RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


dejana007 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (28.4.2020 16:01:35)


IZVORNA PORUKA: gocic


IZVORNA PORUKA: nata11

Nemamo 12+ ali doruckuje i vecera sama. Samo je za rucak hranim. 




Vecera :
Projica,  pita koju god spremim (panac, sir, meso), hleb sa krem sirom, americke palacinke, slane galete...  Voli i kajganu na puteru. Sve to uzima prsticima sama sa tacne. 

Dunja ja mandarinu isecem na pola. 




Super joj je meni. I kdlicno sto rucka sama.


opa, ovo bih mogla i ja da krenem da uvodim. voli tako hleb da gricka. ako joj sto kazu ne trebaju zubi onda tim pre. hvalaaa[sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (20.5.2020 15:05:04)

M sad sve tamani, jagode, trešnje, to dete jede kao mećava, nisam ja navikla na ovo [sm=smiley36.gif]
Jede sama prstićima i obožava to, osim kada ja hoću ubrzam pa joj ubacujem, a pije iz one no spil čaše, sama, smešna je, ko neka pijandura samo nagrće [sm=jezicek.gif]

Fili, juče sam pravila rižoto sa piletinom i dodala tvoje paprike, ostalo mi malo u zamrzivaču, kako mirišuuuu [sm=smiley27.gif]




nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (7.1.2021 8:16:56)

Citam kako smo  lepo ruckali dok sam bila kod kuce. Kako krenula da radim a ona u vrtić sve se promenilo.



U vrticu popije jogurt za dorucak, malo salame, uzina napolitanke ili keks a za rucak retko kada pojede. Jako je gadljiva na jake mirise a oni kuvaju boraniju, pasulj, grasak. U vrticu ruca samo kada je supa, corba i paprikas.

Dodatni problem je sto je drugi uzimaju iz vrtića i da bi bila mirna daju joj mleko. 

Uzina popodne neki puding, vocni jogurt i odbija veceru.

I onda krecenje budjenje cele noci. Nocas plakah od muke i resih da izmenimo to. 

Nema vise kinder jaja, cokoladica. Moze za uzinu tortica i voce. Flasice izbacujemo ( u vrtić ih vec ne koristi) ali se kuci naliva cajem i vodom. 

Dorucak: kajgarana sa pavlakom i hlebom.Uzina:  ne znam kako ce proci posto idemo kod baka u goste 😣🤔🤔🤔 (i ja nadjoh dan za pocetak nove ishrane)Rucak: neko meso koje baka spremi i hlebVecera:  Nemam ideje. Sta vasi mališani u ovom uzrastu veceraju ?





nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (7.1.2021 8:18:43)

Jel vama ovaj jelovnik za rucak OK?



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2107507-5240.jpg[/img]
Ja sam toliko razočarana. ja sam kao dete rucala u vrticu telecu corbicu, snicle...




jess021 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (7.1.2021 12:53:30)

Nato, dorucak moze palenta, gibanica, hleb, sir, slanina, jogurt, jaja, proja..


Rucak uvek neka supa, corba plus glavno jelo. 
Vecera isto kao dorucak 
Bar moja deca tako jedu 
Prva uzina je uvek voce, a slatko moze posle rucka 
Ne jedu pudinge, vocne jogurte i sl




IvanaSK RR -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (7.1.2021 13:18:14)

Nato,ovo je nas jelovnik ove nedelje u vrticu
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2107545-8289.png[/img]
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2107545-2671.png[/img]
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2107545-3130.png[/img]




Lilly5 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (8.1.2021 10:20:41)

Sasvim je ok vrticki jelovnik. 




bubulence -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (8.1.2021 14:25:17)

Nato, meni je taj jelovnik sasvim ok. Veci problem je puding, sok i ostalo kod kuce . Ono sto sam ja primetila kod Urosa jeste da ako ima slatku veceru, ili bilo sta slatkasto popodne -nema mirnog sna. Prevrce se,budi da pije vode itd .. a inace od svog treceg meseca spava celu noc .

