|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina
30.10.2009 11:47:27   
Mašnica
Do sada (15-ta nedelja) sam imala mučninu samo jednom: Kad sam upalila indijski štapić :) I moja trudnoća je od onih bez mučnina, gađenja na hranu, cigare i sl.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Mučnina
30.10.2009 12:03:08   
LillyT
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Sve nek mi je samo da ne povracam!


user posted image user posted image user posted image
Upravo to

Dobrodosla Masnice
Da li se si prijavila na SPISAK RR TRUDNICA




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Mučnina
9.11.2009 14:38:19   
Anoniman
Ja imam muchninu.....rano ujutro....poshto se budim u 7h da popijem utrogestan...e chim se probudim muka mi...najradije bih ga na suvo popila....jer mi se i voda gadi... sa hranom nemam problema...al jedino ne mogu pritji masnim sirevima, salamama, pashtetama user posted image

Jedem piletinu ili tjuretinu, krastavce, prokolu, svezi paradajz, ima jedna vrsta sira koja mi odgovara....kuvana jela nisu problem... tako da nije stashno...al imam problem shta da pijem user posted image

Odgovara mi shveps...bash mi prija...al rekli su mi da to nikako ne smem....user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Mučnina
9.11.2009 14:43:56   
Nensi*
Ja sam taman mislila da su me mucnine napustile,kad sam pre 2 dana pocela da povracam opet i to nocu user posted image
Posle vecere nekih 2-3 sata,samo mi se odjednom slosi i wc solja je moja...U toku dana nemam tih problema,i konacno sam pocela malo normalnije da jedem...Jedino mi se razni mirisi gade...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Mučnina
9.11.2009 14:44:41   
Verus
Da neki kazu da sveps ne treba jer moze da izazove kontrakcije, pij kiselu vodu umesto toga i stavi malo limunauser posted image
Takodje, ne smes jesti sireve koji nisu pasterizovani, tako da batali domace stvari (zbog bakterije Listerije koja moze da ode na plod i ubije ga)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Mučnina
9.11.2009 14:47:03   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

tako da batali domace stvari (zbog bakterije Listerije koja moze da ode na plod i ubije ga)


Ovo nisam znala...Znaci,samo kupovni dolaze u obziruser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Mučnina
9.11.2009 14:50:08   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Da neki kazu da sveps ne treba jer moze da izazove kontrakcije, pij kiselu vodu umesto toga i stavi malo limunauser posted image


Ja sam pila Sveps, nekada mi je samo on prijao za mucninu user posted image Ali, naravno, bolje kisela voda nego Sveps - prosto je zdravije.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Mučnina
9.11.2009 15:16:51   
cicko
I ja se prijavljujem u one koje se uzasavaju povracanja... Bukvalno slucaj za psihijatra! Na srecu ni jednom nisam povratila, mada sam imala strasnu mucninu u pocetku trudnoce i nista mi nije pomagalo.




IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Bas me zanima kako su prezivele mucninu one devojke koje su teske na povracanje?
Mene je strah od povracanja!user posted image



Ja se JAKO bojim povracanja (slucaj sam za psihijatra), ali nije mi uposte bilo muka tokom ovih par meseci. Trudnoca ne znaci obaveznu mucninu, vidis da ima dosta nas kojima nije bilo zlo. Uostalom, ako ti i bude muka, pobedices strah od povracanja user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Mučnina
9.11.2009 15:18:29   
Verus
da, savetuje se da dugotrajne mesne proizvode (salame, sunke itd) samo peci ili grejati u mikrotalasnoj pre nego sto se jede, a sireve koji nisu pasterizovani ne jesti (feta sir, mekani sirevi itd)..
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Verus RR

tako da batali domace stvari (zbog bakterije Listerije koja moze da ode na plod i ubije ga)


Ovo nisam znala...Znaci,samo kupovni dolaze u obziruser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Mučnina
9.11.2009 15:22:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

da, savetuje se da dugotrajne mesne proizvode (salame, sunke itd) samo peci ili grejati u mikrotalasnoj pre nego sto se jede, a sireve koji nisu pasterizovani ne jesti (feta sir, mekani sirevi itd)..
IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Verus RR

tako da batali domace stvari (zbog bakterije Listerije koja moze da ode na plod i ubije ga)


Ovo nisam znala...Znaci,samo kupovni dolaze u obziruser posted image



Pa ja jedem neki kremsi...sirni namaz...ili tata donese neki madjarski u crevu...

