RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


viktori -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:19:03)

mimahana izvini ja ostala na manastiru i umirem od smeha. izvini molim te ulepsa mi vece. mm me gleda dal sam prsla. Torbice hvala [sm=smiley1.gif]
Jao bre Jole nemoj ko ja napala sam mm ko najgoreg stavi ga u dubak kad se smori, baba ga set_a ko na korzou samo ja sa njim sedim, set_am, pricam...i on meni uopste nece da lepo stane bez oslonca na sred sobe npr a znam da moze nego jednostavno mu lako da se kao i uvek nasloni na nas. Ustaje uz mene a nece uz stvari. I dune mi tako i poludim na mm pa mu pusta crtace ovaj mali se rasplace kad je kraj...Pa idu mu drugari muke sa njim. Jedino ja sa njim radim al on je malo zbunjen sve mislim ostavio siku, pa hodao sam pa se sad mazi i nece, pa svi zubi opet, pa naucio na casu...pa proba nosu...nekako se pogodi sve al se opet zabrinem misa mu...




emicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:22:56)

MATI smiješ stavljat dafalgan čepiće,brzo djeluju,isprobano [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:23:50)

Torbice copy, paste. Mislim da u privatnoj poruci ne moze kao I ovde.
Sad pitanje za doktorke.[sm=zmeden.gif] da li je tacno da ako se koristi antibiotik za bakterije u nosu mogu da se jave gljivice? Nekoliko dana posle koriscenja antibiotika Sofija se strasno ojela. [sm=smiley13.gif] Usput ima I redju stolicu. Pogledala je dr I tvrdi da je od hrane koju sam ja jela. Trudim se stvarno da ne jedem zacinjenu hranu. Prepisala joj je aflooderm I probiotik. Nema sanse da ga popije. Probali smo na spric ona ga odmah povrati.




Anoniman -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:27:47)

IZVORNA PORUKA: viktori

mimahana izvini ja ostala na manastiru i umirem od smeha. izvini molim te ulepsa mi vece. mm me gleda dal sam prsla. Torbice hvala [sm=smiley1.gif]
Jao bre Jole nemoj ko ja napala sam mm ko najgoreg stavi ga u dubak kad se smori, baba ga set__a ko na korzou samo ja sa njim sedim, set__am, pricam...i on meni uopste nece da lepo stane bez oslonca na sred sobe npr a znam da moze nego jednostavno mu lako da se kao i uvek nasloni na nas. Ustaje uz mene a nece uz stvari. I dune mi tako i poludim na mm pa mu pusta crtace ovaj mali se rasplace kad je kraj...Pa idu mu drugari muke sa njim. Jedino ja sa njim radim al on je malo zbunjen sve mislim ostavio siku, pa hodao sam pa se sad mazi i nece, pa svi zubi opet, pa naucio na casu...pa proba nosu...nekako se pogodi sve al se opet zabrinem misa mu...


Brzo sam kucala pa nisam razmisljala kako to zvuci kad se procita[sm=smiley1.gif]




viktori -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:37:43)

ma opusteno zeno [sm=bravo.gif] ja brzo pricam, mislim, citam, pisem...pola slova izmesam hehhehhee




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:42:53)

Jole, hvalaaaa, stvarno linkuje iz worda, mada je Vik nekako otvorila, kopirala ga je verovatno pa se iskopirao kako treba. Ali ja volim da se link zaplavi, onda znam da je dobar! [sm=smiley1.gif] A to sa pricom i hodanjem, znas i sama da svako dete ima neki svoj tempo, raspon je veliki, doci ce i to na red. Ja mislim da nemas potrebe da se sekiras, videces ubrzo.
Sanjice, naravno, bakterije i gljivice zive u simbiozi i kad se jedne potamane ove druge hoce da podivljaju. U principu bi uvek uz antibiotik trebalo dati i probiotik preventivno. A da probas Biogaja kapi? To ne bi trebalo da povrati, ukapas joj u usta direktno.
Moj beban se neki dan ojeo i ovo http://manna.rs/100-organski-shea-puter-iz-gane nam je resilo za jedan dan.
Odoh drage moje da raskrcim kucu. Mada, priznajem, dnevna soba cakum-pakum, pitam mm sta je bilo posto sam bila na horu i on ih je svo troje sredio/nahranio/okupao/legao... Kaze, cerka ti je imala napad dobre volje i sve je skupila, stavila na mesto, juju... [sm=smiley32.gif]




