koliko štedimo (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


zoća -> koliko štedimo (12.3.2013 18:32:32)

Pre neki dan je sprovedena anketa na ulicama grada koliko štedimo na hrani i da li je bacamo.Evo ovde možemo da pišemo svoja iskustva po tom pitanju a i da napišemo po neki recept od ostataka od ručka,starog hleba....




Figaro88 -> RE: koliko štedimo (12.3.2013 18:48:00)

Mogli bi mnogo vise da stedimo.Ponekad bacimo i puno hrane,mada se ja trudim da to ne radimo.Bude mi zao svaki put[sm=smiley13.gif]




Dada81 -> RE: koliko štedimo (12.3.2013 18:51:52)

I ovi moji vidim bacaju puno,mislim na roditelje od mm..Uvek navika da s epravi na veliko i vise nego sto je potrebno,ja pravim manje a cesce,znacij bolje da je sveze ,a ne da se baca...I meni je to gre''ota sto moja mama kaze.




Snelle -> RE: koliko štedimo (12.3.2013 19:06:43)

Obavezno uštedim kad god mogu. Veliki sam štedljivac. Nisam od onih koji čim dobiju platu pola potroše, već gledam svaki dinar, što bi rekli, prava sam Piroćanka [sm=smiley36.gif]
Hehe, pogrešno sam protumačila temu, nisam pročitala prvi post. Ako na nečemu ne štedim, to je onda hrana. Za to mora uvek da se ima, i tu ne se gleda koliko se potroši.




daca78 -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 0:11:20)

Vrlo malo jer zivimo sa jednom platom ali trudim se koliko god mogu [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif]




indy_25 -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 7:41:00)

Uopste ne stedim:)




Anck Su Nmaun -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 9:20:37)

Trudim se da ustedim kad god mogu, ali iskreno na hrani Ne stedim prvenstveno zbog dece!
Slabo jedu pa da pozele ono najskuplje a zna m da ce jesti...stvoricu im to!




adulence -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 9:24:10)

Na hrani ne stedim...ali se ni ne razbacujem...uvek kupim ono sto je zaista potrebno....




Olga75 -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 9:45:25)

hranu ne bacamo , kuvam malo vise nego sto nam treba pa mi se nakupi za jedan dam ostataka ili kako to zovemo : dan za pomijarenje [sm=smiley36.gif]
e sad ono sto ne pojedemo dam Astoru , ali to je vrlo malo , mislim ne jedemo kosti i tako [sm=smiley36.gif]




Dana 72 -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 22:48:29)

Ja samo da kazem divim se ljudima koi zive sa 200-300e mesecno, tako da hteo ili ne moras da stedis. Svaka cast




milicicak -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 22:58:12)

Mi, nazalost, bacamo hranu cesce nego sto bih volela.... najcesce ono sto nam mame spakuju jer zaboravimo da nam je u frizideru




Didy -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 23:03:03)

Ja mrzim kad nam babe pakuju hranu i izbegavam da uzimam jer najcesce ni pola od toga ne pojedemo, ali nekad donesu same, a da nas ni ne pitaju. Trudim se da ne bacamo, ali necu ni da jedem na silu da ne bih bacila. Kad posalju kamion hrane, vratim im sve ono sto nismo pojeli, cisto da vide koliko bih bacila i da me ne grize savest. Ostavljam za kuce i mace koje imaju moji i onda me manje grize savest. Cesto spakujem i u neku plastiku i okacim na kontejner.




Pretty78 -> RE: koliko štedimo (13.3.2013 23:05:14)

nedovoljno [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Verolina -> RE: koliko štedimo (14.3.2013 7:30:30)

Ja to ne umem[sm=jezicek.gif]




Figaro88 -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 22:29:01)

Ja se trudim,al mi nekako ne ide,zato sam pocela da nosim samo karticu sa sobom i malo novca,kad nemam puno para kod sebe nekako mnogo manje i potrosim[sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 22:36:34)

ogromna mi plata,sve stignem i da ustedim[sm=smiley24.gif]elem,hranu ne volim da bacam,trudim se da spremam racionalno ili da iskoristim stari hleb...




