RE: Čajevi u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


bea83 -> RE: Čajevi u trudnoći (5.11.2011 23:03:32)

IZVORNA PORUKA: soni

ja volim zeleni caj.. nisam mogla da nadjem da li je stetan mozda u trudnoci??? pa ako neko ima iskustvo neka pomogne [sm=smiley1.gif] obicno svaki dan popijem 1-2 solje [sm=zmeden.gif]


Soni, ja sam pročitala da izaziva kontrakcije[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




jabukica -> RE: Čajevi u trudnoći (8.11.2011 8:05:56)

Ja redovno pijem čajeve u trudoći (to mi je došlo kao alt_ernativa, ranije sam pila bućkuriše tipa kapućina, 2 u 1, 3 u 1, al kako sam ostala trudna organizmu mi je više prijao čaj pa sam "bućkuriše izbacila"). U početku je to bila uglavnom nana, i baš mi je prijala iako su mi mučnine bila blage u prvom trimestru. Sad pijem i voćne čajeve, obzirom da je u njima mešavina raznog bilja i oni najčešće sadrže hibiskus i šipak, opet vodim se time da na jednu filter kesicu ne stane baš mnogo pojedinačnog bilja, pa 2-3 šoljice dnevno neće škoditi, ne volim jake čajeve, i uvek stavim samo jednu filter kesicu na šolju čaja (znam da moja mama i baka znaju da strpaju dve, mami sam već rekla da mi tako ne pravi, jer ne volim jake čajeve).




crazymama -> RE: Čajevi u trudnoći (28.11.2011 12:15:54)

meni pre neki dan zena na pijaci koja prodaje prirodne cajeve kaze ne valja nana u trudnoci da se pije..?! a ja cepam samo nanu!




ivas -> RE: Čajevi u trudnoći (30.11.2011 15:10:08)

soni, ja ne da volim zeleni čaj nego sam apsolutno ovisnik o njemu. Međutim, sad u trudnoći sam morala da se skinem. Nije u pitanju ni kofein, ni to za kontrakcije (to sad prvi put čujem za njega), već priča o antioksidantima kojima ovaj čaj obiluje. Kažu da su super za nas matore, ali da bi mogli da ometaju razvoj ploda, imaš baš dosta na netu o tome. I ometa absorbciju gvožđa i folne kiseline (da je samo ovo ja i dalje ne bih odustala od njega). Tako mi nedostaje moj zeleni čaj da ga sanjam noću...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




jabukica -> RE: Čajevi u trudnoći (15.1.2012 22:57:21)

crazy ja prvi put čujem da nesme nana, i ja nanu pijem baš često, mada sam se poslednjih par dana prebacila na koprivu, najviše zbog gvožđa. A pila sam i brusnicu, ali ne u velikim količinama, već šolju dnevno jer sam imala problema sa solima i kristalima u urinu, i iščistilo se. Kad bi sve slušali šta nam kažu danas ne bi ništa smeli ni jesti ni piti ni raditi [sm=zmeden.gif]. Mislim da sme većina biljnih čajeva da se pije u trudnoći, ali ne nešto u velikim količinama npr. po litru dnevno (mada sam nanu znala da popijem i po 3-4 šolje na dan što mu i dođe oko litar), ali svuda na netu piše da nana nije štetna u trudnoći.




JAmy -> RE: Čajevi u trudnoći (11.3.2012 10:38:06)

Kad sam ostala trudna prestala sam da pijem sve vrste kafe i zato sam presla na caj,mada sam se trudila da to uglavnom budu vocni jer sve te tave od kojih se cajevi prave nauka nikad nije dovoljno ispitala kako uticu na trudnocu.Kada sam imala urinarne probleme,pila sam brusnicu i to po 2-3 solje dnevno(usput da kazem da mi uopste nije pomogla).U tom periodu(15 ned) sam dobila kontrakcije zbog kojih sam i dan danas na terapiji i strogom mirovanju.Kada sam zbog istog primljena na odjeljenje,ljekari su mi savjetovali da potpuno izbacim: kafu,coca-colu i CAJ.
E sad,da li je on bio jedan od faktora koji je doprinio nastanku kontrakcija ili nije,to nikad necu saznati,ali za svaki slucaj,ubuduce,trudoca i cajevi ce za mene da budu nespojiva kombinacija...




Suncicabg -> RE: Čajevi u trudnoći (18.4.2012 11:41:54)

Da li trudnice smeju da piju caj od ovasa u ljuspicama? Drugarica je trudna i cula je da je ovaj caj jako dobar, ali ne zna da li je bezbedno da ga pije 




JAmy -> RE: Čajevi u trudnoći (19.4.2012 19:41:51)

Ako sam dobro shvatila u pitanju je zitarica - ovas ?
Nikada nisam cula da se od njega pravi caj,ali vjerovatno je dosla ideja od toga sto ovas kao i ostale zitarice sadrze obilje vitamina B-kompleksa,pa su oni sadrzani i u caju od istih.
Ne znam zasto ne bi bio zdrav obzirom da se sve preradjevine od njega preporucuju u trudnoci.Ako ima dileme oko toga,ipak je najbolje da se konsultuje sa dr posebno ako je u prvom tromesecju.POZZ




Suncicabg -> RE: Čajevi u trudnoći (20.4.2012 10:32:25)

Jeste u prvom tromesecju. Cula je da je dobar za povisen secer.




jovicaa -> RE: Čajevi u trudnoći (22.5.2012 13:47:54)

da li je neka od vas pila virak u trudnoci? cula sam na vise strana, citalaa da je dobar, ali volela bih da mi neko kaze da se konsultovao sa svojim gin. i pio




panonkinja -> RE: Čajevi u trudnoći (30.12.2012 4:06:27)

ako si trudna batali virak, sta ce ti. ako ti je rizicna trudnoca utrogestan, ako nije pij cajeve sa sto manje kofeina, lagane, vocne i sve ce biti ok. [sm=smiley1.gif]




lutkamala -> RE: Čajevi u trudnoći (3.7.2013 9:18:24)

mislim da cajevi ne mogu da skode toliko ali opet u granicama normale i izbegavati crni caj.




