|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 7:44:31   
Anoniman
to je definitivno to! user posted image posle ce se to nezno pulsiranje pretvoriti u pomalo divlje sutiranje tvojih organa user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 8:09:35   
doktorkakristal
bebine pokrete morate osecati svakodnevno,ako se umiri,prodrmajte stomak,pojedite nesto slatko,najduze sto treba cekati je 12 sati,bolje je da se javite i da ne bude nista,nego da bude svasta,odsustvo pokreta moze da ukaze na fetalnu patnju,ne mracin vec zelim da ukazem na ozbiljnst ovoga,sve zelite najbolje za svoje beba zato morate biti odgovorne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 8:23:37   
Anoniman
doktorka, Dunja je tek 20a nedelja, tad se jos ne osecaju tako redovno i jako udarci.

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 8:25:26   
doktorkakristal
ma nisam na DUNJU ni mislila,nego na vece trudnoce,cisto savet zenama ,da je bolje da odu na pregled nego da cekaju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 9:13:03   
Torbica
Dunjice, to je to, 100%! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 20:59:29   
Misha i Ljisha
dr ja nisam Dunju danima osecala da se mrda i uspanicim se jednom i odem kod svoje doktorke i cekam u cekaonici kad moja frajla krenula da orca po stomakuuser posted image . Posle toga se nisam brinula jer je bas bila mirna u stomaku. Retko kad da mi je pravila dar mar unutra

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kada beba ne mrda par dana
11.2.2014 0:45:23   
degu
Aaaa Dunja to je to user posted image to je to malo lupkanje, samo je trebalo ženo da legneš. user posted image Super što je i tm osetio, mi još uvek pokušavamo da je ulovimo zajedno

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kada beba ne mrda par dana
11.2.2014 7:45:15   
doktorkakristal
ne kazem ja da je uvek opasno ,desava se da se beba lagano pokrece i da majka ne oseti,ali je bolje da proverite,stvarno ne zelim da ovde pisem neke jako teske i strasne stvari zbog kojih su nama ginekolozi profesori rekli upravo ono sto sam ja vama napisala

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:33:37   
dunja RR

Bebac počeo noću da šutira, a ja na sedmom nebu user posted image

A mm me pita "Jel te boli"user posted image , ma kakav bol bre, živim za ovo (videćemo kasnije user posted image ).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:43:57   
Didy
Dunja user posted image user posted image
Vidiš kako su ove iskusne mame znale da je to to. user posted image
Ja sam obožavala to lupkanje i šutiranje bebino, baš sam se radovala svakom pokretu!
A najveći trip mi je bio oba puta posle porođaja, narednih nekoliko dana sam stalno očekivala pokrete i onda glas razuma - Hej, beba je tu, pored tebe, nije više u stomaku. user posted image Toliko sam se bila saživela sa bebinim pokretima da nisam mogla tako brzo da se naviknem da ih nema više. Uživaj! user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:47:16   
Olga75
evo tema KAD STE PRVI PUT OSETILI BEBINO POMERANJE


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:52:43   
Didy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo tema KAD STE PRVI PUT OSETILI BEBINO POMERANJE



Je l to bio pec, pec za Dunju? user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:56:26   
Olga75
a na sta ti lica ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 9:59:14   
dunja RR
user posted image Divnooo, verujem da se saživiš skroz sa ovakvom divotom
IZVORNA PORUKA: Didy
A najveći trip mi je bio oba puta posle porođaja, narednih nekoliko dana sam stalno očekivala pokrete i onda glas razuma - Hej, beba je tu, pored tebe, nije više u stomaku. user posted image Toliko sam se bila saživela sa bebinim pokretima da nisam mogla tako brzo da se naviknem da ih nema više. Uživaj! user posted image


A oglasih ovde, da objavim svoju sreću što mrda! user posted image user posted image

Oldžika od sada pišem u drugoj temi, i nadam se tako ostane do kraja trudnoće user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 10:05:49   
Olga75
user posted image
samo uzivaj :*

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.2.2014 10:07:28   
Didy
Dunja mi nekako dođe kao Veliki Brat ovde, Dunja Allmighty, pa se pitam kako iko sme da je pecka. user posted image
Šalim se malo, sunčano od jutros, pa sam i ja vesela.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kada beba ne mrda par dana
3.1.2017 13:31:55   
vbojana
caos svima, treba mi pomoc.. ne osecam bebu kao ranije.. 34 sam nedelja. 2 dana vec, slabije je osecam, a juce skoro nikako, mozda vrlo malo kad sam pomazila stomak.. bas brinem.. da li treba odmah da odem ko dr, onace kontrola mi je za 10 dana

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kada beba ne mrda par dana
3.1.2017 13:45:55   
eca89
Vbojana, probaj pojesti čokoladu ili nešto slatko, malo škakiljaj stomačić, možda se uspavala! Ako se ne javi, idi doktoru!
Nadam se da je sve ok!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kada beba ne mrda par dana
3.1.2017 14:38:12   
vbojana
a sta je s tim da moram osetiti 10 pokreta u 2 sata? evo jela sam, pa cu sacekati.. brinem, jer je ranije bila bas aktivna...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kada beba ne mrda par dana
3.1.2017 15:13:33   
branki*
ja nisam nikad brojala te pokrete,bitno mi je bilo da mrda.ako i dalje nista ,idi do dr.kako je sad?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kada beba ne mrda par dana
4.1.2017 0:59:51   
choopa choops
Jao bre kad se sjetim koje sam stresove doživljavala zbog ovoga user posted image

Vidi, normalno je da što je beba veća, ima manje mjesta pa i pokreti više nisu tako intenzivni kao prije...Manje se vrte bebe u tom periodu. Pojedi ili popije nešto slatko, tipa kakao i čekaj. Nadam se da će je šećer pokrenuti. Ako ne, pođi kod dr da si mirna, iako vjerujem da je sve u redu, ali što je sigurno sigurno je. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kada beba ne mrda par dana
4.1.2017 1:16:04   
degu
Bojana otiđi kod lekara ako će te umiriti to.
Meni je u prošloj trudnoći beba znala tako po par dana da se umiri,tek pomalo da je osetim, baš sam se opterećivala s tim, ali nisam brojala. Naidju im dani kad su više uspavani.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kada beba ne mrda par dana
4.1.2017 1:47:08   
vbojana
pomerila se :) ne jako, ali jeste.. vise puta. zabrinem se kad ceo dan ne osetim nijedan pokret, a citam 12 sati najvise da treba cekati :/

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kada beba ne mrda par dana
4.1.2017 7:51:21   
krin 40
Meni su oboje dece bili krupne bebe,preko 4kg a ja sam niska.Prosto nisu imali mesta za pomeranje.Evo sad u ovoj trećoj trudnoći,peti sam mesec,sada treba baš fino da ga osetim on ne mrda po 3-4 dana.Non stop brinem.Šta da se radi

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kada beba ne mrda par dana
4.1.2017 8:04:41   
Anck Su Nmaun
A da probas nesto bas slatko da pojedes, kazu neke zene da se aktivirsju od slatkog. Na kraju krajeva probaj malko da bocnes bebu , prstom u stomak lagano da je razbudis user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here