|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
20.1.2010 3:33:57   
Anoniman
za one koje ne kupaju bebu svaki dan...sta se onda radi? vlazne maramice?
a drugo, da li stavljate kamilicu kad kupate bebu?

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
21.1.2010 13:15:44   
marija17
mislim da treba kupati bebu svaki dan,jer niko netrlja bebu sapunom 2x pa je riba,nego-bar ja tako kupam ga svako vece i to nije bas trljanje,vise zbog njegove rutine,voli da se kupa,kosica mu je tanka pa se izmasti od mazenja. i svaki dan se ukakani i tad ga ja obrisem vlaznom maramicom,ali moram da ga okupam svako vece.moja zaova je babica ona mi je isto rekla da nije potrbno svakodnevno kupanje,eli znate sta kad kupate bebirone recimo ispod miske,mom se vazda nahvata od bodica dlacice ili sta god,a nije debela beba,kod njih se na svim prevojim hvata to od bodica.

u americi mislim da se beba ne kupa dok joj ne odpadne pupa (?)user posted image

a sto se kamilice tice,povremeno kad mu izadji crvene tackice po licu ga umivam njom sa tuferima i jednom u 10 tak dana skuvam u serpicu vodu oko 1/2 l i ubacim 2 kesice (3-4min da stoji),i to razredim posle sa vodom i s tim ga ispiram,moj beban ima 3.5 m do drugog meseca sam mu uvek stavljala hipermangan u vodu.

znam da se kupka kod malih beba ne stavlja direktno u vou i da se pravi velika pena,jer to isusuje kozu,kupam ga sa chicco-vom komb. kupk+samp,i jednom pritisnem za telo,jednom za guzu,jednom za kosicu,uvek taj `gel` dobro utrljam prvo na svojim rukama pa tek onda stavljam na njega.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 17:42:12   
lelaigor
Mi ne kupamo Dariu svaki dan. Tako nam je rekla i patronažna, a i doktorica (pedijatar). Kupamo je svaki drugi dan, i to jednom sa sapunom, a drugi put samo sa vodom (opet savet doktorice) zato što joj je jako suva koža. Inače, za guzu koristimo vlažne maramice, a ponekad kad se ususer posted image baš do guše prebrišem je mokrom tetra pelenom. Inače, koristimo Kosili sapun i SebaMed kremu za suvu kožu za telo. Pa, sad...da li grešimo ili ne, ko će ga znati...user posted image


_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 18:42:49   
Anitaaa
Kao što rekoh uglavnom ga kupam svaki dan zato što obožava to a kad preskačem operem mu guzu samo i to je to

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 18:59:12   
Trcosava
e pa ovde savetuju da se kupa beba svaki dan, s tim da se samo jednom nedeljno šamponom/sapunom

kupam je svaki dan jer uživa u kupanju, isto neko reče pustim je pre toga da bude golać - mnogo smo happy kad smo goli user posted image kupanja, klopica i već spavka


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 19:02:22   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: Trcosava

mnogo smo happy kad smo goli user posted image kupanja, klopica i već spavka


isti slučajuser posted image


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 20:40:43   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: marija17
u americi mislim da se beba ne kupa dok joj ne odpadne pupa (?)user posted image


koliko ja znam nigde se ne kupa beba dok joj ne otpadne pupak, razlika je samo u tretiranju pupka
ovde u sloveniji ne stavljaju gazu, niti povidon jod - samo da se ''rana'' vetri - mojoj ani je otpao 2. ili 3. dan. Ipak sačeka se da se to malo bolje ''zatvori'' i onda se kupa - do tada topla vodica, pelenica i tako se kupa. Oko pupka se samo malo očisti fiziološkim, a patronažna čisti i malo unutra (1 ili 2 puta)

znam da u Srbiji stavljaju gazu, povidon jod i isto se ne kupa dok ne otpadne pupak i prvi put ga patronažna kupa

