Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Dana 72 -> Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 13:01:20)

Ja sam pre 3god. mojoj sestri dala bubreg. I ponovo bi to urdila. I nikad ne ignorisem ispruzenu ruku. Uvek bez predrasuda dam koliko mogu sa uverenjem da sam pomogla....




imperial -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:35:25)

Za ovakve stvari nemam reci,kad neko nekome da svoj organ i samim tim sebi ugrozi zivot,to je nesto najhumanije sto postoji,ja u svakom smislu svima pomazem,bilo da je u pitanju samo savet ili nesto vise,a u danasnje vreme,nazalost,dobar si samo ako si u mogucnosti da pozajmis novac i sve se kroz to gleda,bez obzira kad mogu uvek dam,i Bog je veliki ,vidi sve,koliko ja dajem,duplo mi vraca[sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:37:37)

Jao Dano, moj ujak je ćerki dao bubreg jesenas ali nije uspelo [sm=smiley13.gif]
To je vrhunac čovečnosti [sm=bravo.gif]
Imam komšinku, godinu mlađu od mene, slabo je pokretna, hoda sa kolicima, tj ono što se gura, i ne prođe dan da je ne pozovem ili da ne odem ja kod nje ili ona kod nas. Ona retko izlazi jer treba uvek da ima pratioca tako da joj je život malo jednoličan pa se ja trudim evo već skoro pet godina kako sam došla u ulicu da joj skratim dane i monotoniju.




dunja RR -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:37:50)

Dana, svaka ti čast, to je ljubav.




dunja RR -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:38:42)

Trudim se da pomognem braći, mojima, koliko mogu.




isidora88 -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:39:00)

ja uglavnom pomazem tako sto uvek ustajem u gradksom prevozu, pustam preko reda starije,trudnice,mame sa decom... ali nisam ucinila nista sto se moze porediti sa donacijom organa, jako plemenito i humano[sm=smiley1.gif]




little_one -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:39:56)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dana, svaka ti čast, t je ljubav.

Potpisujem! Svaka cast![sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:41:27)

Dano, uredila sam ti naslov, da ne misliš da sam nešto drugo dirala. Lepa je tema pa da se vidi lepo naslov (falilo je K na početku).




madamme -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:41:46)

Dano, ja bih ti dala duple poene za ovo [sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:42:50)

evo jedna vrlo slicna tema BUDIMO HUMANI




Štetica -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:45:45)

Ranije sam slala poruke na one brojeve za pomoc deci na KiM,na razne brojeve za tesko obolele,itd.. Ali posto su poceli da svakodnevno objavljuju u medijima da su pojedinci pokupili lovu iz tih fondova odustala sam.
Kada god sam u mogucnosti nekome da pomognem uvek to rado ucinim,jedino sto redovno dajem krv,to mi je bas plemenito jer znam da cu mozda nekome spasiti zivot.




Didy -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:47:01)

Svaka cast, Dano!
Ja se trudim stvarno da pomognem kad god i kome god mogu. U poslednje vreme su to sve manje-vise sitnice, ali ako mi se ukaze prilika, volim da pomognem. Osecam se nekako kao veci covek.
Puno sam pomagala sestrama dok su im deca bila mala, volela sam da provodim vreme s njihovom decom i rado se secam tih trenutaka. A njima je puno znacilo svima. I nisam nikad trazila zauzvrat da one, na primer, cuvaju moju decu da bi mi se oduzile ili nesto slicno.
Isto uglavnom uvek dam onima koji prose na ulici, poklanjam decju i svoju garderobu kad znam da nekome treba. Bas nedavno sam spakovala jednoj zenici koja treba da se porodi decje stvari za koje znam da ce joj dobro doci.




Cindarella -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 15:47:09)

Dano,svaka ti cast zeno!




17 joka -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 16:12:06)

Dano,svaka  cast

na  sitnice  ne  gledam  kao  pomoc

poslednje  sta  sam  uradila  veliko nabavila  sam  bratu  od  tetke  lek  iz  Francuske  on  ima   Daunov  sindrom
tog  leka  nigde  nema  sem  tamo

pomazem  tetki  koliko  mogu  finansijski,  moralno  ,na  sve  nacine  kao  i  Kumi  imaju  po  troje  dece i  ja  ne  mogu  gledati  da  se  deca  muce

nije  mi    bilo  tesko  da  potisnem  nase  zelje  i  potrebe  da  bi  njima  pomogla,to  radim  i  danas  i  nije  mi  zao!




