|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
22.5.2018 18:37:59   
Tiziana
Ja sam prvi put dosla u bolnicu 6 prstiju otvorena, dali su mi samo jer je bebabila karlicno i zato sto se karlicne bebe sporije spustaju, inace ga ne bih dobila tj ne b8 m8 ga dali, tako su mi rekli. drugi put na dogovorenom porodjaju dobila sam ga cim su mi prokinuli vodenjak, a pre nego sto su mi ukljucili indukciju. tako sam se dogovorila sa dr. . imala sam kontrakcije koje nisam osecala.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Epiduralna DA ili NE
25.5.2018 0:02:53   
Rosita
Ja prvi put nisam osećala napone. Drugi put jesam, odličnosu dozirali. Isto prvo epidural pa indukcija. Milina. A pustili muziku, sting je bio. Počelo u nekom trenutku malo da boli, dodali mi još. E ja pred rađanjem, žena pored počela da rađa i ja moradoh jedno 5 napona da predišem dok dođu doktori! Uff, ja ne znam kako bih to bez epidurala, trajalo je to hm pa 10 - 15 min.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Epiduralna DA ili NE
2.6.2018 19:15:05   
Lilyka7
Svaka mu čast ko ga izmisli !

Prvo nisam htela, a onda sam uzela posle 3,4 sata...
I sad opet planiram, samo da stignem na vreme...

_____________________________

I'm not crazy. My mother had me tested.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Epiduralna DA ili NE
3.6.2018 9:34:40   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Lilyka7

Svaka mu čast ko ga izmisli !

Prvo nisam htela, a onda sam uzela posle 3,4 sata...
I sad opet planiram, samo da stignem na vreme...




To i ja kazem!

(odgovor članu Lilyka7)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Epiduralna DA ili NE
4.6.2018 13:11:07   
MimaKos
Ma nista bolje od epidurala, ono maltretiranje kroz koje sam sa cerkom prosla bez nikome ne preporucujem.. a sa epiduralom pesma, i porodjaj i oporavak

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 15:57:34   
Ecika Eca
Drage moje dame ja imam sve pohvale za epidural anesteziju ja je zovem Heppydural jer je idealna i pomogla mi je puno u porodu. Porodila sam se 06 jun tri dana pred 9 jun termina . Rodila zdravog dečaka i srećna sam. Najviše na svetu. Uzmite epidural bez razmisljanja i oporavak je jedan ceo dan. Posle toga ste odlicno. :)

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 20:18:56   
bojana92
Koliko prstiju zena treba da bude otvorena da bih dobila epidural? Dva puta sam se porodila prirodno uz indukciju bez epidurala,ali sad bih da trazim epidural.

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 20:26:50   
Ecika Eca
Dobija se sa 4 prsta otvorenosti. Do tad smatraju da je rano davati . Neko bi odma nakon 1 prst al rano je dati tada

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 21:15:58   
bojana92
Hvala 🙂

(odgovor članu Ecika Eca)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 21:18:22   
mama Jo
A u kom slucaju nece da daju? Cula sam par puta da su zene rekle ,,htela sam epidural, ali bilo je kasno"...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 21:22:10   
bojana92
Dobro pitanje,to i mene zanima 🙂

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 21:38:40   
Duškić
Pa kad se puno otvorite
Ili.kad nema ko da prikaci user posted image kad nije anesteziolog tu.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Epiduralna DA ili NE
9.6.2018 23:02:53   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Duškić

Pa kad se puno otvorite
Ili.kad nema ko da prikaci user posted image kad nije anesteziolog tu.

Najčešće jr problem manjak anesteziologauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 6:52:01   
Misha i Ljisha
Meni su rekli da ne daju epidural dok beba ne pocne bar malo da se spusta, tako da mic po mic po mic meni ga nisu dali dok nisam bila 6 prstiju otvorena i tad dobila NAPONE user posted image Da mi nisu dali epidural porodjaj bi bio katastrofa, beba se ne spusta ja napone sa 6 prstiju, znaci popucala bih, skakali bi mi po stomaku mozda ga vadili i vakuumom ko zna. Tako da jedan veliki plus za epidural

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 8:03:52   
MimaKos
Ako se ne da u odredjenom tacno predvidjenom trenutku, pisala sam gore, onda ne deluje.. mojoj drugarici ga kasno dali i nije delovao, samo joj kod usivanja pomoglo da nista ne oseca, a kontrakcije sve vreme osecala..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 9:35:59   
mama Jo
Bojana, da li ti uzimas sad epidural?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 9:53:32   
Misha i Ljisha
Mimakos to nije tacno. Ja porodjaj osetila nisam a ni napone kad su mi dali epidural. Mozda je prvorotka pa nisu smeli jer mora zena osetiti kad treba da gura. Ja nista ali kad kazem NISTA mislim nista nisam isetila. Glavica se vec videla ja nisam ni osetila da se poradjam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 10:06:01   
Sanjica26 RR
I meni su ga kasno dali kad sam se poradjala sa T bolovi ko rukom odneseni, a napone sam osetila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 12:52:01   
Misha i Ljisha
Mene su nakljikali i lidokainom i epiduralom pa zato nisam ni napone osetila. Ali kazu mogli su jer aad drugorotka pa kaze vi znate sta treba da radite kad kazemo guraj

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 15:16:04   
mama Jo
Ljisho jesi znala? Ja zaboravila pa me grdili user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 16:09:07   
Misha i Ljisha
Znala znala. Nego sta. 3 puta gurnula i to je to

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 16:11:23   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ljisho jesi znala? Ja zaboravila pa me grdili user posted image

Svasta! Trebala si im reći da nisu normalni.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 22:39:19   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mimakos to nije tacno. Ja porodjaj osetila nisam a ni napone kad su mi dali epidural. Mozda je prvorotka pa nisu smeli jer mora zena osetiti kad treba da gura. Ja nista ali kad kazem NISTA mislim nista nisam isetila. Glavica se vec videla ja nisam ni osetila da se poradjam.

Isto je i kod mene bilo, nista zivo osetila nisam... Ali u njenom slucaju su ili nervi tako namesteni ( desi se nekad da ne deluje) ili su joj, kako ona kaze, kasno dali..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 23:19:06   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ljisho jesi znala? Ja zaboravila pa me grdili user posted image

Svasta! Trebala si im reći da nisu normalni.


Iskreno, bas sam se bila ske.... ... viknula sam u momentu ,,pa recite mi sta radim pogresno"... kao da ja prva ne zelim da se sve zavrsi brze. E, to je jedna od stvari koje zameram u porodilistu Betanija, sto se tako bzvze ponasaju u nekim vrlo vaznim situacijama.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Epiduralna DA ili NE
10.6.2018 23:21:46   
MimaKos
Ja od epidurala jedino nikakve nagone nisam imala.. ali nikakve, pa mi na kontrakcije pricali sta da radim i proslo sve ok, mozda bi za prvorotke to bas bio problem..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here