Prva bebina krvna slika (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


andrijana -> Prva bebina krvna slika (5.1.2009 19:41:36)

Kada ste prvi put vadili krv i radili krvnu sliku? Koliko sam upucena,prva se radi kada beba napuni 6 meseci a nama je doktorka napisala uput za sad. Opravdanje je bilo,beba ima lepu boju ali to ne znaci da nije anemicna. Ne znam kako ce mala da odreaguje na iglu,bas se brinem,jer se krv vadi iz prstica i to iz vise njih. A smatram da je jos rano za vadjenje krvi. Kako ste vi prolazili sa time?




Anoniman -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 19:45:36)

Ja još uvek nisam radila detetu krvnu sliku. Niko to od mene nije tražio.




andrijana -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 19:48:25)

Ova doktorka nije normalna! Mi vec drugi put popismo bocicu antibiotika samo zato sto nam je malo crveno grlo. A nije preporucljivo davati antibiotike pre 6. meseca.




Lu -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 19:53:41)

Sa 6mjeseci,doktorici se učinio bledunjav i izvadili su mu iz jednog samo prstića,ma ništa strašno malo zaplače i gotovo.
Ponovo smo vadili krv sa godinu i bilo ok,nije mu trebalo više željezo da pije.
Ja bi nekako rado uskoro da mu opet provjerim krvnu sliku,čisto da budemo mirni,neznam meni je to nešto normalno a mnoge mame to smatraju bespotrebnim maltretiranjem djeteta[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




guppy RR -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 19:56:12)

I mojima su proveravali krv na tom pregledu - VALJDA sa 6 meseci - nisam sigurna. I ja volim da vidim kad je dete bolesno kakva mu je krvna slika, lu, čisto iz toga da lekar vidi ima li jača upala i treba li dati antibiotik...




Lu -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 20:06:35)

IZVORNA PORUKA: guppy

I ja volim da vidim kad je dete bolesno kakva mu je krvna slika, lu, čisto iz toga da lekar vidi ima li jača upala i treba li dati antibiotik...

Da,to i je najbitniji razlog ali tada kad smo vadili krv, mom je Roku  željezo bilo na granici a nije imao nikakvu upalu,pa je ispalo dobro u svakom slučaju.
E sad što mislite o tome da bi ja rado sada provjerila njemu krvnu sliku iako nije bolestan jer nismo radili krvnu sliku godinu dana?




guppy RR -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 20:08:59)

Ja mislim da nema potrebe...
kad prvi put bude bolestan, nek doca prekontroliše krv.




oliveradj -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 22:27:34)

Nas je doktor poslao sa pet meseci da vadimo krv. Rekao je bledja mi je i bio je u pravu na krvnoj slici se video nedostatak gvozdja. Dao je sirup Ferum lek da pije. Pila je sirup dva meseca i nakon toga je doktor rekao da je i dalje bleda i da nastavi jos jedan mesec. Ja sam rekla da smo svi svetle puti, ali je doktor rekao da se bledilo gleda po ušima i da nema veze sa tenom.




Koka Loka -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 22:52:42)

Moja Una je imala nizak hemoglobin jer je dugo dojena. Prepisivali gvožđe ali nisam htela da joj dam jer je to normalno kod dojenih beba.
Skoro smo vadili krv i krvna slika je super [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Samo bih trovala dete bez razloga.




Anoniman -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 23:07:24)

IZVORNA PORUKA: Koka Loka

Moja Una je imala nizak hemoglobin jer je dugo dojena.


[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Nisam znala da je povezano.




Koka Loka -> RE: Prva bebina krvna slika (5.1.2009 23:11:41)

Da, kako da ne. To je normalno i to je fiziološka anemija koja se ne leči. Mi smo imali hemoglobin baš nizak, a sada smo super. Stabilizovalo se kako je počela da jede čvrstu hranu.

Što više mesa, crvenog mesa i vitamina C. Naravno, samo iz hrane.




Jeca* -> RE: Prva bebina krvna slika (6.1.2009 8:10:50)

Ja znam da sam u nekoj Lukinoj dokumentaciji pročitala da se prvna krvna slika uradi sa 6 meseci




mihi -> RE: Prva bebina krvna slika (31.3.2009 19:00:15)

Prva krvna slika se radi sa 6 meseci jer se kod beba koje sisaju isprazne rezerve Fe koje je dobila maminim mlekom a za bebe koje su na adaptiranom mleku početna formula 1 sadrži samo tragove gvožđa, izostavlja se iz početne formule jer bi Fe moglo da pogorša grčeve kod beba. Formula 2 ima u sebi gvožđe. Sa 6 meseci se proverava KS beba i po potrebi uključuje sirup Ferohel ili neki drugi preparat Fe.




