|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 22:27:52   
jovicaa
sada da se vracam knjizi, da ne nakacim mojima jos i skolarinu, nadam se da ce moja deca biti isto ovako savesna kao jauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 22:48:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ne mora da znaci... mozda se u ovom degenericnom svetu nesto promeni, pa se i ukinu skolarine, mozda rad i trud pocnu da se cene jednog dana, to nikad ne znas! kao sto nikad ne znas da li mozda vec sutra neces dobiti otkaz i ostanes bez dinara.

Ne, skolarine se nece ukinuti. U nasem slucaju, planiranje porodice znaci imato nekretninu i ustedjevinu tako da te neko vreme bas boli uvo ako ostanes bez posla, pa jos i da biras za koju platu i koju poziciju prihvatas.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 22:57:18   
pepeljuga
Vi ste onda medju malobrojnim srecnicima, blago vama user posted image

Ja takodje ne mislim da je sebicno imati jedno dete, meni je znatno sebicnije imati vise dece kojima se ne posvecujes dovoljno u svakom smislu (i zaista ne mislim ni na koga od vas niti pisem kao osvrt na prethodnu raspravu, nego onako uopsteno, to je moje razmisljanje). Recimo, ja sam imala velikih problema sa vidom jer sam tako rodjena i moji roditelji su se namucili da se to koriguje do mog polaska u skolu, radili po smenama da bi mene svakoga dana dva puta vodili na vezbe na drugi kraj grada, zrtvovali svoje vreme i mladost i mogucnost da imaju jos dece, ali da nisu tako postupili ja danas ne bih zivela normalno. Eto, ima tih ekstremnih situacija kad to zaista nije sebicluk.
Osim toga, ne mora svako ni zeleti vise dece, mozda je nekome dovoljno to jedno, i po meni je to skroz ok.
Ja bih volela dvoje, zelja nije problem ali nisam sigurna ni da imam uslove ni energije za to. Projekat u razmatranju user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:00:02   
Anoniman
Ja imam uslove ali jednostavno ne zelim drugo dete. A usput mislim da nas je ionako previse

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:01:32   
Anoniman
evo ja sam vec tri godine na budzetu


Između ostalog zbog takvih stvari budžet uskoro neće postojati (bez uvrede).


Po meni je sebicluk praviti decu pa onda ocekivati od nasih roditelja da nam ih podizu i finansiraju


Ili pak da ih teramo da rade i zarade za školarinu.
Ja sam stava da imam obavezu da stvorim svojoj deci odskočnu dasku za normalan život. Šta je po meni odskočna daska? Svašta, ne bih ulazila u to, ali makar mogu da ga školujem, tako da... htela bih ja i treće, ali ni ovo dvoje nema svako svoju sobu.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:05:50   
vonavoj
ala ste daleko otisle! do skolarine moze svasta da se promeni! a da smo cekali idealne uslove,poput stana,sigurnog posla,ne bi skorije imala user posted image
oboje zavrsili fakultet,zaposlili se,ali ne u dovoljno dobrim firmama da zivimo lepo,zatrudnela,porodila se i mm izgubio posao,eto..nista ne moze da se planira!
a inace me je tema zainteresovala,jer stvarno ne znam KAKO se odluciti u ovom ludom vremenu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:07:49   
pepeljuga
htela bih ja i treće, ali ni ovo dvoje nema svako svoju sobu.


E pa, eto poente, mozda bi mnogi od nas hteli i dvoje i vise od dvoje kad bi nam standard bio visi i kad se ne bismo opterecivali egzistencijom. Bre Tash, sad me podseti da bi i mojih dvoje bili u jednoj sobi, ako bismo dobili devojcicu mm i ja bi morali na terasu user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:11:57   
Anoniman
Hm, ne znam ni ja kako, ne znam kako sam se odlucila ni za prvo user posted image Sad cu cudno zvucati, ali to nije bila jasno iskristalisana zelja, udala sam se, napravili kucu i krenuli da "pravimo" dete, ne zato sto je to tako trebalo, nego lepo bi bilo upustiti se u tu najbolju avanturu na svetu, sta cu avanturista sam user posted image ko velim pa nije to tako strasno majku muuser posted image
Elem, kako se odluciti na drugo dete? Meni je trebalo vise od tri godine da zagrizem, razmisljala sam, bilo mi je zao da Tamara ostane bez brata ili sestre, mm je stvarno divan otac, na poslu mi je doslo preko glave, sto da me ovi zderu, nek' me "zdere" moje cedo, a i nisam se lose pokazala sa prvim detetom user posted image I kada se Neda rodila, rasturila me, shvatila sam sta mi je nedostajalo, sta nam je nedostajalo, i to nas je ponovo pozlatilo, mislim da smo tek sada potpuni ...

