RE: Pijaca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Khaleesi -> RE: Pijaca (8.8.2016 20:40:36)

Ja na Cvetku znam nekoliko zena i dosta stvari od njih uzimam... sve je ok nije plasticno :-)




branki* -> RE: Pijaca (23.10.2016 8:48:45)

ja sam juce bila,sama bez dece,milina.obozavam da banzam po pijaci.




isidora88 -> RE: Pijaca (23.10.2016 9:03:30)

Ja ne idem na pijacu, nije mi nesto usput, mrzi me uglavnom, jedino kad sam autom skoknem na brzaka ako imam gde da parkiram.




Anck Su Nmaun -> RE: Pijaca (23.10.2016 9:09:25)

Volim po nekad da odem jer nadjem svezeg voca i povrca i sl. Ali ne cesto.
Pijaca nije kao sto je nekad bila..mnogo je skupo sve.




Khaleesi -> RE: Pijaca (23.10.2016 10:41:49)

Meni je neko vreme sve bilo skupo narocito zato sto u Maxiju imas po 20 din jeftinije sve. Sada sam nasla bas ljude koji svoje prodaju nisu nakupci i kod njih je po 20-30 din sve jeftinije nego kod nakupaca.
A i volim jabuke sa pegama a onako mirisne bar znam da su manje prskane nego one perfektne




Animsaj9 -> RE: Pijaca (1.11.2016 15:40:29)

Obozavam pijacu , em sto nadjem povoljno em odmorim dusu[sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Pijaca (1.11.2016 15:45:05)

Ja dosta stvari imam domaćih, kupujem kod mene u Kaluđerici na pijaci, mada umem da odem i do Boleča nedeljom, umem i da prepoznam domaći proizvod, moji se bave poljoprivredom, sramota bi bilo da ne umem.




choopa choops -> RE: Pijaca (1.11.2016 21:08:40)

Meni pijaca uopšte nije usput, pa rijetko idem. Takođe, kod nas su to mahom sve preprodavci, tako da mi je nekad bolje da uzmem u radnji nego na pijaci.




Animsaj9 -> RE: Pijaca (1.11.2016 21:14:36)

Pa to si u pravu cupo nekad je bolje uradnji nego na pijaci




mali_mis -> RE: Pijaca (24.2.2017 13:31:05)

Meni je tu odma, preko puta zgrade skoro, ali mi nije nesto povoljna. Jedino sto ima jedan cika koji prodaje lesnike, bademe i tako to na merenje, kod njega jedino, ovi ostali samaraju sa cenama.




branki* -> RE: Pijaca (25.10.2019 20:43:17)


IZVORNA PORUKA: branki*

volim pijacu[sm=smiley1.gif],uglavnom idem 1 nedeljno,subotom.volim da idem sa mamom,mada mi nije problem ni sama da idem.ne cenkam se nikad,sramota me je nekako.biram, da,mada ne rovarim po povrcu da sve ispreturam.prilicno sam ok musterija.

boze,kako sam fina[sm=smiley1.gif]nadjoh svoj stari post...i dalje je sve isto.voim da idem sa mamom,nas dve same,mada sad kad imam dvoje dece,uglavnom vodim bar jedno,cesto i oboje i onda manje mogu da lunjam.pijaca me podseca na detinjstvo,kad sam sa mamom isla kao devojcica.volim ljude koji prodaju na pijaci.volim da kupim od baka koje me podsecaju na moju babu[sm=smiley27.gif].sutra cu da idem,.




nata11 -> RE: Pijaca (25.10.2019 21:26:55)

Blago tebi Branki kada mozes kupiti od baka. Kod nas je pojaca maksimalno komercijalizovana i sve sami prepodavci. Bas retko idem. Mozda leti svratim kod jedne rodjake po paradajz. Sve kupujem u marketu. 





branki* -> RE: Pijaca (25.10.2019 21:32:51)

ima,nato,dolaze ovde iz obliznjih sela,ne donesu puno,malo,i nemaju ni tezge,nego stoje na ulazu samom u pijacu,sa korpama povrca ili voca ili jaja ili donesu cvece ,kako koja...ja kad vidim tako neku sitnu,malu rastom,jos sa maramom,odmah mi ogreje srce,kupim i ako ne planiram.




Mirko Svirko -> RE: Pijaca (25.10.2019 22:43:10)

Branki tako je i kod nas. Bakice sa maramom.. a i moja baka to nosi i dalje i jako me podseca na nju sve ovo sto si napisala. A kod nas gdr zivimo sada je pijaca subotom. A inace u mestu iz koga sam ja je petkom.Idemo ponekad ali retko. Jer meni moja baka sa maramom svasta nesto domace i sprema i skuplja. I meso i jaja i mleko i voce i povrce... Svasta nesto ima ona,stara jeste al za poljoprivrrdu je najsavrsenija i najbolja. I mnogoo je volim. 




flamingos -> RE: Pijaca (25.10.2019 22:48:22)

I kod nas na pijaci ima baka,prodaju i domaća jaja,sir,cveće.Stare žene,što rekoste"sa maramama".Nemam baku ni sa očeve,a ni majčine strane.Tužno...





Mirko Svirko -> RE: Pijaca (3.6.2020 0:39:18)

Nasu pijacu srusili... i grade preko puta moje zgrade.

Oo bice divno.Jedva cekam..




branki* -> RE: Pijaca (3.6.2020 8:22:49)

Super, mirko, mozda ce biti malo bucnije, ali ti je bas blizu. Meni je sad daleko, pesice mi treba 40 minuta, pa idem prevozom.. Mada, duugo nisam bila, sve mm ode u komplet nabavku subotom i onda ode i na pijacu. Zanimljivo da mm i ja, sad razmisljam maltene nikad ne idemo zajedno na pijacu, kao sto npr neke vidjam. 




Mirko Svirko -> RE: Pijaca (3.6.2020 9:07:08)

Branki, promenite to. Idite jednom zajedno. Mm i ja idemo. Da on nosi kese 😂Ili me vozi ako nemam puno pa me saceka.




flamingos -> RE: Pijaca (3.6.2020 9:37:24)

Branki,ni mi ne idemo zajedno na pijacu.Pijaca mi je pored zgrade,a i kada na drugu odem,idem sama ili pak on ode sam i kupi šta treba.Da popijem kafu i odoh,tu su mi i prodavnica,pekara,pijaca.





Ana RR -> RE: Pijaca (3.6.2020 10:12:33)

Mi volimo da skitamo zajedno i uglavnom zajedno obavljamo nabavku.




mikica88 -> RE: Pijaca (28.9.2020 10:30:03)

Pijaca nam je blizu i maxi. Ima i jedna baka od koje cesto kupujem. Cvece i povrce.




Khaleesi -> RE: Pijaca (28.9.2020 14:53:28)

Ja bas volim da odem na pijacu, najviše volim onu na Cvetku ali ni jedna nam nije blizu kao nekima pored zgrade.... Ima nekih bakica koje sam zapamtila tamo uvek kupim lepo i voce i povrce.... Nekad cvece neko a i ima one radnjice sa sirevima i mesara Nada, oni bas imaju kvalitetno meso.  





flamingos -> RE: Pijaca (28.9.2020 21:23:41)

Nama je pijaca bas blizu zgrade.





mikica88 -> RE: Pijaca (30.9.2020 13:18:52)

Ne napisah, imam tu neku bakicu kod koje kupujem domaca jaja, bundevu na kriske.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]