Istanbul (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


marince1 -> Istanbul (27.8.2013 12:29:21)

Dugari,verovatno cu na putu do mora da svratim na 2,3 dana u Istambul.
Ima li neko ko je bio da mi preporuci sta da obidjem,neki hotel,restoran itd
A ja cu kad se vratim da penesem utiske




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 12:41:33)


Marinče, ja sam davno bila, a prvo što mi pada na pamet su Aja Sofija, Kapali čaršija, Trg Taksim i krstarenje Bosforom, to je nešto što ne treba propustiti.

U sećanju mi je i Galata toranj, i deo oko nje, kao i Sulejmanija, to je jedina džamija u koju sam ušla.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 12:43:59)

Istanbul je fantastičan grad, gde ćete biti smešteni?




Olga75 -> RE: Istambul (27.8.2013 12:48:09)

hm sta je interesantno u Istambulu ? skoro sve [sm=smiley36.gif]
Aja Sofija , Plava dzamija , ispred Plave dzamije su dva egipatska oblesika , Top kapi saraj ( odatle je fantastican pogled na Bosfor ), veliki bazar , interesantno je videti i onu cisternu ( to je u gradu negde ) izlet brodom do Princevski ostrva , Galata kula, nemacki bunar ( sad to , sta ja znam ) , Sulejmanova dzamija , Ataturkov most
eto to mi palo ovako na brzinu




Olga75 -> RE: Istambul (27.8.2013 12:49:03)

e da Taksim , hmm pa ja bih ga mozda sad propustila , neka [sm=smiley36.gif]




marince1 -> RE: Istambul (27.8.2013 12:50:33)

Nisam jos rezervisala smestaj,mozda je pametno da nadjem nesto sto je blizu Aja Sofije,plave dzamije...
To je sve blizu,tako sam procitala.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 12:51:22)

I naravno, probati njihovu klopu, fenomenalna je.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 12:54:22)

Jeste, Plava Džamija je odmah pored Aja Sofije.

To je super deo, centar.

Ja sam bila pre 16 godina, a bili smo smešteni u starom delu, ne sećam se sada kako se zove taj deo grada, znam da je hotel bio Paris. Sećam se da su u tom kraju odsedali naši šverceri, tj. naše agencije su mahom to bukirale, hotel do hotela. Na ulici gužva, ja plavuša, i stalno su me štipali za d ... u tom delu, to me nerviralo. Ludi Turci ..





viking -> RE: Istambul (27.8.2013 12:57:16)

Marinče, ne propustite Istambul ako već imate priliku da ga obiđete, dopašće vam se sigurno! Kako tj. čime idete?




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 12:57:58)

Pa što, meni je bio super [sm=smiley1.gif]. To je samo srce grada, i odatle se spušta onaj tramvaj a la tramvaj u San Franciscu, meni je bio extra.
IZVORNA PORUKA: Olga RR

e da Taksim , hmm pa ja bih ga mozda sad propustila , neka [sm=smiley36.gif]





marince1 -> RE: Istambul (27.8.2013 13:03:58)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jeste, Plava Džamija je odmah pored Aja Sofije.

To je super deo, centar.

Ja sam bila pre 16 godina, a bili smo smešteni u starom delu, ne sećam se sada kako se zove taj deo grada, znam da je hotel bio Paris. Sećam se da su u tom kraju odsedali naši šverceri, tj. naše agencije su mahom to bukirale, hotel do hotela. Na ulici gužva, ja plavuša, i stalno su me štipali za d ... u tom delu, to me nerviralo. Ludi Turci ..




