RE: Mastitis (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


wivern -> RE: Mastitis (2.11.2015 19:35:37)

Ne znam, ja sam uvek imala cvoric kad me je bolelo. Valjda ce da se javi NM ili joj posalji poruku na FB. Zena je kraljica sve probleme resava.




adulence -> RE: Mastitis (2.11.2015 20:41:45)

Uhhh izgleda da cu morati da joj pustim poruku...bas me ovo opterecuje...




Valerie -> RE: Mastitis (2.11.2015 20:46:49)

ada, mozda si samo pritisla tokom spavanja, pa ti brzo prodje, a potrefilo ti se sa temperaturom zbog drugog razloga... javljaj kako si [sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: Mastitis (2.11.2015 21:36:31)

Adulence.stavljaj kupus!




jess021 -> RE: Mastitis (22.11.2015 12:04:44)

Desna dojka mi je crvena sa unutrasnje strane i boli na dodir, onako bas boli. Nije tvrda i nema cvorica, a i L je sikila iz nje najnormalnije.
Jel to mastitis ili...?!




New Mom -> RE: Mastitis (22.11.2015 13:21:25)

Mastitis zvanicno je kad pored tih simptoma imas temperaturu koja ne prolazi duze od 48 sati.
Neki zastoj mleka je u pitanju.
Beba sto cesce da sisa, ona ti je saveznik najveci.
Na bolno mesto stavljas tople obloge ili potopis dojku u vrlo toplu vodu, pa odmah podoj.
Izmedju podoja, stavljas tu hladne obloge.




jess021 -> RE: Mastitis (22.11.2015 17:58:29)

Hvala[sm=smiley1.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Mastitis (2.1.2016 0:12:38)

Adulence, mozes li da napises sta je na kraju bilo? Isti problem imam. Boli me desna dojka sa spoljne strane blizu korena dojke. Juce sam imala 37.5 , boleli su me misici i kosti, glava. Beba lepo iz nje siki, skroz je meka, nema grudvica, ali je taj deo crven.




Bibilib -> RE: Mastitis (2.1.2016 0:22:31)

Sanjaliceee jesi li probala sa hladnim oblogama...




Sanjalicaaa -> RE: Mastitis (2.1.2016 0:24:34)

Bibilib, jesam. Pre podoja stavljam tople obloge. Posle podoja stavljam hladne.




Bibilib -> RE: Mastitis (2.1.2016 0:36:03)

Pa ako ti ni to ne pomaze probaj da se sto bi stari rekli izmuzes malo...




Sanjalicaaa -> RE: Mastitis (2.1.2016 0:43:04)

I to radim. Iako bebac dosta posisa, ja izbacim jos malo. Budu meke i prazne. Ne deluje mi kao mastitis. Ali boli i crveni se.




wivern -> RE: Mastitis (2.1.2016 9:25:20)

Ja sam pre dva dana, 14 meseci kako dojim opet imala temperaturu i zastoj mleka. I naravno grudvu koja boli onoliko. Ali sredih, danas kao nova. Nadam se da cemo uskoro prekidati dojenje, samo da malisa pocne da ostaje puno vreme u jaslama.
Sanjalice mozda izmazanjem navlacis dosta mleka, pokusaj sa oblogama ili bez izmazanja samo da beba siki.
Ima na nekoj od prethodnih strana NM je sve objasnila lepo, mislim bas meni [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Mastitis (2.1.2016 10:56:35)

Sanjalice, i ja sam imala to crvenilo, a dojka uopste nije bila tvrda. Tusirala sam ih vrelom vodom nekoliko puta i masirala i proslo je.




dunja RR -> RE: Mastitis (2.1.2016 11:12:38)

Ja se noćas probudih sa užasnim bolom u desnoj siki, da li sam mu juče davala samo iz leve da siki, ne sećam se možda je to. Malo izmasirah i noćas sam mu dala desnu, čini mi se da je jutros bolje.




Sanjalicaaa -> RE: Mastitis (2.1.2016 13:18:40)

Danas mi je 4. dan i konacno manje boli i crvenilo se povlaci. Ili je bio samo zapusen kanal ili pocetak mastitisa. Na toj doci sam sa prvim detetom dva puta imala mastitis.