Maslacak15 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:43:05)

Jolee samo ti kukaj to je u opisu posla kao mame ali sam sigurna da nema razloga. Sto se i jednog i drugog tice ima vremena. Ima dece prohodaju ranije ok, Ali ja nesto ne vidim da ih je mnogo da hodaju pre rodjendana. A sama znas da je normala do 18m,a Koliko shvatam T je aktivno i temperamentno dete. kad je prica u pitanju Spremna sam po cenu kamenovanja da tvrdim da retko Koje dete SA godinu Dana bas zove mama i tata. ima ih OK Ali manje nego sto SE misli. Pri Tomé razlikujem genericko blebetanje mamam itatata odpravog zvanja.[sm=smiley1.gif]pozz




jovicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:51:09)

joleee pa ima tek godinu dana... opuuuusteno, ima sve vreme ovog sveta da progovori i prohoda..
maki je danas prvi put napravio par samostalnih koraka, a ima vec 15 meseci, danas se prvi put pustio.
naklapa po neku rec, dosta je svestan. ali recimo aleks do dve i po godine nista nije pricao, stvarno da se zabrines, a sad melje ne zaklapa...
stvarno nemas razloga za brigu..




jole82 -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 22:59:43)

Hehe hvala zene..ja se onako iskukah...ma znam ja sve to...al me nekad zabrine sto ona ni ne brblja nego tako reži,onda kao prdi ustima i još jedan čudni zvuk nalik kkljjjjjjj...i to je sve! nema ni to bababa mamama...
Hod me ne brine ona je temelja...i dok nije 101 % sigurna ne kreće ni u kakvu akciju..prosto je takva..i pazljiva je..rka fioke i mogu da nabrojim na prse kad se uštinula..gleda gde su joj ruke..kad je na novom terenu prvo isproba jednom rukom je taj sledeći prdmet stabilan pa onda se tek prebaci na njega..i tako...
al da mi je neko reka da će dete moje samo da reži i da viče kkljljljljlj..a ja raaano progovorila izmedjuostalog-sa 11m u jaslicama mama me pitala sta je bilo za rucak ja rekla "meco cupa" - bila neka supa sa kockicama mesa..vaspitacila pala nije ni znala da ja pričam..doduše prohodah sa 18 meseci[sm=smiley36.gif]
Znam da niko nije za poredjenje al eto nekad se zabrinem iako znam da je rano i da hod(koji usavrsava trenutno) i govor ne idu zajedno i da ona zna šta je sta i zna da mi da predmet od poznata ponudjena 2 do 3 -da mi koji sam joj trazila...sama zatvara frizider za mnom i neka vrata od ormara ako ostavim otvorena a kad joj kazem ja da zatvori i olotvori poslusa-zna razliku(naglasavala sam ZAAtvori i OOOtvori)..na mama gleda u mene na tata pogleda u tatu...kad joj kažem da dodje ili da ide kod nekog poslusa...pustam je da sama traži nesto(npr hleb na stolu..iako sam ja vec snimila da bi mogla da ga zatrazi ne dajem joj nego je pustim da "trazi") i to cini tako sto gleeeda u to i njace ili reži..aL eto od govora još ni G...nalete meni tako misli i u PMS-u sam pa se dodatno omračih...[sm=smiley24.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 23:00:23)

Eto moja T je bas rano ptohodala sa 9 I po meseci. Tek je pocela da brblja sa 18 meseci. A sada sa tri godine recnik joj je kao devojcici od 6 godina. Tako da jole nemoj da brigas. Videces kad bude pocela da prica pozeleces da je nekad tisina.[sm=smiley36.gif]
Torbice veliko ti hvala![sm=smiley31.gif]
Ne mogu da verujem da je dr toliko neodgovorna. Izgleda moras da budes sam detetu lekar. Bas sam besna. Sutra cu da uzmem kapi.




