RE: Da li gulite voće? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


tekilica -> RE: Da li gulite voće? (9.12.2015 13:56:21)

Vise ne. Bojala sam se da kora jabuke ne napravi neki pu-pu problem, ali ne, uvek se pazljivo jelo :) Naravno, kora je izuzetno zdrava, tako da to sebi nikad nisam uskracivala. Ne znam zasto, ali moj suprug to redovno radi, valjda ne voli taj ukus, sta znam.




choopa choops -> RE: Da li gulite voće? (9.12.2015 14:00:57)

Danas MM dao djeci neke jabuke, srećom nisu im se nešto dopale, vraćamo se nakon nekog vremena kući a ono po jabukama sve neke tačkice, kao da je neko špricem u njih nešto ubacivao [sm=smiley22.gif][sm=smiley22.gif]

Užas, kao što rekoh, gulim im (i nama) sve kupovno voće, ne zbog toga jer ne jedu koru, nego zato jer me je strah od tih otrova. [sm=zmeden.gif]




dejana007 -> RE: Da li gulite voće? (22.12.2015 10:41:14)

Naravno, ogulim u svakom slucaju i dooobro operem - samo zbog pesticida. Ali kada su domace ili iz naseg dvorista onda ne. Jer nisu tretirane.




isidora88 -> RE: Da li gulite voće? (22.12.2015 10:43:28)

Drfinitivno cu od sad da gulim koru na jabukama, mateji svakako gulim, ali sebi ne, mada sad cu poceti. Uzela sam greni smit jabuke, ona kora se toliko oseti na neku hemiju, plastiku da je to uzas. Uopste nema vise lepih jabuka da se kupi[sm=smiley13.gif]




nikiteki -> RE: Da li gulite voće? (22.12.2015 14:21:46)

Uglavnom jabuke i gulim




MAMAMAJ -> RE: Da li gulite voće? (23.12.2015 0:25:39)

Mi imamo domaće jabuke i kruške, nisu tretirane, ali ih ljuštim, jer decu sam tako navikla zbog onih iz prodavnice, a ja ne volim ukus kore jabuke.
A domaće kruške ljuštim jer njima kora stvarno bude tačkasta, crna, jednostavno prirodno, neobrađena, neizveštačena za razliku od onih viljamovki iz marketa, tako da njih zato ljuštim.




mila83 -> RE: Da li gulite voće? (10.6.2016 19:14:06)

Ja uglavnom gulim sve,pa i sa domaceg neprskanog.T sada sama jede kriskice jabuke,skidam jos uvek koru.Breskve isto gulim i seckam da jede.




emicaa -> RE: Da li gulite voće? (10.6.2016 20:12:07)

Gulim samo ako hoće da joj ogulim,jedino kruške gulim uvijek.I banane [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Da li gulite voće? (10.6.2016 20:18:15)

Emice,nije valjda da banane gulis [sm=smiley36.gif] Moji klinci,sad kada su stariji,uzmu sami onu ljustilicu pa gule jabuke i kruske,to moze na nju. a ponekad zaluta i sargarepa za grickanje,D bas voli [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Da li gulite voće? (10.6.2016 20:21:22)

Ja sa tom spravicom gulim samo sargarepu...smotana sam [sm=smiley36.gif] Gulim voce, meni i devojcici,a mm cesto jabuke jede sa kozicom...




Anarunika -> RE: Da li gulite voće? (10.6.2016 23:01:59)

Ja se trudim da im gulim jer ne volim ove današnje jabuke pune pesticida itd...a poznato je da se najviše zadržavaju u kori i oko peteljki. Ali iskon i Arun često uzmu onako s vrata jabuku pa je samo operu ,to sam ih naučila.
A Živi ljuštim takođe sa tim što i ona zna da uzme celu pa da je onako gricka. A koricu lepo isisa pa je pljune [sm=smiley13.gif]




mali_mis -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 7:52:10)

Samo jabuke, jer kad vidi da ima kozicu, onda ih lize [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:04:37)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Danas MM dao djeci neke jabuke, srećom nisu im se nešto dopale, vraćamo se nakon nekog vremena kući a ono po jabukama sve neke tačkice, kao da je neko špricem u njih nešto ubacivao [sm=smiley22.gif][sm=smiley22.gif]

Užas, kao što rekoh, gulim im (i nama) sve kupovno voće, ne zbog toga jer ne jedu koru, nego zato jer me je strah od tih otrova. [sm=zmeden.gif]


Ja im baš slabo kupujem voće u posljednje vrijeme. Ne znam, bez obzirašto ih ljuštim, ipak tu ima svačega. Možda j ekod vas drugačija situacija, ima dosta proizvođača voća. Sd se uglavnom trudim da ima dajem domaće, sezonsko neprskano voće iz bašte. Oni obožavaju bukvalno! sad su trešnje stigle, oni jedu kao nenormalni, imamo šljive, pa će smokve, grožđe, kiwi, mandarine, jabuke....Sve kako bude pristizalo ja im dajem, ali kupovno mi je nešto sve više strah da im dajem. Maoj kupim one organske voćne kašice, jeste da bude skupo, ali šta znam više. Čak sam i ja prestala da jedem voće kupovno kao ranije što sam.