Ijaooo nadam se da ce i mene [sm=duda.gif]

Vik idemo kombijem(putnickim,mm vise voli da vozi kombi nego auto da vozi) samo nas dvoje i deca




Olga75 -> RE: Istambul (27.8.2013 13:03:58)

pa Dunja , zbog njega su bile one demonstracije i cuda pre dva - tri meseca




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 13:04:44)

Ma znam ali nisu sada, šteta ga ne videti.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 13:07:37)


Hoću reći, demonstracije su uvek na glavnom trgu, kao i kod nas. Ja sam se pešaka spustila od Taksima skroz dole, pešaka, kuda ide taj tramvaj, i predivna je cela ulica, a pogotovu taj deo dole sa starim zgradama. Dobro, znam da Msarinče ne može sa klincima baš toliko da istražuje, ali vredi videti bar trg. A moj brat i ja smo pešaka ceo grad, ludaci, dok nismo svaki ćošak vifdeli nismo odustajali.




marince1 -> RE: Istambul (27.8.2013 13:08:08)

Sta je Taksim?




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 13:09:02)

Taj njihov glavi trg.




Klarita -> RE: Istambul (27.8.2013 13:09:44)

Istambul[sm=bravo.gif]
Mozda je malo 2-3 dana za sve sto su devojke napisale, ali u zavisnosti od onoga sto volis dobro razmisli, da se ne rastrcis pa svuda samo bacis pogled. Moja preporuka su definitivno Kapali carsija (gde nista ne trgovati, samo razgledati, eventualno neki suvenir uz dosta cenkanja), Aja Sofija i plava dzamija, Taksim ulica i toliko. Ali, opet, dobro pogledaj na netu, pa napravi izbor...mada i pogled sa Bosfora je hmmmmmmmm, kako god odlucis, gde god da odes, neces pogresiti, Istambul je predivan, a i Turci.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 13:11:02)

I od njega se spušta super ulica sa super radnjicama, i tramvajem koji mi se dopao; ogromna nizbrdica, kao ona u Sanfrancisku, liči [sm=smiley1.gif]

Ovo je početaj, a posle kreće nizbrdica, dugačka ulica puna super radnjica

[img]http://www.dodaj.rs/f/2j/hv/4y3RizDZ/istanbultaksimbytunahan-.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/2A/Gl/2gMqfnox/39413244737355546d88z.jpg[/img]

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Taj njihov glavni trg.




Klarita -> RE: Istambul (27.8.2013 13:28:24)

Hoteli za svercere su uglavnom u delu koji se zove Bajazit, blizu je Kapali carsije, preko puta, nize ka moru. Moja preporuka je Linda hotel (ako me secanje dobro sluzi), zatim su tu i Newport i baron...pa, znam da je tu i Sarajevo, ali nisam ulazila. Najlosiji u tom delu je Semic. Uglavnom dobijas nocenje sa doruckom i cene soba su od 30-60evra.




dunja RR -> RE: Istambul (27.8.2013 13:36:09)

E to je taj deo gde su me štipali [sm=smiley36.gif], i mi smo tu bili smešteni.




marince1 -> RE: Istambul (27.8.2013 13:56:14)

Hvala Klarita puno.Ja nebi da nesto sopingujem,pa ne potrosim pare za more,vise bih obilazila.
Bas cu pogledati hotele.




Didy -> RE: Istambul (27.8.2013 14:40:39)

Možda je off, ali može li neko da promeni naziv teme u IstaNbul, baš mi para oči.
[sm=smiley9.gif] Ništa lično, profesionalna deformacija.[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Istanbul (27.8.2013 14:43:17)

Ispravila sam Didy [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Istanbul (27.8.2013 14:44:19)

IZVORNA PORUKA: marince RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jeste, Plava Džamija je odmah pored Aja Sofije.

To je super deo, centar.

Ja sam bila pre 16 godina, a bili smo smešteni u starom delu, ne sećam se sada kako se zove taj deo grada, znam da je hotel bio Paris. Sećam se da su u tom kraju odsedali naši šverceri, tj. naše agencije su mahom to bukirale, hotel do hotela. Na ulici gužva, ja plavuša, i stalno su me štipali za d ... u tom delu, to me nerviralo. Ludi Turci ..




Ijaooo nadam se da ce i mene [sm=duda.gif]



[sm=jezicek.gif]




Didy -> RE: Istanbul (27.8.2013 14:44:37)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ispravila sam Didy [sm=smiley1.gif]

[sm=smiley20.gif]




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>