Vrtic vs dadilja (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


marince1 -> Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:35:19)

Pricam juce nesto sa mm o tome kome je najbolje poveriti cuvanje deteta kad oba roditelja rade.
Babe/dede,hm,najjeftinija varijanta,ali...Svi pricaju kako oni najvise razmaze decu,imam mnogo primera u okolini,a cak je i pedijatarto rekao mojoj drugarici.
Vrtic,tj. u pocetku jaslice meni zvuci ok,naravno ima tu i losih stvari,o njima se vec pisalo.
Dadilja,mm misli da mozemo to priustiti,ali kako objasniti babama i dedama da ce neko pored njih zivih biti placan za to?!?
Sta ste(tj. biste ) vi odabrali?




Anoniman -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:38:46)

Ja bih se zaklela da smo o tome pisale.

Ja glasam Dadilja do 3-će godine.

Pošto se svaka od nas (ili većina) već izjasnila ili u temi o jaslicama i u temi o dadilji, predlažem da ovde idu samo kratki odgovori bez ulaženja u dalje polemisanje, jer onda ostale teme gube smisao. Jel to u redu marinče?




božana -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:40:05)

Ima tema o ovome.Ja našla dadilju.Kod nas je trenutna cena 10.000,00 dinara za veće dete, a za bebu 12.000,00 dinara.




oliveradj -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:42:29)

I JA GLASAM DO TREĆE GODINE KUĆI DETE SA NEKIM!




marince1 -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:46:10)

Uredu je Tasha![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




SUPER MAMA -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 14:46:53)

I ja sam za dadilja u jaslicama nemam poverenja.Imam jedan primer, ot je mali od mog devera evo od prosle godine kako je krenuo u jaslicama on je zaradio hronicni laringitis.A sto se tice babe, posto moja mama nije mi u blizini vec 500km je udaljena od mene, a ona je jedina osoba u kojoj imam poverenje,a i znam da ce uraditi s moje dete onako kako i kazem,a sto se tice moje svekrve NEMA SANSE da je cuva jer ispred mene radi stvari u inat meni jer ona misli da zna sve i jedan put gadno smo se posvadzali takoda ta opcija otpada i najbolja je dadilja.Bar po meni, a i mm se slaze samnom.




Brand new mama -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 15:14:58)

Ja jos imam lufta,ali vec sada sam razmisljala i ja sam licno za dadilju bar do druge godine.Nekako bi bila mirnija da znam da se neko posvecuje mom djetetu, a ne da se njih dvije bore sa 10 djece.Naravno da sve zavisi i na koga ces naletjeti,ali ja sam cuvala jednu malecku bubicu 1,5 godinu i znam da sam se vezala za nju kao da je moja, a i ona je za mene,tako da nije bilo velikih problema kad su njeni isli na posao i sl(a i zato sam prije za nekog malo mladjeg,jer ne zelim da dodjem u situaciju da sutra kazem teti da treba da radi to i to, a da me ona ne zarezuje ni  5% jer sam ja "mlada i zelena").Ako nadjes nekog ko ce da se brine o tvom djetetu kao sto bi ti-uvijek glasam za dadilje




božana -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 15:16:26)

Ja ću imati dadilju dok mala ne bude imala 3 godine.




Anoniman -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 15:17:03)

teta ili ti ga dadilja definitivno...ja imam paranoje od vrtića i jaslica 




gagana83 -> RE: Vrtic vs dadilja (17.8.2009 19:14:43)

Bas preko puta nase kuce se nalazi jedno privatno obdaniste gde toliko lepo rade sa decom i bas su im posveceni. Stalno organizuju neke dogadjaje klincima,bas pre neki dan je bio jedan nas poznat deciji lokalni glumac koji je klince zabavljao. Tu ih mozes ostaviti i na sat-dva samo je to malo skuplja varijanta. Planiram da moje dete upisem u taj vrtic ali ne pre trece-cetvrte godine. Do tad ce biti s nama u kuci gde ce uvek neko moci da mu se posveti jer svi radimo kuci.




AtenA -> RE: Vrtic vs dadilja (19.8.2009 17:21:31)

moj mali ide od godinu dana u vrtic,ja sam prvo bila skepticna i uplasena!Ali su mu vaspitacice u jaslicama bile fenomenalne i nikada nije bilo nikakvih problema!Sada ce cetiri god i obozava da ide u vrtic,to je takva radost kada se sretne sa drugarima na ulici ne mozemo da ih razdvojimo!Kada smo bili na moru stalno me je pitao kada ce u skolicu!