< Poruku je uredio Trcosava -- 22.1.2010 20:41:05 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 20:42:50   
Anoniman
Mis mo kupali Nesu i dok mu nije otpao pupak, svaki drugi dan. Preko pupka sam mu stavljala dve tetra pelene, tako da je bio skroz zasticen, nikada se nije pokvasio. Bili smo vrlo pazljivi. Njemu su skidali pupak kad je imao 14 dana, zamisli da ga toliko nisam kupalauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 20:48:06   
Lu
Mom je Roku pupak otpao tek 6. dan,bili smo u bolnici zbog žutila ali su ga kupali svaki dan ,zaštite pupak rukom i obavezno ga previju gazom(pupak) poslije kupanja, ja sam kod kuće isto radila previjanje jer je malo curkalo nešto pa su mi tako savjetovali ali sam ga i kupala svaki dan i tako i dandanasuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 20:54:23   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Nedja

Mis mo kupali Nesu i dok mu nije otpao pupak, svaki drugi dan. Preko pupka sam mu stavljala dve tetra pelene, tako da je bio skroz zasticen, nikada se nije pokvasio. Bili smo vrlo pazljivi. Njemu su skidali pupak kad je imao 14 dana, zamisli da ga toliko nisam kupalauser posted image


verujem neđo, ja samo znam da ne bi smela da se usudim, nisu oni toliko prljavi, može sve to i mokrom krpicom. Opet ne znam, Ani je otpao 3 dan (tražila sam temu za pupak user posted image )


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 20:59:49   
Anoniman
JA njega, inac e, nisam mogla da kupam sama dok nije poceo da sedi, tako da je mm uglavnom radio veci deo posla, a ja sam polivala cistom vodomuser posted image
E, od 6-14 meseca sam ga kupala svaki dan, nekad i 2-3 puta jer je bilo toplo.
Sada ga kupam svaki 2-3 dan, tako mu perem i kosu, a ostalim danima mu stojecki u kadi operem guzu i pisu, a ako je ekstremno dobro raspolozen i ispod miske i vrata. Sve to zato sto je nemoguc, kupanje mi traje po sat vremena, susenje kose isto toliko, sve vreme vristi, koprca se, ili se histericno smeje i isprska me celu, pa tek onda pocne da vristi kad mu susim kosu. Posle celog tog rituala, legnem pored njega, uspavljujem ga, i placem koliko me boli svaki deo tela.
Inace, kupala biih ga svaki dan, bez obzira sto se deca ne prljaju, oni svakako vole kupanje.
Na prolece...mislim da cu imati nocnu moru od svakodnevnog kupanjauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 21:00:46   
Anoniman
jao ja ne znam gde ovo da pitam...

sve bebine stvari (posteljinu, peskire, benkice...) mogu da operem obicnim praskom Ariel ili mora neki poseban?
na 40 stepeni?

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 21:04:42   
Anoniman
Ja sam do 6 meseci sve iskuvavala na 90 stepeni, osim ogradice za krevetac, sa obicnim praskom i chicco baby omeksivacem, i nije mi bilo bitno da li ce pustiti boju ili je promeniti, nego da bude sto cistijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 21:06:21   
Anoniman
joj, ubice me neko zbog teme ali samo jos ovo:
Nedjo, bez obzira sto mi je posteljina ljubicasta svetlo, peskirici sa bebu zuti i roze, benkice zute i tako sve redom...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
22.1.2010 21:07:22   
Anoniman
ja sam sve iskuvavala...tako su mi rekli...i nista nije ni pustilo ni promenilo bojuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 0:08:27   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Nedavno je kod mojih bake i dede bio neki njihov prijatelj čija ćerka živi "negde preko". Čovek je željno isčekivao veče da vidi kupanje, međutim do toga nije došlo. Pitao je zašto, i ćerka mu je objasnila da se bebe na zapadu ne kupaju svaki dan. Nije da se baš kupaju jednom nedeljno, ali tipa jednom u 3-4 dana.


Da to je tacno. I nama su rekli da nema potrebe, mi smo kupali kako kad nekad svako drugo, nekad svako trece vece.

IZVORNA PORUKA: andrijana

Svake veceri a na zapadu je normalna stvar da se beba kupa na 2-3 dana,da cim se rode stavljaju se u sedeci polozaj i ne nose siroki povoj... Je l' smo mi zaostali ili oni nisu normalni?


