RE: Kako zaustaviti mleko? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


Dannyy -> RE: Kako zaustaviti mleko? (9.1.2014 14:01:32)

i ja sam izmazala ovih dana ali se plasim jer vec osecam da je poprilicno tvrda dojka, a bice valjda kako treba[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Leptiric123 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (24.1.2014 17:19:39)

Vidim sve pominjete neku glavobolju...jel to ide uz prestanak dojenja?
Ja već mesec dana i jače imam glavobolje, a tad sam i dobila prvu m posle porodjaja i počelo je da mi se smanjuje mleko...sad čekam da vidim do kad će ovako, da li da prekidam ili da čekam da samo stane...
Inače ona mi sisa samo jednom-dva puta dnevno i to vrlo malo, čisto povuče par puta...nisu mi napete grudi, niti imam čvoriče, jedino prvi dan kad nije sisala skoro ni malo u toku noći su se malo stvrdnule ali posle dva tri njena povlačenja opet su omekšale...ne znam dal će samo stati?




Sesilija 83 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (27.1.2014 22:01:01)

iz mog iskustva samo postepeno izbacivati obrok dojenje u zamenu za cvrstu hranu i ono sesamo smanjuje... tako sam ja nisam se izmlazala, podvezivala, stezala i samo je stalo...




Torbica -> RE: Kako zaustaviti mleko? (27.1.2014 22:14:24)

Isto kao Sesilija. Sva tri puta mi je samo stalo, bez izmlazanja. Ali, prvo su jedno vreme bili na podoj ujutro i uvece, pa nakon toga kratko na jednom podoju, i nesto iza prvog rodjendana +-, svi su sami ostavili, grudi bile super!




Leptiric123 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 10:28:41)

Pa ona sad samo malo ujutru sisa...ali ja mislim da nema ni jedan ceo obrok, to je ono u snu kad je bunovna malo uzme i nastavi da spava...a grudi su mi kao izduvani baloni...moguce da prestaje...




Torbica -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 10:39:09)

Nista ne diraj, samo ce stati, kad u jednom trenutku vise ne bude zelela. Dok god zeli, daj joj. Gutljaj - gutljaj....




adulence -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 10:44:12)

Iato,isto...potpisujem...postepeno ukidali i sve je bilo kako treba....nista nisam radila sa grudima...
IZVORNA PORUKA: Torbica

Isto kao Sesilija. Sva tri puta mi je samo stalo, bez izmlazanja. Ali, prvo su jedno vreme bili na podoj ujutro i uvece, pa nakon toga kratko na jednom podoju, i nesto iza prvog rodjendana +-, svi su sami ostavili, grudi bile super!





nina26 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 13:39:08)

zene, mi ne sisamo vec 10 dana, ali ja kad stisnem i dalje mi ide mleko[sm=smiley13.gif]

zabrinula me sestra, rekla mi da ako ne stane uskoro da odem kod dr, jer moze da mi se mastitis stvori i da te grudvice ne mogu uvek da napipam sama...ne znam sta da radim[sm=zmeden.gif]




adulence -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 13:48:19)

Nemoj da brines to je normalno samo nemoj uopste da stiskas i stace...ovako ga i ti nadrazis...bravo za veliku devojku...




nina26 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 19:29:24)

mislis da nema potrebe za lekovima[sm=zmeden.gif] ljubac za dlugalicu[sm=smiley31.gif]




adulence -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 19:50:30)

Ja iskreno mislim da nema...meni je posle mesec dana se videla kapljica kad stisnem...ja mislim da nema potrebe ,javice se sigurno jos neko...




Olga75 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (30.1.2014 19:51:58)

Nina , ako grudi nisu trvrde prestace laktacija , iskreno ja sam i posle godinu dana od prestanka mogla da iscedim po koju kap a sve je bilo ok




nina26 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (31.1.2014 13:27:01)

Olga,nisu tvrde, ali onako kad napipam osetim kao neke zlezde malo vece, to je valjda i normalno..nego sam se istripovala sa tim grudvicama koje ne mogu da se napipaju...a meni je i pre trudnoce bio blago povisen prolaktin, pa ne znam da li i to ima isto veze[sm=zmeden.gif]za svaki slucaj stavljam i listove od kupusa..




bojanaaaa -> RE: Kako zaustaviti mleko? (11.8.2016 9:48:32)

Caoo.. citala sam vase poruke.. 28 mi radili carski.. nemam brdavice beba nije mogla da sisa.. kad sam se izmuzavala i htela da joj dam svoje mleko u flasici ona je non stop izbacivala.. nije htela da pije. .. u bolnici su joj davali prenan. Jer je rodjena sa 1850. A mleko mi jos nadolazi.kako da ga zaustavim? I koliko puta bi treblo da se izmuzavam? Probala sam lekovima . Ali oni su podigli pritisak. Pa sam zavrsila u hitnu. Ako moze pomoc.. hvala unapred




serpica -> RE: Kako zaustaviti mleko? (11.8.2016 18:27:00)


IZVORNA PORUKA: bojanaaaa

Caoo.. citala sam vase poruke.. 28 mi radili carski.. nemam brdavice beba nije mogla da sisa.. kad sam se izmuzavala i htela da joj dam svoje mleko u flasici ona je non stop izbacivala.. nije htela da pije. .. u bolnici su joj davali prenan. Jer je rodjena sa 1850. A mleko mi jos nadolazi.kako da ga zaustavim? I koliko puta bi treblo da se izmuzavam? Probala sam lekovima . Ali oni su podigli pritisak. Pa sam zavrsila u hitnu. Ako moze pomoc.. hvala unapred




U takvoj situaciji odmah kod dr. Cudo ti nisu nista rekli u hitnoj. Nemoj nista na svoju ruku,idi kod svog doktora,mislim da je tako najbolje.




IvanaSK RR -> RE: Kako zaustaviti mleko? (11.8.2016 18:36:36)

I ja bih uradila kao sto reče serpica, pravo kod doktora. Dok ne odes kod doktora izmuzaj se po malo da se nebi upalilo.




bojanaaaa -> RE: Kako zaustaviti mleko? (13.8.2016 11:49:26)

Bila sam kod doktora i ona mi je dala te lekove.. i sad mi pritisak varira.. pre tri dana izmuzla sam oko 3 flasice.. i sad podvezujem grudi.. izmuzavam se na 3-4 sata.. oko 40-60ml. Ali u desnu dojku izmuzem oko 10ml.. u levoj ima 4 puta vise.. da li treba sve da izmuzem ili? I koliko puta? Hvala unaped




Mala Elena -> RE: Kako zaustaviti mleko? (13.8.2016 17:50:28)

Ne do kraja jer onda vise nadolazi. Samo malo koliko da ti grudi popuste...




bojanaaaa -> RE: Kako zaustaviti mleko? (13.8.2016 18:22:46)

Ok. Hvala puno.




IvanaSK RR -> RE: Kako zaustaviti mleko? (13.8.2016 19:50:51)

Nemoj sve izmuzavati, sto manje, čisto da grudi ne budu previse pune.




nata11 -> RE: Kako zaustaviti mleko? (8.10.2019 21:04:52)

Koliko dugo ste pile Bromokriptin da bi zaustavile mleko? I koju dozu? 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]