|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Podela kućnih poslova
4.9.2009 15:11:16   
Lu
A zašto je to tako...e pa pročitajte u ovoj temiuser posted image
SPREMNOST NA BRAK-KLIK

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Podela kućnih poslova
4.9.2009 18:29:20   
magnetic
Ja sam naucila da uz malo cici-mici dobijem pomoc.Pomaze mi u skoro svemu osim u kuvanju i peglanju.Mada ga stvarno retko molim za pomoc,obzirom da radi i po 14 sati dnevno.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Podela kućnih poslova
4.9.2009 18:44:28   
cicko
Moj dragi nije da zabusava u kucnim poslovima, uglavnom mi pomogne ako ga bas lepo zamolim, ali cini mi se da je ta pomoc negde nestala zajedno sa jutarnjim mucninamauser posted image . Mozda ce se sa rastom stomaka ponovo vratiti, ko to zna?user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Podela kućnih poslova
7.9.2009 22:39:58   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: lu

Što me nasmija temauser posted image
Ja nemam s kim da djelim poslove, ni kućne ni okokućne,ali mi stvarno to nije problem...
Navika,radim kad hoću i koliko hoću,ne žrim nigdje...
To što bude prisutan tri dana u mjesecu, ne ostavlja nam prostora još i za podjelu poslova,to vrijeme iskoristimo na korisnije svariuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 10:27:55   
Anck Su Nmaun
Mi smo se podelili...ja cu da kuvam ..on ce da jede ...user posted image user posted image user posted image

Madaa na gresim dusu u nekim stvarima kad ga bas zamolim  hoce da uradi...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 10:35:43   
sanji
Mi ne delimo poslove u kući! Pošto oboje dosta radimo kuću sređuje ko ima više vremena. Ja sad manje radim ali je stomak sve veći pa se to nije promenilo. user posted image Jedino što mm mrzi da radi su ribanje kupatila i pranje sudova pa gledam da ga toga oslobodim, mada kad ja nisam u mogućnosti (preko volje) odradi on i to.user posted image Zna i da kuva i da pegla i sve ostalo ...user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 10:38:36   
sladjaaaa
Blago tebi i za muža i za dvojkeuser posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 10:40:13   
sladjaaaa
I kod nas je tako nekakouser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 10:45:59   
sanji
Hvala!!! user posted image Što i vama od srca želim!!!user posted image ( I JEDNO I DRUGO )

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 11:14:29   
sephora
mm je kao student živeo sam i zna sve kućne poslove... nekada je u kuvanju bio bolji od mene.
kod nas uvek radi onaj koji ima više vremena, sada kada sam na porodiljskom ja naravno više radim, ali kada me deca preokupiraju više nego obično mm odradi po kući sve što treba (peglanje, kuvanje, sređivanje kuće...) samo nikada ne briše prašinu!!!
kada sam ja radila (pošto mm dolazi ranije iz bolnice nego ja iz banke), uvek me je čekao na stolu ručak!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Podela kućnih poslova
14.9.2009 16:15:11   
vodolija 82
kod nas ima podjele poslova,prosto necu da sve sama radim i tacka.doduse sudje pere samo ako on brcka u kuhinji,a sve ostalo zajedno,na ravne castiuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:07:06   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus RR

OK sve je to super.  Ali samo pricamo o tome kako muski treba da rintaju zenske poslove.  Koliko bi vas cepalo drva, menjalo ulje na kolima, krecilo kucu, sklapalo namestaj i ostale "muske poslove"?  Cek, jel imamo negde tu temu?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:21:54   
Anoniman
Verus, u pravu si cela priča je prerasla u ovu temu.