pocahontas -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (4.2.2014 23:08:32)

Jole moja bebura ce 17m za nedelju dana, ne hoda samostalno, moras da joj das prst da se drzi. a sto se tice govora...volim da kazem-nema zamerki [sm=smiley36.gif] salu na stranu, zna da kaze tata, av av, mama, baba i nesto sto mislim da treba da zvuci kao deda...ne opterecujem se, kad bude spremna prohodace, kad bude htela propricace...




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 0:54:07)

Dobro vece zene....ili jutro...aha...jole dusice sta je s tebe?ljubim puno lupkicu ...mala je ona moja Iva prica ovako brljjj,bdjjj,maaaaam, i to je to....sto se hodanja tice pre nego sto se sad razbolela pustila se i sama hodala po kuci,a kako je po ceo dan lezala ili se nosila ovih unazad 10dana sad ni da mrdne....ma sve ce oni to kad oni hoce,a ne kada mi hocemo...




Azra_ -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 1:19:45)

Ma sve to ide svojim tokom. Istina, meni je ovo prvo dete, on je sa malo više od 1,5god zao koja mu je leva koja desna ruka, levo oko, desno oko, malo pre toga bojao do 10. Sada uveliko zapitkuje koje je koje slovo, razlikuje elisu od propelera! dr reče da je to nadprosečno za njegov sadašnji uzrast. Meni je to normalno i kad bi naredno dete bilo drugačije od toga, ko zna kako bih se brinula.
Isto tako, neadekvatno za njegov uzrast, spava kao beba od mesec dana, svaki čas se budi. Meso i dalje blendiramo. On žvaće, žvaće, ali neće da proguta. Nadprosečne pojave za njegov uzrast takođe.

Dakle, svako dete priča za sebe. Nema pravila i bez brige u tim nekim uobičajenim stvarima...




serpica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 6:39:49)

Dobro jutro evo po jedna [sm=kava.gif]...




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 7:15:14)

Dobro jutro i od mene![sm=kava.gif]
Kako ste mame, kako su dečica? Nisam sve detaljno pročitala.
Mi juče vodili Saru kod lekara, puna pluća šlajma, dobila inhalacije do petka i antibiotik, neki tridox za koji prvi put čujem, imate li iskustva?
A u domu zdravlja, ludnica, završili smo posle 2,5 sata, ona mukica bila nervozna, jedva je smirismo. Za 7 godina, koliko posećujem dz nikad toliko nisam čekala, tj. nikada toliko bolesne dečice nije bilo, prava žurka.
Jole pisala sam jednom...oni u tom uzrastu već dosta toga razumeju, i samo upijaju, tako da ćeš se iznenaditi kad progovori, tačnije iznenadiće te to što ume da kaže. Nema razloga za brigu, ima još vremena. Meni je T progovorila sa 11 meseci i znala je par reči, mama, tata i baba, a posle kad je propričala, evo i dan danas usta ne zatvara[sm=smiley36.gif]. Sara ima 14 meseci i zna ono što je Tea znala sa 11, znači mama, tata, baba i od skoro deda, ali svako dete je priča za sebe. Ljubi nam imenjakinju!
Mame lep dan vam želim!




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 7:19:01)

Dobro jutro mame.