Nas jelovnik izgleda ovako: ujutro mleko (oko 180ml), posle sat vremena dorucak , uglavnom jaja, proja, kifla i jogurt, dedine domace kobasice, przenice. Rucak obavezno neka corbica u koju mu stavim svega. I mesa i povrca pa mu je to dovoljno za obrok. Voce jede oko sat, dva posle rucka. Za veceru u poslednje vreme uvek trazi palentu , sa pavlakom, fetom, slaninicom... Prilog menjam ali uglavnom je uvek palenta. Od slatkog voli jedino barni i bananicu, to dobije nekad posle rucka ali izbegavam jer ima tvrdu stolicu. Cajeve i sokove nece, to je povukao na sestre. Ovo je preko raspusta. Kada ide u vrtic, jede sta mu daju ali ruca i cim dodje kuci.




veselicaa -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (8.1.2021 15:05:52)

Bubi i Nina je uvek htela palentu za doručak ili večeru,dok je bila beba skoro uvek za večeru.I sada je jede baš često.




nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (9.1.2021 7:39:13)

Salama 5dana za redom za rucak je OK?


A koliko kolicinski pojedu? Velicina njihove sake je ok?




milicicak -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (9.1.2021 9:33:00)

Nato, nije salama nego salata za ručak 🙂
I ja sam se uvek pitala koliko količinski pojedu ali bih po V rekla da mu je sasvim dovoljno





Sanjica26 RR -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (9.1.2021 10:21:55)

Isto sam videla da pise salata. 😄

Nato, jelovnik je skroz ok. 




Lilly5 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (9.1.2021 14:30:26)

Nato, ne brini, pristojan je jelovnik u vrticu zaista. Za rucak uvek imaju kuvano jelo, corbu ili supu. Salama 😂





nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (11.1.2021 12:56:48)

Ahahhah jao u pravu ste. 😂😂😂

Ne znam ja ocekivala da se malo modernizuje jelovnik.




Duškić -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (11.1.2021 14:04:50)

Ma , kod nas su radovi j vrticu vec vise od dva meseca pa su rastrkani po okolnim vrticima.
Sto se hrane tice moji jedu sve u vrticu, a kod kuce ne.
A obozavali su Barni da jedu u tom uzrastu.
A i tada sa 2 god deca treba da jedu svu hranu.




nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (12.1.2021 14:00:44)

2 dana kako moje dete u vrticu ne jede nista, kuci pojede 1/2 sredine parceta hleba, 2 male kockice salame i mali puding. Nocu popije do 800 ml mleka.

[sm=zz_help.gif][sm=zz_help.gif][sm=zz_help.gif]

Juce sam kuvala supu, pravila slane mafine, domacu pilecu pastetu. Kada sam kod kuce uvedem neki raspored, kako krene u vrtic haos.




Lilly5 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 12:07:47)

A dajes salamu 😀 Ne brini, treba malo vremena da se navikne pa ce jesti sa drugarima iz grupe.




bubulence -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 12:47:55)

Mozda ne bude gladna ako popije toliko mleka. Probaj da je zavaras vodom, mislim da je to previse mleka . Uros pije 180ml za ceo dan. Ali u toku dana jede sir, pavlaku, jogurt... 





emicaa -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 13:18:37)

Nato ne treba joj mlijeko,nije ni cudo sto nece drugo.Prelomi i prvo to izbaci,i ako se bude bunila u pocetku nema odustajanja





Sanjica26 RR -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 13:20:53)

Pa previse je to mleka. Zato i nece nista drugo. 





nata11 -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 14:24:36)

Mislite da to ne znam? 



Stvarno nemam snage da sedim celu noc i ljuljam je. Mozda kada budem uzela godisnji. I ovako mi je tempo 300/h, budi se 3-4x pa od spavanja nema ni S.

Za sada smo izbacili ujutru. A isti je slučaj i kada unosi druge mlecne proizvode. Mi jogurt, pavlaku, cokoladno, mladi sir krijemo. I da popije 2 jogurta za veceru opet bi trazila mleko.





bubulence -> RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo) (13.1.2021 14:35:14)

Znamo da znas 😁❤️. Samo smo rekle i svoje misljenje. I moguci razlog zasto ne jede u vrticu. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]