"Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (10.8.2009 13:30:06)

Malog dečaka rođenog 16 nedelja prevremeno doktori su proglasili mrtvim u bolnici u Paragvaju, ali on se probudio nekoliko sati kasnije pred svoj pogreb, prenosi Rojters.

Dr Ernesto Veber, šef Pedijatrijske klinike državne bolnice u prestonici Paragvaja Asunsionu, rekao je da je beba po rođenju težila samo pola kilograma.
"Nije se pomerao, nije imao respiratorne funkcije, nismo utvrdili otkucaje srca, i zato smo ga proglasili mrtvim", rekao je Veber Rojtersu.
Porodica je dobila potvrdu o smrti i kartonsku kutiju sa bebinim imenom koja je služila kao privremeni pogrebni sanduk.
Međutim, kada je porodica preuzela bebu iz bolnice i počela da ga priprema za pogreb, neverovatna stvar se desila.
"Otvorila sam kutiju, podigla bebu i on je počeo da plače. Prepala sam se i uzviknula 'dete plače', a onda je počeo i da pomera ručice i nožice. Svi smo se preplašili," rekla je Liliana Alvarenga, jedna od članova porodice koji su prisustvovali neverovatnom događaju.
Bolnica je započela istragu, a beba se nalazi u inkubatoru i u stabilnom je stanju.
Izvor: blic.rs




sneza24 -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (10.8.2009 15:16:30)

Samo nek beba bude dobro.Ali neznam sta je sa ovim doktorima?Kako je moguce da se tako nesto desilo?




mihi -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (10.8.2009 15:35:42)

Paragvaj znate kakav je tamo haos, korupcija svuda pa se lekari malo zaboravili. Moja sestra od strica se porodila ovde pre 22 godine inače je lekar rodila je Stefana kraje 6. meseca sa 960g, njen muž je doša da pita neonatologa šta je s bebom ona ga je pitala imate li još dece on je rekao da jedno, e pa idite brinite o njemu od ovoga nema ništa, držali su ga  ceo dan u boksu i tek sutra na intervenciju kada su videli da je živ prebacili u institut za prevremeno rođenu decu, Stefan je danas lep, zdrav momak. Bio je 5 meseci u inkubatoru, eto samo malo manje drastična priča od Paragvajske.




oliveradj -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (10.8.2009 22:02:41)

Ovo je strasno, posle svih stresova da majka i otac ostanu normalni ja ne znam kako bih.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Buba76 -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (10.8.2009 22:18:39)

Pa moze beba da prezivi,nije mi jasno kako mu nisu primetili vitalne funkcije,sigurno ih je imao. Budale...




Anoniman -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 10:42:12)

IZVORNA PORUKA: mihi

Preminuo mali dečak koji je "oživeo" pred sahranuBeba iz Paragvaja izgubila borbu za život
Autor: Blic online | 11.08.2009. - 09:11 Beba koja je "oživela" pred svoju sahranu nakon što su je doktori u bolnici u Paragvaju proglasili mrtvom, juče je nažalost izgubila svoju borbu za život, prenosi BBC.

Mali dečak Endžel Salavador, koji je težio samo pola kilograma kada je prošle nedelje rođen četiri meseca prevremeno, nije uspeo da preživi u inkubatoru jer mu vitalni organi nisu bili dovoljno jaki, saopštilo je bolničko osoblje.
Pedijatri u bolnici u paragvajskoj prestonici Asunsionu proglasili su bebu mrtvom ali se dečak "probudio" nekoliko sati kasnije, pred svoj pogreb. Šef Pedijatrijske klinike je rekao da doktori nisu dobro proverili vitalne znake deteta pre nego što su ga proglasili mrtvim.
Nije poznato da li će porodica tužiti bolnicu za nemar




mihi -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 10:43:34)

Ja sam mislila da ubacim u isti pa reko možda bolje ovako. Nema veze  može i ovako[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Anoniman -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 10:46:55)

Da li bi ta beba preživela da su je odmah stavili u inkubator a ne poneli kući da spreme za sahranu?




guppy RR -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 10:47:36)

to ne možemo i nećemo nikada znati. 




Shishica -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 11:04:10)

Ni prvi ni poslednji put da doktori ubiju.. Ali ovo je bas tuzno.. Maaaala beba.. [sm=smiley13.gif]




mihi -> RE: "Mrtva" beba se probudila pred svoju sahranu (11.8.2009 11:05:57)

To je stvarno jako rano rođena beba sa 5 punih meseci trudnoće, pitanje šta bi bilo i da je odmah stavljena u inkubator?




Stranica: [1]