RE: Dušek za dečiji krevetac (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


jole82 -> RE: Dušek za dečiji krevetac (20.11.2012 16:29:46)

Vidim ja i ovde na temi da ih dosta ima bas taj dusek...ja nesto skepticna s tim dugmicima...valjda zato sto bi meni smetali (princeza na zrnu graska [sm=smiley36.gif]) u svakom slucaju treba sve pogledati i opipati uzivo...idemo u subotu pa cemo uzeti neki..jedva cekam [sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: Dušek za dečiji krevetac (13.6.2013 8:50:37)

Kupili smo za drugu bebu novi dušek. Nije veliki izdatak, a nisam ni želela da štedim na tome. Ovog puta smo uzeli Luka dušek bez žičanog jezgra, sa letnjom i zimskom stranom. Koštao je oko 3000 dinara.




Trcosava -> RE: Dušek za dečiji krevetac (13.6.2013 8:53:36)

Mi smo Ani oba dušeka uzeli u Ikei. I za mali krevetac i za ovaj veći.




dunja RR -> RE: Dušek za dečiji krevetac (10.8.2013 12:24:51)


Naša korisnica je zamolila za pomoć:

ve molam za sovet, kakov dusek e najpogoden za deca od 4 godini i za deca od 8 godini, jas bi se odlucila za tvrd dusek odnosno francuski lezaj
sto mislite vie?




Peace* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (12.8.2013 12:17:58)

Ja nisam razumela, francuski ležaj je bračni krevet, a ne tvrdoća dušeka, zar ne?

Ja sam nedavno uzimala deci (7 god i skoro 3 god).

Koliko sam čitala, deci treba mekši dušek nego nama zbog njihove težine. U opisu dušeka stoji kakvim osobama odgovara: za decu, za ljude sa većemo telesnom težinom...

Ovde smo uzeli: KLIK

Mislim da smo na kraju uzeli Memoflex, ali me nemoj držati za reč.




*Maki* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (26.8.2013 17:43:05)

Smem li da bebirone stavljam na onoj Dormeo prostirci? Imaćemo krevetić sa dušekom ali ako zatreba koristićemo i bračni krevet koji je nekako pretvrd.Meni odgovara savršeno ali ne znam da njima ne bude pretvrdo za spavanje [sm=zmeden.gif]




Štetica -> RE: Dušek za dečiji krevetac (26.8.2013 17:58:43)

Maki smes sigurno jer na fazon prostirki su i njihovi bebi duseci. A sigurno ce biti mekse na njoj nego na duseku za krevetac.




*Maki* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (27.8.2013 16:08:11)

hvala dušo za odgovor[sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (5.12.2013 14:06:54)

Mislila sam da ne kupujem dusek tj. da iskoristim Vukov, ali bio je kod mojih i mama ga nije bas najbolje zastitila. Ipak na njemu treba da spava beba i zelim da bude cisto i uredno.
Na sta da obratim paznju?




big mum -> RE: Dušek za dečiji krevetac (5.12.2013 20:09:53)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mislila sam da ne kupujem dusek tj. da iskoristim Vukov, ali bio je kod mojih i mama ga nije bas najbolje zastitila. Ipak na njemu treba da spava beba i zelim da bude cisto i uredno.
Na sta da obratim paznju?



Pregledaj ima li tragova buđi,ako nema odnesi ga na dubinsko pranje i poslije dobro izluftaj.




dijana1* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (5.12.2013 22:22:45)

Big mum sa jedne strane ima jako malo ( tackice ) budji. To mi je dovoljan razlog da treba da kupim novi dusek. Ne zelim da razmisljam da li moze da skodi bebi ili ne.
Videla sam dusek za krevetac Andrijasevic, neki sto "dise". Ima otvore bocno . Lepo izgleda, 20 cm, dovoljno je tvrd, pamucna presvlaka. Jedino sto ima zicano jezgro . Koliko je to stvarno bitno , vidim da je vecina izbegavala zicano jezgro.
Zna li neko da objasni koja je tacna razlika izmedju zicanog jezgra i memorijske pene?




sneza24 -> RE: Dušek za dečiji krevetac (6.12.2013 13:25:13)

Mi smo kod njih uzeli za bračni i ok je za te pare.




Didy -> RE: Dušek za dečiji krevetac (6.12.2013 21:46:31)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Jedino sto ima zicano jezgro . Koliko je to stvarno bitno , vidim da je vecina izbegavala zicano jezgro.
Zna li neko da objasni koja je tacna razlika izmedju zicanog jezgra i memorijske pene?


Mi imamo sve dušeke sa žičanim jezgrom, mm kaže da je ta memorijska pena jedna velika prevara. Ja nemam neko svoje mišljenje o memorijskoj peni, osim da su meni lično dušeci sa žičanim jezgrom udobniji. Ne volim da spavam na mekanom i kad smo birali dušek za bračni, birali smo što tvrđi, a ovi sa žičanim jezgrom su generalno tvrđi. I za Stefanov krevet i za krevetac smo uzeli sa žičanim jezgrom. Mi smo zadovoljni, nemamo zamerke.




dunja RR -> RE: Dušek za dečiji krevetac (29.3.2014 9:51:28)

Ja se dvoumim između ovog što je Jole postavila i OVOG
Prilično su tvrdi i jedan i drugi (memo je za nijansu mekši), koliko sam razumela za bebe i treba tvrđi dušek.

