|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.5.2020 21:25:49   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

iskreno ako je tacno to sto kazes da si ovulirala 14-15 maja onda je danas tek 7 dana posle ovulacije. to je prerano za test. jedino ako je ovulacija bila ranije. meni je test neubedljiv iskreno. a mozda je do slik zelim ti da se obradujes i navijam....




Maslačak i ja sam imala ovulaciju 14. Trebam da dobijem 27. Danas mi je 9 dpo. Meni se čini da vidim drugu crtu,moj je takav bio 10 dpo prosle godine.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.5.2020 21:33:58   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: branki*

Zao mi je ako mracim. .Ali, gde ovde vidite pozitivan test? !

Ja ne  vidim.


Ja toliko zelim te dve crtice da mi se mozda prividjaju i tudje. Ali ja stvarno vidim jako slabu crticu kao senku. I meni je bas takav bio. E sad mozda je i evaporacijska,ali ja mislim da se uzivo bolje vidi. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.5.2020 21:45:53   
Maslacak15
ako je 14. bila ovulacija danas je 8. dan. sad sam izbrojalauser posted image ako je 15 onda je 7.. Dan ovulacije se ne broji nego od sledeceg. Implantacija je izmedju 8 i 12 dana od implantacije. Verujem ja tebi da je tebi bio pozitivan test ali meni ovo nije ubedljiv test. Narocito ako je slikan posle duze od 10 minuta otkako je radjen. Ja sam radila sa anom na 12 dpo i bila je jasna jarka debela linija. Naravno mozda je trudna ja joj sigurno zelim, samo na osnovu prezentovanog nebih zelela da se razocara....

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Znaci trudnoće III deo
22.5.2020 22:33:04   
jabudic
Ja vidim blijedu crticu. Jako je slaba, ali nije da je nema.

Ja sam radila test 13 dana po O, tj.dan prije nego sto sam trebala da dobijem i bila je bas dobra crtica, pojavila se prije kontrolne (imas u temi test).A nije da nisam u prethodnim trudnocama imala i ovakvih testova, pa bi posle crtica bila tamnija.Ponovi opet za par dana.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Znaci trudnoće III deo
23.6.2020 20:42:30   
Ivanica1
Cao devojke, pisala sam ovde za sebe, sada za sestru imam jedno pitanje. Radila je juce betu, koja iznosi 35 .  njoj su neredovne menstruacije, i ne zna kada je ovulacija. Zadnja menstruacija joj je bila 17. Maja. Sto znaci da joj kasni nekih 5-6 dana. Da li znate sta bi moglo biti? Uradila je dva testa, slaba roza linija se pojavila. Inace ima bebu od godinu dana, uredna trudnoca. Sve ok

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Znaci trudnoće III deo
23.6.2020 20:54:25   
Maslacak15
znaci sa je trudna a da li je sve ok moze da proveri ili za dva dana ponovnom betom da se vidi kako raste ili da saceka dve nedelje i ode na ultrazvuk da potvrdi trudnocu. beta je mala ali posto je jako rana trudnoca unpitanju mozda je sve ok!!!


(odgovor članu Ivanica1)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Znaci trudnoće III deo
24.6.2020 19:43:18   
Ivanica1
Sestra je danas ponovila betu 55 je. Nije se uduplala , ali je porasla. Da li je neko imao slicno iskustvo?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:21:04   
Nanabn
Pozdrav svima, ja sam nova ovde, i mnogo sam se obradovala sto mogu sa nekim ko prolazi kroz isto da podelim sta me muci.
Naime, imam 35 god i sad po prvi put pokusavamo da napravimo bebce. Bacili smo se na posao u martu, a od aprila sam krenula da koristim onaj kit za Ovulaciju. Medjutim nista se ne desava i kako vreme prolazi ja sam sve ocajnija. Znam da je malo vremena, ali sve se mislim da gadjamo tu ovulaciju i radimo sve kako treba pa zasto je nema? Svaki put sam imala neke simptome, kao npr ono spotting krvarenje itd, ali na kraju user posted image ipak stigne.
E sad od kako smo krenuli da radimo na bebici, meni se ciklus skratio sa 26 dana na 22. Pa sam otisla doktoru da vidim sta se desava. Evo ovaj mesec je 25 dan i ne stize user posted image a meni nada prolazi kroz plafon.
Nemam sipmtome i trudim se da ih ne izmisljam, ali pre 2 dana su krenule da me bole noge, i to je bol otprilike kao onaj kad treba da dojijem ili kad dobijem pa prvi dan kad mi od stomaka udara u noge. Nije upala misica, ali neki cudan osecaj i bol. Ja sam bila ubedjena da cu dobiti juce ali nista. Pa se sad pitam da li je neko uopste imao takvo iskustvo?
JAo kako je ovo cekanje tesko....

