Pročitam pa potpišem (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> Pročitam pa potpišem (17.8.2009 16:00:34)

U najbanalnijim situacijama, tipa otvaranje tekućeg računa u banci i sl, gde su šablonski ugovori, ja uvek prvo ugovor pročitam pa potpišem. Često sam naletela na šalterske radnike koji su u fazonu "Ma to je samo Ugovor za tvaranja, ne piše ništa specijlno"... važi, važi, ali ću ga ja potpisati. prosto, ne potpisujem ništa dok ne pročitam.

A vi?




Anoniman -> RE: Pročitam pa potpišem (17.8.2009 16:04:18)

Joj, ne znam. Realno, Svima bih savetovala da nista ne potpisu dok ne procitaju a prva sam ja ta koja baci pogled i to je to.
Neke nove stvari citam...ali kad na primer obnavljam karticu u banci...nista ne citam. A trebalo bi.
Treba citati....

Otkud da to pitas? Imala si neko lose iskustvo?




Anoniman -> RE: Pročitam pa potpišem (17.8.2009 17:48:17)

Ne, povela se rasprava danas u kanc o tome šta ljudi znaju a šta ne, pa je jedna koleginica forsirala kako sve piše u ugovoru, a ja sam joj objašnjavala da veliki br ljudi ne čita ugovore, već veruje referentu, i verovatno taj referent ne laže (mislim, ne i smeo), ali zna kako da zapakuje da to zvuči super. Pa me zanimalo, da li čitate ugovore, i sve što potpisujete. 




Anoniman -> RE: Pročitam pa potpišem (18.8.2009 8:49:54)

obvezno uvijek sve čitam .... možda je to i profesionalna deformacija [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bonita -> RE: Pročitam pa potpišem (18.8.2009 9:02:04)

tascho,ovo ti je odlicna tema.
naime ,bas sam sinoc gledala jednu dokumentaciju o tome da ljudi potpisuju a ne citaju staje.sledeca situacuja.

Ovde u nemackoj u svakoj radnji ili bilo gde nude ti da potpises kartice i ostavis svoje licne podatke kao njihov kupac i sakupljas bodove.
A oni te adrese koriste da ih prodaju firmama i da vam salju reklame.
Bas je bilo testirano sledece,
na ulici otvoren stand kao tipa nagradna igra osvijite porshe bla bla.
Masa ljudi je potpisivala kartice,davala svoje licne podatke,kontobroj,tel,adresu,datum rodjenja.
A na dnu kartice su pisali da mogu osvojiti malu maketu porchea.
Na drugoj kartici je pisalo,da mozete sa necijeg racuna skinuti sve pare,ali da mu nazad posaljete 15 najskupljih masina za ves.
Kada je reporter pitao ljude da li znaju sta su pozpisali i da li su procitali,svi odgovaraju sa DA,a kada ih je naterao da stvarno procitaju,svi su bili spremni za slog.
Naime to je bio samo test i da se ljudima skrene paznja da ne potpisuju sve i svasta i da ne daju svoje podatke svuda.

Ja sam prva to pocela,po radnjama,naime da bih dobila rabate i snizenja ali to je prevara.A i muz me je slatko iskritikovao par puta,tako da vise ne potpisujem nista.




Anoniman -> RE: Pročitam pa potpišem (18.8.2009 9:08:09)

Sada je bila nagradna igra u TAXIju kojim se vozim. Pri svakoj vožnji daju ti karticu na koju treba da uneseš ime i prezime, adresu i br tel. Nagrada je letovanje u Grčkoj (verovatno u aranžmanu u kakvom ja nikada ne bih pošla). Danima sam razmišljala da li hoću da igram nagradnu igru, jer, kada popuniš te kartice, staviš ih u koverat i daš taxisti. Nikada mi niko nije dao papir na kom su pisala pravila nagradne igre, niti ostale utešne nagrade. Onda sam odlučila da ću ipak popuniti kartice i igrati nagradnu igru, pa sam danima nosala koverat u tašni i tražila taxistu koji mi se činio kao neko od poverenja.
Dakle, eto, i ja potpisah nešto što nisam pročitala.




