve zavisi.

a jer neko uzimao grubin patofne peka je imao njihive sandale za leto i jako sam zadovoljna bas ih je iznosio.




cockic -> RE: Patofne (17.9.2012 9:50:36)

e napisite kad saznate gde ih ima u bg [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]mislim na dr luigi




Ana RR -> RE: Patofne (17.9.2012 10:47:41)

Mi ćemo ipak zaobići patofne i kupiti mu debele čarape sa gumom dole (one hvala ti, bako[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]). Juče sam se čula sa našom fiziot. pošto sam planirala da odem da pogledam Pavle cipelice ali vidim na sajtu da sve imaju anatomski uložak, pa sam morala da se posavetujem sa njom. Kaže, ako sve drugo odgovara (da imaju ojačanje nazad, da su mekane, savitljive) onda nije problem uložak ali je bitno da ih nosi samo napolju a unutra da ide bos. 




Yula -> RE: Patofne (17.9.2012 21:58:10)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Yulo, ty teorija je davno opovrgnuta. Čvrsta cipela sa anatomskim uloškom samo sprečeva razvoj mišića koji drže svod stopala i samim tim veće su šanse da dete ima ravne tabane. Takva obuća pasivno drži stopalo u pravilnom položaju i ne dozvoljava mišićima stopala da jačaju. Obuća treba da je što mekša, može biti i plitka samo da ima ojačanje tj ono zadebljanje pozadi, patofne su uglavnom poluduboke pa im to zadebljanje nije potrebno.


Jbg, nisam imala pojma. Letos maltretiram dete, obuvam mu sandalice stalno, a plus su ga malo stezale jer ima visok ris, a ubili smo se trazeci neke da mu odgovaraju, jer bas ima veliku nogu, a nismo mogli naci sa anatomskim djonom broj 22. Bas mi krivo sada sto to nisam znala. [sm=smiley13.gif] Kako god, na kraju smo digli ruke i kupili mu 3 para patika koje nemaju anatomski djon, ali njih nosi od skoro tek.

I ja cu onda da mu kupim neke fine patofne da ne nosi patikice po stanu, mada, mi smo na 2 spratu, svuda je parket, osim u dnevnom boravku, ali toplo je, pa cu mozda da mu uzmem i ove ojacane carapice da mu se nozica dzabe ne kuva.

Pih, sada bih samu sebe isamarala sto se nisam o tome malo bolje raspitala.




ishler -> RE: Patofne (18.9.2012 8:47:29)

Mozete li mi reci sta vam dete nosi sada po kuci tj kakve patofne.?Moja devojcica ima 14m,od kada je prohodala je bosa po kuci,htela sam da tako bude i na dalje tj u termo carapama,ali se prehladaila.Ne znam kakve patofne da kupim a da budu dobre za stopalo posto ce biti u njima po ceo dan a da nisu ni suvise teske.Molim za pomoc,hvala u napred.




Anoniman -> RE: Patofne (18.9.2012 8:55:14)

Eno ti gore slika dr Luigi, te sam uzela sada deci. Isto sam skontala da su im nogice led ledeni sa dvoje čarapa (obične i te termo sa flekicama), pa sam uzela patofne.




ishler -> RE: Patofne (18.9.2012 22:02:12)

Tash tesko je to nacu u Bg osim da idem od apoteke do apoteke.ANA i ja sam za te carape ali je hladno jer pod ne moze dovoljno da se ugreje ja zivim u kuci prizemnoj ima i podnu izolaciju ali je zimi hladno.GAE gde si kupila chicco i koliko su ako nije tajna?Ciciban deluju mnogo tvrdo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>