|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 10:12:01   
Anoniman
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pa znam da su padale neke čestitke ...jbg

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 10:14:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pa znam da su padale neke čestitke ...jbg



Pa kasnilo mi, i imala sam user posted image ali se na kraju ispostavilo da je samo biohemijska trudnoca....dva dana kasnije nije bilo dve crtice, a ni dr nije nishta video na uz...sad sam promenila lekara...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 14:44:18   
Verus
ne, gledaju antitela, tj. imas li imunitet na te bolesti, a to nema veze sa hranom i picem, ali mozes uvek zvrcnuti laboratoriju i konsultovati se, meni su recimo radili posle podne, tako da nema veze....
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa radi se i pre trudnoce...eto...ja nisam trudna...pa treba da ga radim....Valjda ga treba uraditi na vreme....ne?

A meni niko da ogovori na pitanje....jer ima neshto tipa ne smesh jesti piti, uzimati pojedine namirnice i sl?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
20.10.2009 14:48:14   
Anoniman
Shalish se....nema shanse da tju telefonom dobiti bilo kakvu informaciju...kad god sam zvala Higjenski zavod u Subotici...najdalje sam sa portirom prichala....

Ja tju otitji ujutro pa ako mogu nek mi odmah vade krv...ako ne...dotjittju kad mi kazu.,..user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 14:34:56   
Anoniman
Evo da napishem....otishla sam u pola 7 u higjenski zavod...spremna da tju 3 sata chekati na red...kad ono ja trebala u laboratoriju na spratu gde nema nikog user posted image I tako...izvade mi krv...kazu da imaju reagense za sve...i da tje u petak biti gotovi rezulati...

Jel mogu biti i loshi rezultati? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 18:22:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Evo da napishem....otishla sam u pola 7 u higjenski zavod...spremna da tju 3 sata chekati na red...kad ono ja trebala u laboratoriju na spratu gde nema nikog user posted image I tako...izvade mi krv...kazu da imaju reagense za sve...i da tje u petak biti gotovi rezulati...

Jel mogu biti i loshi rezultati? user posted image



ma samo kad si ti to uradila user posted image
misli pozitivno! šta dog da bude, na vreme si otišla... user posted image
javi rez obavezno, zanimaju me svi detalji, treba i ja da ga radim uskoro ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 18:27:23   
Verus
smeshkice, ne mogu biti "losi" za TORCH. Reci ce ti samo na koju infekciju imas stalni imunitet a na koju nemas, to je sve.  A ako na nesto nemas, na sta se mozes vakcinisati, onda ce ti to biti opcija i reseno!  Ja jedino ne razumem kada rade torch trudnicama, pa ako nemas imunitet sta onda??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 18:31:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

smeshkice, ne mogu biti "losi" za TORCH. Reci ce ti samo na koju infekciju imas stalni imunitet a na koju nemas, to je sve.  A ako na nesto nemas, na sta se mozes vakcinisati, onda ce ti to biti opcija i reseno!  Ja jedino ne razumem kada rade torch trudnicama, pa ako nemas imunitet sta onda??


ispravi me ako grešim draga, ali možda zato treba pre trudnoće da se uradiuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 18:51:49   
Verus
u pravu si skroz i treba.....ali meni nisu, niti im je praksa da to ovde rade, zato i kazem da je bas bzvz....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
22.10.2009 19:36:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

u pravu si skroz i treba.....ali meni nisu, niti im je praksa da to ovde rade, zato i kazem da je bas bzvz....