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:13:18   
Anoniman
oboje zavrsili fakultet,zaposlili se,ali ne u dovoljno dobrim firmama da zivimo lepo,zatrudnela,porodila se i mm izgubio posao,eto..nista ne moze da se planira!


Ja sam saznala da sam trudna sa drugim 7 dana dakon što su me proglasili za tehnološki višak.

Pepeljugo, ja ne mislim da je to OPTEREĆIVANJE egzistencijom, ali iskreno. Mislim da smo svi mi rasli u različitim uslovima. Neki su i kod roditelja imali sve i žele da tako imaju i njihova deca, neki kod roditelja nisu imali ništa, onda uspeli, pa videli koliko je to lakše tako, pa to žele svojoj deci, a neki ni danas nemaju mnogo, pa to ne žele svojoj deci... ili ... možda ja skroz krivo gledam na stvari... Možda neki od vas smatraju da nije bitno sve to, ja eto ne mislim tako, već da je bitno da se svi volimo. Opet se vraćamo na ono da smo svi različiti.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:13:30   
pepeljuga
ne znam kako sam se odlucila ni za prvo


user posted image

e bas lep post, zenetino user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:15:53   
jovicaa
a sta tash pametnice treba da znaci to za budzet?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:18:34   
Anoniman
Prvo se desilo spontano, a za drugo mi je potrebna diploma u rukama, i da una malo poraste, imam neki osecaj kada bi sada ostala trudna da bih je zapostavila, a i ona je jos uvek tako mala.user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:19:06   
Anoniman
To Jovice znači da ima gomila lenjivaca koji bleje na fakultetu godinama na teret budžeta. Ti nisi blejala, rađala si decu, i to je ok, ali ima gomila ljudi koji studiraju godinama i godinama, i na kraju nikada ne završe. To znači da bedžet nije isplativ za državu. Posebno što sva ta školovana deca nemaju gde da se zapole, pa čak ni ne vraćaju državi pare onoliko koliko je država u njih uložila.

