RE: ime za decaka (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Imena



Poruka


Ana RR -> RE: ime za decaka (11.4.2019 23:55:44)

Samo nemoj Aleksandar... zamrzela sam to ime [sm=smiley36.gif]

Emi, ni meni se ne sviđa Veljko. Nekako mi je ženskasto ali ne znam zašto [sm=zmeden.gif]




Rosita -> RE: ime za decaka (12.4.2019 0:03:57)

Mislim da je sada toliko raznih imena u opticaju, staromodnih, novih, modernih, retkih da više ništa nije čudno niti će a priori biti neobično... Đurađ mi nije čudno, staro je srpsko ime. Nije da mi se posebno dopada, ali ima dece koju znam sa tim imenom.





mirana1 -> RE: ime za decaka (12.4.2019 6:21:01)

Meni se Vukasin bas dopada.
Aleksandar takodje,




bubulence -> RE: ime za decaka (12.4.2019 6:41:43)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Samo nemoj Aleksandar... zamrzela sam to ime [sm=smiley36.gif]

Emi, ni meni se ne sviđa Veljko. Nekako mi je ženskasto ali ne znam zašto [sm=zmeden.gif]



Nece biti Aleks, ne da mm. Kaze da neka pevacica ima sina Aleksandra i da su stalno bili u novinama, smucilo mu se😶




eca89 -> RE: ime za decaka (12.4.2019 6:48:17)



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Prije par dana se porodila jedna poznanica,dala ime Djurađ.Ja se iskreno ne mogu nacudim




Ha, ha ha Emice slucajno znam o kojoj se poznanici radi i meni su oci ispale i koliko je dijete.   Ali, stariji sin im je Dositej, tako da vole ljudi. Mislim, da je on svestenik, a cesto takve porodice njeguju ta “stara” imena.




mama ivane -> RE: ime za decaka (12.4.2019 7:03:43)

Moji decaci se zovu David i Pavle i mnogo mi se dopadaju imena[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 7:18:57)

Meni je Đurađ predivno. Pisah vec da mi je sad Đurđa i Đurđija bilo među opcijama, ali nisam zbog slova đ i izgovora u inostranstvu.
Mi inace skavimo Đurđevdan,a devojačka slava mi je Đurđic. 
Bas volim i Đurađ i Đorđe. 




Sanjica26 RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 8:05:34)

Đurađ je predivno ime. Poznajem jednog decaka s tim imenom.


Nemanja mi je isto divno. Moj sestric se tako zove 🙂




bubulence -> RE: ime za decaka (12.4.2019 8:16:28)



IZVORNA PORUKA: eca89



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Prije par dana se porodila jedna poznanica,dala ime Djurađ.Ja se iskreno ne mogu nacudim




Ha, ha ha Emice slucajno znam o kojoj se poznanici radi i meni su oci ispale i koliko je dijete.   Ali, stariji sin im je Dositej, tako da vole ljudi. Mislim, da je on svestenik, a cesto takve porodice njeguju ta “stara” imena.



I svaka im cas_t na negovanju nasih imena! Dunja, meni je Djudja pre pre pre predivno ime♥️. Emi, definitivno imamo skroz razlicit ukus😁




emicaa -> RE: ime za decaka (12.4.2019 8:47:14)

Eco nije,on je postar 😁Zezas da se znate 😁
Spalite me ali meni da su roditelji dali ime Djurdj ja bih ga pronjenila sa navrsenih 18 godina




Ana RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 9:07:16)

Emi, obožavam te [sm=smiley36.gif]

E skoro je na tv-u bila neka devojka, zvala se Jovanka Cvetić. I sa 18 godina je promenila ime u Latica i sada se zove Latica Cvetić [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: ime za decaka (12.4.2019 9:17:21)

Anci vidjela sam to 😁
Moj rodjak je govorio da ce promjenit ime,sad je prestao 😂Zove se Boro




Rosita -> RE: ime za decaka (12.4.2019 9:42:02)

Ja sam možda konzerva 😁, ali ni na kraj pameti mi nije bilo kako će se izgovarati u inostranstvu! Niti bi mi bilo.





dunja RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 10:49:54)


