Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Dada81 -> Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 2:44:29)

I kada sam radila,a David bio mali,jedva sam cekala,zagrliti ga,pamtila svako tapsanje po ledjima onim malim dlanovima,kada bi me zagrlio,osmeh koji bi mi podario i one tuzne oci koje su me napokon docekale ..Uvek mi je nedostajalo jos vremena sa njim.
Nismo svi u mogucnosti stalno biti uz njih,ali,eto,koliko vremena,onog pravog i iskrenog vremena u igri, smejanju,druzenju ,gledajuci samo u njega,a ne polovicno, provedete sa detetom ?

Unapred se izvinjavam ako sam objavila duplu temu,nije bila namera,nego samo iskreno deljenje misljenja[sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 2:57:28)

Ja sada ne radim i baš puno vremena provodima sa Tinom. I to mislim da je baš kvalitetno vreme koje nas dve provodimo. Ništa mi lepše nema nego da se probudi ujutru i da mi kaže:"A tu si ti, mama!". Onda sve ostalo po redu, pa igre, bojenje, crtanje... Ja sam , uz nju, podetinjila načisto. Čak dosta stvari sagledavam iz ugla deteta, što mislim da je jako dobro i korisno za nju.




Dada81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 3:01:46)

E,bas to Liliana.osecam da i jednoj i drugoj stvarno prija. Jer tako i ja i David .I ja skoro prestala da radim,a eto kazem i kada sam radila,jedna docekam doci s posla,nisam sedala ni za komp.(pogotovo ovako kao danas nisam za celu godinu [sm=smiley36.gif]) pa da trcimo oko stola, da mi jos svojim nemustim jezikom prica neka svoja nova saznanja,da ga posmatram...




liliana -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 3:06:30)

Ona meni sve kao "pomaže" tj. "Hajde mama da pečujemo kača", pa onda posipa kolače šarenim mrvicama i kaže posle svima kao je ona pravila kolače, a mama joj pomagala![sm=smiley36.gif]
Pa, kad ja nju hranim i presvlačim, ona je to shvatila da treba i ona meni isto to da radi, pa dođemo do sijaset komičnih situacija.




Lu -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 7:00:26)

Pročitajte i članak
NADOKNADITE PROPUŠTENO VREME SA MALIŠANIMA




adulence -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 7:11:56)

Moje dete je jos beba,nas dve smo po ceo dan zajedno....




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 7:41:54)

Sa Hanom 24 h dnevno , a sa Tarcom jedino ne kad je u vrticu, jos uvek ne radim pa se druzimo non stop!




Dada81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 11:13:30)


IZVORNA PORUKA: adulence

Moje dete je jos beba,nas dve smo po ceo dan zajedno....


Da,adulence,to je za ocekivati[sm=smiley1.gif] Nekako posle zbog svih nametnutih ili ne nametnutih obaveza,svede se na jedva sat i po prave igre i pravog vremena provedenog u potpunoj paznji posvecenoj njima..Ja sada evo mnogo vise,ostavim komp i sve,pa i kada je tata tu igramo se,idemo u sobu da mu citam.Vise od 3 sata sigurno samo jedno uz drugo..A,ono ''cepkanje''ili dok se vrti oko mene ,a ja pravim rucak,ne brojim,druge su mi misli u glavi [sm=smiley1.gif]
Hvala Lu,ne znam je li ova tema onda visak,sta mislis[sm=smiley1.gif]




zoća -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 11:16:32)

osim kada sam na poslu inače smo stalno zajedno




bea83 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 11:30:51)

Nažalost od kad radim samo dva, tri sata i to vreme provedemo tako što se on igra a ja izigravam [img]http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-animal-016.gif[/img] i pokušavam da se uključim u njegovu igru, mada nešto baš me i ne konstatuje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Figaro88 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 11:56:40)

Zajedno smo 24h[sm=smiley1.gif]Ponekad ona ode kod babe,ili ja.Mada voli da se igra u svojoj sobi,ili sa tatom kada je tu pa ja imam vremena i za sebe...




cockic -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 11:59:56)

sa lenom 24h a sa sinom kad je u vrticu manje,kad je kuci isto ceo dan.mada iz vrtica ga dovodimo oko 14h-15h pa je onda samnom i sa lenom kuci [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
a sa sinom sam provodila 24h dok nije krenuo u vrtic,a to je bilo sa 16m.




pandina -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 12:07:13)


IZVORNA PORUKA: adulence

Moje dete je jos beba,nas dve smo po ceo dan zajedno....



