|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 17:44:13   
princezicaaa
Hehehhe, iskreno po ovome sto pišeš nije ni malo. 🤣


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 17:53:24   
Anoniman
Ja sam danas bila na Uz i mesak je 4.7mma pre 5 dana je bio 4.5mm Radjen mi je uz preko stomaka i kaze da je jos uvek rano da se vidi srcana radnja ili slicno tek sa nedelju dve . Nisam se zabrinula preterano zbog velicine meska jer je on rekao da je ok, samo sto bi do ponedeljka treba da raste. Inace odmarala sam otisla u wc i opet je bilo malo svetlo crvene krvi samo na papiru. Nemam i dalje bolove, svaki momenat se nadam da ce prestati i ovo krvarenje. :( 

(odgovor članu princezicaaa)
  Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 17:56:59   
Anoniman
Maslacak15 Poslednja menstruacija mi je bila 30.3.2020, a ovulacija 16.4.2020 . Beta nakon 2 dana kasnjenja 200, posle toga nisam vise pratila. Mozda sam trebala i nju odraditi, ne znam zasto me nije uputio. Hvala vam svima na savetima i na podrsci znaci puno 

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 18:10:45   
Maslacak15
znaci betu si prvi put radila oko prvog maja. iskreno onda je vrlo tesno...nada je eto da je ultrazvuk preko stomaka mozda malo manje precizan u tom stadijumu od vaginalnog pa je i merenje meska otezano. ali mesak mora da raste u kontinuitetu. i onda da bi definitvno sledece nedelje morala da vidis i embrion i srcanu akciju. s obzirom na krvarenje, probaj da se pripremis pa kako bude. izvini sto sam otvorena, jako se nadam da ce biti ok ali ne vidim svrhu tog pristupa zavlaciti zene pa ih posle doceka  sok. mislim da ima konkretnih "red flags" ali dosta je do ispitivaca, mozda pozicije trudnoce u materici. nebih daleko bilo ni da delim dijagnoze preko neta napamet, samo da pomognem da se snadjete u moru poluinformacija.

zelim ti sve najbolje i da nas obradujes!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 18:25:23   
princezicaaa
Daj Boze da sve bude uredu. Samo da prestane to krvarenje. 😘

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 18:45:54   
Anoniman
Ne znam iskreno ne razumem se previse u te vrednosti bete a jos manje u UZ. Spremna sam na sve,pa kako bude . Tesi me jedino sto nemam bolove nikakve . 

(odgovor članu princezicaaa)
  Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 18:47:50   
princezicaaa
Dobro je, ćuti. Jel nemaš sada krvarenje, samo leži i slušaj savet od doktora i ovde ko zna i ko je prošao sigurno će te posavetovati. Eto Maslacak ti je pisala i još neko. 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 21:28:18   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Maruska, da li si radila neke analize pre nego sto ste opet krenuli u akciju? Trombofilije? TORCh? Secam se sta ti se desilo, pa sam zabrinuta. Svima drzim palceve da vide crtice! 


Radila sam i TORCH,i trombofilije i briseve sve je bilo okay. Doktori ne znaju da mi kazu zasto se to dogodilo. Mozda je kao neka stečena trombofilija  i u narednoj  trudnoci bi mi davali nesto za koagulaciju za svaki slučaj. Hvala ti puno na pitanju. Ja sam uplasena,ali eto hrabro se borim za jos jednu bebicu! 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 21:38:38   
Maslacak15
maruska, ako se ne varam na kraju nije uradjena genetska analiza ploda? I dalje smadram da je to mozda bio uzrok, edvards ili nesto slicno. Jako je retko ali desava se i ne treba da strahujes u sledecoj trudnoci, bice sve ok.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 22:39:16   
branki*
Evo mene..Možda bolje da pišem u temi čekamo dve crtice..Da ne masim..nemam znake trudnoće. .juče ili danas po kalendaru bi trebalo da mi je bila ovulacija.imala sam i juče i danas blago krvarenje..mrlju  tu i tamo.ništa više. Uradicu i progesteRon koji mi je maslačak savetovala..Puno sreće, zenice,neka nam današnji svetac usliši želje. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 22:53:59   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

maruska, ako se ne varam na kraju nije uradjena genetska analiza ploda? I dalje smadram da je to mozda bio uzrok, edvards ili nesto slicno. Jako je retko ali desava se i ne treba da strahujes u sledecoj trudnoci, bice sve ok.


