RE: Koliko dugo ste tražile posao? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


bebać -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (15.4.2011 17:05:59)

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja sam ista moja baba [sm=smiley36.gif]



ma mišu miša li ti[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ti se meni svidjaš ko čovjek,čitala sam ove gore tvoje poslove i slažem se[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

p.s. ma živeo posao,iole normalan,pravedan i koliko toliko dobro plaćen u današnje vrijeme[sm=smiley1.gif]




jelena038 -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (15.4.2011 21:21:31)

koji po redu? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

prvi posao, u dnevnom listu sam nasla odmah kad sam se doselila, bio neki kurs, pa primili najbolje.
drugi sam nasla odmah nakon sto sam pobegla iz prvog, [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] i nakon tri meseca u drugom dnevnom listu sam po drugi put izjavila da nikad vise u dnevne novine [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
treci sam nasla posle dve godine (u medjuvremenu sam studirala i bavila se retorikom), u jednoj izdavackoj kuci, tamo sam izdrzala malo vise od pola godine i pobegla glavom bez obzira, promenivsi izjavu u "nikad vise u izdavastvo bilo cega" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
cetvrti sam nasla dve godine kasnije (u medjuvremenu sam se porodila i odmorila), kada sam postala radijski voditelj i tu sam se zadrzala lepe 4 i po godine, nakon cega je potpuno ugasen taj radio (ne znam ima li veze sa mnom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ) i izjavu promenila u "nikad vise u medije".
peti sam nasla nakon pola godine (u medjuvremenu sam zavrsavala drugi fakultet, tezgarila po okruglim stolovima i kojekakvim kulturnim dogadjajima, vodeci konferansu) i evo me, opet, u dnevnom listu - za ovaj jos nikad nisam pisala, a izjavu menjam u "ko me cuje da kazem: nikad vise u medije - nek me komotno pljune" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (26.8.2011 13:37:38)

Evo jedne zanimljive ankete

Nije da to već nismo znali, ali žalosno je kad ispitivanje to i potvrdi




vukosava -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (26.8.2011 15:31:30)

Prvi - zvali me profesori da ostanem da radim na faksu. Imala sam neke prakse preko IAESTE-a - prijavila se na konkurs. Na drugi me je zvao drugi profesor iz Amerike da dodjem kod njega. A ovaj sad (treci) sam se prijavila preko interneta. Trazila sam posao godinu dana pred zavrsavanje, prijavila se na oko 60 -tak pozicija, imala 10 telefonskim intervjua, 3 na licu mesta na fakultetima, 2 za firme. Dobila ponude za 2 faksa i 1 kompaniju. I izabrala ovaj faks na kom radim.




vukosava -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (26.8.2011 15:32:41)

A kad sam bila student cetvrte i pete godine za svaki posao u Srbiji sam slusala isto: aaa neee moozeee ti ces sad jedno pa drugo dete, ko ce sad da poplaca.... nama treba musko... i sl. I tako cetiri puta.




bulka -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (26.9.2011 16:59:17)

(Tema je Koliko dugo ste tražile posao?
a meni cini mi se treba: Koliko duugoooo trazite posao?)

Diplomirala sam pre cetiri godine! Na Krstovdan 2007.
U roku, student generacije, primalac brojnih nagrada i stipendija, medju njima i Fonda za mlade talente (kao imaju prioritet prilikom posredovanja u zaposljavanju).
Vratila se u mali grad.
Volontirala, radila kao pripravnik, pa honorarno...
Znate pricu, kriza ne primamo nove.
Udala se, zatrudnela odmah, prekinuli mi i honorarno angazovanje...
U maju mi nudili cetiri meseca preko javnih radova...
Eto. Nisam izgubila nadu da cu raditi posao koji volim.
A nemam vremena ni da budem tuzna, pa ni ljuta, ni slicno ( Imam dve prekrasne cerkice i kao da se ceo svet se promenio sa njima. Nemerljiva sreca!)
, ovo je samo zato sto sam pomislila da je sutra Krstovdan, setila se odbrane diplomskog i svega, kao neka nostalgija...

