RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Jole84 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (4.4.2013 15:08:55)

Naravno,strah i trema mora da postoje ali pošto znamo cilj,onda se sve istrpi [sm=smiley1.gif] Proći će brzo,a nalaz hsg je značajna analiza.
Želim ti puno sreće [sm=bravo.gif]




TheNjanja -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (4.4.2013 15:11:36)

Hvala [sm=bravo.gif] [sm=smiley36.gif]




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (4.4.2013 15:36:21)

Nece da odrade jer kada kasni sumnja se na trudnocu.




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 13:21:00)

Evo i ja da se javim, zakazala sam u N.F. u petak, 12. aprila. Moram da idem da kupim spavaćicu [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 13:50:49)

Viking super,brzo će 12i,prebrineš jednu stavku i mirna glava [sm=bravo.gif] [sm=smiley31.gif]
Kupi najlepšu spavaćicu....ja obično tako pred odlaske na zahvate,doteram se najviše što mogu,namažem noktiće na nogama i navijem papilotne [sm=jezicek.gif] tako se osećam dobro,čak i kad ne idem na zavidno mesto [sm=bravo.gif]




milenatea -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 14:13:11)

Srecno Viking[sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 14:27:40)

Srećno Vik, juhu, kreće akcija [sm=bravo.gif]




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 14:50:50)

Hvala, drugarice drage [sm=smiley31.gif]




maksmin -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:13:19)

Hvala Gale na odg. Mada meni su neredovni ciklusi, danas 42 dc, tako da je verovatno anovulatoran ciklus. Pa sam zbog toga mislila da ce mozda hteti. viking [sm=bravo.gif]




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:20:44)

Samo napred viking, u ovim nasim borbama nema stajanja [sm=smiley31.gif].




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:37:01)

Divne ste, stvarn!o [sm=rozica.gif]

Nego, ne sećam se da je neko pisao, šta se dešava ako vide da su jajovodi neprohodni? Da li odmah rešavaju problem, ili to zahteva sasvim drugu intervenciju?




iva80 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:43:57)

Druga intervencija, Produvavanje jajovoda. Pod anestezijom, dve ili tri rupice u stomaku i onom sondom tj kamericom ''produvavaju'' (ma šta to značilo). Moja prijateljica bila pre dve god, morala bolovanje da otvori, posle toga nepunu nedelju ležala u krevetu zbog bolova i zatezanja ranica (kao posle operacije slepog creva). Ali rupice su u delu koji je pokriven kupaćim kostimom. Mislim da je 3.ća rupica kroz pupak ako se dobro sećam. Sledećeg meseca je ostala trudna bez nekog specijalnog ciljanja i računanja.




viking -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:46:52)

Pa što ga bre komlikuju, što ne urade sve odmah? [sm=smiley36.gif]
Hvala Iva!




iva80 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:49:15)

samo još da dodam: HSG je samo snimanje radi utrvdjivanja prohodnosti jajovoda.
Pozdrav!




margom -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 15:52:27)

Eeeeee rekoh ja da cu da ti zagrejem krevet i sto..... Bravo Viking, idemo u dalje pobede...... I nemoj da zaboravis i neki ogrtac, najbolje utoniran sa spavacicom..... Ja u ponedeljak idem kod interniste, pa ti javljam kako je..... A spermogram nosim iz novembra, iako je tada mm imao enterokoke, novi cemo raditi kada ja zavrsim sa HSG, mislili smo da ga uradimo ove nedelje, ali se on sav zarozao od prehlade i nije ni za sta, te bi mu i spermogram bio zasigurno los! Mislite da nece biti problem? Videla sam da i za VTO priznaju spermogram star do godinu dana......




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 17:48:29)

Drage moje da li se nekoj desilo da nakon hsg-a se pomeri cikus, da se pomeri ovulacija i da zakasni ili porani menstruacija, zbog straha, stresa i sl....