Figaro88 -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 22:43:08)

Ja sam navikla da spremam male kolicine hrane,pa bude taman,ako ostane rucamo isto i sledeci dan,a ako nema dovoljno uvek to iskoristim nekako,ili spremim jos nesto pa dopunim.Najvise novca potrosim u gradu,u kaficima,volim da kupim i knjige svaki put kad predhodne procitam,a mogla bih i u biblioteci da ih uzmem,kozmetike imam i previse[sm=smiley23.gif]




nata11 -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 22:46:10)

Nazalost hranu bacamo. Nekako mi uvek bude ostatak koji serazvlaci po frizideru danima. Jel zna neko kako se pohuje ostatak pirea nesto kao pire cufte?




branki* -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 22:47:23)

slicno-ubi me garderoba i kozmetika[sm=smiley13.gif]




Figaro88 -> RE: koliko štedimo (5.5.2013 23:04:55)


IZVORNA PORUKA: nata11

Nazalost hranu bacamo. Nekako mi uvek bude ostatak koji serazvlaci po frizideru danima. Jel zna neko kako se pohuje ostatak pirea nesto kao pire cufte?

Ja sam davno pravila nesto kao loptice,pa se one pohuju,ne mogu da se setim sta ide u njih[sm=zmeden.gif]




Sanchy -> RE: koliko štedimo (6.5.2013 0:14:54)

"Ceo zivot jela koske i kacamak ,pusila najgoru krdzu i sta sam ustedela?..Sta mama?...NISTA...",,[sm=smiley36.gif]..a ovde je u pitanju hrana i usteda na njoj ,ja mislila uopsteno[sm=smiley9.gif]...ovako.. ne pijem sokove,ne jedem suhomesnato,ne jedem meso,ne pijem kafu,retko voce,nisam ga ljubitelj,kajmak,puter ,mleko,pastete,virsle,takodje ne konzumiram tako da je usteda sto se mene tice ogromnaa jos kada bih i mm preobratila[sm=smiley36.gif]..i da,nista ne bacam,sve sto ostane pojedu mace[sm=smiley1.gif] i ptice ...i da zaboravila sam ne jedemo slatkise niti grickalice bilo koje vrste osim kokica i nista od ovoga sto sam navela ne jedem ceo zivot znaci nije u pitanju odricanje,osim kada su u pitanju slatkisi ,njih volim ,ali sad posle porodjaja sam debela pa sam morala da ih eliminisem,,mm ih nevoli pa ih onda ni ne kupujemo




nata11 -> RE: koliko štedimo (6.5.2013 9:12:11)


IZVORNA PORUKA: Figaro88


IZVORNA PORUKA: nata11

Nazalost hranu bacamo. Nekako mi uvek bude ostatak koji serazvlaci po frizideru danima. Jel zna neko kako se pohuje ostatak pirea nesto kao pire cufte?

Ja sam davno pravila nesto kao loptice,pa se one pohuju,ne mogu da se setim sta ide u njih[sm=zmeden.gif]



Nesto mi se mota po glavi da se nisu pohovale samo u belancu ? [sm=zmeden.gif]




Figaro88 -> RE: koliko štedimo (6.5.2013 10:37:55)

Nato vidi ovde [sm=smiley1.gif]
recept
Sori za off[sm=smiley9.gif]




Modessty -> RE: koliko štedimo (7.5.2013 11:10:13)

Mi uglavnom ne bacamo hranu, vrlo malo. Hleb nam jedino promakne, pa se desi da se ubudja u kesi. Ali to se dešava kad Danila čuvaju moji pa onda nismo toliko kod kuće.
Inače od suvog hleba pravim tost (obožavam ga), pohujem ga malo redje, a češće zapečem u rerni onako sa jajima i sirom i čega god da još ima za preko (kečap, šunka...)

A da uštedimo novac?! Teško! Odakle da uštedim? Volela bi ja, nije da ne bi, ali nemam trenutno način.




kvazar -> RE: koliko štedimo (7.5.2013 16:49:37)

Danas je vrlo teško uštedeti bilo šta[sm=smiley13.gif] jednostavno troškovi života su znatno veći od naših plata...skidam kapu onome ko uspe nešto da uštedi[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>