Rekla sam tati da mi donese vodu janu sa limunom...to nije gazirano...pa tju to probati.... mada...ne nalivam se ja shvepsom....eto od juche sam popila 2 chashe od 2 dcl user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Mučnina
9.11.2009 15:22:59   
Verus
KLIK<<< Listerija u trudnoci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Mučnina
9.11.2009 15:24:28   
Verus
Ja mislim da je umerenost OK u svemu-naravno, postavila sam link, ja izbegavam sve ne kuvano (sushi riba ne dolazi u obzir), ne pasterizovane sireve, namaze itd.  Sve kupovno je i pasterizovano.  Pastete ne (osim ako su u pogacicama ili necemu sto se pece), a sve salame prvo pecem ili kuvam u mikrotalasnoj peci.  Ili ih ne jedem.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Mučnina
13.11.2009 23:46:28   
Dora

IZVORNA PORUKA: nensi27

Ja sam taman mislila da su me mucnine napustile,kad sam pre 2 dana pocela da povracam opet i to nocu user posted image
Posle vecere nekih 2-3 sata,samo mi se odjednom slosi i wc solja je moja...U toku dana nemam tih problema,i konacno sam pocela malo normalnije da jedem...Jedino mi se razni mirisi gade...


Sve isto. Noću mi je zaista teško, još uvek često povraćam i ne mogu da spavam od mučnine... user posted image a već sam 14. nedelja. Rekoše mi da će proći...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Mučnina
13.11.2009 23:52:49   
Dora

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja imam muchninu.....rano ujutro....poshto se budim u 7h da popijem utrogestan...e chim se probudim muka mi...najradije bih ga na suvo popila....jer mi se i voda gadi... sa hranom nemam problema...al jedino ne mogu pritji masnim sirevima, salamama, pashtetama user posted image

Jedem piletinu ili tjuretinu, krastavce, prokolu, svezi paradajz, ima jedna vrsta sira koja mi odgovara....kuvana jela nisu problem... tako da nije stashno...al imam problem shta da pijem user posted image

Odgovara mi shveps...bash mi prija...al rekli su mi da to nikako ne smem....user posted image user posted image


Smeški, tako je i meni počelo oko 6. nedelje. Par nedelja kasnije i kuvano mi se gadilo, a vodu ni sad ne mogu da smislim, niti bilo šta tečno, prosto umirem od žeđi stalno...negde od 8 do 11 nedelje ništa, bukvalno ništa nisammogla da jedem samo sam povraćala, za to vreme izgubila sam 5 kg! Onda sam pošela da kuvam čaj od svežeg đumbira i to mi je ublažavalo mučninu, pila sam po malo a često. Spas! Sad mi je bolje, mučninu skoro da i nemam, apetit dobar samo mi voće ne prijauser posted image
Noću mi je muka ali nekako preživeću i to...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Mučnina
14.11.2009 0:23:31   
She Ra
Ja sam, blago receno, imala srece sa mucninom.
Pojavila mi se u 5. nedelji i trajala do 10.

Meni su mucnine trajale po ceo dan, dok nisam otkrila sta je uzrok - jarke boje zidova i namestaja!
Onda sam se prebacila u prostorije sa blagim bojama, pastelnim i mucnine su mi se svele na blage jutarnje i posle obroka..

Mnogo su mi pomogli bademi, a nisam ni jednom povratila..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Mučnina
14.11.2009 14:22:53   
alexis77
Eto, da se javnem! Imam mucnine po ceo dan i nisam jos naucila da se izborim sa njima...I dok ovo pisem mi je muka...Brojim dane....
Probala sam i caj od djumbira, imam utisak da je i od njega slaba korist!
Cim mi je uzasna muka, meni grunu suze na oci, eto tako ja provodim dane...
Ljubim Vas SVE!

