RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Ninnochka -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 3:27:41)

Nemoj da me drzis za rec, ali cini mi se da sam negde procitala da je neko radio u Bg-u, isto u nekoj privatnoj ordinaciji, ali da je cena bila oko 20.000 ili tako nesto, znam samo da je bilo bas mnogo. Opet kazem, mozda gresim, mozda se od onda nesto promenilo, bolje proveri, okreni par telefona privatnih ordinacija i pitaj, tako je najbolje.




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 14:12:19)

Mislim da to može da se radi u ordinaciji Radojčić, ali me nemoj držati za reč. Zovi i proveri (pa javi :)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Hvala draga. Da l ima to u Beogradu? Jer neko radio tu metodu u Beogradu?




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 17:37:27)

Cula sam da neka privatna ordinacija u leskovcu radi snimanje prohodnosti jajovada vrlo dobro. Zna li neko koja ordinacija?
Kod mene u gradu u drzavnoj bolnici rade rengenski i doktori je ne preporucuju.
Da li mogu dr bolovanje da otvore za snimanje jajovoda?




Maraj -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 19:24:25)

ne znam , ne verujem za bolovanje, to se radi ambulantno. Ako radis u Frontu tu mozes da ostanes da prenocis tako da ce ti njihova otpusna lista biti pokrice kod poslodavca...




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 19:49:11)

Gale ja i Daca smo tamo radilie, mogu da ti posaljem podatke. Inace cena je bila 9.000 din svi su ljubazni, cak me je i doktorka anesteziolog obukla. Spavas svega 15-tak minuta. Jedino sto dr. koji radi HSG nedaje kucan izvestaj vec ti kaze usmeno a za izvestaj moras posebno da zakazes konsultaciju i da platis. Naravno dobijes snimak. E sad jedan dr. mi je prokomentarisao da nije dobro tehnicki odradjeno ali on je inace bivsi kolega doktora koji mi je radio HSG a meni je tih njihovih prepucavanja preko [sm=smiley35.gif] tako da da li je to istina ili ne nemogu da ti kazem jer je jedan drugi dr. rekao za taj isti izvestaj da se vidi lepo da je sve OK. Ako te nesto zanima pitaj.




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 19:51:03)

A sto se tice bolovanja neverujem da za to daju bolovanje jer spada u preglede i odmah ides kuci ali zavisi od tvog poslodavca. Ovi ce ti iz klinike sigurno izaci u susret da ti nesto napisu na papiru i lupe pecat, a mozda moze i dr. koji te salje na HSG da ti da neki izvestaj.




daca77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 19:56:15)

Evo i mene...ja sam zaista bila zadovoljna celokupnim tretmanom pre i posle HSG-a. Medjutim, bilo mi je cudno samo sto dr koji je radio HSG nije napisao izvestaj, vec sam sa snimkom isla u Spebo da mi tamo dr procita. Ovaj snimak sam nosila u Bg, pokazala Verkinom dr i on mi je odmah rekao da je tehnicki lose odradjen. [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:04:10)

Daco mozda se to kod tebe i mene tako zalomilo [sm=smiley1.gif]
Ja se secam da je kod mene kasnio onaj tehnicar koji je trebao da me slika [sm=smiley36.gif], da su ga doktori trazili preko sestra pa je on stigo sav zadihan. Mozda je bio preumoran pa mu ruka zadrhatala. Inace za dr. koji radi sam pregled imam samo reci hvale, covek iskusan, smiren, spreman da pomogne. Meni je cak trazio da mu se javim posle HSG 2x telefonom da mu prenesem kako se osecam.




daca77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:13:04)

I meni je rekao da mu se obavezno javim, ali naravno nije bilo potrebe. A covek me na rastanku i poljubi, tako da osamucena, sto od anestezije, sto od poljupca, napustih polikliniku[sm=smiley36.gif]




hanka -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:19:10)

Gale bolovanje mozes dobiti gde god da radis,sa izvestajem od privatnika mozes kod izabranog lekara a ako radis drzavno koliko se secam oni ti daju direktno.To bi bilo za neka 2 ili 3 dana.
E sad sto se tice snimaka izgleda da su svi losi.Zemlja Srbija




daca77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:21:23)

Hankic, snimci losi, jos gori su oni koji ih citaju, tako da je sve ravno 0. Pitam se samo zasto insitiraju na necemu sto ne znaju da tumace.[sm=zmeden.gif]




hanka -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:24:59)

[sm=smiley36.gif]
Kad sam ja radila u kc bio je problem nedostatka filma i ja lepo nabavim film i dobijem i disk i snimke,i naravno jedva da se videlo nesto ili sam ja problematican slucaj sto je izgleda verovatnije




daca77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (21.3.2013 20:26:38)

Ma strasno...