Anoniman -> RE: Prva bebina krvna slika (22.7.2009 15:02:55)

ćerki radila sa 6 mjeseci - preporuka da se uvedu agrumi i svi mliječni što masniji proizvodi

sinu radila sa 3 mjeseca radi sunećenja - kompletna ks i koagulacija, kao i urin




Rivana -> RE: Prva bebina krvna slika (22.7.2009 15:04:29)

moja beba sad za koji dan puni sedam meseci i jos nam niko nije ni pomenuo da radimo krvnu sliku....[sm=zmeden.gif]




Didy -> RE: Prva bebina krvna slika (24.7.2009 16:38:58)

Ni mi nismo radili, niko nam nije napomenuo da bi trebalo. A ne bih na svoju ruku, jer  smo zdravi i veseli i raspolozeni i vec svasta jedemo.




Adana -> RE: Prva bebina krvna slika (24.7.2009 16:51:14)

I mi  smo radili KS i davali urin kada je miski bilo 6 mjeseci, ali ne zato sto je to praksa, vec zato sto nije puno dobila na kilazi pa da se iskljuci postojanje anemije ili neke urinarne infekcije.
Hvala Bogu KS joj je bila kao u male bebe [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image], a urin cist. Vadili su joj iz prstica, malo je plakala i to ne kada ju je teta ubola, vec kada je stiskala prstic da skupi krv. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




SUPER MAMA -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:32:29)

Ni moja beba koja ima skoro 10 meseci nismo jos pravili krvnu sliku.Jel ima neki odredzen period kada treba.




božana -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:34:38)

Ima super mama sa 6 meseci, sa 9 meseci i sa navršenih godinu dana.Tako je kod nas.




Anoniman -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:37:21)

pa uradio joj kad napuni godinu dana Super majko [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




SUPER MAMA -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:37:46)

nas pedijatar je rekao da nema potrebe kada sam je pitala jer kaze da monika moja beba odlicno napreduje jer s 9 meseci je imala 10300kg i 74 sm.Ali ipak bi ja to proverila hvala na informaciji.




SUPER MAMA -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:38:36)

hocu Vucko to sigurno




božana -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:43:30)

IZVORNA PORUKA: oliveradj

Nas je doktor poslao sa pet meseci da vadimo krv. Rekao je bledja mi je i bio je u pravu na krvnoj slici se video nedostatak gvozdja. Dao je sirup Ferum lek da pije. Pila je sirup dva meseca i nakon toga je doktor rekao da je i dalje bleda i da nastavi jos jedan mesec. Ja sam rekla da smo svi svetle puti, ali je doktor rekao da se bledilo gleda po ušima i da nema veze sa tenom.


Otkud dva meseca.Mojoj Neveni je doktorica dala da pije Ferrum lek 15 dana.




mamanp -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:51:30)

IZVORNA PORUKA: božana

IZVORNA PORUKA: oliveradj

Nas je doktor poslao sa pet meseci da vadimo krv. Rekao je bledja mi je i bio je u pravu na krvnoj slici se video nedostatak gvozdja. Dao je sirup Ferum lek da pije. Pila je sirup dva meseca i nakon toga je doktor rekao da je i dalje bleda i da nastavi jos jedan mesec. Ja sam rekla da smo svi svetle puti, ali je doktor rekao da se bledilo gleda po ušima i da nema veze sa tenom.


Otkud dva meseca.Mojoj Neveni je doktorica dala da pije Ferrum lek 15 dana.



I posle poboljsanja krvne slike Ferum lek se pije jos nekih 1-1.5 mesec. Sad cu laicki da pokusam da objasnim: depoi gvozdja tek treba da se pune, kostana srz, jetra i ostali organi su prazni gvozdjem. Kad bi presttala da pije Ferrum malokrvnost bi se odmah vratila.
Ni sama sebi nisam jasna[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




božana -> RE: Prva bebina krvna slika (30.7.2009 14:55:17)

Ma reče mi da pije 15 dana, potom 1 nedelja pauza, a zatim da proverimo ponovo krvnu sliku.Doduše, Neveni je hemoglobin na granici.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>