|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 20:53:53   
Anoniman
Vuko, plata minus troškovi koje si navela i ne ostane mi ništa, čak moram i da dodam user posted image

E-banking koristim već neko vreme, provizija mi je 10 dinara po transakciji, mnogo manje nego u pošti, mesečno održavanje tokena mislim oko 100 dinara, sve što kupujem preko neta i sve račune plaćam tako, za kupovine u hipermarketima koristim čekove i odloženo plaćanje, a za ostalo karticu. Keša nemam nikad više od 1000 -2000 kod sebe.

I nikad ne ulazim u dozvoljeni minus jer je to najskuplji oblik kredita, najveća je kamata.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 976
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 21:27:01   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Vuko, plata minus troškovi koje si navela i ne ostane mi ništa, čak moram i da dodam user posted image



Nisam u ovo racunala hranu i stvari koje se trose u kuci. To je ono na sta mislim nakon placenih komunalija.

A od cega zivite sunce mu zarko? Odkud vam za hranu? Radi li ti muz? Jer platom samo pokrijete troskove oko iznajmljivanja stana, komunalije i benzin za auto? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 21:33:47   
Anoniman
Muž radi, oboje (ne)primamo po 30 000 dinara mesečno, poslednja plata koju smo primili (i on i ja jer radimo u istoj firmi) je za decembar (jeste, sad je kraj martauser posted image ). Živimo od mojih kalkulacija i kupovine na odloženo, odem , pokupujem pta mi treba, jednom u prodavnici gde je jeftinije i daju odloženo na 3 meseca pa sledeći put u onu gde je skuplje al daju na 6 meseci i onda kalkulišem kad mogu koliko čekova da pokrijem. Nama kupujemo samo hranu, garderobu se ne sećam kad sam kupila. Imamo svoj stan pa ne plaćamo kiriju i pomažu nam moji.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 978
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 21:36:42   
vukosava
I ja kontam kako... Kod mene radim ja. Nista nemamo osim kredita za auto a pare nam niko ne salje. Nikom nista ne dugujem. Koliko dobijem, to je ono sto trosimo taj mesec.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 21:40:53   
Rada T.
Nama puno duguju... negde oko 14 000 evra i svaki mesec se to povećava sve više i više! Pare smo pozajmili pre nego što smo dobili prvo dete i tada nam nije bilo strašno ali sad... sad je to prevazišlo sve mere! Evo i drugo dete stiže a ja i dalje plaćam tuđ kredit 170 evra mesečno... želudac mi se okreće!

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 21:40:57   
Anoniman
Zaboravih da dodam da i to plate što dobijemo isplaćuju nam iz 300 delova, po 3-4 000. A doprinose nam nisu platili iiiihaaa...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 981
   RE: Kucni budzet
23.3.2012 22:08:20   
dunja RR
I povoljnije je, jel' tako?
IZVORNA PORUKA: Olga RR

dunja , evo druga godina kako koristim e banking
u banku skoro da i ne idem jer sve sto mogu placam karticom , jedino mi treba kes za pijacu



