|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 11:53:11   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: branki*

jao,malopre smo nesto o velicinama pisale u trudnicama.ja ne znamuser posted image
miruj i nadam se da ce biti sve u redu.je li koristis nesto?
Utrogestan,estrofem,povecali mi dozu progesterona i strogo mirovanje. Lezim i ne pomeram se.Jedan pakao sam juce prosla..😔

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 11:58:37   
lesli


IZVORNA PORUKA: Zvoncica_

Devojke moje,juce sam imala uzasan dan..jako krvarenje sa ugruscima.. odem kod dr..uradim betu koja je 1427..vidi jedan mesak od 3mm ,a meni je 5+2 i kaze da to odgovara toj nedelji.Pa da pitam vas da li i vi tako mislite?

Danas sam ponovo radila betu,cekam rezultat,u ponedeljak ponovo.. sumnjam da mi sa tim ugruscima juce i krvarenjem otisao drugi plod..a ovaj mesak se vidi od 3mm..kao ne moze jos nista da potvrdi..




Zvoncice, ja sam imala jako krvarenje. U vise navrata. I tako jedno 6-7 nedelja.Nije doduse bilo ugrusaka, ali meni je vratila 1 embrion.Znas vec da je ishod bio dobar.To sa krvarenjima je nezgodno. Lezi, miruj, terapija. Koliko god okrutno zvuci, to je jedino sto mozes. Da li su ti ukljucili i depo progesterona?
Reci mi samo mesak ili embrion je 3mm? Da li je vidjena srcana radnja? Krvarenje - ne znaju odakle ili je vidjen neki hematom?

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 12:00:22   
lesli


IZVORNA PORUKA: Zvoncica_



IZVORNA PORUKA: branki*

jao,malopre smo nesto o velicinama pisale u trudnicama.ja ne znamuser posted image
miruj i nadam se da ce biti sve u redu.je li koristis nesto?
Utrogestan,estrofem,povecali mi dozu progesterona i strogo mirovanje. Lezim i ne pomeram se.Jedan pakao sam juce prosla..😔



Znam sve. 😔Utrogestan su meni rekli vaginalno obavezno, bez obzira na krvarenje. I dezurni lekar i klinika.Drzim palceve da ponovljena beta bude dobra! I da je krvarenje zato sto je taj 2. embrion odustao. 🍀🍀🍀

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 12:02:33   
Zvoncica_
Mesak od 3mm

Beta juce 1427..doktor kaze da odgovara nedelji ovoj..Pojacali su mi dozu progesterona,sutra primam celu ampulu..za sad krvarenja nema..juce je bilo haoticno..sinoc sam ponovo isla u bolnicu kod mene u gradu i kaze dr da nema krvarenja iz materice.. i ona je videla mesak od 3mm.. a meni je 5+2.. to je sve..bas sam pogubljena haos.I rekla mi da cak kada su bete ispod 1500-1600 cak nike mogla ni da vidi mesak.. sta ti mislis? 😔

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 15:13:25   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Zvoncica_



IZVORNA PORUKA: branki*

jao,malopre smo nesto o velicinama pisale u trudnicama.ja ne znamuser posted image
miruj i nadam se da ce biti sve u redu.je li koristis nesto?
Utrogestan,estrofem,povecali mi dozu progesterona i strogo mirovanje. Lezim i ne pomeram se.Jedan pakao sam juce prosla..😔



Znam sve. 😔Utrogestan su meni rekli vaginalno obavezno, bez obzira na krvarenje. I dezurni lekar i klinika.Drzim palceve da ponovljena beta bude dobra! I da je krvarenje zato sto je taj 2. embrion odustao. 🍀🍀🍀


Hvala Leslo na podrsci!Videcemo sta reci sutra beta..javljam se sutra.. i ja se nadam da je drugi odustao.. ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 17:34:25   
lesli
Meni se na 5+2 video embrion od 2mm sa ehom.Beta je kada sam prokrvarila sa 4+6 bila nekih 7.000

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 17:55:56   
lesli
Zvonice, kada ti je prvi dan poslednjeg ciklusa?
Prekopah datume po kalendaru i po mailu (za brednost bhcg). Moja beta od 7.500 je bila ipak na 5+2. A srcana akcija je vidjena na 5+4 (bila sam ubedjena da je 5+2) i embrion je bio 2mm.Prvo krvarenje je bilo na 4+6 i tada je vidjen samo mesak. Za sada to tvoje deluje ok. Beta je cini se lepo porasla od onog prvog vadjenja pre 7-8 dana!Drzim palceve 🍀