Takodje.




Dada81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (12.3.2013 19:04:24)

To ja Pandina opet jedva cekam..Tada ce mozda Davidu nedostajati vise vremena sa mnom,navikao je,ali i jedva cekam da pocne da deli i on ljubav sa jos nekim[sm=smiley1.gif]




Dada81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (13.3.2013 10:58:51)

I danas ce izgleda biti minimalno,ali strasno,koliko to on oseti,sad mi je uveo sankcije ili je taktika- jer nece da jede,da bih bila pola dana sa njim.. A,to je procedura sada,trzice da ga nekih sat vrem. samo posmatram i ''vrtim''se oko njega, onda ce drugi sat da popusti sa tom svojom ljutnjom i igrace se samnom,a treci sat ce uzivati sto sam se igrala sa njim[sm=smiley36.gif] Ali,uslov je naravno da se ne priblizim kompu ili bilo cemu drugom,d apotpuno oseti to vreme sa mnom...




jovana13 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (13.3.2013 11:45:37)

Sa Janjom sam od kad dodje iz vrtica i kad idemo negde uvek ide sa nama a sa Ogijem sam uvek osim kad idemo negde jos uvek ga ne vodim po rodbini i prodavnicama. Ali danas sam sa njima sad sama oni prave haos Janju sam uposlila da cuva Ogija a ja da visim ovde i skupljam poene [sm=jezicek.gif]




Dada81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (13.3.2013 11:52:26)

Meni je David upravo rekao-Mama,gasi puter,ispaznila mu se batejija [sm=smiley36.gif]




caca81 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (23.3.2013 10:49:40)

Ja provodim oko 4-5h na poslu, a svo ostalo vreme smo zajedno.




Bebilina -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (23.3.2013 23:17:38)

Sa sinom sam 24/7, osim u specijalnim prilikama kad izadjem uvece ili u toku dana, a on spava ili je sa tatom.
Sa cerom posle skole i van njenih dodatnih aktivnosti na koje je vodim i cekam. Ponekad smo nas dve solo, uzivama u zenskim stvarima na nekoliko sati dok se tata i braca druze.

Sa tatom su oboje kad god ne radi. Ima dana kad su tata i cera sami, voze bicikle ili igraju tenis. To je vreme bitno za zblizavanje i znaci i njemu i njoj. Tata i sin jos ne igraju fudbal zajedno, ali uzivaju u njihovim vecernjim ritualima, setnjama, igralistima i ljuljaskama.




mila83 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (28.2.2015 16:12:00)

Ja se jako tesko odvajam od dece, samo kada se mora,ne racunam vrtic naravno.Prilicno su samostalni, lepo se snalaze bez nas, ali jako retko ih neko cuva. Tako da sam sa njima stalno i uopste mi nije tesko. Da nisam prof.klavira,bila bih vaspitac.obozavam sa njima da se igram, pravim nesto,crtam, istrazujem...stigne se sve uraditi,samo kad se hoce i dobro organizuje.Skidam ideje sa neta koje im se svidjaju ili se sami nesto setimo i onda to radimo [sm=smiley36.gif] Lepo je biti dete [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (28.2.2015 16:43:24)

Ja sam non stop sa njima,na bolovanju sam tako da smo sve vreme zajdno osim kad su u skolici,[sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (28.2.2015 17:48:53)

Ja sam sada dve godine na porodiljskom i cak mi se i to cini da je malo,uopste mi ne fali posao[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (28.2.2015 18:14:55)

Kako radim od kuce a one nisu isle u vrtic(A jedno vreme sa tri godine,ali kratko,mozda mesec i po dana)znaci da sam stalno sa njima.Retko i idem negde bez njih,jedino ako planiram bas dugo da se zadrzim ili ako imam puno obaveze pa znam da ce im biti dosadno.




Bibilib -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (11.3.2015 0:00:00)

ceo dan...[sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Koliko dnevno provedete vremena uz dete? (3.7.2015 9:44:59)

Kada sam na raspustu sa njima sam po ceo dan,ali kada radim onda budem po nekoliko sati zajedno sa svima u zavisnosti koju smenu ja radim i koju su oni smenu u školi.Sa najmlađim provedem najviše vremena jer on još uvek ide u vrtić pa ga ja dovodim i odvodim u vrtić...a i u vrtiću se viđamo i čuvamo kada su nam grupe spojene za vreme dežurstva




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>