Da i to je tacno i to smo radili i nikakvih posledica. Ovde dubak niko ne koristi, bebe preko dana borave u boksu punom igracaka i jako rano pocnu da ustaju i da se pridrzavaju. Preporucuje se da se normalno prica i da ne treba da bude mrtva tisina dok bebe spavaju, tako bebe spavaju preko dana uz muziku, pricu, spavaju u kolicima....sve je spontano.
Ne mislim da se radi o nekoj zaostalosti, vec o jednostavnosti i opustenosti.

I da, trudnice im voze bicikl, ne leze, ne piju nikakve lekove i rade do mesec dana pre porodjaja i ne pada im na pamet da razmisljaju o bolovanju cim su saznale da su trudne.




_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 0:22:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Urbana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Nedavno je kod mojih bake i dede bio neki njihov prijatelj čija ćerka živi "negde preko". Čovek je željno isčekivao veče da vidi kupanje, međutim do toga nije došlo. Pitao je zašto, i ćerka mu je objasnila da se bebe na zapadu ne kupaju svaki dan. Nije da se baš kupaju jednom nedeljno, ali tipa jednom u 3-4 dana.


Da to je tacno. I nama su rekli da nema potrebe, mi smo kupali kako kad nekad svako drugo, nekad svako trece vece.

IZVORNA PORUKA: andrijana

Svake veceri a na zapadu je normalna stvar da se beba kupa na 2-3 dana,da cim se rode stavljaju se u sedeci polozaj i ne nose siroki povoj... Je l' smo mi zaostali ili oni nisu normalni?


Da i to je tacno i to smo radili i nikakvih posledica. Ovde dubak niko ne koristi, bebe preko dana borave u boksu punom igracaka i jako rano pocnu da ustaju i da se pridrzavaju. Preporucuje se da se normalno prica i da ne treba da bude mrtva tisina dok bebe spavaju, tako bebe spavaju preko dana uz muziku, pricu, spavaju u kolicima....sve je spontano.
Ne mislim da se radi o nekoj zaostalosti, vec o jednostavnosti i opustenosti.

I da, trudnice im voze bicikl, ne leze, ne piju nikakve lekove i rade do mesec dana pre porodjaja i ne pada im na pamet da razmisljaju o bolovanju cim su saznale da su trudne.





ja radim od svoje 17.godine tako da mi je bas dobro doslo da uzmem bolovanje od sestog meseca...I mislim da je to OK. htela sam da uzivam u trudnoci i da citam knjige i da ucim da kuvam...I nije mi zao,posto moj posao podrazumeva putovanja po Balkanu...Izvini, ali neki poslovi nisu za trudnicu posle petog meseca...

Drugo, ono sto nije normalno na zapadu (po meni) je sto porodiljsko traje tri meseca (Engelska, SAD)...meni je to nenormalno...bebu ostaviti bez majke sa tri meseca....

mada ima i kod nas nebuloza...naravno.



(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 0:45:36   
gagana83
 Ja Unu kupam svaki dan,tj. svako vece.Mozda smo za ova 4.5 meseca propustili 4-5 dana.Verovatno i nema potrebe za tako cestim kupanjem,ali ona uziva u tome,sljapka nozicama i rucicama,kikoce se pa mi je zao da joj uskratim to zadovoljstvo.
A trudim se da se drzimo odredjene rutine pred spavanje:svlacenje-mazenje i igra pola sata-kupanje-klopa-spavanjac


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 6:39:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagana83

A trudim se da se drzimo odredjene rutine pred spavanje:svlacenje-mazenje i igra pola sata-kupanje-klopa-spavanjac


Upravo o ovome se i radi kada pričamo o kupanju beba svaki dan,nije sad da su nam bebe toliko prljave da ih moramo trljati svako veče,nego rutina,stvaranje navike koju će dijete nastaviti samo kako raste,isto kao umivanje,pranje zubića,vrijeme obroka i ostalo,ali ne škodi ni guzi koja kaki svaki dan da se malo osvježi vodicomuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 9:41:16   
Urbana
IZVORNA PORUKA: OTI
ja radim od svoje 17.godine tako da mi je bas dobro doslo da uzmem bolovanje od sestog meseca...I mislim da je to OK. htela sam da uzivam u trudnoci i da citam knjige i da ucim da kuvam...I nije mi zao,posto moj posao podrazumeva putovanja po Balkanu...Izvini, ali neki poslovi nisu za trudnicu posle petog meseca...

