RE: GAZIRANO PICE.. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


dunja RR -> RE: GAZIRANO PICE.. (22.1.2014 21:16:42)

Ja nisam popila nijedan veštački sok tokom trudnoće. Isklučivo voda, ceđeni sokovi i ponekad domaći sirup, ali i to retko. Od sveki sam skoro dobila sirup od naše dunje iz dvorišta, nekoliko flaša. Šta reći "dunja" je zakon [sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: GAZIRANO PICE.. (22.1.2014 21:45:49)

Ja sam vec pisala. U prvoj nisam uopste pila kolu (koju sam mogla po min. 2l dnevno) dok mi dr nije rekao da to zbog kofeina moze da pomogne kod povremenih bolova koji se jave.
U drugoj zbog mucnina do neke 26./27.nedelje nisam mogla a posle sam povremeno uzimala koju casu.
Sad prvih 17./18.nedelja nisam mogla ni da je vidim a onda sam pocela da pijem po casu dve dnevno. Prija mi gazirano. Al sam dosla do frapatnog zakljucka - izgleda je ovaj moj kasalj povezan sa tim. Kad popijem kolu (ili kafu) imam nenormalne napade kaslja. I tako nedeljama a tek sam pre dan dva uocila tu povezanost.




degu -> RE: GAZIRANO PICE.. (22.1.2014 23:11:34)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam popila nijedan veštački sok tokom trudnoće. Isklučivo voda


Ja jedino da dodam još i kiselu vodu koju pijem možda i previše, ovu mivelu sa Mg al mi baš prija i super mi je, nemam grčeve, zatvor, glavobolje, ništa. I planiram da do kraja trudnoće ne pijem sokove jer su puni šećera. Ceđeno voće da [sm=bravo.gif]




pocahontas -> RE: GAZIRANO PICE.. (22.1.2014 23:24:59)

koliko samo ja uzivam u koka koli kad sam trudna...inace je ne pijem skoro uopste, ali zato bih kad sam trudna mogla da zivim na njoj...kontrolisem se i pijem vodu, sok ni cedjen, jedem sveze voce.




wivern -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.9.2014 23:13:53)

Ja pijem kiselu vodu i pijem coca-colu kad mi se pripije. Nekad mi bas prija gazirano posle jela, kao da mi smanji gorusicu.




branki* -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.9.2014 23:17:46)

da l sam pisala ovde[sm=zmeden.gif]
volim gazirano sve,ali izbegavam zbog celulita i secera,pijem ga sad u trudnoci,da me mine zelja.[sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.9.2014 23:18:59)

moje glavno pice je spricer od vode, znaci pola kisela, pola obicna voda [sm=smiley36.gif]. koka kolu sam prvi put u zivotu probala u prvoj trudnoci i posle toga jos par puta ali me muci kiselina od nje.
mi npr kupimo 2l gaziranog soka i zna da nam stoji i po 5-6 meseci. niko ni od drustva ne pije.
od gaziranog trosimo pivo (mm pije kada ima neka utakmica) i eto kiselu vodu...




madre -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.9.2014 23:24:14)


IZVORNA PORUKA: bubulence
mi npr kupimo 2l gaziranog soka i zna da nam stoji i po 5-6 meseci. niko ni od drustva ne pije.


gde vam stoji, majke ti?[sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: GAZIRANO PICE.. (19.9.2014 23:38:59)

Pa nisam za, ali otpijem malo iz krigle mm, on bas cesto pije...ja nekad mivelu slabo gaziranu i coctu , ona mi ne stvara gorusicu ...[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 0:13:39)

U prvoj trudnoci po 2L dnevno i to sam se navukla na crveni klaker, samo mi je to odg posto kiselu vodu nisam podnosila. sada. sam imala takve mucnine da sam propila kiselu vodu a i po koje pivce...
Zato pamtim dan kad sam prestala da dojim Matiju. mm kupio CCcolu za njega i dok se vratio s posla ja omandala flasu. Toliko sam se zazelela. A posle me iskidalo grlo..