Anoniman -> RE: Čajevi u trudnoći (3.7.2013 9:47:23)

ima li neko iskustva sa koriscenjem koprive u trudnoci?




dijana1* -> RE: Čajevi u trudnoći (2.8.2013 8:25:39)

Da li je neko u trudnoci pio caj za urinarne infekcije od Josifa Pancica i da mu je bas pomogao?




New Mom -> RE: Čajevi u trudnoći (2.8.2013 11:02:31)

Cimerka moja sa kojom sam ležala na patologiji je pila taj čaj po preporuci dr. Doduše, treba vremena, al deluje.
I Prolom vodu.




Ana L -> RE: Čajevi u trudnoći (8.8.2013 14:13:06)

I mene zanima da li smiju da se piju čajevi, npr. hajdučka trava jer ona mnogo pomaže kod kisjeline u želudcu I reguliše probavu ( tvrdu stolicu) , tako da bi mi sad jako godila
al ne znam smijem li je piti [sm=smiley13.gif]




mati -> RE: Čajevi u trudnoći (7.10.2013 9:46:54)

Naisla sam na clanak, pa da ga podelim sa vama... Vidim da ovde ima dosta nedoumica oko cajeva pa ce nekome sigurno koristiti...

Trudnice mogu da koriste:
- caj od sipka
- koprive
- lipe
- kamilice
- brusnice

Izbegavajte u trudnoci:
- caj od kantariona
- hajducke trave
- hibiskusa
- zalfije
- maslacka
- persuna
- ruzmarina
- maticnjaka
- majcine dusice
- anisa
- lista maline
- uvin caj
- zeleni caj
- crni caj.




sagitarius -> RE: Čajevi u trudnoći (20.3.2015 19:02:36)

Devojke,evo malo da osvezim temu.Jel zna neka sme li se piti caj od djumbira u trudnoci.Negde pise da se preporucuje,a negde da izaziva pobacaj.Sta mislite?




jess021 -> RE: Čajevi u trudnoći (21.3.2015 10:11:18)

Sagitarius, sme da se pije. Cak se i preporucuje kod mucnina, ali ne sme se preterivati. 1-2 solje dnevno.




serpica -> RE: Čajevi u trudnoći (21.3.2015 16:55:29)


IZVORNA PORUKA: sagitarius

Devojke,evo malo da osvezim temu.Jel zna neka sme li se piti caj od djumbira u trudnoci.Negde pise da se preporucuje,a negde da izaziva pobacaj.Sta mislite?




Ja sam ga pila u prosloj trudnoci po malo u toku dana...sad nisam,ali zato cesto pijem nanu i caj za trudnice,u toku dana sigurno po 2,3 solje




Maraj -> RE: Čajevi u trudnoći (21.5.2015 8:21:07)

Sta je sa zovom u trudnoci? Zna li neko?
Meni mama napravila sad sok od zove. Da l sme zova da se pije u trudnoci?




Mala Elena -> RE: Čajevi u trudnoći (21.5.2015 8:31:40)

Ja za sve ono sto nisam sigurna ne bih koristila . Valjda ce se javiti neko.
Sigurni su cajevi od nane i kamilice.




pipi_coco -> RE: Čajevi u trudnoći (25.8.2015 8:14:33)

Na nalazu urina pše- prisustvo bakterija u mokraći, pa mi moja dr rekla da uradim urino kulturu i pijem malo čaja od brusnice i da bi to trebalo biti ok, kad sam otišla po uputnice kaže mi dr u DZ: pij 1,5 l čaja od brusnice dnevno. Ja blenula [sm=smiley36.gif], al ajde kontam valjda ona zna. Sinoc nešto tražim po netu i nađem na par sajtova da se ne preporučuje brusnica u trudnoči, a svakako ne u tolikim kolicinama.

Ima li neko pouzdanih info o korištenju brusnice u trudnoči da li je štetno ili ne?




IvanaSK RR -> RE: Čajevi u trudnoći (22.3.2016 13:45:55)

Pipi, sta si uradila na kraju? Jesi pila brusnicu?
Ja krenula da skuvam zeleni caj i setih se da sam čitala da ga ne trebam piti, pa dodjoh u ovu temu.




pipi_coco -> RE: Čajevi u trudnoći (23.3.2016 9:10:59)

Eh pila sam ali kratko, možda svega tri dana, po dvije šolje da sam popila i batalila.....ionako mi caj od brusnice nije nešto ukusan......urinokultura na kraju bila skroz ok [sm=smiley20.gif]

Meni je u ovoj trudnoci najbolje sjedao caj od šipka, ali sam ga malo izbjegavala zbog problema sa stolicom, navodno zatvara [sm=smiley13.gif]

Zeleni caj ne volim.....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>