šta da ti pričam draga..ni meni....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
27.10.2009 12:17:50   
Anoniman
Evo rezultati mog TORCH-A:

Toksoplazma IGM negativ
                     IGG negativ

Rubela IGM negativ
           IGG pozitiv

Citomegalovirus IGG pozitiv
                          IGM equivocal

Zbog ovog je rekla da tje malo obratiti paznju...bitno da nije aktivan...ali moramo paziti...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 13:44:27   
Daca88
Drage moje,molim vas pomozite mi sto brze,posto mi je danas zadnji plodni danuser posted image Upravo su mi stigli rezultati torch testa,koji glase ovako,pa vas molim da mi ih rastumacite
TOXO IGM-NEGATIV
TOXO IGG-NEMA REAGENSA
RUBELLA ELISA IGM-NEGATIV(ali postojan je u 0.8,a ja imam 0.7,to me brine)
RUBELLA IGG-POZITIV (IGG JE POZITIV SA 15UI/ML,A MOJ IGG JE CAK 131UI/ML
CMV IGM-NEGATIV
CNV IGG POZITIV( igg je vec sa 6 pozitivan,a moj igg je cak 38)
Cure,sta sve ovo treba da znaci?Nerazumem se u desifrovanje istih,a i prvi put mi vadili krv na torch,herpes mi nisu gledali,takodje nema reagensa,ali to znam da sam ga imala ved na ocima i prstima kao mala,pa neznam dal je to ok,ili se herpes moze vracati.Ginekologa ne mogu da cekam,jer idem tek u ponedeljak kod njega,a kao sto rekog danas mi je zadnji plodni dan,pa bas ne mogu da cekam konsultaciju sa njim.Stigli su mi i brisevi na hlamidiju,miko i ureaplazmu,-NEGATIVNI SU
Dobila sam i rezultate cervikalnog brisa,enterokoka i eserihija-POZITIV,i dalje.Da li bi bila frka kada bi zatrudnela sa tim bakterijama,ima ih i suprug.Mislim,lecimo se vec dugo od tih bakterija i sve bezuspesno,a vise ako ne moramo nebih da odlazemo trudnocu.HVALA


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 13:51:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

TOXO IGM-NEGATIV
TOXO IGG-NEMA REAGENSA

RUBELLA ELISA IGM-NEGATIV(ali postojan je u 0.8,a ja imam 0.7,to me brine)
RUBELLA IGG-POZITIV (IGG JE POZITIV SA 15UI/ML,A MOJ IGG JE CAK 131UI/ML

CMV IGM-NEGATIV
CNV IGG POZITIV( igg je vec sa 6 pozitivan,a moj igg je cak 38)



Ja mogu da ti ogovorim poredjenjem sa mojim rezultatima...i onim shto mi je Natasa rekla....

Znachi toksoplazma je ok...
Rubella je isto ok jer to znachi da si je prelezala... ako sam dobro razumela...imash stari imunitet na nju...

E sad....citomegalo virus  ne bih znala da rastumachim.... meni je rekla da moramo da pazimo jer mi je igm ni tamo ni vamo....a igg znachi staru infekciju...ili kako vetj..... sad sam se i ja zbunila user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 14:06:23   
Anoniman
Immunoglobulin G (IgG), the most abundant type of antibody, is found in all body fluids and protects against bacterial and viral infections.

Immunoglobulin M (IgM), which is found mainly in the blood and lymph fluid, is the first to be made by the body to fight a new infection.