Ulje na kolima nisam menjala, za to mi služi majstor. Drva ne cepam kao ni mm jer ne ložio, inače bih ih i te kako cepala. Šrafcigerom baratam iso kao i varjačom. Vučem, nosim, idem kod vulkanizera, radim sve što mi dopadne, samo se u struju ne petljam, za to se mm školovao, isto kao što ću sutra ja Nevenu podučavati engleski i grčki a ne on...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:29:53   
Verus
Kako god: steknem utisak na ovakvim temama da zene jako vrednuju sve ono sto one urade, a ne vrednuju uvek ono sto i muskarac doprinese....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:34:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kako god: steknem utisak na ovakvim temama da zene jako vrednuju sve ono sto one urade, a ne vrednuju uvek ono sto i muskarac doprinese....


Grešiš, ja jako cenim sve što mm uradi, na isti način na koji i on ceni ono što sam ja uradila. Samo kažem da kod nas nema muških i ženskih poslova kao ni njegovih i mojih. To je naša kuća i naši poslovi, oboje radimo zajedno i ravnopravno a cilj nam je da sve bude urađeno brzo, kvalitetno i sa što manje umora za sve da imamo što više vremena i energije za uživanje...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:37:03   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni je highlight dana da okupam i poigram se sa svojim detetom, ja tu ne vidim nista "tradicionalno".  On je savko jutro oblaci, sprema dorucak, vozi u jaslice, trci na posao-a ja sam ta koja je uvece kupala, i stavljala da spava.  Sad on prakticno radi sve: jer ja NE MOGU, a ne sto necu, ili sad, guram neka pravila i ne znam ti ja sta.  Tako da podela naravno postoji, ali meni se citav taj agresivni stav zena koje rade i traze neka extra prava,a njih maltene stavljaju u neku nizu lestvicu uopste ne dopada.  Jbg, jednostavno ne mislim da on treba da radi vise ili da ja radim vise.  Ako subotom on ide da sljaka extra da bi isli na skijanje, sigurno ga necu cekati da dodje kuci da mi kuva, nego cu sama to obaviti da dete i ja jedemo, i da on ima topli obrok kada stigne kuci, pa cemo lepo svi zajedno u setnju ili nesto slicno.  Eto, MENI je to normalan zivot.  Uopste ne mislim da to znaci da sam "tradicionalna" zena ili primitivna ili sta ti ja znam.  Radim od svoje 19 godine i puuuuno toga sam radila uz posao i dete i trudnocu, pa opet necu da se pravim ne znam ni ja sta, niti da njemu nabijam na nos koliko sam toga imala-kad je SVE to sto sam uzela na svoja ledja (posao, skola, trudnoca) bila posve moja odluka. 

Tako da se ne kapiramo i ne razmisljamo isto, ali opet kazem, to je sasssvimm normalnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:39:47   
vukosava
Posto sam elektrotehnicar, sve vezano za povezivanje kablova i struju u kuci je oduvek bilo moj posao. Dobra sam u sklapanju stvari, diplomirala sam iz oblasti montaze pa je to uvek moj posao u kome uzivam. Jednostavno volim da sklapam i rasklapam stvari. Drva ne cepam jer se grejem na gas. Mada kad sam kuci, umem da mami nacepam drva ponekad, za to ne treba neka snaga ako se provali dobra tehnika i uzme ostra sekira. Umem i da kosim travu obicnom staromodnom kosom, to sam radila oko kuce, i ja i moje sestre. Kod mene u kuci smo non stop nesto krecile i renovirale tako da sve cetiri znamo super da krecimo mada najvise kreativnosti za to ima moja sestra koja je jako sitna (posle dvoje dece ima oko 50 kg). Ni za krecenje ne treba nikakva posebna snaga, samo strpljenje. Mada mi je naravno lakse da mi muz okreci plafon posto je visok, ja moram da se verem po namestaju. Za popravke tipa - crkao bojler, sporet, ves masina, u Srbiji sam uvek zvala majstore jer ipak imaju sav potreban alat. Ja recimo ne bih mogla da vinklujem motor jer nemam opremu (mada sam ucila u skoli kako se i to radi). U kupovine rezervnih delova sam obicno isla ja jer sam znala gde su povoljne gvozdjare po Novom Sadu.