bonita -> RE: Pročitam pa potpišem (18.8.2009 9:12:32)

mome muzu se isto desilo,da je bio na nekakvoj internet strani,da li se registrovao nisam sigurna,ali znam da je iza toga stiglo 150e da plati,a nije mu jasno sta kako i odakle.ali oni su to osigurali zakonom i ne mozes im nista.
Svidja mi se to sto ovde non stop ima tih dokumentcaija o svim vrstama prevara i uticu na ljude gde sta moze da ih snadje.A sta sam sve videla da se radi za novac to je strasno.




Anoniman -> RE: Pročitam pa potpišem (18.8.2009 9:15:34)

Da, ja se na netu nigde ne registrujem (sem na RR i na FB [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




Anck Su Nmaun -> RE: Pročitam pa potpišem (5.11.2017 14:52:44)

Moram priznati jako puno tih ugovora i ne procitam, otvaranje racuna, ugovor o kablosvkoj, ugovor pri kupovini mobilnog, ili promena paketa...i slicno. Cak ni ugovor o radu, citam ga tek posle kuci




choopa choops -> RE: Pročitam pa potpišem (5.11.2017 21:06:45)

Samo potpišem. Ko zna šta sam ja u životu sve ispotpisivala [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: Pročitam pa potpišem (5.11.2017 21:12:08)

Na licu mesta ne citam, retko kada zapazim ili proverim samo datum, kod aneksa ugovora recimo...




emicaa -> RE: Pročitam pa potpišem (6.11.2017 8:20:31)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Samo potpišem. Ko zna šta sam ja u životu sve ispotpisivala [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

isto [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Pročitam pa potpišem (6.11.2017 9:00:47)

Pre sam samo potpisivala. Sada lepo procitam, pa onda ako mi odgovara potpisem.




mama Jo -> RE: Pročitam pa potpišem (6.11.2017 12:48:44)

Joj uglavnom samo potpisem...
Ali sreca nikada mi se.do sada.to jos nije ,,obilo o glavu"..




Dragce86 -> RE: Pročitam pa potpišem (6.11.2017 12:57:08)

UVEK procitam, cak i kad je glupost, sto mnoge nervira da cekaju al nikad ne potpisujem ako mi sta nije jasno :D




Srecko47E -> RE: Pročitam pa potpišem (26.2.2018 1:29:13)

Sve citam do detalja i najsitnijih slova pre potpisa.




Sarav -> RE: Pročitam pa potpišem (26.2.2018 11:39:19)

Od kad radim prvo pročitam sve, ne potpisujem svašta




Anck Su Nmaun -> RE: Pročitam pa potpišem (26.2.2018 11:43:07)

Uglavnom su to neki ugovori od po 5 str pa ne citam. Al znam sta potpisujem




Srecko47E -> RE: Pročitam pa potpišem (26.2.2018 12:35:03)

Ja od kako me je vio zavrnuo pa napisao sitnim slovima da ugovor imaju pravo da promene u smislu povecanja cene paketa.




Dora89 -> RE: Pročitam pa potpišem (27.2.2018 10:43:29)

Često ne čitam, kad je gužva, a znam da bi trebalo. Ugovor za kredit bih obavezno pročitala ceo.




mama Jo -> RE: Pročitam pa potpišem (27.2.2018 17:40:01)

Ja poslu nikada nisam procitala te ugovore 😊
Ali neke stvari nikada ne bih potpisala bez prethodnog citanja...slazem se da je ugovor o kupovini stana jedan od takvih dokumenata




Dora89 -> RE: Pročitam pa potpišem (28.2.2018 9:52:17)

Mislim da tako koriste situaciju - bude gužva, pa pod pritiskom potpišemo na brzinu. Najbolje da tražimo da nepotpisan ugovor nosimo kući, da pročitamo, pa da dođemo sutra da potpišemo.




Stranica: [1]