RE: Prva bebina krvna slika (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Maraj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 16:54:25)

Maslacak ova poslednja slika od danas, na pocerku strane,sto ke ivanka gledala gde je crp 16.90, to ke slika iz decembra meseca. Pise, kad sam postavila sliku




Maslacak15 -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 17:32:26)

Da da shvatila Sam ja nego Sam se pogresno izrazila. Mislila Sam pogrsalo se stanje U smislu njenog opsteg stanja, ne krvne slike. Visa je temperatura nego sto je bila, na to Sam mislila I dugo vec traje. I ja mislim da bi mogla da odes na imd Ako se brzo ne popravi stanje. Neznam da Li Mora za vikend Ali proceni. Tesko je to kod Male dece proceniti. Obicno Su neke standardne stvari i mozda je poterao Maler Pa jedna Pa druga infekcija se vezala Ali nije prijatno da ima toliko dugo temperaturu i da Jos raste...





smeško -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 19:09:30)

Maro, iz mog iskustva sa tim analizama napisala bih ti sve sto i Maslacak. Nama je crp 25 i kada imaju virus i kada imaju bakt.inf. Takodje, hemoglobin nam pada kada imaju virus, a i trombociti. Ne mora sve odjednom, ali to su nam dva najcesca odstupanja od ref.vrednosti. 

Jeste li radili analizu urina? 




Maraj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 20:58:02)

Nismo smesko
Mislila sam da radimo danas al na antibiotiku je od ponedeljka...pa ne znam koliko ce validan nalaz biti




Rosita -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 21:20:17)

Kako je ona? 





smeško -> RE: Prva bebina krvna slika (22.6.2019 23:03:39)

Ne znam, ali nisam mislila na uk, nego samo analizu sedimenta. Kako se ponasa, kako je raspolozena? Je l'' i dalje lepo rucka?




MimaKos -> RE: Prva bebina krvna slika (19.7.2019 6:00:47)

Mi nismo imali kontrolne krvne sljke, radili smo samo kada je beba bolesna bila





vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (7.9.2019 12:13:13)

Ova dezurna dr bas nikakva. Kazem imao je do 39temp,ovako nema nista...reko dira usi,kazw majka nisu uvek usi,i nije ih ni pogledala..kaze grlo mu je jako crveno i dade pancef..a ja sam mu izvadila krv i sas mi tek nista nije jasno..cekam crp.[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1996348-645.jpg[/img]




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (7.9.2019 12:20:41)

A crp je 2.8..ko je lud?!




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (7.9.2019 13:29:50)

Javila.mi se moja dr,kaze da mu ne dajem antib,sve je mirno. Sutra ne bi trebalo da ima temp.




Sanjalicaaa -> RE: Prva bebina krvna slika (15.10.2019 7:04:55)

Da li deca pre vadjenja krvi smeju da jedu? Ili vazi isto kao i odrasli ne smeju?





vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (15.10.2019 7:11:13)

Smeju da jedu. 




Sanjalicaaa -> RE: Prva bebina krvna slika (15.10.2019 7:20:30)

Hvala Von.





vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 18:55:49)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2008253-4895.jpg[/img]Nocas je imao 38.8..ceo dan 37.8ni kaslje..ostalo je sve cisto.




Filadendronka -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 20:51:17)

Von, ne deluje strasno, vec kao blaga virusna upala. Idete li kod pedijatra uskoro? 