Dana 72 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 16:55:47)

Hvala vam svim na ovim lepim recima. Uradila sam nesto sto bi opet uradila , nikad se nisam pokajala . zauzvrat sam dobila nesto sto se ne kupuje . Osecaj koi ce me celog zivota pratiti.Neki poseban osecaj srece i zadovoljstva. I SVE sto imam dobo je i dosta je, Ne trazim nista previse i nikad vise od onog sto mogu da dam. zelj mo je da "nas" bude sto vise koi su spremni pomoci bez pitanja , ocekivanja i predrasuda. Velika PUSA svima. Dujna zvala za ispravku.




Figaro88 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 20:04:03)

Dano svaka cast[sm=bravo.gif]
Nasla sam neki extra mobilni u parku,pozvala broj iz imenika i vratila telefon vlasnici.Zena mi nije rekla ni hvala,pitala me je gde sam ga pronasla i kako joj nije jasno kako joj je ispao.E tad sam pozelela da ga nisam ni vratila[sm=smiley36.gif]Pomogla sam jednoj baki da ponese torbu,jedva je hodala,strasno.Inace dok sam radila u jednoj veleprodaji,posto sam bila tu menadzer i ponekad ceo dan se smarala,stalno sam vozila starije ljude kuci kada pokupuju vise namernica.Par put su me opominjali zato sto izlazim sa posla,ali nikada me nisu kaznili[sm=smiley1.gif]




Dada81 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 20:06:25)

Dano divno,na ovo covek nema puno sta da kaze,nego da ostane ispunjen kolicinom tvog dobrocinstva i dokazom ljubavi!




Dana 72 -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 20:20:38)

Ja sam uvek smatrala da dobrim primerom mozes da pokrenes i "druge" da te bar donekle slede. Nazalos ima ljudi kio jednostavno misle samo na sebe i nema sanse da ih bilo sta promeni. Ja sam npr. za decu od mladje sestre kupoval garderobu, obucu sve sto im treba misleci da pomazem sestri. Plata mala, dobro ce joj doci kad nemora ona to sve da kupi. Ona nasoj bolesnoj sestri ( moju bliznakinju) NIKAD nista , kao ona nema i sl. Tako sam ja godinama cutala mislils sam prizvace se, pokazace da i ona ima dusu. Medjutim ako je za sestru kupila lek od 5e ja sam morala taj novac dajoj vratim. Jednom sam pukla i rekla sam joj kako mozes, pa bar kad ti ja kupim za decu mozes tada da odvois sestri par eura za lek. A ona meni "ako ja moram da pretvorim u novac sto ti deci kupis onda nemoj da kupujes" Kao da mi je noz zabola u srce, te mi reci i danas odzvonjavaju u glavi a ima od toga 10god. Tada sam shvatil da su neki ljudi rodjeni bez duse..... Nikad nece saznati kako je lepo nekome pomoci....... Samo ih zalim




Maraj -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 20:23:46)

dano [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Maryjana -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 21:04:14)

Dano [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]!Sta reci posle tebe.Sva dela su naspram tvog mala.

Ja sam zaposlila jednu devojku u firmi u kojoj ja radim.Moram priznati da je osecaj fantastican.Meni niko nije pomogao da nadjem posao i skoro 3god sam bezuspesno trazila posao.




Sanchy -> RE: ad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 21:09:28)

Dano [sm=smiley31.gif],volim kada naidjem na altruistu jer sam odavno razocarana u ljude...svaka cast




Anck Su Nmaun -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (11.3.2013 21:58:52)

Evo danas i sutra cuvam komsijsku decu..puna kuca dece ...zurka! Cisto sto znam kakva je muka kad svi moraju na posao a nemas kome dete ostaviti, u istom sam prob.... nisam mogla reci ne!




gabrijelaaa -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 9:00:52)

dano stvarno si me odusevila....pomazem svima kad god mogu i koliko mogu...[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 21:38:15)


IZVORNA PORUKA: Dana 72

Ja sam pre 3god. mojoj sestri dala bubreg. I ponovo bi to urdila. I nikad ne ignorisem ispruzenu ruku. Uvek bez predrasuda dam koliko mogu sa uverenjem da sam pomogla....

svaka cast, mislim da nema nista humanije
bravo
milion puta bravo
[sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Kad si poslednji put nekome pomogao i u cemu (13.6.2013 21:56:54)

eto ja i MM svakome pomazemo sta mozemo a cinimo dosta

poslednje smo dali pare da mala kumica ide sa vrticem na more, nek dete ide i lepo se provede nekako sve sto im treba mi pomognemo kumovi imaju njih troje, nerade a mogu zivi i zdravi to me jedino [sm=zmeden.gif]




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>