Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Vežbajmo zajedno



Poruka


Anoniman -> Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (13.8.2009 9:54:01)

Leto je pravo vreme da pustite svog mališana da što više vremena provodi u vodi. Tim pre što svaka fizička aktivnost u vodi pokriva veliki broj specifičnih pokreta koji su važni za pravilan rast i razvoj deteta.
- Fizička aktivnost u vodi je od izuzetne važnosti za razvoj deteta - objašnjava dr Predrag Mugoša, fizijatar i akupresurolog. - Razlog je jednostavan, telo u vodi ima manju relativnu težinu nego na tlu, pa samim tim je i opterećenje na kičmu manje - dodaje on.
Ali to nije sve… Tokom aktivnosti u vodi dolazi do istovremenog aktiviranja velikih grupa mišića za pokrete, što je od velikog značaja za dete predškolskog uzrasta. Od ostalih dobrobiti treba istaći da se razvija i kardiovaskularni sistem, kao i centri za termoregulaciju. I na kraju sile na ekstremitetima u vodi su drugačije nego na suvom, pa se telo spontano prilagođava drugačijim pokretima i postaje motorički spretnije.
Postoji nekoliko sportova kojima bi vaš mališan trebalo da počne da se bave što ranije.
- Plivanje;
Plivanjem se sprečava slabljenje retko korišćenih grupa mišća i poteškoće s koštano-zglobnim sistemom.
- Vaterpolo;
Vaterpolo je sport iz grupe sportskih igara, a po strukturi kretanja spada u kompleksnu aktivnost. Osim osnovnog telesnog razvoja, dete se uči ekipnoj igri, strategiji i improvizaciji (uzrast: pri polasku u školu).
- Skokovi u vodu;
Skokovi u vodu i umetničko plivanje su pogodniji su za devojčice zbog njihove prirodne sklonosti ka estetskom doživljaju (uzrast: pubertet).
Izvor: Blic.rs




Anoniman -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (20.5.2010 14:37:14)

a tek što se projedu od plivanja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
živjelo plivanje




vikiveki -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (6.7.2015 23:04:14)

Super tekst[sm=bravo.gif] znala sam da je plivanje dobro,ali nisam znala da je toliko dobro za kičmu i srce,od sutra ćemo više vremena provoditi u bazenu[sm=smiley36.gif] Ja lično ne bih izlazila iz vode,a i deca obožavaju da se kupaju




mila83 -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (6.7.2015 23:18:01)

Nisam ni ja znala sve pojedinosti bas....lepo ! Ziveo kupanjac ! [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (6.7.2015 23:20:53)

ma sutra svi na plaže ili u bazene[sm=bravo.gif] ja ću od ranog jutra da se kupam u bazenu da nas ne uhvati posle jako sunce oko podneva




aleksandrici -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (23.7.2015 23:33:53)

Slazem se,samo plivanje.Volim ga i ja....




vikiveki -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (23.7.2015 23:38:42)

Kod nas svi vole plivanje,porodično




jovana jojo -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (23.7.2015 23:40:11)

I kod nas svi volimo da plivamo, a mislim da će i D . i J. voleti da plivaju




veselicaa -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (23.7.2015 23:41:28)

Plivanje je veoma korisno za celo telo,to svako zna.Steta sto nismo negde pored mora ili neke lepe reke pa da cesce plivamo i mi a i deca.




amdn -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (24.7.2015 9:34:23)

mi se tek ove god. oslobodili straha od vode, bili par puta na bazenu i bas mu se dopalo, nadam se dacemo moci u avgustu opet kad prodju boginje,
inace nema krivu kicmu ali ima jako lose drzanje, ja ga zovem kiflica i stalno ga opminjem da se ispravi, o vezbanju kuci nema sanse, odbija i kroz igru odmah shvati




vikiveki -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (24.7.2015 11:01:31)

Da, kroz plivanje se angažuje dosta mišića,mi plivamo svaki dan u bazenu ali jedva čekam da idemo na more jer more je more[sm=bravo.gif]




amdn -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (24.7.2015 16:20:08)

bravo Viki za vas i vas bazen [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (14.12.2016 13:34:11)

Kod T se vec mali nazire kako se lepo razvija od plivanja [sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (25.7.2017 13:41:57)

Mi jedva cekamo mooreee, da mama i tata malo vezbaju misice a da se bebena zabavlja u pesku :)




Anck Su Nmaun -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (25.7.2017 13:52:09)

Moja T obozava vodu vec sam pisala. Skoro smo bili kod Dr. I ona pita jel trenira nesto ja kazem plivanje ..bas je rekla.vidi se. Od onakvog misica kako se.lepo razvila.




vocicana -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (25.7.2017 15:15:10)

Slazem se da je jako vazno da deca plivaju i bave se sportom. Plivanje treba znati, svakako, a ko se time bavi aktivno, svaka cast. Mene jeplivanje izvuklo sa bolovima u ledjima i smatram to najboljom sportskom aktivnoscu.




Anck Su Nmaun -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (26.7.2017 9:19:24)

Vec sam pisala udavicu vas al opet...moja T se od malog stiglica predivno razvila za dve godine. Naj bolji sport. Sto rece nasa dr. Pored plivanja joj nosta ne treba.




IvanaSK RR -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (26.7.2017 9:26:13)

Pa da, plivanje aktivira sve misice. Jos kad bi ziveli na moru, pa plivali tamo :)




dddaca -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (26.7.2017 23:01:27)

Eh, kada bi ziveli na moru, pa svaki dan vodile decu na plazu, umesto na igraliste [sm=smiley1.gif] Spojis lepo i korisno [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (7.9.2017 23:28:26)

Plivanje je super, i trebalo bibda bude jedsn od osnovnih i prvih sportova za dete... bar neko vreme, pa ako im se bas ne svidi onda dobro 😁 alindefinitivno moraju znati da plivaju, sto pre to bolje




krin 40 -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (8.9.2017 8:53:30)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Eh, kada bi ziveli na moru, pa svaki dan vodile decu na plazu, umesto na igraliste [sm=smiley1.gif] Spojis lepo i korisno [sm=smiley36.gif]



Joj daco baš tako




MimaKos -> RE: Vodeni sportovi jačaju kičmu i srce (21.7.2019 14:41:52)

Potluno se slazem, al to samo dok je leto :) ali je plivanje zakon za pravilan razvoj tela





Stranica: [1]