Drugo, ono sto nije normalno na zapadu (po meni) je sto porodiljsko traje tri meseca (Engelska, SAD)...meni je to nenormalno...bebu ostaviti bez majke sa tri meseca....

mada ima i kod nas nebuloza...naravno.


OTI da se razumemo i ja bi sve koristila sto postoji, ma i svaku rupu u zakonu ovde sam iskoristila.
Mada mnoge zene ovde putuju ne zato sto moraju, vec sto zele, u zadnje vreme cak i u 8.mesecu trudnoce avionom. I obicno "oni" imaju najmanje troje dece.

E sad ovo sto kazes tri meseca nenormalno. To s jedne strane jeste. Znaci cim saznas da si trudna ides da se prijavis za vrtic ( na par mesta ) i moze da se desi da ga ne dobijes kad dodje vreme za polazak. Ali ono sto je bitno da prilikom povratka na posao imas pravo na fleksibilno radno vreme, obicno rade dva ili tri dana, muz obicno ne radi jedan dan.....tako da to sve barem ovde nije tako strasno, kako se cini. Kako ko, ali uglavnom ne koriste baba i svekrva servis.
To rade kasnije ali samo kad je zaista potrebno, na pr. decji raspust 7 dana ( dva dana je mama sa decom, dva dana tata i jedan dan baba). Babe i dede uglavnom sluze za odlazak u parkove, igraonice, bazene, zoo, zabavne parkove, pozorista, bioskop....odlazak kod babe i dede je organizovan i obelezen aktivnoscu.

Zbog duzine trajanja bolovanja i mogucnosti izbora rada nakon toga oni nemaju problem "sta ce biti kad ostanem trudna". Mislis da bi njihovi poslodavci bili odusevljeni kad im svaka zena ne bi radila najmanje godinu ipo dana za svako dete. Naravno da bi im bio problem.
Objektivno meni je 6 meseci neka normala bolovanje, a onda 2-3 dana rada.



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 9:45:24   
Anoniman
NIsam znala to da dobijes fleksibilno radno vreme i slicno...to je malo bolja prica onda...

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 9:48:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Urbana

I da, trudnice im voze bicikl, ne leze, ne piju nikakve lekove i rade do mesec dana pre porodjaja i ne pada im na pamet da razmisljaju o bolovanju cim su saznale da su trudne.





Uvek me pogode ovakvi komentari!
Da i ja sam u prvoj trudnoći išla na posao, trčala po gradu da završavam poslove, vozila bicikl, rintala po kući i u 4. mesecu izgubila bebu. Manite se tih glupih priiča!!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 9:49:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Urbana

I da, trudnice im voze bicikl, ne leze, ne piju nikakve lekove i rade do mesec dana pre porodjaja i ne pada im na pamet da razmisljaju o bolovanju cim su saznale da su trudne.





Uvek me pogode ovakvi komentari!
Da i ja sam u prvoj trudnoći išla na posao, trčala po gradu da završavam poslove, vozila bicikl, rintala po kući i u 4. mesecu izgubila bebu. Manite se tih glupih priiča!!!


i mene ...zato sam morala da odreagujem...ne znam da li si procitala.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 9:54:40   
*Alexx*
Otvorila sam vam novu temu Trudnice i porodilje u svetu KLIK
Nastavite tamo user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li kupate bebe svaki dan?
23.1.2010 10:08:32   
Modessty
Izvinjavam se. Znam da nije tema, ali stvarno ne mogu da otrpim komentare - pa šta ako si trudna, treba i dalje da radiš sve što i do sada! Rekla sam svoje i neću više da komentarišem.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here