Inace ja nisam stavljala kupus jer mi sa prvim nije pomogao, sad sam stavljala krompir. I super je. Bar meni.

Dunja, forsiraj danas malo vise tu siku.




Lisa Simpson -> RE: Mastitis (2.1.2016 16:01:05)

Pojma nisam imala da je dojenje ovako zeznuto.

A različite babice u školici pričaju različit priče, jedna kaže JEDAN PODOJ JEDNA DOJKA, SLEDEĆI OBROK DRUGA DOJKA, a druga kaže JEDAN PODOJ 15MIN JEDNA 15 MIN DRUGA DOJKA, pa ti sad budi pametan. i lepo doj i imaj zdrave grudi[sm=zz_confused.png][sm=zmeden.gif][sm=smiley29.gif]




Valerie -> RE: Mastitis (13.2.2016 20:38:41)

jel vam se desilo da se bolan cvoric napravi u pazuhu? verujem da je pocetak mlecnog kanala koji se nije dovoljno praznio jer uvek imam viska mleka, a nisam praznila jer mi do sada nije pravilo problem i da se ne bi pravilo jos vise mleka.
dosta me boli a subota vece [sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Mastitis (13.2.2016 22:51:49)

Valerie istusiraj toplom vodom tu dojku i daj bebi da sisa




superm -> RE: Mastitis (13.2.2016 23:24:58)

Valerie, stavi list kupusa pa preko providnu foliju. Bradavica mora da bude otkrivena, da ' diše'. Do ujutru će biti bolje. Obavezno hladne obloge posle podoja, tople pre.




wivern -> RE: Mastitis (14.2.2016 7:31:53)


IZVORNA PORUKA: Valerie

jel vam se desilo da se bolan cvoric napravi u pazuhu?


Kako mislis u pazuhu? Tu moze da se napravi cvoric od zlezde, bas u pazuhu, i to boli kao djavo. Nadam se da nije zlezda.
Pokusaj sa kupusom, ovako kao sto kaze superm samo ohladi kupus.




Valerie -> RE: Mastitis (14.2.2016 10:29:14)

ma da, bas u pazuhu, boli bas jako. a sta ako jeste zlezda, sta se radi?
dojka je skroz ok. masirala sam to mesto, pa na dole, stavljala toplu pre sisanja i pumpanja, a hladnu oblogu posle. bas sam se smorila. sad mi mm doneo kupus pa sam stavila. citala sam da od pazuha i krecu mlecne zlezde. mora da sam bila u losem polozaju, mozda zacepila dok sam joj drzala dok sisa, to je bas u toj liniji gde pridrzavam. nadam se da necu morati nesto ozbiljnije da preduzimam.
a od polovine trudnoce mi se u drugom pazuhu pojavila oteklina, vece od cvorica, ali nije bolelo. radila uz, nije nista opasno, sad joj varira velicina od trenutne kolicine mleka. nekad jedva napipam, a posle porodjaja je bila kao maslina mozda. ali ne boli, ne crveni se.
[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Mastitis (14.2.2016 12:42:38)

Uh,valeri[sm=smiley13.gif]ja nemam pametan savet,sem sto su vec rekle zenice,sto toplija voda i da beba cesce sisa i kupus,meni se nije desilo u paxuhu.a,da odes do dr da vidi ako se nastavi bol?




wivern -> RE: Mastitis (14.2.2016 13:49:04)

Ne, ja sam mislila na znojnu zlezdu. Pa mogu da se zacepe kanali pa da krene da gnoji i otice, a to boli nenormalno.
Ali posto si vec imala problem i kod drugog pazuha onda je verovatno ista stvar.
Stavljaj obloge i sto cesce beba da siki. I ako bas imas bolove i temperaturu mozes popiti brufen, to smes dok dojis.




Valerie -> RE: Mastitis (14.2.2016 18:33:33)

hvala vam drage. radim sve po rasporedu pa cemo videti. nije mi toliko zbog bola, sve se izdrzi, samo da ne bude gore. ako bude, pravac dr...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>