Eto. Mozda sam i promasila temu...





MakiJ -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (13.12.2011 14:19:35)

Ja ga trazim 4 godine, volontirala radila neke zamene dok su godisnji odmori ( i to ne u struci).
Kada odem na razgovor i vide da sam udata pitaju koliko dece imam i kada cuju da nemam vec me vide ko potencijalnu [sm=nosecka.gif], pa ko ce da me zaposli[sm=zmeden.gif]
Dok muskarce nepitaju[sm=smiley13.gif]




bebać -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 14:58:39)

Ljudi dobila sam posao[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]

Sve se desilo iznenada, juče poslala CV, danas bila na razgovoru sad mi javili da sam primljena.

Upitanju je slovenački brand ' Mana' ili Hrvatski (nisam sigurna), znam da imaju radnje širom SL I HR, otvaraju ranje i kod nas ovdje, formiraju novu postavu radnika, i ja sam jedna od njih[sm=smiley1.gif]

Za sada, trgovkinja/prodavačica, ali svakako imam namjere napredovat(šef poslovnice maloprodaje, ili veloprodaje, PR za BiH ili sl)...tek se šire u BiH[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

jako sam happy,jako




Anoniman -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:00:07)

Čestitam dušice! Neka ti je sa srećom i neka ti se planovi ostvare što pre! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




lesica -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:03:45)

Ohohoho!!! Pa cestitam draga! Ovo je za lepe vesti i pozitivnu energiju! I da padne mezence i picence [sm=smiley36.gif]




bebać -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:07:31)

Aaaaa pašće, sve će pasti[sm=bravo.gif]

Tash i Lesice, hvala puno....znate koliko sam ja kuburila za jurenjem posla...sreća treba im 5 radnica pa sam jedna medju njima, a prijavilo nas se 20ak djevojaka sigurno[sm=smiley1.gif]

Sutra počinjem, moram dokumentaciju ponijeti....jao konačno sve dolazi na svoje mjesto, šta je bebać prodeverala......[sm=smiley1.gif]




Snelle -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:09:18)

Čestitam bebać! I da brzo napreduješ!




vonavoj -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:21:50)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitam!!




bebać -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 15:28:47)

Drage moje, hvala puno svima[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Bebilina -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 17:52:51)

Cestitke bebac! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ja sam imala tu srecu da poslove do sad ne trazim jer su nalazili oni mene [sm=smiley36.gif] U prvoj sam firmi pocela raditi nakon sto su culi za mene pa me pozvali na razgovor... Imala sam bebu od 9m, nisam jos planirala pocinjati, ali su mi ponudili platu i uslove koji se ne odbijaju, flexibilno radno vreme itd... Toliko su bili napadni da su hteli da me intervjuisu preko Skype dok sam bila van zemlje [sm=jezicek.gif]
Onda sam planirala godinu dana pauze u karijeri, vreme provedeno sa malom do skole. E tu me je tek ponuda iznenadila jer nije u mojoj profesiji. Prihvatila sam prvo na 3m, pa na jos 3 i sad konacno zavrsavam posle 8 s tim sto bi oni da produzim do porodjaja...
U medjuvremenu sam bila i "head hunted" od kompanije koja je bila spremna na sve- i na platu koju sam pomenula, i na trudnocu, samo da sto pre pocnem. E jedino se nismo slozili oko vracanja na posao- oni su hteli ranije, ja kasnije i odbila sam. Pa nisam ja jurila njih, vec oni mene [sm=smiley1.gif]




bebać -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (20.4.2012 18:52:04)

Bebilina a šta si po struci????