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 21:16:23)

Bila sam pre vadjenja krvi..kaze deluje joj da je virusno..jer nista nije ypaljeno..ysi su mu klasicno zamucene..da pratim naredna 2 dana..ako raste da ga dovedem..danas je ceo dan imao 37.7 i zaspao je,spala mu je sama..




dunja RR -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:14:16)

Micika od utorka T bez drugih simptoma (Sava isto par dana pre nje, leukociti bili povišeni, na granici sa bakterijskom ali prođosmo bez AB, izvukao se skoro skroz), pa par dana nije imala, pa počela da kašlje, pa opet danas T. U DZ ne znaju šta joj je jer je krvna slika OK, a ona se budi svaki čas od kašlja i ništa ne jede danima (sada je počela i da kija, verovatno joj ja prenesoh rinitis) pa nas poslali za ujutru u Tiršovu. Meni se ne ide jer smo mm i ja četvrtak u DZ pokupili gadan virus, jedva sam živa od petka (ništa nisam u usta mogla da stavim od muke i groznice, 3kg manje jutros), mm se izvukao brže. Počela sam danas na silu da jedem, zbog mleka, da imam za nju, bacila sam se prvo na kolače koje nam komšinica donela, sa slave.

Evo M KS

[img]https://www.dodaj.rs/images/ksm.png[/img]




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:22:35)

Dunja,kako kaslje? Ja sam mog inhalirala pulmokortom,na svoju ruku..jer se davio u suvom,iritantnom kaslju,kao da je laringitis..i bolje je..I njoj je ok kks.




dunja RR -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:28:24)

Von, čujem šlajm kada kašlje, i zbog njega verovatno i ne može da jede, uzme zalogaj i povrati odmah, i eferalgan nam je dana povratila. Cvili non stop, po ceo dan. A kija od danas. Ne hvata se za uši, a mokraću nismo uspeli da navatamo, da odnesemo. Imala je danas tečnu stolicu, probilo joj sve, zeleno, dehidrirala, pa smo je danas kljukali vodom. Jedino sisa normalno, ne povraća, ali se i na sisi zakašlje pa cvili.


Von kako je mališa sada?

Fili kako je tvoj mališa, jel se smirio osip, kašalj, kakva je bila KS?




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:36:21)

Aha,kod vas je slajm...Mozda da probas sa 3% fizioloskog da bi izbacila sline i slajm.I moj povrati slajm cim se zagrcne..sinoc my mleko nisam ni dala,jer je preksinoc povratio i veceru..ima taj refleks za povracanjem.za tren sve izbacu ako se zagrcne.Bolje je..eno ga spava..nisam mu merila veceras temp..ne deluje da ima..A sta dr predlazu za taj kasalj?




dunja RR -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:38:07)

Ništa, dr je bila toliko gadna (prvi pUt je vidimo, a inače visimo u DZ), samo nas otkačila da idemo u Tiršovu, njoj kaže ništa ne znači M anamneza niti KS [sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:39:20)

E da zaboravih da napišem, da joj je mm jedva izvukao iz usta da je grlo ok kao i pluća, ona tu ništa ne vidi niti čuje problematično.
A dete jedva diše, KS ok.




vonavoj -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:44:15)

Svasta..ja bi je inhalirala sa 3%,to je da izbaci sline..I daj joj neki sirup,sme prospan..ili joj skuvaj onaj sa lovorovim listom i zalfijom..




Sanjica26 RR -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:50:56)

Cuvajte se sad virusa. Kod moje sestre je najvise nagrabusio sin. Imao je visoku temperaturu, povracanje i sad ima bolove u misicima.




lesica -> RE: Prva bebina krvna slika (22.12.2019 22:51:52)

Dunja, ja bih je možda pre sutra ponovo povela u dz-a pre nego u trišovu (vikendom u našem dz-a uglavnom dežuraju sa školskog, a oni su listom grozni i veze sa životom nemaju, pazi kad ja L vodim prvo kod naše naše dr pa tek onda gore), ili na plućno u preševsku (mislim da vam ne treba ni uput)

Meni ovo deluje kao ovaj grozni virus koji je urnisao D. Prosto me čudi što joj nisu dali bar da se inhalira berodualom ili već. Uglavnom, morate da je proverite, ali ako baš treba onda stvarno topla preporuka za zavod u Preševskoj (i mnogo manja gužva nego u tirsovoj)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>