RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (19.6.2013 10:38:59)

Zar ne prolaze koferi kroz skener gde se sve vidi st imas u koferu [sm=zmeden.gif]
Ja ne smem da se zezam, pravo da vam kazem, mm ne podnosi cigare, ako bi nam pravili problem zbog mojih kutija, mislim da ne bi progovorio sa mnom celo letovanje.




dunja RR -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (19.6.2013 11:15:09)

Koliko znam, prolaze. Mada, ja sam recimo u Dubai nosila 10 kg mesa - čajnih, pečenica, ajvara, tomi majoneza (drugarica se poželela svega toga), i niko mi nije pravio problem [sm=smiley9.gif] Tolika je gužva na letovima, da taj check samo prozuji meni se čini, mada ne bi trebalo, ipak ko zna šta može da se unese. U svakom slučaju moje čajne im nisu smetale [sm=jezicek.gif]




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (19.6.2013 18:55:24)

Eh, sad kad bih znala, ipak mi je prvi put, pa me nesto strah [sm=smiley9.gif]




nata11 -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 10:41:19)

Pandina ponesi cigarete, ako nemoze uzece ti ga na pregledu nista strasno. A ja mislim da ces proci jer ipak ides kada je velika guzva.




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 11:44:30)

A je l se placa kazna ako mi oduzmu? Muz ce da me obesi [sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 18:39:46)

Ne samo ti uzmu.




dunja RR -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 21:45:09)

I ja mislim, pa ja prošla sa 10 kila svinjetine u Dubai [sm=jezicek.gif]
IZVORNA PORUKA: nata11

Pandina ponesi cigarete, ako nemoze uzece ti ga na pregledu nista strasno. A ja mislim da ces proci jer ipak ides kada je velika guzva.





Ana RR -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 21:48:58)

[sm=jezicek.gif] Dunja legendo [sm=smiley36.gif]




nina26 -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (20.6.2013 21:54:32)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ja mislim, pa ja prošla sa 10 kila svinjetine u Dubai [sm=jezicek.gif]



Dunjci, dobro te nisu uhapsili [sm=smiley36.gif]




hanka -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 7:55:15)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam bila pre 10 godina. Mm tada uzeo jednu dobru kožnu jaknu, i u Kairu još u nekoj njihovoj baš brendiranoj radnji, pamučne majice i jedne farmerke (pamuk im je fantazija). ja srebrne minđuše. Srebro im je kvalitetno i lepo, zlato kažu da nije. Uzeli smo prelepe peškire, i ja bade mantil koji i dan danas koristim. Uzela sam i šareni pesak u boci, a i začine :)

Ih ja nisam racunala te sitnice a nakupovali smo se raznoraznih,naravno magnetice smo uzeli,vazu od alabastera i figure njihovih najvaznijih bozanstva,uljani osvezivac vazduha,plocice sa imenima na papirusu dobili na poklon i naravno njihove parfeme koje koristim i danas,bozanstveni su,od zacina ja ne znam da li postoji neki da nisam uzela a od srebra kupila privezak u obliku delfina,moze se naci prelepo belo zlato ali je preskupo,preskupo [sm=smiley3.gif]
Upozorenje za papirus,uglavnom je to list banane,vodici objasne a i odvedu u sklopu obilaska Luksora u fabriku papirusa u kojoj se objasnjava kako su pravili listove tako da vrlo lako mozete provaliti laznjak




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 8:49:07)

Svce zvuci vrlo egzoticno [sm=smiley16.gif]

Za cigare cu jos da vidim sta cu, da li poneti dve kutije ili po neku vise ili ceo boks, nisam pametna, podseca me to na onu pricu "Tamni vilajet" [sm=smiley36.gif] (Ko ne uzme kajace se, a ko uzme opet kajace se :))




Štetica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 9:04:25)

Pandina koliko ja znam cigarete mozes da poneses,za 1 box koliko ti treba niko ti nece praviti problem,moj brat je stalno na putu(vozi kamion u medjunarodnom transportu) i kaze da se do 4 box-a racuna kao za licne potrebe. A nadji na netu broj aerodroma,njihov info pult,i pitaj lepo,da nebi sebi bespotrebno pravila problem.




nata11 -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 10:05:22)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Pandina koliko ja znam cigarete mozes da poneses,za 1 box koliko ti treba niko ti nece praviti problem,moj brat je stalno na putu(vozi kamion u medjunarodnom transportu) i kaze da se do 4 box-a racuna kao za licne potrebe. A nadji na netu broj aerodroma,njihov info pult,i pitaj lepo,da nebi sebi bespotrebno pravila problem.


