|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epilepsija i trudnoća
2.8.2010 9:34:09   
lanajelena
Enigmaa hvala na cestitkama user posted image
Dak ja pijem pola pfenobarbitona...licno ne znam kako to sve stvarno izgleda(ne bih volela ni da saznam) jer sam ja imala samo u toku noci iscrpljena i trudna tako da ne znam da li je to prava epilepsija jer mi to jos niko nije potvrdio ali pijem te lekove pa sam zelela da zene znaju da i pored tih lekova mogu da rode zdravu bebu(mene je neurolog uplasio pa sam celu trudnocu strahovala)

(odgovor članu dak)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Epilepsija i trudnoća
3.8.2010 14:17:42   
enigmaa
Dak jos kad bi mi dala recept da ne mislim o tome bilo bi superuser posted image ,previse godina to iscekujem a da se opustim bas ne umem i da ne mislim o tomeuser posted image ,kisic za tvoju bebicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Epilepsija i trudnoća
3.8.2010 23:39:18   
dak
Znaaaam Enigmaa! Lako je nama da pričamo i savetujemo, a ti samo znaš kako ti je! Najbitnije je da si ti pozitivna (a čini mi se da jesi) i da ne gubiš nadu. Život ponekad baš ume da se poigra sa nama, ali i posle svega da nas nagradi! 

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Epilepsija i trudnoća
3.8.2010 23:42:38   
dak
E da, ovo je za tebe od bebca!user posted image user posted image user posted image
Šta da ti kažem, kavaljer od malih nogu!user posted image

(odgovor članu dak)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Epilepsija i trudnoća
4.8.2010 23:35:22   
enigmaa
user posted image je pravi kavaljeruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dak)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Epilepsija i trudnoća
1.11.2010 0:42:03   
dadiška
Ćao svima! Nova sam na forumu i htela sam da pitam Enigmu kako leči policistične jajnike. Nedavno mi ih je ginekolog dijagnostikovao. S'obzirom da imam epilepsiju malo sam i uplašena povodom svega.Pogotovo kako će mi lekovi koje mi je on preporučio se uklopiti sa lamiktalom i Eftilom koji pijem.
Inače,jako mi je drago što sam otkrila ovaj forum,jer u svojoj okolini stvarno nikog ne mogu pitati za savet.Hvala ti puno Enigmaa unapreduser posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Epilepsija i trudnoća
1.11.2010 17:37:44   
Lilly*
Dadiška, dobro nam došla user posted image Imamo temu o policističnim jajnicima KLIK pa pogledaj šta su žene pisale user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 1.11.2010 17:38:04 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu dadiška)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Epilepsija i trudnoća
2.11.2010 21:09:12   
dadiška
Hvala Lilly.Pogledaću obavezno.user posted image

_____________________________

Van mene katkad sve posivi ili se smrači i naoblači.
Dobro je zato što postoje i ove moje lepše boje.
I neki osmeh sunčan i plah i vetar nečujan kao dah.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Epilepsija i trudnoća
5.11.2010 18:33:27   
enigmaa
Dobro nam dosla Dadiska,ja ne znam o kojim lekovima govoris vezane za pcos ali mislim da svejedno doktor mora da bude upoznat sa tvojim stanjem tako da bi sigurno znao ukoliko ti to ne smes da pijes.Ja nisam za sad dobila nikakvu terapiju jer endokrinolog misli da nema potrebe za lekovima jer nemam problem sa insulinskom rezistencijom nakon uradjenog ogtt testa na insulin,nista nisam dobila od lekova sem toga sto sam se ja lepo raspitala sta smem od hrane a sta ne,slatko i ugljene hidrate izbegavaj,vodi racuna o liniji jer to pogorsava stanje pcos.E sad nisam pila nikakve lekove koje danas mnogi savetuju poput metformina i siofora ali sam radila tri inseminacije i krenula sam sa terapijom za trecu vantelesnu oplodnju.Ja se nadam da si uradila sve potrebne analize kod endokrinologa i moras mu verovati jer je to kljuc svega,naravno ti svakako proveri sta pise u upustvu leka jer svaki lek koji mi ne smemo da pijemo jasno je ispisano,budi samo istrajna i pozitivna bez obzira na strah koji nas uvek ganjauser posted image