Jole nas bata Nole nije progovorio do druge godine a prva rec mu je bila TORTA[sm=smiley36.gif]. A prohodao je isto kasno sa nekih 20 meseci. On je isto oprezan bio i to najstrasnije, istrazivacki prst mu je stalno bio u akciji i jako pazljivo je pipao sve predmete. Ja stalno Noleta u Dunju poredim (izes ga Nole je beba koju sam ja cuvala kao svoju pa znam kako je sve teklo kod njega) i stalno se sekiram i mislim u sebi kako Dunja nije bar malo kao Nole. Ova moja svojeglava niceg se ne boji, par dana pred prvi rodjendan se pustila sama da hoda, nakon nedelju dana vise nije htela ni da se drzi za ruku, sve se otimala (pa ja nabavila onaj povodac za decu[sm=jezicek.gif]) a evo sad vec juri ko blesava. Trci zenska i eto to sve bukvalno u tri nedelje. Doduse samo je pre neki dan pala da se bas udarila ali kao sto rekoh to se desilo jer zenska ne pusta svoje trofeje iz ruku. Sto se tice govora ona odavno zove svog tatu i to bas onako lepim milim glasicem i gleda u njega i doziva tata tata tata, a sad najcesce doziva mene iz kreveca i doziva mog tatu deda (al jako brzo i odsecno kao da zvuci dda). A eto recimo ova dva njena drugara su prohodali sa 10 meseci i govore da ne mama tata deda ajde i sta ti ja znam. Od cega to zavisi nemam pojma. Ja svojoj isto trkeljisem non stop i stalno joj pricam recitujem pesmice i td. Isto sto se tice jela nema ova moja vremena da jede. Znaci dok je ja ne stavim u stolicu nista nema od jela (sto nam je bas problem ako smo recimo kod mojih pa nema njene stolice) i ako joj je zanimljivo sve vice na mene sto treba da jede. I onda uzme samo par zalogaja i cao. Samo da utoli glad i nastavlja da zvrndise. A za Noleta nista drugo nije postojalo osim jela. On je hranom bio hipnotisan.

Odoh probudila se moja cura.

Pozdrav




Anck Su Nmaun -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 7:51:57)

Good moRRning [sm=smiley36.gif]

Krenula da ih spremam za vrtic kad vidim T ima temper. [sm=smiley13.gif] pa poludecu, samo se neizmenicno menjanju , jedna ide pa druga, pa iz pocetka... izgleda ovi virusi bas drze dobro [sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 8:00:48)

kad nas je nocas bilo malo drugacije nego dosad :) juce bile u kupovini i kupim joj druge cuce za flasice,uzmem trice i kad sam je hranila cini mi se dok se okrenula ona je vec sve popila,nocas se probudila u u dva i opet popila sve i jutros do pola 7 spavala,strasno da se nisam toga prije sjetila da su joj premale rupice i umori se vukuci i zaspi na kraju,jadnice moje malo[sm=smiley13.gif]




doktorkakristal -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 9:10:51)

dobar jutar [sm=kava.gif]
EMICE [sm=bravo.gif]
Pada neka ledena kisa,kuckamo se kasnije pozzzzzzzzz




adulence -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 9:41:03)

Dobar dan mamike i od mene....ja idwm na fax uz malo srece da pocistim jos jedan ispit...iva ostala sa mm da se spremaju pa u dz na poslednju inhalaciju...jao zene konacno ke dobro a mojoj sreci nema kraja....sve vas ljubim ovde kod nas je divno.vreme...zelim svima lep dan




Torbica -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 10:43:41)

Srecno Adulence!
Ja odoh da sklapam ves! Jutros sam obavila kupovinu pa lagano kontam sta cu za ruckic. Ljubim




mama micki -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 11:00:25)

Super Adulence, ljubi Ivu i srećno na faksu![sm=smiley20.gif]




superm -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 11:02:54)

Cao mame! Samo da vas pozovem da ucestvujete u anketi o 3. detetu. Dajte svoje misljenje[sm=duda.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 12:27:37)

Dobar dan mame. Meni i Dunji laganica dan. Jeste da smo same ali imamo rucak juce skuvan sad sam samo pirinac skuvala, sredile smo kucu, nalozile vatru bio nam komsija i sad cura dzonja.

ja se sve vise razmisljam da joj pomerim rucak da bude u podne ali nikako da prelomim jer ona u podne zaspi pa rekoh da spava punog stomaka. sta vi kazete? Nama rucak kad se ona probudi oko 2 ili cak 3 zavisi koliko spava dugo. Mozda da joj izbacim prepodne uzinu (danas je jela bananu juce jabuku) i racunam to je malo pa mi spava gladna do 3. Nisam pametna. A opet kladim se da ne bih mogla gomilu puta skuvati do 12 sati nista od nje. Jer nekad i krecem sa kuvanjem kad ona zaspi. Zavisi sta spremam i kakva mi je ona da li se mota oko mene ili se sama zabavlja i da li hoce da se igra sama ili ne. Ni sama ne znam. Da li je 2 sata kasno za rucak? Ja opet racunam u 2 ili 3 ce uglavnom rucati sa nama a u podne jedino nedeljom.