Da,nije urađena genetska analiza ploda. Pa eto plasim se ali je ipak zelja jača od straha. Što reče Branki neka nam današnji svetac pomogne da ugledamo dve crtice!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Znaci trudnoće III deo
12.5.2020 22:55:15   
Filadendronka

Dobro je Maruska. Onda je verovatno bilo nesto do genetike. Probaj da se ne brines suvise, misli pozitivno. Sigurno ti nije lako, ali verujem da cete uspeti. 🍀
IZVORNA PORUKA: Maruska15



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Maruska, da li si radila neke analize pre nego sto ste opet krenuli u akciju? Trombofilije? TORCh? Secam se sta ti se desilo, pa sam zabrinuta. Svima drzim palceve da vide crtice! 


Radila sam i TORCH,i trombofilije i briseve sve je bilo okay. Doktori ne znaju da mi kazu zasto se to dogodilo. Mozda je kao neka stečena trombofilija  i u narednoj  trudnoci bi mi davali nesto za koagulaciju za svaki slučaj. Hvala ti puno na pitanju. Ja sam uplasena,ali eto hrabro se borim za jos jednu bebicu! 



(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 10:13:09   
Bossy
Nemam znake trudnoće i to je problem.user posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 11:58:47   
princezicaaa
Kako si? Kakvo je stanje danas? 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 14:35:05   
Anoniman
Samo da javim. Krvarenje ipak nije bilo dobro. Nocas se pojacalo, dobila sam bolove i uradjena mi je kiretaza. Mozda nije tema za ovo,ali eto cisto da vam javim. Idemo dalje, ispitivanja sta i kako pa cemo ponovo da radimo na bebi. Pozz zene. 

(odgovor članu princezicaaa)
  Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 14:36:28   
princezicaaa
Zao mi je mila. Samo razmišljaj pozitivno, jeste sok, ali izdrži. 😘


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 14:57:27   
lesli
Zao mi je. 😔Ne znam da li ti je prvi pobacaj. Ako nije obavezno uradi trombofilije, ogtt, proveru funkcije stitne zlezede. 

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 15:02:47   
Filadendronka
I meni je zao. Poslusaj Lesli. Srecno. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 17:47:29   
Maslacak15
zao mi je😟...ako je prvi pobacaj nrma tu potrebe za posebnim pretragama. ok mozes evtl da proveris neke stvari za svaki slucaj ali u daleko najvecem broju slucajeva odgovora nema. desava se prosto i obicno je do ploda...zato je vazno da se previse ne opterrcujes u smislu da si ovo ili ono pogresila ili bilo sta slicno. brutalno jeste za zenu, ali biolozi kazu to je prirodna selekcija.
nadam se da su se bolovi smiriti. u sledecem pokusaju, bice sve ok sigurna sam!!!! pozdrava

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 17:54:10   
Maruska15
Jako mi je zao. Drzi se!! 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 19:43:54   
lesli
Maslacak, meni se cini da je pisala par strana unazad da je imala biohemijsku krajem prosle godine. Ja bih u tom slucaju insistirala da se urade ispitivanja...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 20:19:07   
Maslacak15
ima vise anonimnih pa ne mogu da pohvatam. U tom slucaju da, moze da proveri, sigurno nije zgoreg......

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 20:26:48   
Anoniman
Jeste,imala sam biohemijsku i tada su mi rekli da nema potrebe ya dodatnim analizama. Ali posto se desilo ovo zahtevacu da mi se odrade sve analize. Trenutno nemam nikakve bolove a ni krvarenje . Tako da samo psihicki je malo tesko . 😒

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 20:37:55   
Maslacak15
onda treba proveriti trombofiliju, insulinemije i osnovne polne hormone. bice to sve dobro, nemoj da si obeshrabrena. mozes ocigledno da zatrudnis, slozice se kockice. drzi se....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Znaci trudnoće III deo
13.5.2020 21:41:02   
lesli


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Jeste,imala sam biohemijsku i tada su mi rekli da nema potrebe ya dodatnim analizama. Ali posto se desilo ovo zahtevacu da mi se odrade sve analize. Trenutno nemam nikakve bolove a ni krvarenje . Tako da samo psihicki je malo tesko . 😒



Znamo kako ti je, vecina nas je u nekom trenutku prosla kroz to. Drzi se. Sto kaze maslacak, slozice se kockice. Odradi ove analize , da budes mirna. Mozda se i tu negde krije problem...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here