|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 14:30:43   
Shishica
Koliko ti Jovice imas jos?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 14:49:08   
Cindarella
Mi smo postepeno krenuli da se spremamo za drugu bebu.Boze zdravlja da do kraja godine ostanem trudna.
Mateji smo skinuli pelene pre 3 meseca,evo vec mesec dana nema ni nocnu.(znaci,trosak za pelene ce ici samo za jedno dete)
Prebacili smo ga iz krevetica u krevet,juce smo kupili nov krevet za njega.Krevetac je slobodan.
Mm i ja smo razgovarali,i razgovarali...oboje imamo veliku zelju. Finansije jesu problem,ali cemo se odreci dosta stvari zarad drugog deteta.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 14:54:07   
NadaR
Meni Milos za mjesec dana puni 4 godine i iskreno jos uvijek nemam taj neki klik
u glavi da zelim bebu . On je sad '"veliki" i moze se sa njim funkcionisati . Nekako je sadda pravo vrijeme da radimo, da zapnemo iz petnih zila i ostvarimo nesto u zivotu . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 15:26:48   
Anoniman
55 kvm imamo i mi i samo su naši! user posted image Neki žive kao podstanari u 100kvm pa sutra mogu završiti na ulici.

A što se posla tiče danas ništa nije sigurno-ja sam ostala trudna sa divnim i dobroplaćenim poslom. Kad su rekli da od prvog dana moram da ležim zbog ciste, ostala sam i bez posla...
A vanrednih troškova će uvek biti-npr. danas nam je skroz crkao akumulator i regler i sve skupa 12,500din a na put krećemo u subotu. I lepo pare za put smo spucali u auto...

Ja sam se inače odlučila za drugo i pre nego što sam zatrudnela sa prvim user posted image Neka imaju jedno drugo user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 15:48:08   
Yag
Ma ja Sam se odlucila za min 3 dok Sam se udala I da je bilo po mo
Jedno bi vec imalo godine Ali nije a drugo Sam vec isplanirala Mislim odlucila iduce godine u augustu idemo u Bosnu pa verovatno cemo dole pokusati tamam ce ovom ako Bog da biti oko 8meseciuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 17:32:48   
Cecana
Mi smo jako brzo dobili prvo dete,i ja sam mislila da ce biti dovoljno dve godine da bi mogli da radimo i na drugom.Moje dete sad ima 9 godina a mi jos uvek nismo uspeli da dobijemo drugo.Meni je stitna obolela posle porodjaja,godine su prosle u tome da su ginekolozi govorili:"kad je bilo prvo,bice i drugo,samo opusteno",i tako.
Ja bih svima savetovala ako planiraju drugo dete da ne bude velika razlika u godinama da deca mogu zajedno da se igraju i odrastaju.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 17:56:32   
anajid
Posto smo prvo dete dobili tek posle 3 godine braka,za to vreme smo "obavili" vecinu toga sto smo planirali.Pri tome mislim na posao,kucu,auto itd.E sad mm radi (nije na neodredjeno),ja imam stalan posao u drzavnoj firmi,kuca nije skroz zavrsena(fali fasada i jos dosta namestaja zamenuti u kuci).Znaci imamo i mi dosta toga jos za ulaganje,ali mi smo se sada odlucili na drugo.Uz drugo evo dobismo i trece.U pocetku sam bila u soku,sada sam srecna,imacu troje dece sa razlikom od 2,5 godine.Meni su deca najveca sreca,ostalo cemo resavati u hodu.