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Mučnina
14.11.2009 14:31:05   
gagins
Meni su mucnine pocele u 6.nedelji trudnoce,trajale su oko 4 nedelje.Bilo mi je strasno jer sam u prvoj trudnoci povratila samo jednom i uopste mi nije bilo muka.Jos ako kazem da sam pored mucnine radila u pekari gde mi se hiljadu mirisa mesaju da ne pricam kako mi je bilo.U pocetku mi je sama pomiosao na hranu terala svasta na grlo pa sam pose nedelju dana mucenja naterala sebe ujutro odmah da grickam plazmu ili stapice,pa mi je mucnina prestajala polako,pa onda u toku prepodneva pojedem neko slatko pecivo i onda mi je mucnina postajala blaza.Mislim da je bila caka,bar kod mene da mi zeludac ne bude prazan!

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Mučnina
14.11.2009 14:40:58   
alexis77
Gagi, ma jeste fora da zeludac nije prazan, ali je mi je muka i kad je prazan, a malo manje kad je pun!
Hvala na savetu! Znam, proci ce...Ali, imam ja da giljam do tada!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Mučnina
14.11.2009 15:19:39   
dzepna venerica
evo ja sam u 11 nedelji, i dalje mi je muka i dalje nemam apetita zbog mucnine, ali hvala bogu ne povracam ... a imam utisak da mi je sada vise muka nego predhodne nedelje... do kada ce trajati ta mucnina realno? kazu to 4 meseca,PA ponovo u 7 mesecu...a ja imam osecaj kao da cu celu trudnocu da se patim sa tim :(((( a nekad sam glaaaaadnaaaa a kad uzmem to da jedem sto mi se jelo, zgadi mi se i ne mogu...saveeetii????

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Mučnina
14.11.2009 15:57:37   
cicko
Obicno prestaju sa 16 nedelja. Moja drugarica je povracala po cele dane do 16. nedelje i onda je proslo, tacno u dan. A otkud to da u 7. pocinju mucnine ponovo? Moyda neko i ima, ali sam cula da je to vrlo retko. Moyda misle na pojavu kiseline...?

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Mučnina
14.11.2009 16:26:34   
dzepna venerica
ne znam gde sam to procitala, ali mi je i moja tetka rekla da je ona od sedmog,osmog meseca opet pocela da se pati sa mucninama i opet joj se sve gadilo...jer se kako kazu  zeludac podize od bebirona i stvara mucnine...ali naravno to zavisi od osobe do osobe ... a nadam se da cu poceti da jedem uskoro,jer mi je doktorka rekla ne budem li se malo makar ugojila sledeci put,da ce da me stavi na infuziju ...uzas 

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Mučnina
14.11.2009 16:32:45   
sanji
Ja nisam imala mučnine ni jednom od početka. Zato sam u poslednjih 2-3 nedelje povraćala 3-4 puta. Stomak mi je prilično visoko i kad se prevrću bebci mi isteraju sve napolje! Užas jedan!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Mučnina
14.11.2009 17:38:07   
dzepna venerica
ej sanji, upravo to sam i ja cula,da pred kraj bebironi guraju zeludac i da je taj 8mi mesec za mucninu najgori ...al drz se ti, jos malo ti je ostalo :)))user posted image user posted image user posted image

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Mučnina
14.11.2009 17:44:54   
engimengi
Ja sam 6.mesec i jos mi je muka kao na pocetku,znaci meni nece ni da prestaje!!A ionako sam vec navikla...user posted image

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Mučnina
15.11.2009 11:09:31   
sanji
Zavisi i kako su postavljene bebe! Kod mene su mnogo visoko pa je to problem!
Engimengi ja nisam imala mučnine, niti ih sad imam. To je šut u želudac, istera sve i za 10 minuta kao da ništa nije bilo, mnogo čudno!


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here