Mala Elena -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 0:53:36)

Ccolu ne valja piti sto zbog secera , sto zbog toga sto reze zeludac ,a prolazi u jetru . Cesto kazu da je opasna-eksperiment je radjen sa svinjskom dzigericom .Stavi se uvece u casu cole i sutra ujutro je nema.[sm=smiley36.gif]
Drugo, ima i kofein u sebi pa je ne valja mnogo piti u trudnoci, jedino smanjiti kafu i cajeve .[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 1:03:58)

Ja sam u trudnoci sa K pila kokakolu na litre i litre, nista mi nije bio veci gust nego hladna koka kola, i inace je pijem. U trudnoci sa N sam je bas bas izbegavala, jer nisam ni osecala potrebu, pa kao da probam bez nje. I bez problema bilo. Evo zadnjih par dana mi se opet javila strahovita zelja za koka kolom...a, nisam trudna, danas mi je 1.dan ciklusa. Ma moje obozavanje koka kole znaju svi meni bliski ljudi, pa tako gde sam ja gost uvek ima hladne kokakole ili se trci u prodavnicu po nju[sm=smiley36.gif]

Meni nije ulazila u jetru, malo mi je ostetila slezinu, ali ja se ne sekiram, jer bez slezine cu zivim bar jos ovoliko. Ha, a kako nestane dzigerica? Stvarno? [sm=zz_wub.gif]




Žapkić -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 1:06:47)

Ja obozavam gazirana pića, ponajviše Koka-Kolu i Šveps. A pijem isključivo kiselu vodu-Knjaz. Ovo je baš "super" za moje bubrege prepune "građevinskog materijala", ali...[sm=smiley36.gif]




mali_mis -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 6:55:44)

Meni je sveps dobar samo kad imam kijavicu, bas mi prija. Ovako mi je mnogo gorak.




serpica -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 7:21:21)

I ja volim gazirano,ne pijem cesto ali kad pijem odu 2l za cas [sm=zmeden.gif]




Torbica -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 7:22:18)

Sveps i Sprite me najvise osveze. Colu posle rostilja ili neke jace hrane. Izbegavam, ali nekad sebi dozvolim izlete, pa ljudi smo![sm=smiley1.gif]




mirkam -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 8:10:17)

I mene Sveps najbolje osvjezi, za Colom i slicnim ukusima bas i nisam luda, al nije da ne popijem.
U trudnoci nisam popila ni kapi gaziranog, ali sam zato pila 2l limunade dnevno. Na svu srecu nisam imala gorusicu, a limunada mi je bas prijala.




bubulence -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 8:21:07)


IZVORNA PORUKA: madre


IZVORNA PORUKA: bubulence
mi npr kupimo 2l gaziranog soka i zna da nam stoji i po 5-6 meseci. niko ni od drustva ne pije.


gde vam stoji, majke ti?[sm=jezicek.gif]



u ostavi [sm=smiley36.gif]. hoces adresu [sm=jezicek.gif]??? i sada imamo 2 flase koka kole, stoje od Eminog rodjendana




anita -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 14:48:36)

Ja od gaziranih pica pijem kiselu vodi i ponekad neki gazirani sok,ali veoma retko.




Mala Elena -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 14:54:03)

Ja sad da sestriom pijem cocktu i uzivam .Stvarno lagan sok bez kiseline, kako mm zna sta ja volim . [sm=smiley1.gif]
Volim cak i "šveps " moram da priznam, sve vrste.. .[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 14:55:05)

Pre[sm=nosecka.gif] i u [sm=nosecka.gif] nisam pila, samo uz pizzu koka-klu, kiselu vodu ne volim, ali sada mi se zna da poopijem 2l sama za dan, i to me uzasno nervira[sm=hudicek1.gif]




branki* -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 15:03:54)

e,da,kokta mi je omiljeno gazirano [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 15:14:43)

Mmm kola i fanta shokata [sm=smiley1.gif]




amelia -> RE: GAZIRANO PICE.. (20.9.2014 15:21:54)

Ja sam BOLESNA sto se tice gaziranih pica po ceo dan ih pijem na dan po litar dva cak retko pijem vodu i drugo uhh bas bih zelela da ih izbacim al ne umem zavisna sam postala..strah me da nemma problema sa zatrudnjivanem bas zbog gaziranih pica [sm=smiley13.gif]




Chipsy -> RE: GAZIRANO PICE.. (9.11.2014 0:08:22)

A jel smeju da se piju Mivela i Donat? Ja sam cula da ne valja ni previse minerala i vitamna unositi, tj. i visak moze biti stetan?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>