Ne znam kako bih razmisljjala da ne radim ja ili mm.Stoji da imamo dosta kredita na grbaci ali smo zato rijesili vecinu egzistencijalnih pitanja.
Onaj ko zeli drugo dete to treba samo prelomiti pa kako bude.Barem ja tako mislim.user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 19:46:52   
jovicaa
pa u slucaju kada oboje radite da. ali ja sam odslusala trecu godinu i ostaje mi cela cetvrta, pola ispita iz trece i razlika od 7 ispita posto moram da promenim smer, zbog glupe bolonjske konvencije. mm ima stalan posao u drzavnoj firmi, ali mi ne bismo mogli da prezivimo samo od njegove plate.. ne znam sta bismo da mi moji ne pomazu.... a to je od danas do sutra, posebno zato sto mi najvise pomazu baba i deda koji su jako stari.. i sta ako ostanem bez faksa... ne smem ni da mislim o tome.
a kako cu da dam preko 20 ispita sa minimumom fizicke pomoci koju imam, nemojte ni da me pitate. prvo privedite fakultete kraju, pa se onda upustajte u roditeljsto, to je moja preporuka.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 20:21:54   
Shishica
Ja sam poslednji ispit dala u ranoj trudnoci, na dan kada mi je svekar umro..
Diplomski koji mesec posle..
Slazem se sa Jovicom..ne mogu ni da zamislim da sada imam jos i ispite..

A mi isto zivimo u 58 kvadrata gde su uracunate i dve terase. Stan je samo delic od mm, ostalo svekrvino i zaovino. Znaci da ne objasnjavam dalje user posted image
Radi samo mm i plus sudi kosarku. Moji pomazu u raznim vidovima.. s tim da sam ja izuzetno skromno zensko, bez sminke, frizer vrlo retko kada se sisam, nikakvi poroci, nista mi ne treba sem da je prostor u kome zivim ok.. i da dete ima sta treba..

Ali ja sam oduvek zelela da budem zena i majka.. tako da.. stisnucu zube, pa kad bude dosao red na mene probacu i posao da nadjem zbog dece, a malo i zbog mene brate mili user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
22.8.2012 21:31:21   
jovicaa
shishice ista situacija kod nas i ja sam izuzetno skromna, da ne detaljisem kako, ali moj jedini izlet u vidu tretmana je frizer i to kad se sisam.
meni je samo zao sto sam u celu pricu porodice uletela prerano, dok sam bila na pola faksa i sad me to kolje... studije i mala deca bez neke vece fizicke pomoci, tipa babe, ili sl, nikako. preveliki stres. sam fakultet je za mene uzasan stres, da ne idem dalje...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
27.8.2012 23:28:02   
magde
ova tema me bas zanimala i sve procitala....i mi nismo bas finansiski kao sto treba i da nije tacno ako imas za prvo i za drugo ces imati ....nego sad mm zeli treco dete...ne kazem da ja ne zelim ali bar da Jovan ide u vrtic mm je i nocna smena ja sam sama skroz sa dve dece i to male...a sta za vecu razliku..koci me svekrva mama i tetka da se ne macim JA za to vise da je dosta a zelim imam ja sile za to...ali sta kad porasnu zelim da imaju sve sto treba od jake skole do posao do svadbe do kuce..i sta da sad ja kazem i zaklucim ovaj moj komentar...sta vi kazete za TRECO dete?stan mi je 60 kvadrati ali placamo kiriju za sad...kuca je u centaru grada na prodaju i svako vreme cekamo da se prodaje pa da zbrisemo odavde zasto za nas ovde nema poso Albance su na sve jake pozicije dgaba fakultet...

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 7:05:10   
Anoniman
Mi imamo sve predispozicije da ostnemo na jednom detetu: moja prva trudnoća je bila jako teška i bila sam 6 i po meseci u bolnici, živimo u 43 kvadrata, radimo oboje u istoj firmi u kojoj plata kasni 4 meseca, ja planiram da upišem master da bih lakše našla bolji posao, ali jedva čekam da ostamem ponovo trudna, verujem da će se na kraju sve srediti.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 7:49:45   
isidora88
magde jel to vasa kuca na prodaju? jel planirate za srbiju da se selite? mozda da sacekate malo da vidite sta ce biti sa tim pa onda da radite na trecem detetuuser posted image

