Prekvalifikacija (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Figaro88 -> Prekvalifikacija (16.1.2014 13:54:33)

Resila sam da idem na prekvalifikaciju sa rudarskog tehnicara na ginekolosko-akusersku sestru.Vec sam se raspitala sta mi sve treba za upis,ali sam zaboravila da pitam za praksu,a na internetu ne mogu da pronadjem nista.Posto sam vec isla godinu dana redovno u medicinsku znam da smo u prvoj godini imali praksu u skoli,ali za dalje ne znam,i da li je isto kada se ide vanredno?Pa ako neko zna znacilo bi mi da napise [sm=smiley1.gif]
Dvoumim se i oko smera,sestra je zavrsila i visu,isto babica,ali su joj trazili prekvalifikaciju na medicinsku sestru ako misli da pronadje posao.....




17 joka -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 13:59:00)

praksa treba, a po zavrsenoj skoli 6 meseci staziranja i drzavni ispit!

ja sam zavrsila u BG u Deligradskoj za fizioterapeuta zato znam a u višegradskoj su bile babice

puno srece[sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif]




New Mom -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 14:00:24)

Isidora88 je na prekvalifikaciji baš (i to vredno[sm=bravo.gif]), verujem da ti može pomoći.[sm=smiley1.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 14:06:19)

Hvala[sm=smiley36.gif]Ovako ne mogu da nadjem posao,a zbog te jedne godine i izbacivanja se kajem,pa da ispravim dok mogu[sm=smiley1.gif]Upisujem u Valjevu,tamo mi je mama pa moze da mi pomogne oko Andree,onda cu verovatno tamo i na praksu,mada su devojke iz Beograda bile ovde u Lazarevcu.Sad sam u potrazi za knjigama,ja sam svoje poklonila sestri,a ona ih prodala,mada nisu skupe ni da se kupe...




17 joka -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 14:07:38)

ma bitna je volja i uspeh za knjige ces lako[sm=bravo.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 14:11:15)

Joj Joko,mene tako strah da cu nesto zeznuti[sm=smiley36.gif]Odlicna stvar je to sto se secam 60% gradiva koje sam ucila(onog dok me nisu izbacili[sm=jezicek.gif]),pa mi prva godina nece biti problem,a i lako ucim,dovoljno je dva puta nesto da iscitam i znam,ali za dalje se bas plasim,pogotovo prakse....




ivaMark -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 17:36:13)

Figaro, evo iz prve tj druge ruke [sm=smiley36.gif]
moja sestra rodjena je davala razliku predmeta (skola iz N. Sada, ne znam kako se tacno zove)
Davala je ispite po godinama, a praksu je imala u bolnici, za sve cetiri godine. Skoro dva i po meseca je bila na praksi, puno radno vreme. Ona je opsti smer uzela.
Iskreno i sama razmisljam o ovoj vrsti prekvalifikacije, jer i od moje diplome slaba vajda.. Samo ne znam ni ja koji bih smer a i cekam muza da posaljem u Rusiju [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 17:46:51)

ja sam na prekvalifikaciji za pedijatrijsku sestru, praksa mi je u decijoj bolnici, od marta cu krenuti sa praksom jer tad zavrsavam.
mozes ici odmah na praksu, ali mi je lakse ovako sve odjednom da odradim.
sta god te zanima pitaj[sm=bravo.gif]
sad sam 4.godina, jos 5 ispita i gotovo[sm=sloncek.gif]




ivaMark -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 17:51:33)

isidora [sm=bravo.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 20:49:37)

Isidora[sm=bravo.gif] Zanimala me je praksa,zanima me i kako se placa-odjednom sve ili ispit kad polazes tada placas?Koliko si predmeta polagala za prvu godinu?Meni se samo razlikuju strucni-anatomija,prva pomoc,nega,latinski,pa koliko sam shvatila samo to i polazem?
Na praksu ides gde hoces ili te oni salju?




17 joka -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:26:41)

Figaro praksa je najlepši i najbitniji deo, teorija je bitna ali praksa je ono sto u zivotu mnogo znaci.

bitno je da to volis




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:32:17)

praksu sam mogla da biram bolnica ili porodiliste, ali mi je direktor savetovao da i praksu i staz radim u bolnici jer cu tu steci najvse iskustva, jedino sto za staz sam obavezna i 3 meseca da radim u domu zdravlja. (praksa ce mi trajati oko 3 meseca, a staz sveukupno 6 meseci)
ja imam samo strucne predmete, latinski i ostalo sam imala u gimnaziji.tebe ce kaciti svi predmeti koje nisi imala( psihologija, gradjansko/veronauka, hemija, fizika)
trebalo bi na sajtu da imas spisak predmeta po godinama i gledas ono sto nisi imala to i polazes, a ostale ti ocene prepisuju iz tvoje skole.
skolarina se placa na rate, a ispite placas pred ispit, bar kod mene u skoli, dodatno se jos placa i maturski, a praksa je 500din. po godini=2000 dinara za celo skolovanje.