Jole da li si na kraju uzela ovaj? Ili neko drugi, iskustva sa memo?

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

http://shop.aksa.rs/luka-dusek-memo-flex-12060.html
Da li neko ima ovaj dusek? Misljenje o njemu?





pari -> RE: Dušek za dečiji krevetac (29.3.2014 12:15:36)

jeste, treba tvrđi dušek, tako nam rekli u školici [sm=smiley1.gif]




jole82 -> RE: Dušek za dečiji krevetac (29.3.2014 22:00:18)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja se dvoumim između ovog što je Jole postavila i OVOG
Prilično su tvrdi i jedan i drugi (memo je za nijansu mekši), koliko sam razumela za bebe i treba tvrđi dušek.

Jole da li si na kraju uzela ovaj? Ili neko drugi, iskustva sa memo?

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

http://shop.aksa.rs/luka-dusek-memo-flex-12060.html
Da li neko ima ovaj dusek? Misljenje o njemu?





Uzela sam OVAJ [sm=smiley1.gif]
Nemam zamerki..ni po pitanju udobnosti ni čvrstine (legla prvo ja na njega[sm=smiley36.gif])
I ima zimsku i letnju stranu...

I da...kad je prehladjena pa curi nosić treba podići uzglavlje...samo smotam neko ćebence i ond lepo stoji ne ugiba se a opet udoban za spavanje...mislim ništa joj se ne remeti kad ga podignem tako...




pari -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 8:25:44)

u dilemi sam da li uzeti nečiji stari dušek ili kupiti nov...
dobila sam od kume i krevetac i dušek međutim nisam sigurna da li da koristim taj dušek, svekrva me ubeđuje da kupimo novi, a i čitam malo po internetu da zbog grinja i svega ostalog što se skuplja nije dobro pozajmljivati od nekog dušek za bebu...
šta vi mislite?




isidora88 -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 9:07:37)

obavezno novi, ja prva ne bih spavala na tudjem duseku, a pogotovo ne bih dete stavljala da spava na starom duseku.
ja imam dusek koji je kupljen kad se mateja rodio, on je u krevecu spavao samo par meseci, dusek je kao nov, ali bez obzira cemo kupiti drugi kad dodje druga beba, ipak se tu skuplja prasina, grinje i ko zna sta sve ne.




dunja RR -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 11:07:57)

Pari ja se slažem sa Isi. Ja sam izabrala Memo na kraju, od Luka line.




dijana1* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 11:13:33)

Pari ja imam i krevetac i dusek od prvog deteta ali sam za drugo dete ipak kupila novi dusek. Definitivno jedno dete- jedan dusek.




Peace* -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 11:15:15)

Za prvo dete sam uzela novi. Bio je to Ikea dušek, tj sunđer od 10cm u navlaci koja se skida i pere.
Kad se rodilo drugo, i ono je spavalo na istom dušeku prvih par meseci, posle smo kupili nov krevet i dimenzija nije odgovarala pa smo uzeli i nov dušek. (uzeli smo putni krevet jer u drvenom nije znao da spava za razliku od brata)
Između dvoje dece, dušek je bio zapakovan u najlon, kad smo ga raspakovali, dobro smo ga istresli, osunčali, i nije bilo problema.
Ipak, ne bih uzela dušek tuđeg deteta koji ne znam kako je čuvan.




tijatija -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 11:28:56)

Kad sam prvi put kupovala dusek ( pre 6 godina) nije bilo foruma pa nisam ni obracala paznju na to, a i skreno nisam se uopste opterecivala oko toga.Kupila sam neki dusek znam samo da je bio 35 e. Drugo dete je doslo odma posle godinu i kupila sam i za nju isti jer je jos N bila u kreveticu pa nisam mogla isti da iskoristim. Za trece i cetvrto nisam kupovala nego su koristi ova dva duseka. Stim da mi je jedan uvek bio visak jer su mi ova mladja deca vec sa godine prelazila na krevet( otarasila sam se krevetica napokon [sm=smiley36.gif]) Ja nisam uopste protiv toga. Ja ih redovno s vremena na vreme nosim na pranje kad perem dubinski tepihe. Duseci mi budu posle toga kao novI. To zadovoljstvo je kod nas 10e dodje covek ponese i vrati duseke verujte mi kao nove. E sad to je moje misljenje... Ni jedno ( od cetvoro) mi nema alergije , bronhitis ili asmu tako da ja mislim da nisam pogresila.




New Mom -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 22:03:43)

Mi smo bas danas porucili za Kolju dusek (prelazi kod Kace u sobu), a dusek ce eto trece po redu da koristi. Samo cemo ga odneti na dubinsko pranje.




Didy -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 22:08:48)

Ja isto nisam kupovala novi dušek za krevetac za Sofiju, nasledila je od brata, ali ne bih uzela od nekog drugog za bebu.




Lepterija -> RE: Dušek za dečiji krevetac (22.4.2014 22:17:16)

http://shop.aksa.rs/luka-dusek-memo-flex-12060.html ja uzeh ove
i opet sam zaboravila kako se kaci link, ode se na link, kopira url i neeece...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>