nenja22 -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (21.4.2012 11:22:18)

bebac, cestitke! da sve bude ok i kako zamisljas bar delimicno, pa ce to biti super [sm=smiley1.gif]

nikad kad sma trazila posao nisma imala problema, do sada...prvi ozbiljniji, po zavrsetku faxa i u struci, bas kratko, toliko da mi posle bilo malo krivo sto nisam prvo otisla na more, pa onda pocela da se raspitujem [sm=smiley36.gif] ali zato sa drugim, dosla na more i evo me tu cetvrto leto [sm=smiley1.gif]

sad sam opet u akciji da menjam, nisu to neka ozbiljna menjanja da se razumemo, za sada idem iz apoteke u apoteku i smisljam cime cu da se bavim kad porastem [sm=smiley36.gif] ali prvi put mi je malo frka da se upustim u to, jer jeste mi ovde gde sam dozlogrdilo iz raznoraznih razloga, ali sa kostom malim, svesna sam da je malo mesta gde ces biti zadovoljan skroz, a kao da li cu vise dobiti na nekom novom mestu, ili mozda samo losije proci...mada sam u startu svog radnog veka, rekla da nikad necu trpeti i kad pocnem da idem sa mukom na posao, odmah menjati, te se u skladu sa tim i ponasam evo (uz tu malu dozu nervoze, ali dobro sad)

inace citam unazad, pa vec htedoh misa da startujem koji to profil traze i mm da joj saljem na razgovor, kad vidim postovi iz prosle godine [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (21.4.2012 13:21:08)

bebac,odlicno,bas mi je drago[sm=smiley1.gif]
ja sam posao vrlo brzo nasla,jos kao apsolvent sam pocela da radim.tad je bila potraznja za "englezima" pa sam dugo imala i preko norme.e,sad gledam da promenim skolu,al' nikako,nema,pa nema[sm=hudicek1.gif]




tammy.ka -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (21.4.2012 17:32:05)

ja sam od onih "smotanih" sve idem na posteno, cekam "svoju" priliku dok se preko mene zaposljavaju drugi ...zna se, preko veze. JA to ne umem...ali dobro, cekala sam vise od godinu dana za svoju priliku, i docekala...




limunada -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (30.7.2012 9:43:56)

Ja sam prosla pored pekare i procitala da traze radnice,nazvala odma taj dan dosla na razgovor i sutradan pocela raditi :) evo radim vec dva meseca,22 000 mi plata stim sto se vremenom i povecava.Mnogo se radi,pogotovo prepodne,crknem,vuces gajbe,peces,prodajes,mora sve biti na vreme,kamere sa svih strana kao da radim u banci,nema sedenja,nema pijenja kafe,stim sto mi i popijemo al ako gazda naidje onda vice,ma uzas.al ajd bar prijave,plata redovna,stvarno su sto se toga tice korektni al traze od tebe mnogo i onda ih mnogi i napustaju,nemogu izdrzati.a sto bude vruce,haos vani 40 a unutra 80 stepeni..




Misha i Ljisha -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (7.8.2014 8:13:38)

Pocela sam od nedavno da listam oglase, kako ce mi D krenuti u vrtic mogu konacno da se bacim na trazenje posle i nadjem sjajan oglas danas u pitanju je Clinical research i sad se iznerviram jer ne mogu da nadjem svoj CV na engleskom. Znaci odlepicu, treba mi iskreno vremena da ga opet lepo srocim na eng a to bi trebalo u sto kracem roku da odradim a jaaaaakoo me mrzi sad to da radim pogotovo sto znam da ga imam negde zaturenog. Plus ladno nisam ni skapirala da nemam word na kompu znaci moram i to da instaliram. [sm=zz_banghead.gif]




Sanidej -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (28.2.2019 15:55:24)

Oko 2 meseca, 3 razgovora za posao u tom periodu




MimaKos -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (21.7.2019 9:32:07)

Iako sam u radnom odnosu ,sada vec aktivno 5 meseci trazim posao, nalazim, ali ne u struci sto zelim 





Dragica Draga -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (22.4.2020 13:58:14)

Jako dugo...
Na zalost i sad vec neko vreme trazim bezuspesno




gocic -> RE: Koliko dugo ste tražile posao? (22.4.2020 17:08:25)

PA par meseci aktivno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]