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (22.3.2013 18:22:01)

Molim vas drage moje posaljite mi na pp podatke o toj klinici.
Danas sam bila kod drazavnog dr i dao mi je uput za bolnicu za nas grad, ali pod uslovom da prethodno (pre nego sto odem u bolnicu) da kontaktiram nekog od lekara koji tamo radi da bi me primio jer kaze da uglavnom salju u borsku bolnicu na produvavanje. Izbegavaju ovde da to rade, pa ako ne umolim nikog da radim privatno jer su mi ok brisevi i papa pa da ne cekam.




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (23.3.2013 10:00:17)

Gale imas pp.




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (23.3.2013 10:30:48)

Jutros sam pronasla mog bivseg dr (koji sada radi samo u bolnici) da pitam da li bi mi odradio hsg i rece mi da se javim u ponedeljak da proveri da li radi uopste neki rengenski aparat u bolnici, zamislite nemaju ni ispravan aparat. Strasno, pa zato ljudi i beze iz provincija.




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (23.3.2013 10:37:45)

[sm=smiley13.gif] tako ti je to Gale. Bitno da odradis.




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (23.3.2013 23:42:54)

Ja sam uzela uput za N. fronta, iako sve radim privatno, HSG ću ovako. Da li neko može da mi kaže kako se zakazuje, da li ima nekih pravila, neki određeni dan u nedelji ili vreme kada se zakazuje, koliko unapred more da se zakaže, bilo kakva informacija bi mi značila...




milenatea -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 8:40:13)

ja sam bolovanje dobila kad i uput za hsg od mog ginekologa u Domu zdravlja i to 7 dana
Viking, mora da se radi cim ti prestane [sm=hudicek1.gif], pre ovulacije, to je jedino sto ti mogu reci. [sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 10:07:43)

Viking ja sam se unapred najavila doktoru, a onda opet 1. dana kada sam dobila da tada odredimo dan.




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 18:37:35)

Ja od nalaza imam samo nalaz brisa na hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu i papa test, dr u domu zdravlja kaze da je to dovoljno za hsg. Ne znam da li jos nesto traze u bolnici od nalaza[sm=zmeden.gif]?!




Suncoket -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 18:38:14)

Viking ja sam u decembru radila Hsg u Frontu,posto nisam imala karton prvo sam uzela uput od svog ginekologa za savetovaliste za sterilitet,otisla,izabrala doktora koji je tada radio,ponela sam nalaze koje sam do tad radila,pregledao je i rekao da u sledecem cilusu radimo Hsg,dali su mi papiric sa analizama koje treba da odradim (papa,kolposkopija,UZ,vaginalni,cervikalni bris,hlamidija,mikoplazma,ureaplazma,krvana grupa,krvana slika i urin i odobrenje interniste),javila sam se kada sam dobila ciklus,zakazali su mi oko 10 dana.
Broj telofona je 011/2068 - 335 ako zelis prvo da ih pozoves i pitas,rade od 8 do 13h.




Suncoket -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 18:41:24)

Trazili su i spermogram.




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 21:33:31)

Devojke, hvala vam na odgovorima!
Ja sam u postupku za VTO privatno, ne preko Fonda, ali je doktorka rekla da je možda bolje da HSG uradim u bolničkim uslovima jer sam imala operaciju na srcu, imam broje alergije i sl, pa kao za svaki slučaj. Nemam svog lekara u N.F. pa zato i pitam odakle da krenem. Imam oba uputa (zeleni i plavi).
Suncokret, da li znaš koliko važe nalazi? Ja imam sve od toga što si nabrojala osim urina, izvađeno pre skoro dve nedelje. Koji ti je doktor, jesi li zadovoljna?




Maraj -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (24.3.2013 22:31:39)

viking, brisevi ti vaze 3 meseca, osim vaginalnog i cervikalnog oni mesec dana vaze. Krv i urin ti vaze 15 dana tako da je dobro sto to nisi uradila. Primice te doktor koji tada bude na odeljenju- sterilitet . Ne moras ni da imas svog dr. Dobices ga tada kada se javis na odeljenje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>