svaka vam cast zeneuser posted image

ja sam tipicna vaga,cas bih ovo,cas onouser posted image mi za sada pre nove godine necemo nista a onda cemo videti sta i kako, nadam se da cemo bolje stajati finansijski i da cu ja skinuti ovih 5 kg viska sto mi je ostalo pa se onda mozda i odlucim na drugo, a fakultet nadam se da nece trpetiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 8:03:19   
bokicans
Dodjoh da procitam nesto za spiralu i naletim na vas! user posted image Divno Cind,mozda upali pa budu i dvojke i to dve devojcice :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 8:54:55   
magde
da da ISIDORA svekar i sverva zive u stanu na kraj grada..mi smo u centar pod kiriji koja placa moja majka i tata a za kucu u centar i to strogi centar zivi stric sa zenu i cekaju i oni da se prodaje pa da delimo sve bice dosta lova mozda i i nvestitora neki da radi neku zgradu videcemo...htela sam da kazem da nekretninu imam i ja i mm..moj muz ima dva nezavrsena fakulteta veliiika steta ima nadprosecnu intelegenciju sa time mogu da se pohvalim covjek bez nijedan porok steta sto nema neki jak poso...radi sta nagde ne bira bas ali bez platu ne ostaje...ponekad ta plata ne stigne nam ali zato sam tu ja i moj malu bunar ustvari giftshop hvala bogu radim odlicno...samo me nervira to sto pricaju moja majka i svekrva ...kao nemojte jos jedno i moja majka kaz da ce da se naljuti..ali pitam se zasto oni kazu videces kad porasnu...ali zasto tako bre ljudiii to me ljuti..mozda i dok kucam ovo sve da sam trudna hahaha videcemo......sta bude nek bude i tacno da sto kasnije cekas neces da se resis za nikad....bolje je skoro teze ali isplati se trud kao masina neka pustis dok rade baterije u stavri zivce pa nakon to sto kod nas kazu sedi raaat hahaha b=ne bas rahat ali drugo je malo dete drugo je golemo...

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 9:16:43   
isidora88
magde samo napreduser posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
28.8.2012 9:33:27   
Anoniman
magde, jel to one planiraju da se poradjaju umesto tebe kad kazu "nemoj, naljuticu se"? Babe i dede su prosirena porodica a ne osnovna, ako ne umeju nista lepo reci neka ne govore uopste
osim ako priroda ne kaze drugacije - bice drugo. ma bice i trece (i mm i ja se nadamo ta dva odjednom user posted image )
najverovatnije necu imati da im priustim exkurzjije po Azurnoj obali ali ih i ne radjam da bi pravili pozitivan prosek turistickim agencijama

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
31.8.2012 20:09:18   
Cindarella

IZVORNA PORUKA: bokicans

Dodjoh da procitam nesto za spiralu i naletim na vas! user posted image Divno Cind,mozda upali pa budu i dvojke i to dve devojcice :)

user posted image user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
31.8.2012 21:43:54   
minavb
Kako se odluciti za drugo dete? Pasti pod uticaj drugarica na ringerajiuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 4:18:24   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Kako se odluciti za drugo dete? Pasti pod uticaj drugarica na ringerajiuser posted image


Haha, peer pressure...

Meni dodjem da zovem ovog mog da kupi test, u prodavnici je. Muka mi je ceo dan. Razbicu ga ako mi je zapakovao jos jedno. Mozda je od kafe

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 9:04:08   
isidora88
vuko i ti potpala pod uticaj rruser posted image , aj radi test pa nam javi user posted image
ja sam dobila danas,izvukla sam se za sada user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 9:10:28   
Cindarella
Joj,mi smo poceli da radimo.user posted image
Isi,Vuko,cekam vas.user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 9:31:18   
isidora88
cind user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 14:34:35   
vukosava
Dobro sam danas, valjda nije. Ma ne bih ja opet to sve. Ja ne mogu na bolovanje, nema to ovde a jedina zaradjujem pare u kuci. Meni je to preveliki rizik. Da mi muz radi druga prica. Ovako ne mogu opet kroz to, nisam supervoman.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
1.9.2012 15:01:49   
mtajcica83
Svaka cast zenama koje se posle prvog odluce na drugo, pa ubrzona trece a kamoli vise djece.Za to stvarno treba imati prvo i uslove i ogromne zivce...Ja sam se tim zenama oduvijek divila kako sve postignu i drze pod kontrolom sto se kaye i brak, i djecu ..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here