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 17:51:32)

Gale meni ne [sm=smiley13.gif] Mozda zbog stresa ako si se previse cimala kad ces i kako da odradis?




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 18:12:22)

Pa da iznervirali me u bolnici: prvo kad sam se javila sestra kaze nije sigurna dal ce dr. da me primi jer treba drugaciji uput za bolnicu a posle me odveli do rentgena i sve spremili kao neki dr rece pa nemamo kecelju i okvratnik za doktorku, neka zena dodje slede nedelje ili ako je kasno sledeci mesec, a ja sam se ugusila u suzama i pored injekcije bensedina i jedva mi odradise na kraju, a posle svega sam dobila napad povracanja (izvinjavam se na detaljima) od nerviranja, kao kad sam bila student pred ispit!
Danas mi je 15 dan a ovulacije jos nema.




jess021 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 19:08:29)


IZVORNA PORUKA: viking RR

Divne ste, stvarn!o [sm=rozica.gif]

Nego, ne sećam se da je neko pisao, šta se dešava ako vide da su jajovodi neprohodni? Da li odmah rešavaju problem, ili to zahteva sasvim drugu intervenciju?

Moram da ispravim iva80, koliko ja znam HSG se negde naziva produvavanjem jajovoda, i to sto je ona opisala je laparoskopija ili histeroskopija.
Ja sam nakon HSG koji je bio katastrofa, radila laparo i histero i imala sam polip koji je zatvaro usce materice, kad su to odstranili posle je sve bilo ok.




Maraj -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 19:51:15)

jeste, u pravu si, ovo sto je iva opisala je laparoskopija. Jeste 3 rupice su i 3. je kroz pupak. Ja sam radila hsg, nalaz je bio da su mi zapuseni jajovodi, poslali me na laparoskopiju. Bila sam mesec dana na bolovanju, nije toliko strasno ali je ipak zahvat... To je bilo u novembru, od tad jos uvek nista od [sm=nosecka.gif] [sm=zmeden.gif]




nata11 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (5.4.2013 20:45:18)

Gale onda mozda to, mogu da zamislim koliko si se iznervirala kad si dosla do povr.c... Meni se toliki stres samo jednom desio (neponovilo se) i znam sta znaci.

Sacekaj jos malo pa ces videti.

Da nisi pila neki caj, lek koji inace ne koristis?




Maraj -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (6.4.2013 15:25:55)

jao Gale, mozda ti na nervnoj bazi nece ni biti ovaj mesec, a mozda ti samo kasni. Nemoj se sekirati, dosta je to sto si prosla. Na kraju krajeva, bolje da posle hsg-a sacekas sledeci ciklus pa da se bacite na posao zbog zracenja...




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (6.4.2013 16:05:46)

Hvala. Verovatno da je stres u pitanju, evo 16 dan a na ovulacionom testu opet jedna crtica a druga se jadva vidi...




Anoniman -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (6.4.2013 17:49:08)

Cao zene,
Juce sam radila hsg u NF,vec danima sam citala iskustva. Mnogo sam se plasila,imala veliku tremu,
cak sam i dijareju dobila!
Inace,nisam nesto aktivna po forumima,ali posle ovog iskustva,morala sam se registrovati i sa vama ovo podeliti.
Hsg uopste nije strasan,nista nisam osetila ,samo ubod igle. Kasnije sam bila pospana,i boleo me stomak,pa sam dobila neki lek.
Svi su jako ljubazni ,od doktota do servirki! Higijena je ok.
Ja sam se super provela,sklopila nova poznanstva i dobila dobar rezultat.
Jajovodi prohodni,materica ok.
Nema potrebe da se plasite,svima vam zelim srecu!




gale77 -> RE: Produvavanje jajovoda HSG - 2. deo (6.4.2013 21:12:35)

Ja sam prvo povracanje pa dijareju, ali mi zene sve to prevazidjemo na kraju!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>