Anoniman -> RE: Vrtic vs dadilja (8.3.2010 9:13:05)

Drage novosadjanke, ako je nekom potrebna dadilja, neka mi se javi na pp [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Jeca* -> RE: Vrtic vs dadilja (8.3.2010 11:22:31)

klik




Dora -> RE: Vrtic vs dadilja (8.3.2010 12:50:40)

Vrtić, definitivno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




caca81 -> RE: Vrtic vs dadilja (9.3.2010 10:21:45)

Ja sam za vrtic. Moja cerka, koja sad ima 7 godina, posla je u jaslice kad je imala 1,5 i nikad nije bilo nikakvih neprijatnosti, tako da se nisam razmisljala kad sam sina upisala i krenuo je sa godinu dana. Ide vec 7meseci i za to vreme je 2 nedelje odsustvovao zbog prehlade, a sa svim ostalim sam prezadovoljna.




anci 81 -> RE: Vrtic vs dadilja (9.3.2010 17:25:29)

Ja sam cula da su te dadilje jako skupe!
A najverovatnije cu morati da dam dete sa godinu u jaslice(ima do tad jos....),sto,citajuci postove,vidim da i nije toliko strasno.
Najvise me strah onih prica:"Pa to je rano,ima stalno da ti bude bolesno..."
A kad nemas izbora,sta da radis?




Anoniman -> RE: Vrtic vs dadilja (4.5.2010 11:12:08)


IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

teta ili ti ga dadilja definitivno...ja imam paranoje od vrtića i jaslica 



i dalje ostajem pri ovome i ako sam ćerku upisala u vrtić




*Alexx* -> RE: Vrtic vs dadilja (10.5.2010 21:31:07)

Evo ja da objavim šta smo odlučili.
Konkurisaćemo za jaslice, ali tražimo dadilju - bar do Andrejeve druge godine. U slučaju da dadilju ne nađemo, jaslice su tu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Ja sam bila baš za jaslice, mm je bio baš za dadilju, pa smo se našli na pola puta.




Jeca* -> RE: Vrtic vs dadilja (11.5.2010 8:20:33)

dobra odluka [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Leki 77 -> RE: Vrtic vs dadilja (11.5.2010 9:23:48)

Dadilja do minimum druge godine. Sve ima svoje prednosti u mane, ali mi je najbitnije da neko pazi samo moje dete, a ne jos nekoliko njih. Isto tako, nisam pristalica teze-treba da budu bolesni, tako se imunizuju. Imace citav zivot da se imunizuje, ne mora da prelezi milion i jednu bolest za prve dve-tri godine zivota, kada je i najosetljiviji.




Tea2 -> RE: Vrtic vs dadilja (17.11.2011 10:41:16)

Ima li neko iskustva sa jaslicama Tin -Tin ili Loptica na Novom Beogradu?Nesto razmisljam da je upisem u jaslice -cuvanje na sat ili poludnevni boravak.Pitam se kakvi li su?




Raviojla -> RE: Vrtic vs dadilja (17.11.2011 12:21:17)


IZVORNA PORUKA: anci 81

Ja sam cula da su te dadilje jako skupe!
A najverovatnije cu morati da dam dete sa godinu u jaslice(ima do tad jos....),sto,citajuci postove,vidim da i nije toliko strasno.
Najvise me strah onih prica:"Pa to je rano,ima stalno da ti bude bolesno..."
A kad nemas izbora,sta da radis?

Upravo je to problem - nemamo svi izbora, odnosno nemamo svi dovoljno novca za dadilje. Ipak, mi smo se davno pre rodjenja deteta dogovorili da uzmemo dadilju do pune 3 godine, Uopste mislim da jaslice zagovaraju "kapitalisti" odnosno da su vricici odlicna stvar da bi roditelji mogli da rade vise, umesto da budu s decom. I nekad i sad su dadilje bile skupe, sigurno ne zato sto su vrtici bolja varijanta.




Olga75 -> RE: Vrtic vs dadilja (17.11.2011 12:24:07)

dadilja jeste dobro resenje ali sto se tice socijalizacije deteta mislim da je vrtic bolje resenje
dete uci da se samo izbori sa raznim tipovima licnosti a sa dadiljom je to malo teze izvesti




Raviojla -> RE: Vrtic vs dadilja (17.11.2011 12:30:17)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

dadilja jeste dobro resenje ali sto se tice socijalizacije deteta mislim da je vrtic bolje resenje
dete uci da se samo izbori sa raznim tipovima licnosti a sa dadiljom je to malo teze izvesti


Pa ne uci valjda samo do 7. godine? Ja sam isla u vrtic, pa se i dan danas ucim kako da se izborim s razlicitim tipovima licnosti [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Vrtic vs dadilja (17.11.2011 12:35:45)

naravno da ne uci samo do sedme godine
ali da li mislite da je lakse detetu da se uklopi u grupu sa sedam godina gde se vecina dece poznaje pa da se oseca kao autsajder ili da vec ima neka iskustva sa grupom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
i da zna kako idu drustvene interakcije [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
sto se mene tice , ja bih svoje dete jako dugo drzala izolovano jer kao i vecina roditelja smatram da niko nije dovoljno dobar za moje dete ali na zalost to se mom detetu ne svidja i jasno mi je da to tako ne moze da funkcionise [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>