(odgovor članu dadiška)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Epilepsija i trudnoća
5.11.2010 18:37:06   
enigmaa
Dadiska nisam bas potpuno razumela da li ti lecis pcos zbog toga sto zelis bebu ili samo zelis da to kontrolises i koje ti je lekove ginekolog dao?puno pozdravauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Epilepsija i trudnoća
29.9.2011 17:42:57   
cicirica
Cao svima, ja sam relativno nova ovde user posted image .... Bolujem od epilepsije od neke svoje 10-te godine. Sada imam 28 i naravno trudna sam :-)........koristim tegretol, pripremala sam trudnocu sa folnom kiselinom nekih sest meseci ranije i trenutno sam u 25. nedelji i sve je u savrsenom redu, bez ikakvih komplikacija. Zelim svima sa ovim problemom da pruzim podrsku, jer nam je trudnoca ista kao i kod svake druge zene, uz pripremu i redovnu kontrolu sa neurologom bi trebalo da sve bude u najboljem redu. Ja nisam u trudnoci prekinula sa terapijom, imam ponekad napad, kratak, uz treperenje oka i grcenje ruke, ali to ne bi trebalo da utice na bebu, s obzirom da sam svesna i da traje petnestak sekundi i obicno je u snu, tako da ne postoji strepnja  da cu se povrediti. Imam veliku podrsku svoga muza, sto je isto jako butno!!!!! Drzim vam svima palceve, i samo napred!!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Epilepsija i trudnoća
29.9.2011 17:54:44   
GRGA
Zdravo zdrvao zene drage user posted image user posted image Naime ja i muz se lecimo od steriliteta ali s enadam da cu uskoro biti user posted image .Naime pre 3 godine smo imali strassan udes u kom sam ja povredila glavu.Pvro je krenulo kao jake glavobolje a onda je pocelo nesto da mi tutnji kroz glavu kao lokomotiva i grci mi jedan deo lica vtrat i trgne ruku..........

...............Neurolog je rekao da je to neka vrsta epilepticnog napada,,pila sm lekice za epilepsiju dosta magnezijuma i to je proslao.............Od tada nisam ni isla kod dr,jer mi je bilo super,i sjajno sam se osecala.Sada kao da je ponovo pocelo,tacno znam kada ce da mi se to desi trajhe desetak se kundi i to je sve!!!

..............

(odgovor članu cicirica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Epilepsija i trudnoća
29.9.2011 17:56:45   
Olga75
neke epilepsije idu sa aurom a neke ne , trebalo bi da odes kod dr na EEG i da ti prepise th koja se kod epilepsije ne bi trebalo ukidati na svoju ruku 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Epilepsija i trudnoća
8.10.2011 16:35:51   
vesnamp
Pozrdav svima, nova sam na ovom forumu, i zelim sa vama da podelim moje iskustvo.
Imam stecenu epilepsiju,i retke napade ali sam i pored toga rodila zdravog decajka.
Trudnoca mi je prosla divno i lako iako sam pila 1 fenorbabiton i 3 tegretola dnevno.
Malo mi smeta to sto svaki neurolog kritikuje zenu kada zatrudni ili planira trudnocu,mene je moj neurolog ostavio cim je saznao da sam trudna pod izgovorom da ima puno obaveza,osecala sam se jadno i kao da nemam prava da budem majka.
Sada zelim jos jedno dete,ali sam sad malo obazrivija i nikako da se odlucim.



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Epilepsija i trudnoća
28.1.2014 0:09:54   
mamica 91
Vidim da 1000 god. nije niko pisao,mozda je to i dobro...i ja imam epilepsiju ( zvucim sebi kao oni anonimni alkoholicari u filmovima user posted image ) ali sam ja prestala pijem terapiju na svoju ruku, jos u prvoj trudnoci (pre malo vise od 2 god.) i od tad sam imala par napada, ali ako sam bas imala naporan dan ili na nagle promene vremena...sada sam opet user posted image ..proslo je skoro god. dana od zadnjeg napada i neki dan opet user posted image najgore sto se ja 5 dana posle napada osecam kao da me pregazio brzi voz i imam strasnu upalu misica, a samog napada se nikad ne secam,amnezija totalna....nisam bila bas dugo kod neurologa.. e sad zna li neko da li se moze raditi Polisomnografija (PSG) u trudnoci?

(odgovor članu vesnamp)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Epilepsija i trudnoća
25.6.2020 15:21:32   
Nanabn
NA ovoj temi vise niko nista ne pise... A steta, jer zenama koje planiraju trudnocu a imaju epilepsiju zaista treba podrska i ohrabrenje da ce sve biti dobro.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here