RE: Pampers pelene (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Didy -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 8:45:29)

Iskreno, ja kupujem na pijaci kod čoveka koji ih donosi iz Mađarske. Boljeg su mi kvaliteta od svih koje mogu kupiti u prodavnici, a jeftinije su 300 dinara nego u Liliju.




mihi -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 12:04:47)

IZVORNA PORUKA: Zena a Mahatma

MOram i ovde da kažem:
Mi koristimo samo pamučne pelene i dobijamo samo pohvale od svih lekara i sestara na koje niđemo.
Na prvom pregledu doktorica nam je otvoreno rekla da nikada više nije bilo alergija i infekcija. Kaže infekcije su jake kod devojčica, a kod dečaka se sumnja da će biti velikih problema sa plodnošću, zbog pregrejavanja.
Prijatelji koji su koristili uglavnom su imali neki problem tokom godina, e.coli, candida a o osipima da ne pričam... mi za sada nikakvo crvenilo :D

Sada mi je žao što sam u porodilištu dozvolila da me ubede da koristim plastične pelene.

Većina ljudi se vadi na veliki posao oko pamučnih pelena, ali evo ja sama vodim računa o detetu i stignem sve da operem, opeglam (1h-svako drugo veče) a imam samo osećaj zadovoljstva kad ga previjem u nešto prirodno.
Odluku sam donela kako zbog toga kako sam se ja osećala u toj šugavoj hemiji tako i zbog ekologije.
IPAK, na kraju krajeva mi moramo da vodimo računa kakvu planetu ostavljamo svojoj deci.


A misliš da se u pamučnim testisi ne pregrejavaju, mislim da je ta teorija netačna.




tijatija -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 12:14:47)

Ja koristim iskljucivo pampers, nikad do sad ( kuc, kuc) nisam imala nikakvih problema, infekcija, ojeda ili slicno... Dve su mi prerasle pelena i ovoj najmladjoj isto pampers ...




jance -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 12:19:12)

mi koristimo dvojku pampers, imam jos citava 2 neotvorena paketa a sinoc kad sam mu skinula pelenu sam videla da su mu se bas urezale u butine, onako da su ostavile crveni trag od one gume sa strane. mozda sam mu previse zategla gore , ne znam ni sama, odma sam mu namazala, jadno moje dete. ili to onda znaci da su mu male? kazu mi da je trojka drasticno veca i da ne zurim sa stavljanjem da nam nebi curila.




Biserka -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 12:47:40)

Didy, i mi smo par puta kupovali na pijaci i bile su ok, mada ih ja najčešće kupim u Lilliju jer mi je najbliže. A te što su bile loše je m.m. kupio na akciji u nekom od marketa, ne sećam se više, Tempo, Roda ili tako nešto. I ovo što kaže Cokic, verovatno ima razlike od zemlje porekla i za koje su tržište, ne znam...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ali bile su stvarno skroz drugačije, jedva sam čekala da ih potrošimo i na sreću više nisam naletela na takve.




tijatija -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 13:25:06)

Jance, moguce da si malo zategla ali nista strasno [sm=smiley31.gif],i ja koristim dvojku, odma po rodjenju smo uzeli, jos imamo ali smo pri kraju, ja sam u nedoumici dali da uzmem sad trojku posto 96 kom je bas dosta ( s obzirom da ja nocu nepresvlacim) a ja nisam nikad imala problema da procuri kad je pelena malo veca, pre mi je procurilo kad je pelena bila knap pa se za cas napuni [sm=smiley29.gif]




bratzz -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 13:49:37)


IZVORNA PORUKA: jance

mi koristimo dvojku pampers, imam jos citava 2 neotvorena paketa a sinoc kad sam mu skinula pelenu sam videla da su mu se bas urezale u butine, onako da su ostavile crveni trag od one gume sa strane. mozda sam mu previse zategla gore , ne znam ni sama, odma sam mu namazala, jadno moje dete. ili to onda znaci da su mu male? kazu mi da je trojka drasticno veca i da ne zurim sa stavljanjem da nam nebi curila.

Ja sam jako brzo sa dvojke presla na trojku, mozda sam i pozurila ali joj nisa nije curelo, cak smo i trojku brzo zamenili cetvorkom i evo cetvorku ili 4+ (u zavisnosti od proizvodjaca) naduze koristimo jer bebe u pocetku vise napreduju a sto su starije aktivnije su i manje dobijaju na tezini.




Mariya -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 23:48:23)

Mi smo prešli na 3ku sa 5 kg, zato što nam je 2ka redovno procurila. 3ka je stvarno velika, pa je treba dobro staviti i zategnuti oko nogica inače procuri ako je labavo, ali zato komotno izdrži celu noć.