Stetice a jel on to vozi cigarete? [sm=smiley1.gif] Mislim da to vise nevazi i da sada moze po 2 paklice kada prelazis granicu onu klasicnu.
Pa ako moze 4 boxa sto ja onda platih kaznu madjarima za 1 box.




serpica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 10:12:28)

Ja sam prosle godine bila u Tunis i ponela dva box oba sam umotala u garderobu i ubacila u kofer,nista nisu primetili.
Mislim da je njima na aerodromu bitna tecnost,voda,parfemi,sminka i takve stvari na to vise obracaju paznju.




dunja RR -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 10:27:17)


IZVORNA PORUKA: hanka

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam bila pre 10 godina. Mm tada uzeo jednu dobru kožnu jaknu, i u Kairu još u nekoj njihovoj baš brendiranoj radnji, pamučne majice i jedne farmerke (pamuk im je fantazija). ja srebrne minđuše. Srebro im je kvalitetno i lepo, zlato kažu da nije. Uzeli smo prelepe peškire, i ja bade mantil koji i dan danas koristim. Uzela sam i šareni pesak u boci, a i začine :)

Ih ja nisam racunala te sitnice a nakupovali smo se raznoraznih,naravno magnetice smo uzeli,vazu od alabastera i figure njihovih najvaznijih bozanstva,uljani osvezivac vazduha,plocice sa imenima na papirusu dobili na poklon i naravno njihove parfeme koje koristim i danas,bozanstveni su,od zacina ja ne znam da li postoji neki da nisam uzela a od srebra kupila privezak u obliku delfina,moze se naci prelepo belo zlato ali je preskupo,preskupo [sm=smiley3.gif]
Upozorenje za papirus,uglavnom je to list banane,vodici objasne a i odvedu u sklopu obilaska Luksora u fabriku papirusa u kojoj se objasnjava kako su pravili listove tako da vrlo lako mozete provaliti laznjak


Pa to, dok sve nabrojimo eto gde nam odoše plate[sm=smiley36.gif]

I ja sam parfeme, u onoj fabrici u Kairu, ali nismo išli sa grupom nego solo, i dobili mnogo povoljnij od ostalih. Odlični su!




dunja RR -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 10:49:06)

IZVORNA PORUKA: serpica

Ja sam prosle godine bila u Tunis i ponela dva box oba sam umotala u garderobu i ubacila u kofer,nista nisu primetili.
Mislim da je njima na aerodromu bitna tecnost,voda,parfemi,sminka i takve stvari na to vise obracaju paznju.


Serpi, kolika su ti dečica bila kada si bila u Tunisu i gde ste bili? Moja drugarica ide sada u Tunis sa sinčićem (godinu i po), pa mi molim te napiši na šta da obrati pažnju. Napiši ako imaš neki savet, da li da ponese nešto od hrane, da li ima još nešto bitno ..?

Ili ako ima još neko da je bio sa malim detetom u Egiptu, ili baš Tunisu - kako ide oko hrane, da li je bilo problema sa dijarejom i ako ima još nešto bitno, molim vas napišite.

Hvala [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 15:19:01)

Dunja starija imala 7 mladja 3 godine i super smo prosli,ma fenomenalno je sve. Imali smo sper organizaciju sem sto smo isli u prvoj turi pa smo iz bg leteli do tunisa a ne do enfide pa je put busom do hotela trajao malo duze,ali posto je sad sezona onda lete svi do enfide a to je 15 min busom do hotela.Mi smo bili u Port el Kantuiu,hotel El Mouradi Palce 5 zvezdica ultaolinkluziv,vodu svigde dobijas flasiranu u sobi samo peres zube sa vodom iz slavine. Sobe su im ogromne prelepe i velike terase sa pogledom na more,imaju bazene i za decu i za odrasle i spoljne i zatvorene i djzakuzi i masazu i hamam i sve to ide u cenu ali zakazes odmah po prijemu u hotel jer je guzva. temperatura u Tunisu je preko celog leta oko 31 stepen sto je fenomenalno,duva blag vetric,plaze su ciste,pesak je kao prah secer,imas i kanu i pedolinu uracunatu u cenu. U centru grada je mirno iako smo vidjali policajce sa puskama to je normalno,u centru je prelepa marina a taksi do tamo je vrlo jeftin,ustvari sve je jeftino ako umes da se cenkas,ja sam ih ubila u pojam i donela dosta stvarcica maltene za dz. Recimo ako nesto kosta 50 tunizanskih dinara odmah mu ponudis 10 da bi ste se nasli na 20 jer to je realna cena. Inace sva roba im je francuska i kvalitetna,postojie centri gde nema cenkanja ali tu ti pise cena i to je to. Bili su ljudi i sa malim bebama i svi su zadovoljni.Hrana izvrsna ima cak i svinjetine i pomfrita svakog dana,sokova,sladoleda,slatkisa,kolaca,torti,ma svega sto pozelis,svi su ljubazni i nasmejani ali malo i napadni kad prodaju.Ostavis im baksis od 1,2 dinara i gledaju te ko boga.Posteljinu menjaju svaki dan kao i peskire. I spremacicama baksis naravno[sm=smiley1.gif] Ja nemam nikakvih zamerki,opet cu dogodine ako bog da. I najbitnije prosli smo jako jeftino jer smo uplatili u febrauaru.