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:32:38   
emicaa
Nanabn dobro nam dosla.

Izvini,ja nisam ukapirala kad si trebala da dobijes...
Ivanica sa betom nemam  ikakvog iskustva,javice se sigurno neko ko ti moze pomoci

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:38:32   
Nanabn
Hvala puno :)
P ane znam ni sama vise kad treba da dobijem. Ranije sam uvek dobijala na 26-28 dana. Medjutim od kako smo poceli da radimo na bebi, pocela sam da dobijam na 22-23 dana. Sad je po prvi put doslo do 25og dana i nisam jos dobila, mada je jos daleko od toga da mi kasni.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:42:54   
Filadendronka
Ako ti je za utehu, mene je odmah uhvatila strepnja kad nismo uspeli prvi mesec. Tako da sve je to normalno - nada, strepnja, iscekivanje, strah, ocaj... Telo je 35 godina u jednom stanju, ipak tezis velikoj promeni. Drzim ti palceve!

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:48:14   
Nanabn
HVala puno, treba mi sreca bas. U neku ruku se kajem sto nisam se nisam ranije odlucila na sve to, ali nisam ni mogla, zivot me bacakao okolo, nikead nije bilo pravo vreme. Sad ludim od straha da sam zakasnila user posted image

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 10:58:57   
mama Jo
Nanabd dobro dosla, pridruzi nam se i ostalim temama 😊

Ja bih da ti kazem da apsolutno nisi nigde zakasnila, 35godina, iskreno super i taman vreme za bebu 😊 ja sam ranije, pa mislim da sam poranila nekada user posted image tako da ne kasnis nigde, taman vreme i drzim ti cvrsto palceve da bude sto pre kad zelis tako.
I slazem se sa Filadendronkom, sve su to normalna stanja kroz koje prolazis. Polako, svakako ides redovno i kod dr, za neke strucnije savete sve ces se sa njim dogovoriti.
Saljem ti user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 12:18:21   
Milena18
Nanabm, tako je i kod mene bilo, svašta mi se u životu ružno dešavalo, i kad sam konačno došla sebi i stala na noge, imala sam već 35. Zatrudnela iz prvog pokušaja i moje čedo sad ima skoro 4 godine. Srećno i ne brini, biće sve ok sigurno.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 13:35:26   
Nanabn
Hvala puno, nadam se svom snagom. Evo sad gledam u mm dok nam pravi rucak, i samo mislim o tome koliko zelim da mu rodim dete...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 13:40:20   
emicaa
Nana rodices,nisi stara.Vjerujem da si i nestrpljiva i da je zelja ogromna.Bice,samo polako



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 13:54:35   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Nanabn

Hvala puno, nadam se svom snagom. Evo sad gledam u mm dok nam pravi rucak, i samo mislim o tome koliko zelim da mu rodim dete...