I ja uzimam pelene na buvljaku kod onih što nose stvari iz mađarske, 3ka od 96kom. je 1400, a u rodiću je 1700 i nešto isto to...




Didy -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 23:52:25)

Ja platim 1300 dinara.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley14.gif[/image] I još dobijem pampers maramice za 150 dinara, a inače su na toj tezgi 170.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Mariya -> RE: Pampers pelene (15.12.2011 23:55:59)

Hej, pa onda ću morati da se cenjkam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bubble -> RE: Pampers pelene (27.12.2011 15:09:08)

Sta mislite o Pufies pelenama? Mozete li ih uporediti sa Pampers active baby?




isidora88 -> RE: Pampers pelene (27.12.2011 17:42:09)

didy a gde ih placas 1300? na kojoj pijaci? ja sam najjeftinije na pijacama nasla za 1450 din




Anoniman -> RE: Pampers pelene (27.12.2011 17:50:04)

Mi sada koristimo pampers 3, a uzeli smo i baby love da probamo. I nisu lose.




minavb -> RE: Pampers pelene (27.12.2011 17:57:01)

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja platim 1300 dinara.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley14.gif[/image] I još dobijem pampers maramice za 150 dinara, a inače su na toj tezgi 170.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]

To u Beogradu ne moze da se nadje.




vonavoj -> RE: Pampers pelene (27.12.2011 20:11:06)

meni pampers probija,baby love su odlicne,njih koristim nocu jer ne probijaju..a uzela sam i lumpi 3,malko su vece,ali su odlicne,poput baby love...za sada danju koristim pampers,jer imam veliko pakovanje,zao mi da ga bacim,a dobili smo ga[sm=jezicek.gif]




dejana007 -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 21:15:10)

j koristim pampers 4 i to narandžasti, prvenstveno zbog finansija, a i nisu mi se pokazale lose [sm=smiley1.gif]




PoisonEve -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 21:19:47)

Cekaj, babylove su one iz DM-a? Meni se one ne svidjaju, deluju mi neodobnu i nekako su kartonske.




bubulence -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 21:21:08)

joj ako su to one sleep and play (valjda se tako pise) niskada gore pelene nismo koristili... pre par dana nisam mogla da nadjem libero i uzmem te da probam i jako sam se pokajala. kada je obucem posle 15 min pocnu da smrde a posle sat vremena je mokra... da ne pricam sta nam se desilo prvu noc obzirom da je nocu ne presvlacim... sada njih koristimo samo preko dana da se potrose pa je presvlacim na svaka 2 sata... mozda to zavisi i od gradje deteta.. ne znam... ali su se nama do sada najgore pokazale.. a probali smo hugis, evy baby (pojma nemam kako se pisu koje pelene), obican pampers i libero...




dejana007 -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 23:20:04)

cudo. jesu lose pelene, mi upocetku uzimali senzitiv, pa plavi, pa sad ovaj. ali nije toliko strasno da smrdi i ostalo sto si navela. menjam mu ih na sat i po, dva. osim kad me iznenadi [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 23:25:12)

znas kako, kao sto sam rekla, sigurno mnogo zavisi i od gradje deteta, secam se da je boka nedavno rekla da joj propustaju libero pelene a nama nikada nije propustila ni jedna jedina kap...
inace pelene menjam na oko 3 sata (nije bas tacno, zavisi da li je kakila, da li mi se cini da je brzo napunila pelenu...), preko noci nikako osim ako se ne ukaki a opet kazem, ove moramo cesce da menjamo... a svaki pampers mi smrdi, cim jednom piski u njega ima jako neprijatan miris...




dejana007 -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 23:27:50)

verovatno da je to, mislim gradja deteta. ja mu ih cesto menjam jer se plasim ojeda a i guza mu je uvek crvenija.




Sanjica26 RR -> RE: Pampers pelene (3.1.2012 23:29:42)

Bubi, to je zato sto su najeftinije[sm=smiley36.gif]. Mi ih koristimo, ali nismo primetili to sto pricas. Mozda stvarno zavisi od gradje deteta.[sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: Pampers pelene (4.1.2012 10:49:50)

nisam primetila da su nesto jeftinije... pampers, onaj zeleni platim cini mi se 80 komada 1550 u radnji a ovaj 1300 ali 68 komada... tako da mislim da nikako ne ispadne jeftiniji... a i libero koje po meni ne mogu da se mere sa pampersom placam 1299din isto mi se cini da ima 68 komada (ili62 neprimetna razlika)...




dejana007 -> RE: Pampers pelene (4.1.2012 11:10:10)

pampers narandžasti u merkatoru je 1000din a u tempu je 1100 sa 10% popista :) ima 68 pelene i meni traje 2 nedelje [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: Pampers pelene (4.1.2012 11:13:26)

ja sam uzela u liliju... lopovi jedni[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>