serpica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (21.6.2013 15:25:22)

I da, evro menjas iskljucivo u hotelu i cuvas one priznanice da bi ako ti ostane njihov novac mogla na aerodromu da vratis u evro ali samo sa tim priznanicama,ako ih nemas onda nista. ako idu sa agencijom Sunline iz bg sve ce im objasniti stvarno su profesionalni u svako pogledu.
nisam cak ni iskoristila probiotik koji sam ponela jer su deca stvarno bila ok,a od hrane nistaaaa ima svega i za odrasle i za decu.




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (22.6.2013 16:37:43)

Serpice, vi ste bas uzivali [sm=bravo.gif]!

Inace, bila danas u agenciji i pitah za cigarete, oni pozvase aerodrom da provere i rekose mi box po osobi [sm=bravo.gif] S obzirom da mm ne pusi, mogu da ponesem i dva, ali za 14 dana dovoljan ce biti box. Ima da se napusim za sve pare [sm=smiley36.gif]




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (26.6.2013 0:20:36)

Je li bio neko na ronjenju? Mene strah malo, a volela bih [sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (26.6.2013 12:05:45)

Mm je bio na ronjenju, ja nisam jer sam bila [sm=nosecka.gif] sa drugim detetom, a i cerkica je bila samnom. Ronio je bas u Hurghadi, na 30m dubine. To je varijanta tipa ekskurzije, ode se oko 10 a vraca poslepodne, ima i rucak. Jedino sto ti toplo savetujem da se cenkas do besvesti, mm i jos jedan momak su cekali poslednji dan i skoro prepolovili cenu. I to sa Egipcanima su isli. Super im je bilo, bas lepo iskustvo. Ja cu probati u nekoj narednoj varijanti. [sm=smiley1.gif]




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (26.6.2013 13:25:54)

Torbice, ja se malo plasim bas da ronim. Da li ce mi biti jednako bezbedno da se mi organizujemo sami[sm=zmeden.gif]?
Ovde su mi savetovali da se u Egiptu ne organizujemo sami, da nije bas preporucljivo?




Torbica -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (26.6.2013 20:24:59)

Pandina, ne mozete sami, ovo je Egipatska agencija. Ta dvojica sto su nudili ronjenje su svakodnevno setali plazom i nudili, i onda smo culi od nekih gostiju da su zadovoljni pa su mm i jedan decko iz Bjeljine otisli. Ti tamo mozes ili preko nase ili preko njihove agencije. A da ti kazem, ja sam bila na nekom kongresu u Kairu 2002 god 5 dana, i moj najbolji prijatelj i ja smo sami seli na bus i otisli do Luxora na dva dana, vozili se celu noc. Tamo na licu mesta nasli smestaj. Odatle opet sami otisli do Dahaba, dole na more, isto se vozili busom i dva dana proveli na moru. A odatle nazad za Kairo celu noc busom, pa kuci. Mislim, nije nemoguce organizovati se sam samo je pitanje da li smes. Hvala Bogu nista nam se nije desilo. [sm=smiley1.gif]




pandina -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (26.6.2013 22:16:45)

Da, naravno, smela bih se usuditi. Uglavnom kad negde putujemo, tako i radimo, uvek nam izadje duplo jeftinije. Videcemo kakva bude situacija [sm=smiley1.gif]




hanka -> RE: Egipat - na šta obratiti pažnju? (27.6.2013 10:36:55)


IZVORNA PORUKA: pandina

Je li bio neko na ronjenju? Mene strah malo, a volela bih [sm=smiley1.gif]


Ne moras na ronjenje klasicno,mada se i ne spustaju tako duboko oni koji nemaju barem neku polozenu zvezdu a i ne vidis nesto mnogo vise od onih koji idu na snorking jer se te eksurzije uglavnom spoje pa vodeni svet gledate sa istog mesta samo se ronioci spuste dublje a ostali traze korale na plicem grebenu.Crveno more je prelepo i podvodni svet je bozanstven,ne treba propustiti!Na rajskom ostrvu lepo dobijes peraja,dihalicu i masku a korali i ribice su ti na metar dubine i naravno uzivas.Lepe su eksurzije za ronjenje i pecanje i jos se vozis brodicem na neko drugo mesto,mi isli dva puta + rajsko ostrvo,te varijante mozes preko lokalaca i nije problem,mada za Kairo i Luksor se ne bih usudila.Lepo je i jahanje arapskih konja i kamila na samoj plazi,do argele se putuje kombijem nekih 20ak minuta od juznog kraja Hurgade




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>