RE: Grafomotorika (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Tiziana -> RE: Grafomotorika (17.11.2013 10:28:46)

A inace ona je dosta dobra sto se tice motorike. vrlo je spretna. kako sad sve insistira da radi sama,pa tako i sama da jede, tako fino jede supu,sama, bez da joj curi i prosipa,lepo otvori usta i stavi sebi u usta. mora samo da joj se pripomogne pred kraj da se nagne malo tanjir da se pokupi sva supa/corba. a ima 25m. sin u tom uzrastu nije ni pomisljao da se lati kasike da sam jede supu. :-)




lesica -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 13:38:43)

Moram da pitam da li još neko imao ovakvo iskustvo.

Naime, Lenka nije neka umetnica po pitanju crtanja, ali sve što crta crta naopako - prvo na dnu nacrta glave, pa na njih naviše nastavlja tela... na istom crtežu na dnu nacrta sunce, a na vrhu travu i cvetove.. I kada ona završi i kada se uzme taj crtež, i naravno okrene naopako on ima potpuno smisla...

Mislim pretpostavljam da je faza, ali zaboga svi dubimo na glavama [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 13:54:32)

Podsetilo me na OVO.

Sigurna sam da je faza. Luka je jedno vreme pisao sa desna na levo, Čak je i neka slova skroz pisao naopako.




lesica -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 13:59:41)

Ma da znam, to sam i ja čitala. Nego mi je smešno, jer bukvalno sve što crta crta tako.
Dok recimo onih par slova što zna da napiše piše potpuno pravilno...




Peace* -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 14:03:53)

Kada je Luka pisao naopako (negde sam i sliku stavila) bila sam zabrinuta i raspitivala sam se o tome. rekli su mi da je to sasvim normalno i da ga ne ispravljam, nego da povremeno samo pokažem kako se piše (ne svaki put).




Peace* -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 14:05:15)

Jel crtaš sa njom? Jel sediš preko puta nje? Možda je gledala kako ti crtaš naglavačke (njoj naglavačke), pa tako napravila sliku u glavi kako se crta? Ili pak, ako sediš preko puta nje pa crtaš tako da tebi bude naglavačke možda isto misli da tako treba? (lupetam)




lesica -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 14:10:12)

Kad crtamo zajedno sedim pored nje. E sad s' obzirom na to da je ona dosta dugo u vrtiću a da ih za stolom ima po 6 poređanih u krug... može tu da bude logike. [sm=smiley36.gif]

Na kraju kraja, svakako ima kroz dva meseca kompletan sistematski, pa ću videti.




Didy -> RE: Grafomotorika (19.2.2014 14:12:57)

Lesice, mislim da stvrano nemaš razloga da se brineš. Uostalom, najveći geniji svet vide drugačije (možda i naopako) u odnosu na veliku većinu ljudi. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Modessty -> RE: Grafomotorika (15.1.2015 12:59:20)

evo nešto interesantno

Grafomotričke vežbe




mila83 -> RE: Grafomotorika (26.2.2015 18:12:26)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

evo nešto interesantno

Grafomotričke vežbe



Odlicne,ja sam ih stampala svom Dimiju ! te su ga prve i zainteresovale da sedi za stolom i radi....




Azra_ -> RE: Grafomotorika (26.2.2015 18:37:46)

Ja bih svima preporučila onu knjižicu ˝Kreativna razmišljanka˝. Ima je na kioscima. Izlazi na 2 meseca. Cena 150dinara. Moje dete je baš voli. Ima da se piše, crta, traže razlike...svašta...




mila83 -> RE: Grafomotorika (6.3.2015 14:35:58)


IZVORNA PORUKA: Azra_

Ja bih svima preporučila onu knjižicu ˝Kreativna razmišljanka˝. Ima je na kioscima. Izlazi na 2 meseca. Cena 150dinara. Moje dete je baš voli. Ima da se piše, crta, traže razlike...svašta...


Azra,kupila sam juce Kreativnu razmisljanku.Svidja im se , a nije ni skupa [sm=smiley36.gif] Sin jako voli lavirinte i spajalice da resava.Bolje da im kupim to,nego one preskupe casopise sa minijaturnom igrackom.




Ana RR -> RE: Grafomotorika (25.11.2016 22:13:42)

Moje dete piše naopako, kao u ogledalu. I piše sa desna na levo. Svoje ime napiše kako treba, mama, tata isto.. Večeras je brojeve od 1 do 10 sve napisao naopako. [sm=zmeden.gif] Faza ili da počnem da brinem (mm već brine)?




milicicak -> RE: Grafomotorika (26.11.2016 9:07:50)

Ana, koja mu je primarna ruka? Mm je tako pisao dok roditelji nisu skontali da je izrazito levoruk pa mu samo malo skrenuli paznju. Cak je i crtao kao u ogledalu. Ispravilo se jako brzo samo, to je samo faza.
Mini buba je ambidekster jos uvek i ponekad pise napoako i brojeve i slova. A i "cita" sa desna na levo ako joj ne skrenemo paznju.
Sve je to normalna faza, brzo prolazi uz malu vezbu




Ana RR -> RE: Grafomotorika (26.11.2016 11:57:24)

Milicicak, sve radi desnom, mada je kao mali više koristio levu ruku. I on "čita" sa desna na levo. Jutros sam bila u vrtiću na savetu roditelja pa smo se nekako dotakli i toga, rekoše mi da ga ne ispravljam. Ne znam, videćemo.




Anck Su Nmaun -> RE: Grafomotorika (6.3.2017 14:16:03)

O boze kako moje dete voli grafomotirku, cim ne ode jedan dan u vrtic brine se, kako nije radila nista taj dan i radne sveske [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Grafomotorika (6.3.2017 15:57:47)

Mislim da to sva deca vole koja su od pocetka to radila kod kuce. Moja T mnogo voli zadatke. Stalno trazi. Pocela je i Sofija da trazi.




Anck Su Nmaun -> RE: Grafomotorika (6.3.2017 22:26:04)

Pa da, u vrticu imaju radni list i svesku i kuci jednu svesku i mladja i starija..
Nekad im malo stampam ..ali bas vole da rade.




Sanjica26 RR -> RE: Grafomotorika (29.4.2017 18:54:59)

Ajde malo da podignem temu. Da li vasa deca sa tri godine rade neke zadatke grafomotorike?




choopa choops -> RE: Grafomotorika (29.4.2017 19:36:05)

Moji nisu




Anck Su Nmaun -> RE: Grafomotorika (29.4.2017 21:58:57)

Sa tri tesko..mozda nesto slucajno [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Grafomotorika (27.7.2017 12:04:08)

Koliko T voli da radi tako je H bas ne zainteresovana [sm=smiley13.gif]
Pitam je jutros da malo vezbamo ..ma ne.
Videcemo sad u predskolsko.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]