RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


dunja RR -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.10.2013 15:52:19)


Dijanče, baš čudno, držim palčeve da se sredi. Jesu ti rekli zašto bi mogao biti toliki šećer?




little_one -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.10.2013 16:10:32)

Dijana u bolnici si? Uh draga...samo da ti kazem da ta njihova bolnicka hrana nije bas ni dobra za secer...slabo se tu pazi...a prvo taj bijeli hljeb...nekad nema veze ni kolicina vec sta jedes....bice sve u redu i nemoj da se nerviras, i od nervoze skace secer...cuvaj se draga i mazi trbu!




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.10.2013 18:35:18)

LO imaju posebnu hranu za dijabeticare. Danas su mi dali malo kupus salate (4-5 zalogaja) corbica boranija i malo parce ribe , kao fol crni hleb. Sve je to po par zaligaja ali zato mi je sada secer 5,2 jupiiiiiiii[sm=bravo.gif]
Bas je pao[sm=smiley1.gif]
Do utorka ce meriti secer pa ce videti da li ce uvoditi insulin.




little_one -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.10.2013 18:58:52)

Super! Bice to sve ok, samo mi taj bijeli hljeb zapao za oko jer on dize secer sigurno...bice sve ok...mazi puno trbu! Do kada ces morati lezati, nadam se ne dugo....jesi na patologiji ili konzervativi?




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (19.10.2013 0:20:02)

LO sada sam na ishrani za dijabeticare tako da je od sada crni hleb. Do daljnjeg sam ovde to se nikada ne zna. Na patologiji sam.
U 18:00 sam pojela neku njihovu corbicu da ne kazem buckuric[sm=smiley36.gif]
20:30 sam pojela 1 kiselo mleko
Secer u 00:00 je 4,9...... jeeeeeee neverovatno kako se odjednom popravio.




Jole84 -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (21.10.2013 21:50:52)

Diksi nisam znala da si u bolnici,biće sve ok draga [sm=smiley31.gif]
Bitno da pada i da se hraniš kako treba [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (22.10.2013 0:42:07)

Hvala Jole[sm=smiley1.gif] jos malo da izguram i superiska
Bas mi se secer popravio.od kada sam na njihovoj ishrani i sada vidim gde sam gresila.
Kod njih je kuvano meso sa dosta povrca ali bez zaprske. Neverovatno koliko zaprska ubija.
Jutros sam popila mleko moja kravica AD i secer odmah skocio na 7, tako da do daljnjeg izbacujem mleko i jogurt i ostajem samo na kiselom mleku.




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (26.10.2013 8:56:12)


IZVORNA PORUKA: reve84

Ja imam IR, secer mi je pod kontrolom za sada, inace sam 22 nedelja trudnoce.
Medjutim obzirom da mi je palo gvozdje malo ispod donje granice mama mi je napravila onaj sokic od cvekle, jabuke, sargarepe i meda. E sad moje pitanje je jel smem ja sada da jedem med? Inace se taj sokic pije po malo 3x dnevno ali opet pitam za svaki slucaj...



Reve je davno pitala za med, ali nema veze mozda nekome pomogne. Dok sam bila u bolnici moje cimerke su dobijale i slatki dorucak ( med i marmelada) a meni nisu dali. Tako da ako je neko skroz na strogom rezimu ishrane ne moze ni med.
Jednom sam pitala sestru moooolim te mogu li da pojedem samo pola napolitanke, to je jedan mali griz[sm=smiley36.gif] rekla mi je da nije pozeljno a ako vec bas nesto hocu mogu da uzmem mentol bombonu da je par puta liznem ili posisam i da je bacim. I to mi je znacilo, daj sta bilo samo da nije kuvano[sm=smiley36.gif]
Ovaj rezim ishrane je meni mnogo naporan, izdrzacu jos malo ali da treba ceo zivot ovako da se hranim i da strogo vodim racuna nema sanse da bi.mogla.




dunja RR -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (11.3.2014 23:14:40)

Joj, šta li mene čeka uskoro sa OGTTom, muka me hvata. Samo da ne zaglavim u bolnici.




dunja RR -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (11.3.2014 23:17:28)

A zanima me, da li žene koje ne rade OGTT u trudnoći (a znam ih dosta), mogu da recimo imaju gestacijiski dijabetes i da se porode, a da se ni ne provali da imaju GD?




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 14:33:35)

Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove? [sm=smiley4.gif]

Ja još uvijek nemam potvrđen GD u ovoj trudnoći, ali sam imala u prethodnoj, a i sad su tu neki pokazatelji da ću vjerovatno imat pa mi je dr rekla da pripazim na ishranu. Ne jedem ništa slatko, ali pojedem po jednu mandarinu ili pola šipka tu i tamo da me želja mine. Pa se onda kajem i mislim kakva sam ja to majka [sm=smiley19.gif] ako možda ne smije? A vdidim u ovom jelovniku gore svako malo jabuka ili kompot ili voćna salata?




dunja RR -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 14:42:48)

Choopa, neki doktori dozovljavaju voće neki ne. Moja dr. je recimo od tih što dozvoljavaju, ali u ograničenim količinama. Ja sam bila užasna, i kršila pravila, posebno pred kraj trudnoće [sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 14:49:41)

Moj dr koji mi je vodio prošlu trudnoću mi je tad zabranio sezonsko voće, ali to su bile lubenice, smokve, trešnje...Znači voće sa maksimumom šećera [sm=smiley36.gif] A sad mi je druga dr, a ja zaboravila da je pitam.




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 16:31:46)

Sad sam ručala (žućenica sa kuvanim krompirom, parče hleba i pržene lignje) ne baš dijabetčan ručak, i izmjerila šećer nakon sat i po i 6,1. Izgleda ništa od voća danas [sm=zz_frown.png]




World -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 16:35:26)

Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove?


mandarine imaju puno secera, kestenje jos vise, oni su skoro sami skrob, a nar mozes umjereno.