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Kucni budzet
17.1.2013 21:18:24   
Mishica 77
Mislim da nema adekvatna tema pa reko' da pitam ovde.
Da li ja mogu da kupujem na kredit u popodnevnim tj. večernjim satima? Preciznije: da li ako odem u kupovinu na kredit u 18h mogu da dobijem odobrenje kreditnog biroa ili mora u određeno doba dana?
Unapred se izvinjavam onima što ovo znaju, a upišavaju se od smeha nad mojim neznanjem..... user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Kucni budzet
18.1.2013 9:05:08   
Lu
user posted image  Mishice,
Naravno da možešuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Kucni budzet
6.2.2013 21:02:37   
nata11
Jel neko mozda ima pika karticu?
Ja ne bih uzimala onu gde daju na odlozeno jer bezim od svake vrste odlozenog placanja koji me sustigne kad tad, vec bih onu klasicnu gde samo kada kupujes skupljas poene.
Cemu uopste ti poeni sluze. Samo za kupovinu pojedinih artikla ili imam i neki popust?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Kucni budzet
6.2.2013 22:27:21   
Didy
Ja imam tu pika karticu što se skupljaju bodovi. Imam je već neke tri godine. Skupljaš poene i na kraju taj iznos iskoristiš za kupovinu bilo čega za te pare. Slagaću te sad, ali mislim da je prvi iznos za ne znam koliko skupljenih bodova 1350 dinara, a sledeći 5000 dinara. Skuplja se od početka februara do kraja jula i od početka avgusta do kraja januara. Uglavnom, imaš 6 meseci da skupiš poene tako što na kasi daš svoju karticu i oni ti obračunaju poene prilikom svake kupovine (za svakih potrošenih 500 dinara dobiješ 1 poen). Ne znam koliko često kupuješ u Merkatoru, ali ja sam taj prvi iznos uspevala komotno da skupim, a drugi samo ako kupujem i nešto veće (npr. belu tehniku, kućne aparate i sl.). Ne košta ništa izrada kartice, nije mi neko opterećenje kad odem na kasu, samo je dodam kasirki i to je to. Kad već kupujem tamo, šteta je to ne iskoristiti. Jedino nemam uvek gotovine kod sebe, a kad plaćaš platnom karticom, ne mogu ti uračunati poene. To me jedino smara pomalo, ali više se ne opterećujem time toliko, nisam baš redovna, nekad i karticu zaboravim... Uglavnom, u početku sam baš pazila, sad kad se setim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 10:30:00   
nata11
Didy poslala sam zahtev za karticu. A sakupicu sigurno ovaj prvi iznos jer ne idem do prodavnice svaki dan vec na 5-6 dana tako da obicno i kupim vise.
Inace raspitaj se mislim da sada bodovi vaze kada placas i karticom. Tako je bar pisalo na flajeru koji sam listala juce. I isto mi je upalo u oci da je pisalo 100 din=1 pika sto je mislim superuser posted image ako je stvarno tako.

Samo je onaj flajer pretrpan nekim strucnim i pravnim terminima pa mi na kraju i nije bilo jasno sta mogu sa karticom. Ako je tako kao sto kazes da mogu da iskoristim taj iznos onda je super.
Hvala u svakom slucaju na informaciji. user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 11:21:11   
Anck Su Nmaun
Mi imamo Piku karticu ali mi je ni ne vadimo kad idemo nabavku.
Sem kad kupimo nesto vece pa na rate onda je koristimo...jel se tada skupljaju poeni? Ja nista neznam ?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 7.2.2013 11:24:21 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 12:17:50   
tijatija
Kartica ova , kartica ona, odlozeno i ostalo ,ovde u CG nema nista od toga ( barem da ja znam) ako imas kes kupis ako ne samo gledas user posted image
Mozda penzioneri dobijaju neke cekove za prodavnice preh. proz na 3-4rate i to je to.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 13:25:37   
Figaro88
I ja cekam da mi stigne ta kartica,mi kupujemo na 15 dana odprilike,potrosimo svaki put oko 10000 pa zasto onda da ne iskoristimo i to.A i ja sam procitala da na 100 din ide jedan bod,ali su i iznosi drugaciji.A sa njom bi trebalo da bude i popusta na neke artikle,koliko sam ja hvatilauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 13:54:58   
nata11
Anck to je ona zelena kartica ona je za odlozeno e sada da li skupljaju tu bodovi neznam stvarno.
Ja sam podnela za obicnu plavu.

Figaro nasla sam na sajtu: sa 250 sakupljenih bodova, potrošači će moći da ostvare uštedu u iznosu 500 dinara, sa 1.250 sakupljenih bodova, uštedu u iznosu 5.000 dinara, odnosno sa 3.500 sakupljenih bodova, uštedu u iznosu 21.000 dinara.
Sto bi znacilo da trebam da potrosim 125.000 dinara da bih dobila ustedu 5.000 din user posted image

citala da se bas ceka dugo kartica. Koliko je ti vec cekas?