< Poruku je uredio lesli -- 13.6.2020 17:57:30 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 23:25:18   
Aandjaa
Ne da mi nisu dali da pogledam,nego mi "nisu znali" odgovoriti od kojih spermica su dobili te blastice,da li on onih koje imamo zamrznute na 5god ili od onih svezih koje je davao kada su mi vadili jajne celije,izbegavali su odgovor i prebacivali jedni na druge ko mi to moze reci. No,nebitno,necu vise tamo ici i to je to,idem kod dr Vujovic pa u Prag najverovatnije. Sto se tice Utrogestana,ja ga isto mogu uzeti besplatno na Rp,ali sam ga uvek kupovala u Laurusu jer je radjen za Nemacko trziste,a ne za nas. Cyclo-Proginova se inace uzima za kontracepciju,ali sadrzi estradiol u braon tabletama u dozi koja odg Estrofemu,pa ga zato daju u zamenu,a kada se pogleda da ti jedna kutija CP traje samo 3 dana i nije nesto jeftiniji od Estrofema :-)


(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Klinika Ivanović
13.6.2020 23:30:13   
Aandjaa
Zvoncice,zelim ti od sveg srca da sve bude u najboljem redu. Mislim samo da se drugi otkacio,pa je doslo do krvarenja. Kuma je imala tu situaciju i ukljucili su joj Progesteron depo amp,posle je sve bilo super. 


(odgovor članu Aandjaa)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 8:22:23   
lesli
Andjo 😕I sama primetih da tamo nije ista atmosfera kao pre 2.5 godine... 

Zvonice, cekamo te sa novom betom. 🤗

(odgovor članu Aandjaa)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 10:29:13   
Anoniman
Joooj žene drage, kad čitam Vaše poruke, imam sad već grč u stomaku... A prva mi je vto, i čekam prvi fet. Ja sam do sad stvarno imala okej iskustva sa njima, kod njih sam samo par meseci, svi su mi bili jako fini i dr je bila skroz ok!

Kao što rekoh odbiću preso sigurno. A da li se nešto muti, igra samo na novac, ne znam.. Iskreno se nadam da nije tako, da ćemo sve uspeti! 🤗🍀🍀🍀

(odgovor članu lesli)
  Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 10:53:46   
lesli
Anonimna i meni je ovo mucno. Ja cekam sada drugi fet. Iz prvog imam devojcicu koja ce uskoro 2g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 11:33:52   
Anoniman
Znam Lesli, pročitala sam celu temu, pa sam Vas i "upoznala"🍀 Verujem iskreno da će ti i ovaj fet biti uspešan. Kaži mi ako ti nije problem koliko sada u ovoj varijanti košta terapija? Diferelin i estrofem ide, jel da? Vidim da je odmrzavanje i transfer 60k.

(odgovor članu lesli)
  Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 14:26:12   
Zvoncica_
Cao devojke moje.. prestalo mi je krvarenje isti dan..ali je bilo uzasno obilno.. beta taj dan 1427..dr.kaze da odgovara toj nedelji..danas ponavljam..primila sam progesteron..al mislim da od ovoga nema nista.. cak nisu ni hteli da me prime na pregled nego sam dva puta zbala i insistirala da me prime.Uvece sam isla u bolnicu,morala da vidim jel jos krvarim iz materice,medjutim neka dr.kaze da nema iz materice.Sve ce reci beta danas.

Iskreno,ja vise necu ici kod njih,nekako su mi postali neodgovorni..ne kazem,Goca jeste strucnjak ali prosto su postali toliko gladni novca da ja nema reci.Ako od ovoga ne bude nista,idem dalje..Cula sam za nekog dr.Petronijevica (ne znam ni da li sam smela ovde da pisem) ,on je bas za visoko rizicne trudnoce..ako nista,odem u Prag.Srecno svima! Javljam se danas i hvala sto mislite na mene! ❤❤❤❤

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 14:27:55   
Zvoncica_
Zaboravih da napisem,meni nije nije od njih trazio testiranje na teombofilije..a ko zna i kakve su bile blaste,oni prosto tamo nista i ne pricaju..to me bas nervira..jer na kraju krajeva radi se o nasem zivotu kao i novcu..a nisu ti male pare,svaka od nas to dobro zna..