Evo...ako dobro shvatam.... Igg je neshto shto si prelezala, a igm je nova infekcija...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 14:14:21   
Daca88
IGG znam da je prelezana infekcija,i mislim da ako se jednom prelezi vise se ne vraca,mada znam osobu koja je rubeolu dobila cak 3 putauser posted image iako je vec bila prelezana nije bilo dosta imuniteta na nju,i uvek se toj osobi vracalo.U pitanju je zena srednjih godina,imala je rubeolu kao dete,ali je dobila drugi put rubeolu kada je njeno dete dobilo,i treci put isto kada joj drugo dete dobilouser posted image .A mene sa rubeolom brine to sto je meni negativna sa 0.7,a vec sa 0.8 je"equival",tako da nesto se desava,preblizu sam...A sta je ustvari EQUIVOCAL?Da li je to opasno?Joj mm dobio gripu,temperaturu...neznam kako cemo muckati danas.E,moja smeskice,ovaj mesec haos,umesto 16-og dc,ja sam ovulirala 12dc,kad je mm bio ok cekali smo moje nalaze,a sad kad sam dobila nalaze on dobio gripu,temperaturu,grrr,a meni zadnji plodni dan danas.Valda cu se ogrebati barem za jedan brzinskiuser posted image da uhvatim zadnji voz za ovaj mesecuser posted image Samo da i mene ne pokosi gripauser posted image .Ti draga,kako si,kako podnosis prve dane svog divnog,drugog stanja?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 14:22:00   
Daca88
ajde ako imas kuci nalaz napisi mi tvoje rezultete i tvoje referentne vrednosti,da uporedim nesto.Meni su skroz polovinski uradili,em im je nestalo reagensa za toxo igg,mada me to ne brine,jer igm mi negativ,a igg bi znacilo prelezanu,mene rubella brineuser posted image user posted image user posted image ,cito mi je ok jer igm je negativ,a igg pozitiv,a rubella me ekstremno brine,znaci fali mi samo 0.1 da bi postala opet pozitivnauser posted image , a herpes nisu uopste gledali,isto nema reagnsa,tebi je uradjeno kad si bila?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 14:29:03   
Anoniman
Ni meni nije radjen herpes...al to nema veze sa onim na usnama...shto si pisala....

Evo moji rezulati..:


Toksoplazma IGM negativ 0,09
                     IGG negativ 0

Rubela IGM negativ 0,16
           IGG pozitiv >400


Citomegalovirus IGG pozitiv 145
                          IGM equivocal  0,73  (a od 0,9 je pozitiv) 

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 14:46:05   
bratzz
Mene brine toksoplazma posto imam dva macora u kuci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 15:02:28   
Anoniman
Pa uradi TORCH....nishta te ne koshta...a bitjesh mirnija kad ga uradish... user posted image

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 15:06:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

IGG znam da je prelezana infekcija,i mislim da ako se jednom prelezi vise se ne vraca,mada znam osobu koja je rubeolu dobila cak 3 putauser posted image iako je vec bila prelezana nije bilo dosta imuniteta na nju,i uvek se toj osobi vracalo.U pitanju je zena srednjih godina,imala je rubeolu kao dete,ali je dobila drugi put rubeolu kada je njeno dete dobilo,i treci put isto kada joj drugo dete dobilouser posted image .A mene sa rubeolom brine to sto je meni negativna sa 0.7,a vec sa 0.8 je"equival",tako da nesto se desava,preblizu sam...A sta je ustvari EQUIVOCAL?Da li je to opasno?Joj mm dobio gripu,temperaturu...neznam kako cemo muckati danas.E,moja smeskice,ovaj mesec haos,umesto 16-og dc,ja sam ovulirala 12dc,kad je mm bio ok cekali smo moje nalaze,a sad kad sam dobila nalaze on dobio gripu,temperaturu,grrr,a meni zadnji plodni dan danas.Valda cu se ogrebati barem za jedan brzinskiuser posted image da uhvatim zadnji voz za ovaj mesecuser posted image Samo da i mene ne pokosi gripauser posted image .Ti draga,kako si,kako podnosis prve dane svog divnog,drugog stanja?


Neznam kako mi promakala ova poruka user posted image

Neznam shta znachi to...ja to zovem ni tamo ni vamo...znachi negde izmedju pozitiv i negativ.... meni je dr rekla da joj je toksoplazma bila bitna....ostalo manje vishe.... ali mi je rekla da tjemo paziti jer mi je citomegalovirus u equivocal user posted image