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2014 16:39:21)

Hvala [sm=smiley20.gif]




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.1.2015 23:47:37)

Evo da se vratim na ovu temu...

Ja sam bila u bolnici rije mjesec dana da ispitaju da li imam GD i u ovoj trudnoći, i po riječima endokrinologa kao sve je uredu i ništa nije alarmantno. Međutim gin koja mi vodi trudnoću, a zna da sam u prošloj imala šećer, mi je rekla neka i dalje budem na dijeti. I ja mislim da je ona upravu.
Recimo ležala sam u bolnici i imala obroke svaki dan u isto vrijeme, balansirane i napravljene za dijabetičare i osjećala sam se baš dobro. Nisam osjećala ni glad ni ništa. Međutim kad sam došla kući malo sam to sve poremetila i prilagodila ishranu i djeci, a vrijeme obroka je totalno neraspoređeno i vidim da osjećam glad. Mjerim šećer tu i tamo sa aparatom, uglavnom mi je u granicama normale. Za Badnji dan mi došla želja da pojedem tri priganice (male, bukvalno su kao profiterole) i skoči mi šećer preko granice [sm=smiley13.gif] Kad sam budala....
Elem, hoću da kažem da mislimda je najbitnija stvar kod ove ishrane da broci budu u određeno vrijeme. Npr.
Doručak 8.00h
Užina 11,00g
Ručak 14,30h
Užina 16.00h
Večera 19,30h
Užina 21.00h
I da se obavezno izbaci bilo šta slatko [sm=smiley13.gif]

Ja ću se potrudit ovih dana da opet sebi napravim neki raspored, jer sam totalno izašla iz kolosjeka, a ne bih da zabrljam sad pred kraj, jer mi je i sa sinom skočio šećer tek krajem osmog mjeseca...Samo više mi je muka od kombinovanja namirnica, ne znam ni sama šta bih spremala, tako da ću prekopirat ovaj meni sa prve strane, takav sličan mi je bio u bolnici, pa da ga vrtim u krug [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (18.1.2015 23:58:46)

Eh da i da dodam, meni i od mlijeka (0,5%m.m) zna da bude visok šećer, zato ga jako malo konzumiram...




Alina 84 -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (16.2.2015 14:38:08)

Ja sam u 29 nedjelji trudnoce i prosle sedmice sam radila OGTT test sa 50 grama glukoze i rezultati su nakon 1h 155/dl ili 8,6. sta mislite jel strasno,doktorica me poslala da radim jos jednom




blizancic -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (6.3.2015 18:34:04)

Ne bi trebalo da izbacujes jogurt,za mleko se slazem,mada postoji ono od 0,5 % mlecne masti,kada se pozeli neki gutljaj..a jogurt je mnogo bolja uzina od kiselog mleka ako se uzima onaj sa 1%,ni vise ni manje..ja sam trenutno u 20. nedelji,u 13. mi je uveden insulin,tako da sam do sada ispitala kako reaguje secer na odredjene namirnice..nadam se da ce ti secer i ostati stabilan[sm=bravo.gif]




World -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (6.3.2015 18:40:44)

zasto mislite da mm dize secer? mlijeko je kvalitetnije sto ima vise mlijecne masti, sto opet nema veze za secerom ni insulinom, ali imaju ugljeni hidrati iz mlijeka... definitivno je bolje konzumirati fermentisane mlijecne proizvode sa sto vecim procentom mm... ta 'mlijeka' sa malo mm su obicna voda, nemaju nikakvu vrijednost a preradjeni su toliko da samo mogu biti stetni i nista drugo...




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2015 0:19:33)


IZVORNA PORUKA: World

Zna li neko smiju li trudnice sa GD jesti mandarine ili šipak/nar? I pečene kestenove?


mandarine imaju puno secera, kestenje jos vise, oni su skoro sami skrob, a nar mozes umjereno.


Da se ponovo upisem . Treca trudnoca isti problem.
Auuuu sada vidim za mandarine a ja ih svaki dan jedem samo tako[sm=smiley13.gif]




dijana1* -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2015 0:33:24)

Juce 2 sata posle rucka secer 7.3. Danas 7.
Sutra cu da spremim neku splacinu pa da vidim sta se desava.




isidora88 -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2015 11:21:09)

Mandarina spada u namirnice sa niskim glikemijskih indexom.
Ja mislim da meni secer brljavi, idem sledece nedelje da proverim stanje




choopa choops -> RE: Ishrana trudnica sa gestacijskim dijabetesom (24.10.2015 14:06:03)

Di, pa malo ti je poviše, ali isprati. Kao što rekoh gore, meni se najbolje regulisao kad su mi obroci bili ujednačeni. Iako je to bilo malo za mene, ja sam navila da jedem kad hoću i šta hoću, to me uništavalo. Čini mi se da u životu nisam bila gladnija nego u trudnoćama [sm=smiley13.gif]

Ovako bi izgledao moj jelovnik:
Doručak:
Parče crnog hleba, sirko ili dijet margarin, nezaslađen čaj
Parče crnog hleba, viršla, jogurt
Parče crnog hleba, jaje, jogurt
Za užinu bih ujutru uzela jabuku, a popodne narandžu. Zato mislim da mogu i mandarine, opet ne u nekim pretjerano velikim količinama.
Za ručak:
Ne sjećam se najbolje, ali uvijek bi to bilo nešto kuvano, što manje prženog.
Večera kao droučak, ili slabiji ručak.

Ja sam negdje kačila onaj spisak namirnica sa niskim GI? [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>