Izgleda joj je nikao zubic, donja dvojka ali ne da mi da vidim pa ja to onako na blic zagledam dok ona nesto brblja.

Tata nam je otisao u Smederevo danas i nece doci ko zna kad, verovatno ce Dunja vec biti u krevetu. Gledacu da mi dodju moji da uvece pred kupanje nalozim vatru, sad sam taman nalozila kad je bio komsija i stavila sam 5 kanti uglja u pec pa mislim da je to dovoljno da ne moram da lozim do nekih 6 uvece.
Vetar se primirio ali i dalje duva.

Imam jos jedno pitanje za mame. Dunja ne sisa ujutru vec samo uvece a nece mleko da pije. Ona se ujutru nalije vode ali uvek doruckuje nesto sa mlekom ili jogurtom. Da li je to ok? Mislim da li je njoj potrebna ta čaša mleka ujutru? I vecera joj je mlecna. Tako da kad izbacimo i ovo vecernje sisanje opet mislim da nece hteti pred spavanje da pije mleko.

Odoh da gledam neke serije hhehe...sad imam total tv pa imam zanimaciju

Pozdrav

i jos jedno pitanje. Gde da okacim recept za medenjake? I pitanje za NM kada i gde mogu da pokupim sliku sa deda mraza?




little_one -> RE: Razgovori mama 2/14 [chat] (5.2.2014 12:40:24)

Pozdrav mame!

Andrea spava svoju podnevnu dremku, sad je svela dnevno spavanje na jednom dnevno neka 2 sata u komadu i to mi tako pase da uradim nesto po kuci i da se malo odmorim. I sinoc smo super prosli samo sa vecerom bez flasice i izgleda da je to to i da sad samo treba nastaviti sa tim...ruckic se krcka, savila sam jutros sarmu dok jos imam kupusa, a i da ne lazem jede mi se vec danima a trudnici treba ugoditi pa makar ugadjala i sama sebi [sm=smiley36.gif]

Sto se tice pricanja, meni je jako bilo bitno da ja vidim da ona sve razumije sto joj govorim (naravno osnovno, ne mislim na neke dubokoumne filozofske rasprave [sm=smiley36.gif] ) a jos uvijek samo ponekad osjetim da je rekla nesto sto lici na neki sklop recenice, najcesce govori nekih 10tak redovnih rijeci i 2-3 fraze, sta je to, gdje je, i evo je al zato na svom bebecem brblja 300 na sat, i prosto mi bude zao sto ne razumijem sta prica pa ona isprica svoje a onda ja odgovoram nagadjajuci o cemu mozda prica i tako svako svoje tjera [sm=smiley36.gif]

Adulence bravo za Ivu, drago mi je da je bolje a tebi sretno na ispitu! Mogu misliti kako ti je bilo poslednjih dana brinuti o njoj bolesnoj i ponavljati za ispit...svaka cas_t mama!

Misho sad vidjeh da si pisala istovremeno pa da dodam...nije joj kasno da ruca oko 2-3, mi ujutro imamo sad flasicu al cemo da ubacimo mlijecni dorucak ubrzo pa uzina vocna, pa spavanjac pa tek onda rucak oko 2-3 pa onda nesto izmrljavi sa nama oko pola 6 kad mi rucamo jer nam tad tata stize s posla i sad vecera oko pola 8 prije spavanja....a bitno je da unese dovoljno mlijecnih proizvoda ne mora to biti iskljucivo mlijeko, moze i jogurt, sir, kajmak...sta vec imas i dajes...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>