< Poruku je uredio nata11 -- 7.2.2013 13:56:56 >

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 14:18:58   
Didy
Onda je to nešto novo, Nato. Uglavnom sam ja išla u nabavku, pa sam redovno davala karticu i skupljala poene, ali otkako se Sofija rodila pre godinu i po dana, mm je donosio namirnice iz prodavnice kad se vraćao s posla, a on retko kad ima gotovinu, pa zaboravi da uzme karticu od mene, pa onda j eon uzme, pa ja odem u kupovinu sledeći put... Tako da već dve godine nismo ni skupili te poene...
Mi potrošimo oko 5 hiljada dinara u proseku nedeljno u prodavnici, što je mesečno 20 hiljada, za šest meseci bi se moglo skupiti 125 000 dinara, ali sad nam više Merkator nije blizu, preselili smo se, pa nekad trknem u obližnje prodavnice, tako da se i tu osuo iznos...user posted image
Sad ste me zamislile, mogla bih da malo opet povedem računa...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 14:24:26   
Anoniman
ne znam da li su te kartice kao ove kartice ovde gde npr. svaki supermarket ima svoju karticu (bodovanje i nagrade se malo razlikuju) i recimo ovaj u koji mi idemo daje na svaka 3 e po jedan bod, kao i po bod za svaki proizvod njihove marke pa kad sakupis 200 bodova dobijes 6 e popusta (koje na moras odmah da iskoristis).

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 993
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 14:27:22   
Didy
Nešto slično, Kseno, samo što ovde skupljaš bodove 6 meseci i prvi put moraš potrošiti skupljene bodove na kupovinu kod njih do kraja januara, a drugi put do kraja jula.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 14:32:27   
Anoniman
ovde mislim da nema ogranicenja i pritom na karticu dobijas i popust na neke proizvode. desilo mi se npr da nemam karticu kod sebe (jednu smo izgubili pa imamo samo jednu) i da kazem da kucaju na karticu nekog ko je pre ili posle mene u redu i svi su na dobitku - ta osoba dobije poene, a ja popust.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 995
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 19:17:39   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: nata11

citala da se bas ceka dugo kartica. Koliko je ti vec cekas?


Od decembra,mada mi je rekla ona devojka da im treba oko dva meseca da posalju.Tu za odlozeno ne uzimam,imam osecaj da mnogo brze trosim kada placam karticom nego kada podignem novac.Nemamo ni kreditnu,i ne planiramo da uzimamo,koliko imamo toliko trosimo....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Kucni budzet
7.2.2013 23:37:43   
Leax
Evo i ja da se nadovezem na razgovor o pika kartici.
Zelena kartica ,koja sluzi za odlozeno placanje, takodje ima i funkciju sakupljanja bodova . Moju karticu sam cekala da dobijem nekih dva-tri mesecauser posted image .
Ja bih je preporucila svima jer stvarno je danas retko da dobijes(platis) robu bez kamate, ziranata,...Pri kupovini na odlozeno konacan iznos vam podele na 3, 6, 12 rata zavisi od sume koju ste potrosili, minimum rate je bio 1500,00din. E sad ,posto sam iz okoline Novog Sada, pravila u Merkatoru i Rodi nisu skroz ista , sto se tice popusta . U Rodi nisu davali 10% na odlozeno dok u Merkatoru jesu (vikend popust na sve artikle). Mozda se nesto u skorije vreme menjalo jer mi smo uzeli masinu pre 10meseci pa tako da govorim o tom periodu.Meni je super i to sto kupljenu robu (bela tehnika i sl.) isporucuju besplatno na kucnu adresu , tako da sam je bas zadovoljna njihovom uslugom.
Pozdrav svima i nadam se da nisam konfuzno pisalauser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Kucni budzet
15.2.2013 11:49:30   
nata11
Leax da razlikuje se od grada do grada. Kod mene naprimer u Rodi imam svakog vikenda 10%.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Kucni budzet
24.3.2013 11:57:52   
Trcosava
Neću više o onome, ali vidim da mnoge pominjale piku. Proverite sada opet, jer ovde je uveden novi sistem bodovanja - za 1€ jedna tačka (pika). Sa 500 tački bonus je 5€, sa 1250 tački 50€ i ono treće ne znam koliko je. I još jedan bonus za piku - sada se tačke dobijaju za svako sredstvo plaćanja (keš, kartice) ali cigare ne ulaze, novine i neznam šta još.

Kada se uzima na odloženo, skapirala sam da se samo prva rata boduje. Mi imamo zelenu platnu, tako da smo skupili prošli put za tih 50€ i lepo nam leglo. Pokupujem hemiju i ćao user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Kucni budzet
24.3.2013 12:30:29   
Figaro88
Da videla sam sad to kada sam bila u Rodi,ali kod nas je za placanje platnom karticom,za svakih 100din jedan bod.Ja videla kada sam vec platila,ali ako je stvarnio tako mi mozemo lako da skupimo onaj najveci popust.Sada kada budem isla platicu karticom pa cu videti....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here