Jaoj nanabn, koliko je ovaj tvoj post pun emocija ❤️
Od, ❤️ ti zelim sto pre!!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 15:18:28   
Nanabn
Hvala vam puno :) Bas ste me nekako smirile sad, valjda nam u ovom iskcekivanju malo treba da nam da nadu i utehu. Samo da vidim te user posted image a znam da igrandka tek tad pocinje

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Znaci trudnoće III deo
25.6.2020 15:29:39   
smeško
Iz sopstvenog iskustva ti mogu reci da se malo ,,manes" tih plodnih dana. Ja sam sa prvim detetom zatrudnela kada su mi izracunali i videli cak, na uz da je ovulacija prosla. Tada sam promenila posao i radila od 6h, pa sam bila kao zombi i nismo ni imali odnose u tom periodu kada je trebalo. Mislim na plodne dane. Dosao je 1. maj. Kazem mm: ,,Znam da nisu plodni dani, ali su slobodni.😂 Ziva bica smo, necemo da se pretvorimo u digotron.". I sledeca menstruacija nije ni dosla.☺️


(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.6.2020 5:17:10   
Nanabn
U pravu si skroz. Ja sam postala opterecena. A ti testovi za ovulaciju koje narucujem su prilicno skupi. Greska je sto sam mislila da cu tako moci da ubrzam sve. A upravo sam dobila, dusa me zabolela kad sam videla :( Sad moram na taj hsg a pkasim se... 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.6.2020 5:17:20   
Nanabn
U pravu si skroz. Ja sam postala opterecena. A ti testovi za ovulaciju koje narucujem su prilicno skupi. Greska je sto sam mislila da cu tako moci da ubrzam sve. A upravo sam dobila, dusa me zabolela kad sam videla :( Sad moram na taj hsg a pkasim se... 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.6.2020 7:42:16   
Maslacak15
janbih se delimicno slozila sa zenama, sigurno da nisi prestara i ne treba tako sa razmisljas. s druge strane ciklusi od 22-23 dana najverovatnije ili nisu ovulatorni ili lutealna faza nije dovoljno dugacka. ona treba sa je bar 12 dana da bi embrion mora da se implantira. ja bih iskreno ore hsg a proverila hormone drugog dana ciklusa inoroverila progesteron 7 dana pre nego sto treba da dobijjes oprilike. da da vidis ima li ovulacija i kakve su. posle 35. godine ne treba cekati duze od 6 meseci sa pretragama. vremena imas, ja sam pocela da radjam sa 34 i sad imam troje dece ali ako postoji problem bolje ga je rrsavati sa 35 nego sa 38.

zelim ti puno uspeha i da se uskoro obradujes!

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Znaci trudnoće III deo
26.6.2020 8:39:38   
Nanabn
Hvala puno maslacak15. Pa da, tako sam i pricala s doktoricom, i do sad sam uradila antimilerov hormon i u redu je. Progesteron dan 15 i treba 3 dana menzisa da uradim i FSH.
Da, slazem se da je 22 dana bas kratko. I pokazao mi je tako da ovulacioni kit. Prakticno nisam imala LH fazu. Sad poslednji ciklus mi je pokazao normalnu lutealnu fazu, i imala sam ovulaciju koju sam i osetila fizicki. I danas mi je 26 dan. Mislila sam da sam dobila, ali i dalje nesto mrljavi tacka dve. Ne boli me stomak jos uvek. Pa se i dalje nadam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.7.2020 11:14:53   
Aleksss
Da li s enekome dešavalo sledeće: pila sam Logest, prestala u isti dan kada mi je prestaala m. Danas mi je 33.dan ciklusa i ne dobijam. Inače, imam neredovne, zato sam i pila a i zbog kontracepciju. Sada smo se odlučili za 3. Bebu pa prestala. Ciklus mi je pod tabletama bio 25-28 dana.. Radila sam test prošle sedmice, vjrv, rano, ali et, nestrpljenje....Simptome nemam nit znak trudnoće nit znak pms-a.... Kada da radim test i da li postoji mogućnost da ipak budem trudna.? 

(odgovor članu Nanabn)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Znaci trudnoće III deo
5.7.2020 11:54:32   
Filadendronka
Mozes odmah test da uradis, ali hormonske tablete znaju da poremete ciklus po prestanku koriscenja. Srecno! 

(odgovor članu Aleksss)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here