Ana RR -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:13:54)

Gulimo voće obavezno, ja sam nekada volela da jedem jabuku onako celu, da puca kad je zagrizem, ali pošto nemamo više domaće jabuke to više ne radim [sm=smiley13.gif]

Inače, moji baka i deka su u selu imali jabuke petrovke (ako je neko čuo), to su meni jedne od najukusnijih jabuka, neverovatno lep miris i ukus imaju. Nigde ne mogu da nađem da ih kupim a taaaaako mi se jedu [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:19:37)

Uh Ana, da, probala sam ih...mirisu divno, nesto poput dinje [sm=smiley1.gif]




Milena18 -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:24:35)

I ja ljuštim uglavnom jabuke i to od kad mi je mm pričao da je gledao kako ih prskaju, mada sam sigurna da se sva ta hemija ne zadržava samo u kori. Sad kad sam trudna baš mi nije svejedno da kupujem svo to prskano i voće i povrće, ali šta ću kad nemam svoje.
Ana, moja komšinica ima te petrovke, ali je prošle godine odsekla granu koja je prelazila u naše dvorište [sm=smiley36.gif] Kod nas ih je ranije bilo na pijaci, ali poslednjih godina ih nisam viđala.




Trcosava -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:30:46)

Bez da se neke žene uvrede, ali malo preterujete.
Prvo i osnovno, možda u Srbiji još nije tako, ali masa tih preparata za prskanje su zabranjeni. Evo daću primer plavog kamena (koji se kod nas masovno prskao paradajz). Ovde ne može da se nađe da se kupi.

Ne kažem da ovo čime prskaju sada nije štetno, ali mislim da je isto (ako ne i možda malo bolje)nego kad smo mi bili mali.

Ani sam dugo ljuštil jabuku jer nije htela da je jede drugačije, a Luki ne ljuštim, mada on koricu ispljune (zavisno od vrste jabuke). Ostalo mu ne ljuštim. Misim, bananu, pomorandžu, mandarinu, kivi... to mu ljuštim [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:35:24)

Trco, Srbija masovno izvozi jabuke za Rusiju i evo skoro je bilo na tv-u da su rusi stopirali zbog ogromne količine pesticida i još koječega. Možda Lesica to bolje zna.




Trcosava -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:40:17)

Polako, sad kad krenuda nas driblaju za EU sve će da se poukida [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:45:39)

Ja sam na jabukama petrovacama odrasla,stvarno su jedne od najlepsih Ana ! I sad se mogu naci negde,to je stara sorta jabuke.
Sto se tice konkretno jabuka,volimo ih svi,ali ih najvise jedemo kada je njihova sezona ujesen,tada mozemo nabaviti domace netretirane. ove ostale jaaako slabo uzimam.
A sad je sezona svega ostalog voca i to treba iskoristiti,mi mozemo nabaviti domace tresnje,visnje,jagode,maline,ribizle..kupine..to sad sve polako ide..samo zavisi od vremenskih uslova koliko ce cega biti.

Kad uzimam kupovne jabuke,obavezno ljustim,kao i kruske.




Ana RR -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 12:56:40)

E onda znate o čemu pričam [sm=smiley1.gif] taj miris mi se urezao u mozak, to mi je prva asocijacija na letnje raspuste u selu [sm=smiley1.gif] i naravno komšijin dud [sm=smiley36.gif] (ni to nisam gooodinama jela [sm=smiley13.gif])




choopa choops -> RE: Da li gulite voće? (12.6.2016 15:13:09)

To za jabuke sam i ja pročitala, čak su i kod nas kao rekli da će da iskontrolišu uvoz iz Srbije. Moš mislit [sm=jezicek.gif]

KLIK

Ma nemam pojma, ja kao što rekoh se trudim da im dajem sezonsko domaće (koga hvala pokojnom svekru imamo u izobilju), a ovako kad nije sezona kupim.

A tata mi je donio žute jabuke sa sela prije nekoliko, naoko naravno užasne, pune braon fleka, ali zato ukus!!! Ma ne može da se uporedi sa kupovnim. Ja inače volim žute jabuke, zelene kisele i one tamno crvene. Ne znam im nazive [sm=smiley36.gif] Ali one žuto crvene što su najčešće u prodaji, ne volim uopšte!




Anck Su Nmaun -> RE: Da li gulite voće? (29.10.2016 14:52:21)

Ne znam sta je pametno, s jedne strane u kori ima brdo vitamina a sad druge ...sve je to prskano. Mama mi uvek trubi da im gulim da ne jedu sa korom.




Animsaj9 -> RE: Da li gulite voće? (29.10.2016 15:28:47)

Ne , samo ukoliko ima neka fleka , uglavnom sve voce je nase , sljive , kruske , jabuke , breskve , kajsije , grozdje , maline, musmule , tresnje i visnje . Prskamo samo onoliko koliko moramo da bi ih zastitili .Jako je retko naci voce koje je neprskano , potpuno nemoguce , jer da bi radjalo mora biti zdravo drvo , a sad svakakvih bubetina, gusenica i vaski ima




IvanaSK RR -> RE: Da li gulite voće? (29.10.2016 16:20:03)

Ne gulim voce. Dobro operem i to je to.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>