Meni pada jer volim tenis, a kako su steani voditelji izgovarali Đokovićevo prezime bilo je strašno. Čak i moje, recimo u Francuskoj čitaju Dunžik, nema veze sa vezom. A kako bi tek da im serviram 2 đ u jednoj reči., kod Đurđa 😂
IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja sam možda konzerva 😁, ali ni na kraj pameti mi nije bilo kako će se izgovarati u inostranstvu! Niti bi mi bilo.








jess021 -> RE: ime za decaka (12.4.2019 11:25:13)

Emi, slazem se sa tobom apsolutno. 
U jednom selu gde sam ja zivela sve Djurdje, Djurdjice su bile Djudje, sto mi se nikako ne dopada, a sve Marije su bile Maje, ni to mi bas nije jasno...malo sam off, sorry.


Sanjice, mm se zove Nemanja i bas mi je to lepo ime, a nije zbog njega. 😂




Rosita -> RE: ime za decaka (12.4.2019 11:31:35)

Svi narodi ovog sveta imaju svoju tradiciju, pa i imena koja su deo iste. Dunjči, meni to ne bi smetalo. Njihov problem što tako izgovaraju.





Rosita -> RE: ime za decaka (12.4.2019 11:36:22)

Doduše, praktičnih razloga ima. Recimo, proziva te neko. Neka uđe Krdžović Đurđa 😂





dunja RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 11:46:26)


Rosi, slažem se, i ne smeta mi to kad sporadično putujemo, ali sta ako nekad odluci da zivi vani. Nikad ne bi tacno izgovarali. 

IZVORNA PORUKA: Rosita

Svi narodi ovog sveta imaju svoju tradiciju, pa i imena koja su deo iste. Dunjči, meni to ne bi smetalo. Njihov problem što tako izgovaraju.








Ana RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 12:26:22)

Zato sam ja odustala od imena Vanja. Nisam ljubitelj ni previše modernih imena ali ni nekih baš starih, ne patim od tradicije u tom smislu. Bitno mi je da dete ima neko normalno ime, koje se svuda lepo izgovara i zbog kog ga sutra niko neće zezati. Razmišljala sam o imenu Jakov, po mom dedi, i mislim da bi moj tata bio presrećan da uopšte zna da smo to ime uzeli u razmatranje, ali nisam mogla da prelomim.




eca89 -> RE: ime za decaka (12.4.2019 14:00:23)



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Eco nije,on je postar 😁Zezas da se znate 😁
Spalite me ali meni da su roditelji dali ime Djurdj ja bih ga pronjenila sa navrsenih 18 godina




Njega poznajem iz vidjenja, ali ona je studirala samnom, tako da znam. A cini mi se da im je tvoja zaova kuma ili tako nesto. E, vidis onda sam pogrjesila, ali ima mi onu bradu, a i znam da su bas religiozni.




eca89 -> RE: ime za decaka (12.4.2019 14:03:42)



IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Samo nemoj Aleksandar... zamrzela sam to ime [sm=smiley36.gif]

Emi, ni meni se ne sviđa Veljko. Nekako mi je ženskasto ali ne znam zašto [sm=zmeden.gif]



Nece biti Aleks, ne da mm. Kaze da neka pevacica ima sina Aleksandra i da su stalno bili u novinama, smucilo mu se😶




Bubi, ja ne znam sto se ti tako nesto neckas, kao neces. A bice Uros, ja jakoooo navijam, meni en to predivno ime.




bubulence -> RE: ime za decaka (12.4.2019 14:19:53)

Eco 99% da ce biti Uros... Devojke nesto ne odustaju





Sanjica26 RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 15:12:48)



IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja sam možda konzerva 😁, ali ni na kraj pameti mi nije bilo kako će se izgovarati u inostranstvu! Niti bi mi bilo.




Takodje. 




bubulence -> RE: ime za decaka (12.4.2019 15:42:50)



IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja sam možda konzerva 😁, ali ni na kraj pameti mi nije bilo kako će se izgovarati u inostranstvu! Niti bi mi bilo.




Takodje. 



Takodje. U Engleskoj sam upoznala mnoogooo Turaka, ni jedan, ali ni jedan od njih nije imao internacionalno ime koje se u Engl lako izgovara, nego njihovo tradicionalno. 




Sanjica26 RR -> RE: ime za decaka (12.4.2019 16:11:45)

Ljudi cuvaju svoje poreklo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>