Ja sam super.....nemam nikakve simptome....uzivam za sada...i chekam sredu da idem na uz user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
30.10.2009 15:12:56   
Daca88
bratzz,ja imam 4 svoje macke,i 6 ulicnih macaka koje mi svakodnevno dolaze u dvoriste da ih hranim,pripitomila sam ih,ali te ulicne ne mazim,a od moje 4 macke,samo jednu pustam u kuci,ali ne spava sa nama u kuci vec se malo"gosti"pa izadje napolje.Ta jedna je glavna maza.Toksoplazma je kod svake macke prisutna,jer je ona normalni stanovnik u njihovom organizmu,ali kod ljudi je opasna.Mada ne mora da predje na coveka.Popricala sam sa veterinarom koji mi je vakcinisao macke u vezi toksoplazme,i on mi je rekao par stvari:macku uvek moras nahraniti kad zatrazi hranu jer u suprotnom one mogu otici u komsiluk u potrazi za hranom i tamo se zaraziti od drugih macaka.Zatim trebas paziti da ti macka ne burla napolju po smecu.Treba se paziti da macka ne pojede neku crkotinu,zarazenu pticu ili misa,zato macka uvek treba da je sita.Macka treba da obavlja nuzdu napolju,jer macke svoj izmet same zakopaju,i treba se obratiti paznja da su maci ciste sapice.Ako macka zivi unutra izmet treba da cisti i baca neko drugi,a ne ti,ili ako bas nema niko drugi navuci rukavice,i vezi maramu kako bi pokrila usta i nos,ili kupi masku u apoteci.Takodje macka ne treba da spava u tvom krevetu,da skace po namestaju gde sedi neko od ukucana,vec da ima svoju stolicu,kutiju ili svoje mesto.Posle mazenja macke,ruke oprati toplom vodom,nasapunjati ih do lakta i dobro isprati,i ocistiti prostor ispod noktiju.Macine igracke,prostirke na kojima spavaju ako se peru treba da se prethodnu noc potope u neko jako sredstvo,naprimer domestos,pa da se ujutru opere redovno na nacin na koji se inace pere.Dobro bi bilo imati u kuci dezderman sa kojim bi dezinfikovala cesto ruke.Ukoliko macka kija ili deluje bolesno ne treba joj dopustiti da udje u kucu,a ako se bolesna macka mazi,to treba ciniti sa rukavicama dok macka ne ozdravi.Ako je macka bas,bas bolesna,moze joj se usitniti u prah jedan paracetamol i andol,i sipati joj lek u mleko kako bi ga popila.To su saveti vetreinara kako da se izbegne ili bar spreci pojava toksoplazme kod ljudi.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.1.2010 23:04:46   
Anoniman
.. malopre sam se vratila od ginekologa.
U petak mi uzima uzorke i radE  mi TORCH analizu. Uzorci se nose na Telep (Novi Sad) u laboratoriju.
Ima li neko predstavu koliko te analize koštaju? 

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.1.2010 23:53:45   
cipiripi
ja sam TORCH radila u postupku VTO, bila je obavezna ova analiza.
sve je u redu hvala bogu.
samo hcu na jednu stvar da vam skrenem paznju, a to je rubella.
meni je nalaz stigao na fax, i postoje 2 referentne vrednosti za rubbelu .
jedna mi je bila negativna, druga pozitivna.

uplasila sam se mnogo jer nisam znala sta je to...sta mi je user posted image

zvala sam dr i taj nalaz oznacava da je neko prelezao boginje i da u organizmu trajno ostaju antitela kao odbrambeni mehanizam.

nadam sam da sam vas lishila stresa ukoliko Vam to bude pozitivno.

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.1.2010 23:54:50   
simke
Zao mi je draga,ali stvarno nemam predstavuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
5.1.2010 23:59:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja sam TORCH radila u postupku VTO, bila je obavezna ova analiza.
sve je u redu hvala bogu.
samo hcu na jednu stvar da vam skrenem paznju, a to je rubella.
meni je nalaz stigao na fax, i postoje 2 referentne vrednosti za rubbelu .
jedna mi je bila negativna, druga pozitivna.

uplasila sam se mnogo jer nisam znala sta je to...sta mi je user posted image

zvala sam dr i taj nalaz oznacava da je neko prelezao boginje i da u organizmu trajno ostaju antitela kao odbrambeni mehanizam.

nadam sam da sam vas lishila stresa ukoliko Vam to bude pozitivno.

user posted image



hvala , draga...... vidiš, toga se ja bojim... nisam još uvek preležala boginje....

simke, hvala u svakom slučaju

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here