Godina sam vozila krs Juga i krs Ladu tako da sam naucila da popravljam mnoge razlicite stvari, od menjanja guma i svecica, do prespajanja zica na termostatu kad nesto crkne. Ko vozi krseve, taj mora i da zna osnovne stvari vezane za odrzavanje auta.

Sad vozimo nova kola, i ako nesto crkne, vozicemo ih u servis. Stanujemo u stanu tako da sve popravke radi gazda jer je to besplatno uz cenu koju mu placamo.

Stvari iz kola nakon kupovine smo pre trudnoce teglili zajedno, sad muz to radi. On baca djubre jer ja to mrzim da radim. Sudove peremo oboje dok ne nabavimo masinu za pranje sudova a tad ce ona, kad je ko raspolozen. Kuvam obicno ja iz razloga sto moram da zderem, on da ga ostavis samog i ne mora da jede i samo ce nesto usput da gricne. Pre nego sto smo se smuvali bio je mrsav jako. Nema covek neki apetit niti zelju za kuvanjem, lakse mu je da trpi glad. Kupatilo ribamo oboje. Usisavamo ko dohvati kad dohvati posto imam neki nabudzeni usisivac. Pre njega je on usisavao jer sam ja alergicna na grinje pa me je gusilo kad koristim doticnu spravu. Stvari pere ves masina i ona ih i susi. Ubaci ih unutra i izbaci ko kad stigne. Krs pravimo oboje ravnomerno i sklanjamo oboje, mada kad je stani pani, ja nekako uvek brze raspremim, on upadne obicno u neku petlju oko toga.

Oko bebe sve radimo oboje, on sve dok sam ja na poslu, a kad sam ja kuci, obicno je beba moja briga. Kad imam slobodne dane, ja sam sa detetom. Do skoro sam ja sama kupala bebu, a pre dva meseca se i on ukljucio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:44:28   
Verus
Ja nista od muskih poslova ne radim po kuci, on sve popravlja i sredjuje oko takvog odrzavanja kuce.  Ide u nabavke i istovara sve, dize tesko itd.  Tako da tu ne smem da zucnem. 

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:49:07   
vukosava
Verus, moj sve to sto radim ja zna i sam, ali ja volim da kontrolisem situaciju oko kablova i svega toga pa ja uzmem da radim. I smem da zucnem uvek user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 17:50:47   
vukosava
A kad sam bila u trudnoci, svo vreme nista tesko nisam pipala. On je isao u sve kupovine, nosio sve, prao podove, prao kupatilo (da se ne otrujem od hemikalija zaboga). Ja sam doduse kuvala, isla na posao.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 18:01:24   
Anoniman
E Vuko dobro me podseti, imala sam tešku trudnoću tad je radio sve, i išao na posao, i sređivao kuću i kuvao i trčao kod mene u bolnicu...