I hvala ti dušice na komplimentu! user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:23:35   
jovicaa
ova ti je najbolja do sada, da li poznajes nekoga ko studira? nema blejanja na budzetu, za budzet mora krvavo da se radi. a ti koji se zezaju, oni su na samofinansiranju.
mozda je u tvoje vreme moglo da se kulira na budzetu, ali sada se budzet "zaradjuje" iskljucivo davanjem ispita.
ja sam svaku godinu upisala redovno i na budzetu, o tome pricam. a kada rodis dete zakon ti dopusta da ti u jednoj godini miruje status. drzava na tome nista ne gubi, nego dobija jos jedno celjade koje ce da zeza sa bolonjom!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:24:54   
bubulence
meni je bitno samo stambeno pitanje, cim kupimo nas stan radicemo na drugoj bebi (nadam se vec ove godine), novac za zivot i skolovanje cu uvek moci da obezbedim detetu pa makar prodavala jaja na pijaci, a stan je malo veca stavka.
i slazem se potpuno da ne treba srljati i praviti decu a onda ih odgajati u 25m2, hlebom i vodom... ne trebaju im avioni i kamioni ali zelim da moja deca imaju bar neki prosecan zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:26:12   
minavb
Tash, ne mozes blejati godinama na fakultetu i ostati na budzetu. U svakom slucaju, u zemlji koja je pred bankrotom i ciji ce penzioni fond da ostane prazan, tesko da ce biti za budzetske studije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:26:15   
Sesilija 83
Uhh Koliko sam se mucila za prvo DAR OD BOGA bi bilo drugo...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:26:21   
Anoniman
e kada ste pocele o tome, ja sam prve dve godine bila na budzeut, zamrzla sledecu godinu, i pravnica na faxu mi je rekla da cu opet biti na budzetu, kako je to moguce?user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:28:45   
jovicaa
mislim ja sve radim, samo se ne zezam, sada upisujem cetvrtu godinu studija i svake godine sam na budzetu, nijednu nisam obnovila. tako da svakako nikome nisam na teretu. vec sam jednom pisala o tome.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:29:41   
Anoniman
Jovice, mojne se ljutiš ali to za budžet je...ne znam kako da se izrazim a da ne zvuči grubo, jer stvarno nemam nameru da se svađam niti provociram. Od moje cele generacije njih nekoliko je završilo faks. Svi studiraju pu 7-8 godina, i svi su na budžetu! Osim mene, naravno, ali ja sam posebna priča, ja se oko budžeta nisam ni trudila, ne smatram da sam ga ikako zaslužila. Ali veruj mi, na mom faksu na budžet prelazi skoro svako, i niko, ali niko iz moje generacije nije završio u roku. A da ne pričam o krvavom radu. Sa druge strane, mnogo više se trudimo mi, koji smo taj faks platili. Zašto? pa zato što nam se ne plaća još nekoliko godinauser posted image
Kod mene se želja za drugim detetom javila tek nedavno. Uslova bih i imala, ali kao i do sad, uz ogromnu finansijsku zaleđinu mojih roditelja. Njima to ne bi bio ni problem, ni teret, ali meni jeste, i ne želim da njima rađam dete na izdržavanje. Dakle, želja - check, mogućnosti - fail. Nema - zaradiću, stvoriću...sada nemam, i gotovo. Naravno da sve može da propadne, može i avion da se sruši na mene, ali dok ne budem imala nešto na vidiku, džaba.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:32:20   
Anoniman
U moje vreme si mogao da padneš godinu jednom (pa tako svaku godinu ako ne varam, ja nisam blejala pa ne znam kako to funkcioniše) i ostaneš na budžetu. Takođe, čišćenjem godine si se prebacivao stepenik iznad, tada je postojalo i sufinansiranje.
I jovice, dušo, skini mi se sa vrata sa vređanjem, nisam raspoložena. Citirala sam tebe samo zato što si napisala nešto sa čime se ne slažem, da je to napisala Mina, citirala bih nju. Tako da, nije bilo lično, ne tripuj se.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:32:40   
minavb
Kad sam ja bila na prvoj godini studija, uslov za budzet je bio je ociscenja godina.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:32:55   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Unina mama

e kada ste pocele o tome, ja sam prve dve godine bila na budzeut, zamrzla sledecu godinu, i pravnica na faxu mi je rekla da cu opet biti na budzetu, kako je to moguce?user posted image

unina mama ti imas zakonski pravo da zamrznes godinu, i u toku zamrznute godine ti miruje status, nista se ne menja, kao da ta godina ne postoji. s tim sto imas tu povlasticu da mozes da izlazis za to vreme na ispite koje si odslusala. tako da ti ostaje budzet, ako si bodovima ostvarila uslov za njega.

< Poruku je uredio jovicaa -- 5.9.2012 23:33:30 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:34:49   
Anoniman
Mina, ja sam se u trećoj prebacila na budžet. Prva je bila očišćena, iz druge nisam dala 3 ispita, i prebacili su me. Bez gurke, veze, ičega. U četvrtoj na mom faksu upisuju bezuslovno, a na budžet pređe skoro svako. A poslednja generacija pre bolonje studira i dalje, tako kako je Taša pisala. Svaku godinu mogu da okinu po jednom, plus da zamrzavaju, stopiraju, šega, šalauser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako se odluciti na drugo dete?
5.9.2012 23:36:34   
minavb
da je to napisala Mina, citirala bih nju

and You usually douser posted image

Nedjo, tek su posle cas_tili studente zbog onih protesta za rusenje Slobe, pa dozvoljavali sve i svasta. Do tad su nam molbe odbijali.

< Poruku je uredio minavb -- 5.9.2012 23:40:51 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here