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:33:22)

za prvu godinu sam imala prvu pomoc, zdravstvenu negu i anatomiju.




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:36:41)

Imala sam i fiziku tri godine kao i u med.Hemiju i biologiju samo dve godine,matematiku i Srpski isto kao i u med,gradjansko isto,u prvoj godini mi je razlika cetiri predmeta,u drugoj 6,u trecoj 7,a u cetvrtoj 10.A kada polazem npr anatomiju,polazem celu godinu odjednom(sve iz knjige)ili iz vise puta?




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:41:34)


IZVORNA PORUKA: 17 joka

Figaro praksa je najlepši i najbitniji deo, teorija je bitna ali praksa je ono sto u zivotu mnogo znaci.

bitno je da to volis

Volim,ali totalno mi je nezamislivo da ja proveravam koliko je neka zena otvorena na primer.Osecaj je cudan,uzbudjena sam,ali i uplasena,ali to je valjda i normalno...




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:44:20)

polazes ceo ispit odjednom[sm=smiley1.gif]dobijes pitanja i po tome ucis, u sustini dobijem nazive poglavlja i moras sve da znas.
ja polazem po 3, meni je razlika ukupno 19 predmeta, prva godina 3, druga 6, treca i cetvrta godina po 5.




17 joka -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:45:01)

ja sam imala brdo tih strucnih predmeta
a i fiziku i hemiju , biologiju, biohemiju, latinski prvu pomoc, patologiju negu fiz. terapiju, rehabilitaciju, masazu...

sociologiju, psihologiju, filozofiju svasta

pa čak muzicko , likovno itd istoriju i geografiju bio je haos ali sam to volela i nije bilo tesko




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:48:53)

Super,nemas puno.Ucenje mi nije problem,volim da ucim[sm=smiley23.gif]Oduvek sam bila streber,a i ostale ocene su mi 5 i 4,pa je i to super[sm=zardeva.gif]
U Lazarevcu imamo porodiliste pa mogu praksu tu,ali i nema bas puno porodjaja pa je mozda bolje u Valjevu.Nisam znala da moras da odradis sest meseci pre diplomskog.Valjda cu uspeti da uskladim sa Andreom.




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 21:53:32)

ne, odradis praksu koju mozes uporedo dok ides u skolu, meni je lakse kad sve ispolazem, imacu neko znanje, a i vremenski jedino tako mogu da se uklopim.
kad zavrsis sve ispite i praksu, polazes maturski rad. posle toga se prijavljujes za staziranje, posle tih 6 meseci se prijavljujes za polaganje drzavnog ispita i tek posle toga mozes da trazis zaposlenje[sm=bravo.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 22:02:22)

Hvala puno Isidora[sm=smiley31.gif]I Joko[sm=smiley31.gif]Sad mi je sve jasno[sm=jezicek.gif]Ostalo mi je jos da pronadjem knjige i da odem da se upisem,i da overim kopije svedocanstva i diplome u opstini.




isidora88 -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 22:28:16)

srecno[sm=bravo.gif]




Klarita -> RE: Prekvalifikacija (16.1.2014 22:57:52)

Ljubim vas vrednice moje [sm=smiley32.gif] Ja sam profesor strucnih predmeta u medicinskoj skoli u Le Ako treba neka pomoc javite se [sm=smiley31.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (17.1.2014 10:31:46)

Hvala Klarita[sm=smiley31.gif]Svedocanstva i diplome su overene,Andrea da ozdravi i mogu da odem da se upisem[sm=zz_happy.png]




Klarita -> RE: Prekvalifikacija (17.1.2014 11:06:45)

Ne zelim da te razocaram, ali kod nas je upis jedino pocetkom skolske godine i ceka se odobrenje ministarstva prosvete za upis i broj ucenika po smerovima. Bude bas guzva, nekako dosta ljudi resilo da se prekvalifikuje u med sestre pa recimo za taj smer bude 4-5 kandidata za jedno mesto, za GAK sestru taman, pa onda se oformi komisija, pa rang lista, pa zalbe...Ne znam kako je u ostalim skolama, raspitaj se bolje!
I da, i zavisi ocigledno od skole do skole, ali kod nas ti je uslov za ispit odradjena praksa, ne mozes da polazes teoriju bez odradjenih vezbi i prakse, kao ni prakticni deo ispita koji vecina strucnih predmeta ima. Setih sse da napomenem, jer vidim Isi spominje praksu nakom polozenih ispita[sm=smiley13.gif]




Figaro88 -> RE: Prekvalifikacija (17.1.2014 11:13:42)

Rekla sam mami da ode da pita,kod njih na sajtu pise da moze u toku cele godine pa nisam ni pitala[sm=zmeden.gif]Oticice u ponedeljak,taman da pita i za praksu.Nije mi problem da cekam do septembra,mogu da iskoristim leto za ucenje,samo da znam da cu moci sigurno da upisem...




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>