Inače pošto ne mogu uvek da se uklopim u njegovo radno vreme, često uprtim dete pa u hipermarket u nabavku. Kad stignemo do papirne galanterije već je vreme za klopu, nahranim dete između rafova i idemo dalje. Dete u as, pa spakujem pun gepek i zadnje sediše namirnica. Pa kod kuće dete spakujem u ogradicu i 200 puta uz i niz stepenice da istovarim sve iz kola... Nije lako al nije mi ni neka velika muka.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 18:06:35   
vukosava
Joj sto ja mrzim da idem u nabavku. Ako odem sama, volim da odem u neke manje prodavnice gde ima samo po jedna vrsta necega, npr ovde ima neka nemacka Aldi. Moj muz sav srecan kad dobije "slobnodno" i ode u shopping. Nema ga satima. Uziva da kupuje i bira (valjda taj nagon lovacki u njima hehe). Ja odlepim kad odem u te ogromantne hipermarkete, pasta za zube i mleko uvek na 20 min peske. A i kad odemo zajedno uvek se zadrzimo, ok mi je da nahranim bebu ali ako se uneredi ono veliko, uzas i trauma. Ne moze vise da stane na one podloge za presvlacenje, dugacka je i jaka tako da bude dreka i cika. Tako da sam drage volje prepustila shopping muzu. Samo napravim spisak, i vozi misko. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 18:21:11   
Anoniman
Mislim da se opet sve vrti oko onoga što je Vuka pisala - kako je neko naučen. Roditelji od mm su se razveli kad je on bio sedmi razred i tad mu je majka otišla da živi u inostranstvu. On je kasnije godinama živeo sam, kao i ja. Oboje smo bili već zreli ljudi kad smo se venčali (on 32 ja 30) već naviknuti na sve obaveze i poslove jer kad živiš sam ne pitaš šta je muški a šta ženski posao. Tako da nam nije padalo na pamed da pod "stare dane" sednemo da smišljamo rod i pol poslovima, nego gledamo šta ima da se uradi i kako najbrže i najlakže da pozavršavamo šta moramo...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 18:30:16   
vukosava
Upravo tako. Kod mene u kuci je dok je tata bio ziv bilo: udje u kucu i zapovedi mami: "...., daj mi peskir, gace i odecu!". Ode na tusiranje. Dok zavrsi, mama je postavila sto za klopanje. Nakon toga, malo odgleda TV i na spavanje. A opet moj otac je radio od 7 ujutru do 23 uvece (u prizemlju kuce gde mu je firma), a opet je u kucu ulazio samo da jede i spava. Mama je radila 8 sati dnevno a kuci cuvala svo troje dece i radila sama sve oko nas. Jednom je ostao sam kuci na sedam dana. Mi smo dosli kuci i imali sta da vidimo. Przio je jaja i jeo iz sudova dok poslednji nije uprljao. Kada je bila puna vode i smrdljivih sudova (leto). Jeo je na strani odkad vise nije imao sudova. Nisam ga u zivotu videla da rasprema po kuci, ne da se secam. Mada je kad sam bila beba posto je mama nasla posao kad sam imala osam meseci, bio kuci sa mnom kao bebom sam neko vreme pa me je cuvao i radio sve oko mene. Mama kaze da je pomagao oko kuce dok smo ziveli u Vojvodini ali cim smo se odselili za njegovo rodno mesto u Zapadnoj Srbiji nikad vise nista nije uradio od zenskih poslova, za-boga-da-ga-neko-vidi-sta-ce-pomisliti...

< Poruku je uredio vukosava -- 28.12.2011 18:31:33 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Podela kućnih poslova
28.12.2011 20:20:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nedja RR


IZVORNA PORUKA: vukosava

Nedjo, ja licno mislim kad se neko jednom navikne na nesto, tako ce i biti. Ne znam kakva je situacija sa tvojim trazenjem posla, da li nameravas da radis u buducnosti ali kako vidim oko sebe, ako jednog dana i pocnes da radis, skoro sam sigurna da ce tih "12 sati radeci stojeci" uvek biti jace i vaznije od tvojih "x sati rada u x polozaju".


Naravno da neće, jer znam za koga i zbog čega sam se udala. Kad nije radio 6 meseci, sve poslove smo podelili. KAd idem na faks, i skuva, i opere, i šta god treba. Kad kažem da me užasno mrzi da peglam on sebi opegla šta mu treba, i nikad mu nije teško. KAd sam imala stomačni virus uzeo je nekoliko slobodnih dana, i osim kad mi je donosio supu i čaj u krevet, ni njega ni dete nisam videla. E sad, pošto nije tema vrline i mane naših muževa, neću ni da pišem da i on ima svoje mane, naravno, ali na ovu temu zaista mogu da kažem samo da je sve stvar dogovora, i ako muškarac smatra da žena treba da rinta 24/7 dok on odmara, on nju ne voli, i obrnuto.


(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here