Hitni brojevi telefona (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anck Su Nmaun -> Hitni brojevi telefona (30.11.2012 9:19:37)

Brojevi telefona hitnih službi od 21. maja dobiće dodatni broj 1.
Tako će građani uskoro policiju zvati na broj 192,
hitna pomoć biće na broju 194,
a u slučaju požara za vatrogasnu službu zvaće se 193.

Da li ste nekad pozivali neki od ovih brojeva (mislim na stare bez 1)

Jednom prilikom smo mm i ja bili svedoci saobracajne nesrece. Ali van grada.
Ja sam sa mobilnog zvala hitnu i dobila najblizi veci grad, onda oni bla bla kako to nije njihova nadleznost, zovite ovoga il onoga...ja sam siznula! Zvala opet neki broj oni me prebacise na nekog desetog...pa cemu onda ovi brojevi?




Modessty -> RE: Hitni brojevi telefona (30.11.2012 9:47:07)

Ja sam zvala policiju jednom.
A Hitnu hvala bogu nisam. Ali znam recimo da ne dolaze za malu decu. Moja drugarica je zvala za sina kad je imao 6 meseci. Bila je zima, on imao veliku temperaturu, oni nemaju auto, a žive na samom kraju grada. Reklisu joj da se snadju i da dodju, jer za malu decu ne dolaze. Stvarno da se zapitaš šta će nam kad najveće blago neće da nam sačuvaju.




Anck Su Nmaun -> RE: Hitni brojevi telefona (30.11.2012 9:53:23)

Nerazumem sta im to znaci za malu decu ne dolzae [sm=zmeden.gif]





NadaR -> RE: Hitni brojevi telefona (30.11.2012 10:00:49)

Kod nas pitaju za godine pacijenta. Ako kažete da ima preko 50 onda oni odgovore : aaahaa , pa evo nemamo ni jedno slobodno vozilo. Vidite vi da da nekako prabacite , kad stignete .. Luda kuća [sm=hudicek1.gif]

Ja sam jednom zvala vatrogasce kada nam se na selu zapalio tavan sa sijenom iznad štale . Morala sam sačekati da oni nazovu nazad i da se uvjere da nije šala. [sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Hitni brojevi telefona (3.12.2012 13:22:35)

Ja sam zvala policijiu dosli su, ali sam morala 3 puta da ih zovem ,tad sam zvala zbog neke budale na poslu. Hitnu sa zvala za tatu i haos im napravila jer su rekli da dodjemo sami, a ja tada bila sama sa tatom koji je bio pod jakim lekovima za kicmu i pao u nesvest od bolova. Drugi put sam zvala zbog mateje kad je imao temp., dosli su za 5 min,tad je imao 10 meseci.




Mishica 77 -> RE: Hitni brojevi telefona (3.12.2012 15:06:52)

Anck, jedinica je uvedena još pre par meseci.




Mishica 77 -> RE: Hitni brojevi telefona (3.12.2012 15:12:01)

Inače, često zovem dva "važna" broja zbog prirode posla.
jednom sam zvala Policiju privatno, zbog buke u zgradi. Čika je bio jako ljubazan i rekao da imaju jako puno posla i poslaće patrolu ali ne može istog trena.
Kako sam ih nazvala, baksuzi završili žurku. [sm=zmeden.gif] Ej! Ja jednom rešim da zovem i oni prekinu. Onda sam opet nazvala Policiju i otkazala patrolu. Mis'im... finoća.... [sm=jezicek.gif] Čika mi je bio zahvalan do neba. [sm=smiley1.gif]




Sesilija 83 -> RE: Hitni brojevi telefona (23.12.2012 23:45:42)

Hitnu jednom kad mi je strina pala u nesvest,dosli su za deset min (mlada zena 35) a policiju jedne noci kad nam je lopov upao u kucu...bilo ne ponovilo se.. pu.pu. ...




Stranica: [1]