Ako neko ima neku info vezanu za Prag i neku kliniku tamo,znacilo bi mi da kaze.💋

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:32:29   
lesli
Zvoncice, dobro je da je krvarenje stalo! Tebi se beta duplirala na oko 3 dana. Tim tempom mi se cini da je ok ta brojka. A i dr kaze da se uklapa. Drzim palceve, jako!!!Javi nam se danas. Kada radis?
Sto se krvarenja tice, ni mene nisu pregledali na klinici. Prvi put sam prokrvarila uvece i pravac bolnica. Sitradan im javila rekli da sedim kuci, mirujem i da se vidimo na uz za 7 dana (pomerili mi par dana ranije), medjutim opet sam prokrvarila - javim im. Rekose desava se, da mirujem i uzimam terapiju i na uz u zakazanom terminu. Medjutim krenuli su gadni menstrualni bolovi, jace krvarenje i opet u bolnicu. Tada je vidjena srcana radnja. Nisam posle nikad ni otisla kod njih na taj prvi uz. Javila sam im da se vidi eho, Goca prepisala antibiotik i to je bilo to. Svakako nisam planirala da vodim trudnocu tamo, a da se truckam preko pola grada mi nije padalo na pamet, narocito ne sa takvim krvarenjima.
Za Prag nazalost ne znam. Javice se vec neko ovde.Trombofilije su meni odradjene kod endokrinologa u sklopu ispitivanja zasto ne dolazi do trudnoce (imala jednu pre toga, prirodnu koja je bila missed i od tada nista). Da ne mracimo losim scenarijima, pisacemo sta i kako, ako ovo ne bude dobro.Ono sto svakako mozes, da proveris d-dimer kad budes vadila krv za betu.

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:35:21   
Zvoncica_
Vec sam dala krv za betu..javljam se za sat-dva kad stigne rezultat..pa cemo videti stanje.

Hvala puno! Da sam znala uradila bih i to al eto.. ❤❤❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:35:26   
lesli
Anonimna, pitala si za terapiju...Pre 2.5 godine sam koristila estrofem i diferelin. Nema sada ni jednog ni drugog.Umesto diferelina ide dekapeptil, cini mi se 4.000 za 7komada koliko primas. A umesto estrofema ide Ciklo-Proginova. Cena je oko 300din. I pijes samo bele tablete (ima ih 11).Posle ide utrogestan, ali njega mozes na recept. Ja sam prosli put na recept uzimala. Inace je kutija (ne u Laurusu) bila oko 700 din pre 2g.Estrofem je cini mi se bio 1200 (za slucaj da se pojavi)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:36:11   
lesli


IZVORNA PORUKA: Zvoncica_

Vec sam dala krv za betu..javljam se za sat-dva kad stigne rezultat..pa cemo videti stanje.

Hvala puno! Da sam znala uradila bih i to al eto.. ❤❤❤



Sa srecom onda 🍀🍀🍀Da nas obradujes 🤗

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:36:43   
Zvoncica_


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: Zvoncica_

Vec sam dala krv za betu..javljam se za sat-dva kad stigne rezultat..pa cemo videti stanje.

Hvala puno! Da sam znala uradila bih i to al eto.. ❤❤❤



Sa srecom onda 🍀🍀🍀Da nas obradujes 🤗


Hvala Lesli draga! ❤❤❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:37:46   
lesli
Ako je beta ok, svakako mozes da proveris kasnije d-dimer sa krvnom slikom.Aspirin pijes jos uvek? Ili su ti iskljucili kada si prokrvarila?Znam skroz kako ti je. Bila sam u tvojoj kozi pocetkom 2018. 😔Zaista se nadam da ce biti sve dobro! 🤗🍀

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:43:48   
Zvoncica_
Iskljucili su mi aspirim zbog krvarenja..odradicu uz krvnu sliku ako beta bude dobra.. hvala ti sto mislis.Iz ove se koze ne moze..samo mi nije jasno zasto mi posle prve biohemijske nije odradila jos neke dodatne analize..al ajde,mozda nije ni trebalo.🍀❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 15:49:24   
lesli
Da, i meni su iskljucili. I to hematolog.Ja imam neke dokazane mutacije pa je isla samo kontrola d dimera. Kada je skocio dobila sam heparin.Inace, trombofilije uglavnom ne ispituju posle prvog puta. Meni su ispitivali jer sam imala jedan pobacaj, lako zatrudnela tada i posle skoro 3g nista. Tada su mi radili i ogtt.


(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 21:20:02   
Zvoncica_
Beta je pala na 343..nista od ovoga..dr.kaze da za 5 dana uradim betu pa da odradimo pregled..smatra da nece trebati kiretaza.. tako da to je to.. odmoricu par meseci,pa cu preko fonda ovog puta al ne u ovoj klinici.. 

Lesli tebi zelim ogromnu srecu i javi sta se desava! Ja sam tu,pratim porukice. ❤

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Klinika Ivanović
14.6.2020 21:53:30   
lesli
Znala sam dok se ne javljas. Zao mi je ☹️

(odgovor članu Zvoncica_)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here